Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.07.2015., 14:03   #1
mladenmladinić
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: solin
Postovi: 45
Neče da mi printa nakon promjene tinte ?

Imam printer Canon MP280 i prije neki dan je počeo printati blijedo crnu boju (kolor je printao ok). Izvadio sam crnu tintu i umetnuo drugu (punjenu) i nakon toga neče da printa ni crnu ni kolor.
Vratio sam ponovo tu prijašnju ali opet neče da printa ništa (a prije je printalo kolor).
Izludio sam se nikako da vratim u prijašnje stanje kad je printalo crnu blijedo a kolor ispravno.
Prilažem slike poruka koje se pojavljuju


image hosting more than 5mb
mladenmladinić je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 14:22   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Pretpostavljam da bi trebalo resetirati čip na tinti. Ne znam kako se to radi, ali proguglaj.
Iskreno, ja nikada ne bih uzeo kolorac koji ima samo 2 kartriđa jer ako istrošiš jednu boju u njemu, moraš baciti i ostale dvije pa makar bile full do vrha.
Ono što bi tebi bilo pametno nabaviti su kartriđi koji se mogu puniti do besvjesti ili CISS.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.07.2015., 14:50   #3
mladenmladinić
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: solin
Postovi: 45
Evo sad sam našao nešto ovde, neznam da li je to to
mladenmladinić je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 15:13   #4
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Iskreno, ja nikada ne bih uzeo kolorac koji ima samo 2 kartriđa jer ako istrošiš jednu boju u njemu, moraš baciti i ostale dvije pa makar bile full do vrha.
Ono što bi tebi bilo pametno nabaviti su kartriđi koji se mogu puniti do besvjesti ili CISS.
I ja sam tako razmisljao (razmisljam i dalje) no onda je praksa pokazala da mi se skoro nikad nije dogodilo sa odvojenim bojama da se ako se stave zajedno jedna isprazni a druga bude puna, ali zato se dogodilo npr tri boje u jednoj najvise, drugoj manje i treća prazna. Isprazni se ta 3. zamjenis nju, dok glava puni sve boje (kretenizam) isprazni se ova 2. Stavis i tu 2. dok ponovo puni glavu bojama (svima) isprazni se i ova 1. i na kraju ova koju si prvu mijenjao je vec ostala bez solidno boje samo od punjenja boje bez da si ista isprintao.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 15:39   #5
spep
Premium
Moj komp
 
spep's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Pula,Croatia
Postovi: 144
Držiš tipku na printeru na kojoj je nacrtan crveni trokut 5 sekundi, odnosno dok ne nestane slika 3. To bi trebalo isključit pračenje razine tinte. Pisač radi ali ne pokazuje koliko je preostalo tinte u patroni.
spep je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2015., 11:32   #6
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Resetirat boju..
imart je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na