Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.08.2008., 14:24   #1
Pegasus8
Premium
 
Pegasus8's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 480
GPU cooler za 7800GS (AGP)

Bok, dali mi netko moze preporučiti neki cooler za dotičnu karticu. Kartica je AGP izvedbe pa je teško naći neki cooler za nju. Do sada nisam našao niti jedan jer niti jedan nije kompatibilan s karticom.
Pegasus8 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 15:11   #2
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
VF700, VF900 i VF1000 su 100% kompatibilni s njom ako je referentni PCB, jedini problem je u tome kaj ta grafa ima HIS bridge čip koji se treba pokriti posebnim coolerom (ima ga za kupit a može se i napraviti) tako da to nije problem, zato piše da je nekompatibilan samo je promjer rupa okio GPUa kritičan...

Inače ako ti je prozujao vent pa zato mjenjaš alternativno se može rastaviti stock cooler, ostaviti baza a staviti umjesto standardnog venta neki 80-120 vent preko njega da puše...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.08.2008., 02:21   #3
Pegasus8
Premium
 
Pegasus8's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 480
Malo sam bolje pogledao i vidim da kod VF700 nije naznacena 7800gs kod VF900 kaze da nije kompatibilna s 7800gs a kod VF1000 kaze da je kompatibilna s 7800gs.

Nije meni hitno to mjenjat, jednostavno hocu sloziti da je tih komp pa bi mijenjao cooler na grafi i procu da bude ugodniji za usi

btw to je ova grafa:
http://images.google.hr/imgres?imgur...%3Dhr%26sa%3DN
Pegasus8 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2008., 08:30   #4
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Znam kaj piše ali rekoh bitan ti je promjer rupa oko GPUa a VF700 i VF900 bi morale pasati jer 8800GT koju ja imam ima isti raspored rupa kao 6800 serija (na VF1000 ide na 5 rupu) a samo 8800GTS/GTX na G80 čipu ima veće rupe tj 6 na VF1000 dakle VF700 i VF900 moraju pasati isto iako je najlakše i najsigurnije izmjeriti kad već imaš karticu doma...

Piše da nije kompatibilan radi tog HISa tj cooler nije sam za sebe kompatibilan (vjerojatno - neznam zašto nebi bio drugačije, ne vjerujem da ima nešto na grafi da smeta zalmanu) ipak ako ti cjena nije problem VF1000 je dobar cooler...

Anyway što god da uzeo morat ćeš uzeti HIS cooler, imaš ga za kupit u linksu a ko što rekoh može se i napravit ako je sila, trebala bi mi slika tvoje grafe bez coolera da vidim ima li rupe oko HISa ako ima (a trebala bi imat) onda nema problema...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na