Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2017., 20:58   #631
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
trenutno 2x 280x i 3x rx480 rade 5 dolara dnevno - struja...pa sad vidite koliko vam se isplati

iako, pojavio se neki pascal coin koji je 8 dolara dnevno - struja, idem vidit gdje majnat
  Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 21:31   #632
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Destrojer

Sorry nisam mislio biti bahat, kasnije malo vise napisem i pomognem u svemu pa da krenes. Jer nije tu n8sta lose ako imas viska love. Moja preporuka je svakako da krenes i pokusas.

Meni su trenutno najbolji zec, xmr i eth + dcr. Mislim da su i najisplativiji u svemu.

Asic osobno mislim da je bacanje novaca. Jer lako popusis sve.

Vorda

Pascal se trenutno ne isplati kraj ovih gore. Upregni na 10min pa izracunaj. Moram viditi da li pascalu pomaze strap kao eth pa onda mozda i da. Stock rx470 mi vise zec daje.
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2017., 21:38   #633
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Nije problem u pitanjima, nego je problem naći odgovor, kao što se da zaključiti iz (načina) tvog odgovora.
Za nekog poput mene tko ne pliva u tim vodama, a ima želju i volju, treba neki početni kick in the butt da profercera samostalno. Zato sad pitam ljude koji se time bave, jer sam zadnji put odustao tražeći odgovore na sve što mi je palo napamet.

Kupnja HW je najmanji problem; povezati odabir cryptovalute u odnosu na HW koji imaš i trenutno stanje na tržištu je ono što se relativno brzo mijenja. Gdje i kako pratiti trendove?

Osim toga, ako mogu majnati procesorima uz grafičke, kako nema veze koji procesor uzeti?

Ako svaka grafička daje drugačiji h/s, a odnos nabavne cijene i ROI na kraju nekog obračunskog razdoblja nije isti, kako se može generalizirati da je ROI isti na jednoj i na 1000 grafi?

Recimo ovako: ako sad kupim 5 RX470 4GB grafi, možeš li mi dati smjernice/linkove koju valutu odabrati i kako najbezbolnije setupati mining mašinu (OS/distra etc.)? I na kraju koji procesor, matičnu i koliko RAM-a je poželjno staviti?

@siloman: hvala na bukvalnom primjeru, takve stvari samo dodatno motiviraju da se time bavi.
whattomine.com

ja majnam na nicehash platformi, postavis i zaboravis
  Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 22:47   #634
smallfox
Registered User
 
smallfox's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zg
Postovi: 16
Citiraj:
Autor siloman Pregled postova
Evo mog iskustva:
...
Po trenutnom tecaju BTC-a i Eura, moja zarada tokom ta nepuna 3 mjeseca iznosi 902kn.
....
:P
Što si rudario ako si imao takav povrat, možda zec?
smallfox je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 23:07   #635
siloman
Premium
Moj komp
 
siloman's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Otok Krk
Postovi: 325
Citiraj:
Autor smallfox Pregled postova
Što si rudario ako si imao takav povrat, možda zec?
pa 90% vremena ZEC..
__________________
Gdje se jede jedem,gdje se pije pijem,gdje se radi ne smetam!
siloman je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 00:11   #636
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Jedna bitna stavka u tome svemu, trenutno koju god valutu kopao ne možeš napraviti povrat uloga u 12mj. Ako plačaš struju nikako nije moguće a pogotovo ne još u tih 12mj zaraditi. Ugrubo u većini slučajeva ROI je u 18mj barem...bliže 20mj.

*RX 470 4GB daje oko 230 ZEC
*RX 480 8GB daje oko 260 ZEC

U većini slučajeva 480 8GB je skuplja oko 500 kn. S time dolaziš do računice da RX480 nije isplativa jer da bi kupio 5kom treba ti oko 10 000kn to je oko 1300h/s, a za 10k kupiš 6x RX 470 i ostane ti 1000kn za napajanje, 6kom RX 470 4GB daju oko 1380h/s što ispada 80-100h/s više za manje para...

Najbolje je krenuti sa https://simplemining.net/ jer gore imaš sve majnere koji se najviše koriste i sve je lako za postaviti. Jedina mana je što ne možeš undervoltati i smanjiti potrošnju, za to je najbolje koristiti windows miner i sapphire trixx ili još bolje WattTool.

NiceHash je dobar, ali mislim da je preko njega manje isplativo jer koliko sam upoznati i oni još uzimaju FEE i mislim da je bolje manualno šaltati što ćeš kopati. Pratiš valute koje kopaš i po potrebi se prebaciš.

Moja preporuka je da se krene sa ZEC-om. Simplemining na stick + Optiminer + koristiš Flypool ili Dwarfpool. Wallet koristiš direkt na mjenjačnici, npr Kraken, tamo napraviš ZEC adresu na koju majner šalje ZEC koje poslje prodaješ u Eure ili BTC ili nešto drugo...

Procesori se jednostavno ne isplate...i to jednostavno zanemari ulagati lovu u njih jer je bolje uložiti u grafe.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 00:40   #637
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
GTX1070 je moguce isplatit u 14 mjeseci ako placas struju.. trenutno..

Ako ne placas struju onda oko 10ak mjeseci

Ali poanta svega nije prodavat odmah sve nego drzat i cekat da cijena naraste..

tak da ti se tih 1-2$ po kartici na dan moze pretvorit za par godina u 10-20$ po kartici na dan.. sve ovisi sta radis s narudarenim..
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 01:35   #638
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Nekako mi se cini da neki ne znaju sto to znaci 'ROI'....
Ne nego ti ne kuzis da je ROI doslovno jednak imao 1 ili 1000 grafi. Sve ovisi o stanju na trzistu, a ne o grafama i njihovim cijenama i koliko hasha rade. Mozemo pricati o najisplativijoj, ali ROI je u ovom slucaju nemoguce odrediti.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 20:07   #639
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
znaju, ali neki ne znaju ili ne žele objasniti.
imaš dva odgovora: jedan od @silomana i jedan od @shamanixa. i tu je sve jasno.

onda imaš 10 odgovora od @dakky-a koji se stvarno trudi, ali ništa korisno izvuči iz cijele priče.

ja čitam i pratim i zanima me sve to, ali informacija konkretnih je malo.

zar nije bolje da više ljudi majna istu kriptovalutu kako bi je bilo više u opticaju i na neki način postala važnija od drugih i tako uspjela nekako odskočiti? usput pitanje
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 20:36   #640
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Po meni, sve kriptovalute osim BTC-a su prije ili kasnije osudjene na propast kao sto se vec dalo vidjeti iz povijesti kriptovaluta, sve, bas sve su propale... pitanje je kad ce ETH propast, vjerojatno kad krene u PoS fazu...

No nebitno, majnas ono sto je u tom trenutku najisplativije i mjenjas za BTC i to svi rade (ili koristis NiceHash koji to radi automatski) ili cuvas neku valutu (sto se pokazalo losom odlukom za sad, pocevsi sa Vertcoinom, zavrsivsi sa ZEC-om)... najisplativije je odmah sve mijenjati za BTC i dokle ce alternativne valute izlaziti i raditi konkurenciju, vidjeti ćemo.
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2017., 21:19   #641
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
znaju, ali neki ne znaju ili ne žele objasniti.
imaš dva odgovora: jedan od @silomana i jedan od @shamanixa. i tu je sve jasno.

onda imaš 10 odgovora od @dakky-a koji se stvarno trudi, ali ništa korisno izvuči iz cijele priče.

ja čitam i pratim i zanima me sve to, ali informacija konkretnih je malo.

zar nije bolje da više ljudi majna istu kriptovalutu kako bi je bilo više u opticaju i na neki način postala važnija od drugih i tako uspjela nekako odskočiti? usput pitanje
A što točno te zanima a da nije odgovoreno, tj da je odgovor nejasan?

Inače nije bolje da više ljudi majna, jer tako pada tečaj i diže se težina...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 23:40   #