Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2013., 16:41   #781
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ekipa, evo malo sam se igrao pa našao super stranicu za testiranje slušalica, i impresionirao se s testom

http://www.audiocheck.net/soundtests_headphones.php

Moje philips sluške koje koristim za mjuzu, su postigle tak, srednje rezultate. Koliko para toliko i muzike.

Frequency Response: 20hz sam nešto malo čuo a frekvenciju tek na 19khz

Dynamic Range: +66dbb

Quality: Na početku i na kraju čujem podrhtavanje

Driver Matching: Nije mi cijelo vrijeme u centru, na visokim tonovima mi počne lijevo-desno ići (samo zadnjih sekundu-dvije)

Wiring: Čisto zadovoljan

Binaural Test: Usrao se od straha iskreno, sjedim kraj prozora, najjači dio testa, meni je prošao



Uzeo sam Pioneer sluške od cure:
Frequency Response: 10hz sam nešto malo čuo a frekvenciju već na 22khz
(šta je odličan rezultat)

Dynamic Range: +72dbb

Quality: Bass mi nažalost cijelo vrijeme drhti

Driver Matching: Gotovo 99% vremena u centru, možda na jednu milisekundu sam čuo bolje na lijevu stranu.

Wiring: Čisto zadovoljan

Binaural Test: Pass

Uglavnom, philipsove su ok slušalice za tu lovu, dosta izražen bass jer su kao dj sluške, ove pioneer imaju sve vrhunsko, zvuk gotovo savršen, slabiji bass malo, ali best buy za tih 100-tinjak kuna.

Još moram doma beats probati, za nekih 3-4 dana ću se javiti

Probajte test, meni je super bio

I recite mi mišljenje svome o ovome kucanju (binaular test) Najjača stvar, a?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 19:41   #782
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ne slažem se.. Puno sam čital za beats, i beats spadaju u high end sluške po zvuku, ne samo za "wanna be famos" ljude.

Problem je u tome kaj ih ja slušam na no name zvučnoj, na mp3-u i ipodu. I vidi se ogromna razlika između npr beats i jednih iphone slušalica (koje svi jako hvale)... Razlika između ovih pioneer i beats se ne čuje na mp3-u, ali u nekih high-end audio konfiguracjama sigurno je velika razlika.. Nisam neki audiofil, čisto amaterski pogled...
Nigdje nisam vidio ikakvo pretjerano hvaljenje iP slušalica.
Misliš da je kvalitetan mp3 rip ili iPod ograničavajući faktor za navedene bubice? Pa nije to fe kazeta.
Kako možeš tvrditi da postoji neka razlika, a onda napišeš "ali u nekih high-end audio konfiguracjama sigurno je velika razlika". Dakle da li si ti čuo tu veliku razliku?
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2013., 20:20   #783
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Nigdje nisam vidio ikakvo pretjerano hvaljenje iP slušalica.
Misliš da je kvalitetan mp3 rip ili iPod ograničavajući faktor za navedene bubice? Pa nije to fe kazeta.
Kako možeš tvrditi da postoji neka razlika, a onda napišeš "ali u nekih high-end audio konfiguracjama sigurno je velika razlika". Dakle da li si ti čuo tu veliku razliku?
Pa nisam treutno u situaciji uspoređivati, ali ako me uho i pamćenje dobro služi, beats su mrvicu bolje. Ako ništa drugo barem šta se bassa tiče to mogu potvrditi.

Nitko ne govori da se hvali pretjerano, nego slušalice su definitivno bolje od nekih iphone sluški, ili sony slušalica koje imam doma (nekih 140kn sam ih platio).

Cijena je definitivno prevelika za njih, ali opet, da već dajem 200eura ja bi kupio studio beats.

Gdje god da pročitao, svi kažu, zvuk je ok, dizaj je super, ali cijena previsoka, šta sam ja i rekao.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 20:48   #784
Josipva
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Split
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Cijena je definitivno prevelika za njih, ali opet, da već dajem 200eura ja bi kupio studio beats.

Gdje god da pročitao, svi kažu, zvuk je ok, dizaj je super, ali cijena previsoka, šta sam ja i rekao.
Znači nakon što zaključiš da je zvuk ok i cijena previsoka, uzeo bi ih opet ? S obzirom da je smisao slušalica zvuk, a ne dizajn i logo
Josipva je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 21:33   #785
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Josipva Pregled postova
Znači nakon što zaključiš da je zvuk ok i cijena previsoka, uzeo bi ih opet ? S obzirom da je smisao slušalica zvuk, a ne dizajn i logo
A hebiga, to sam ja i niko nema pravo odlučivati tko će kud s lovom, ne? Netko kupuje iphone 5.. mislim da sam dovoljno rekao... S vremenom i današnjim marketingom i medijskom insponacijom se gubi onaj pravi smisao stvari, vjeruj mi. Je, pravi razlog za kupiti je zvuk. Ali sve je manje onih koji kupe slušalice 100% radi zvuka, a dizajn, pokazivanje frendu/baki/curi ili čisto preseravanje u tramvaju ih ne zanima...

Meni je zvuk vrlo važan, ali opet kažem, ako dajem soma i pol za sluške, onda vjerojatno si to mogu priuštiti pa nek bude... Da li bila stvar stila, ili pak moje gluposti, na meni je, ali svi koji nisu probali slušalice nemaju pravo grditi ili uzdizati nešto na temelju, čuo sam, pročitao, ili pak čisto stvar mišljenja.

Na kraju da završim tu raspravu: Slušalice su dobre, daleko bolje od slušalica koje ovdje koristi 80% ljudi (pa i ja) u cjenovnom rangu od 20-150kn (pričam o in-ear slušalicama). Daleko su od profi slušalica, i daleko su preskupe. Plačaš dosta kvalitetan zvuk, super dizajn, predobar marketing i još na to dodaj porez i carinu (ako kupuješ u dućanu vani, jer ih drugdje nema)... Sve sam to i gore napisao. Nisam rekao da su profi, da su najbolje, niti da su best-buy. Rekao sam da bi ih ja kupio da mogu, jer jednostavno to bi me učinilo sretnim... That's it

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 18.03.2013. u 21:42.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 23:40   #786
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Čitam i morao sam se uključiti u raspravu.

Naravno da imaš pravo napraviti za svoj novac što god hoćeš. Nitko ti to ne brani, ali mi je malo glupo da se pozivaš na ovu rečenicu " Da li bila stvar stila, ili pak moje gluposti, na meni je, ali svi koji nisu probali slušalice nemaju pravo grditi ili uzdizati nešto na temelju, čuo sam, pročitao, ili pak čisto stvar mišljenja"

Ti si isto pročitao za druge proizvođače, nisi ih imao I svi samo govore da ako kupuješ već višu klasu slušalica da ti je onda vjerojatno važnija kvaliteta zvuka od dizajna. Za 200 eura ima ružnijih, ali par puta boljih slušalica. Samo to svi tvrde.

Btw. evo kupio prije koji tjedan Shure SE215 in-ear i prezadovoljan sam zvukom, ali nisu previše ugodne ako ih se dobro ne namjesti. Evo sad ih imam par sati u ušima, ali ih nosim na neki svoj način. Inače nema šanse da dulje od 2 sata budu u ušima bez da ne boli školjka uha. Valja naglasiti da slušam sve, od rocka, klasike pa do popa, ali one kojima je bass važan, neće se s ovim oduševiti. Ja sam tražio slušalice sa slabijim bassom, odnosno neutralnije slušalice i ove su pun pogodak.
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2013., 02:57   #787
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
imam i ja Shure SE215, nekih godinu dana. ovo za udobnost, trebalo mi je par dana da skuzim kak da ih stavim i namjestim, sad ih stavim u par sekundi i mogu ih imat satima bez da ih osjetim. imao sam ih jednom doslovno 10 sati u komadu bez da su me smetale, bas su mi ful udobne. jebiga, ovisi kakav ko ima oblik uha. i znam da se nebi vratio na one gumene vrhove nikad, ovi spuzvasti su neusporedivo udobniji.
a sto se zvuka tice, opet kak kom pase. to su, bas kak si napisao, neutralne slusalice koje nemaju nabijen bass. meni su odlicne, al to ne znaci da ce nekom drugom isto bit, ne vole svi "klinicki" zvuk i nije pogodan za sve vrste muzike.

a ovo za beats necu ni komentirat, to smece ne vrijedi komentara.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2013., 09:48   #788
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor NITROS Pregled postova
Čitam i morao sam se uključiti u raspravu.

Naravno da imaš pravo napraviti za svoj novac što god hoćeš. Nitko ti to ne brani, ali mi je malo glupo da se pozivaš na ovu rečenicu " Da li bila stvar stila, ili pak moje gluposti, na meni je, ali svi koji nisu probali slušalice nemaju pravo grditi ili uzdizati nešto na temelju, čuo sam, pročitao, ili pak čisto stvar mišljenja"

Ti si isto pročitao za druge proizvođače, nisi ih imao I svi samo govore da ako kupuješ već višu klasu slušalica da ti je onda vjerojatno važnija kvaliteta zvuka od dizajna. Za 200 eura ima ružnijih, ali par puta boljih slušalica. Samo to svi tvrde.
Pa lol.

Ne razumijem rečenicu da sam ja isto pročitao za druge proizvođače, nisam im imao. Pa gdje sam ja napisao bilo kaj za druge proizvođače? Napisao sam za one koje sam imao, ne za koje sam čitao. I svi govore da ako kupujem višu klasu slušalica, bla bla bla, svjestan sam toga, i opet ponavljam, ja bi uzeo beats studio za 200 eura.

Da li se trebam ponavljati? Ima boljih slušalica puuno i za manju lovu. Ovdje pišeš za Shure, šta je meni vrh u audio svijetu, i jednog dana mi ih je želja imati, isto kao i beats, samo možda beats slušalicama dajem prednost jer imam neki svoj način razmišljanja... Ali sve je to već rečeno i napisano...

Osjećam se priglupim kad mi se ljudi uključuju u razgovor i okreću priču kako bi ja shvatio. Nemorate se truditi, ja shvaćam i bez toga. Da imam para uzeo bi beats, ne zato jer su najbolje na svijetu, ne zato jer su profi, ne zato jer ih ima pol celebrity smradova, nego jer ih ja hoću. Da već idem davati tih 200 eura za slušalice, vjerojatno bi se predomislio, ali u ovom trenutku s minusom na računu je lako govoriti... Ironija
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2013., 09:51   #789
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
znači hoćeš skupe slušalice lošeg zvuka?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2013., 10:00   #790
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
znači hoćeš skupe slušalice lošeg zvuka?
Kratko i jasno

Ispravak. Skupe slušalice s solidnim zvukom
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2013., 10:16   #791
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jedino što je tu solidno su zlatni okovi oko ruke doktora drea koje kupuje jer ljudi daju 200€ za nešto što pojedu slušalice od 200kn
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2013., 10:45   #792
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jedino što je tu solidno su zlatni okovi oko ruke doktora drea koje kupuje jer ljudi daju 200€ za nešto što pojedu slušalice od 200kn
Jasna stvar Ja sam zadovoljan s svojim in-ear, pa govorim da je solidan zvuk. Za mene dovoljno
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2013., 11:14   #793
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
imam neki cudan osjecaj da sam sve ovo zakuhao bitno da se vodi kvalitetna rasprava, al aj evo da jos malo promoviram vikinge http://www.aiaiai.dk/

ti danci pardon opcenito skandinavci uredno naprave tamo nekakve uredjaje za audio nadrazivanje cudnog imena i visoke kvalitete
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2013., 12:52   #794