Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2017., 15:08   #91
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,318
Najveću prednost kod Android One mobitela je softver i garancija...Vanilla 7.0 Android s update-ovima i nema neke velike bugove

Sve ostalo je kak Brko kaže kinez..

Zadnje izmijenjeno od: gin.tonic. 30.01.2017. u 15:14.
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2017., 17:15   #92
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
To sam naveo kao jedine odlične karakteristike. Sve što NIJE hardver i opipljivo
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2017., 22:14   #93
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
koji je vama zadnji update na GM 5d? (patch od 5.studenog ili nesto novije?)
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 02:06   #94
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Moj Gm 5 plus d je na siječnju 2017....sigurnosnoj zakrpi.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 19:49   #95
danielT
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 3
Citiraj:
Autor ćubi Pregled postova
koji je vama zadnji update na GM 5d? (patch od 5.studenog ili nesto novije?)
Moj GM 5+ upravo update odradio na 7.1.1.
danielT je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 20:28   #96
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Kako je moguće da ovakav mobitel može dobiti update na najnoviji Android a neki brendirani flagshipi ne?

Am i missing something?
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 20:47   #97
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Brand name uvijek prilagođavaju update sebi i svojim appsima, updateaju vlastiti bloatware, a ovi dobijaju čisti update jer im je takav i OS (vanilla Android).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 21:01   #98
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
Kako je moguće da ovakav mobitel može dobiti update na najnoviji Android a neki brendirani flagshipi ne?

Am i missing something?
Google Android One koncept je zamišljen da se napravi budget phone koji će imati softversku podršku kao i Nexus. Budući je Nexus bio flagship tj. spadao u cjenovni rang ostalih flagshipova i radili su ga renomirani proizvođači, nije bi za svačiji džep. A sadašnji Pixeli su još skuplji.

A Google je vidio kao zaradu odnose jeftileni iz Kine, pa su odlučili da svojim konceptom malo poberu vrhnja i u low segmentu.

Apropo tome što sam nakenjao, General Mobile je firma iz Turske u koju su uložili da im dela te telefone...naravno u Kini
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 21:10   #99
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Ok to, ali zar Qualcomm ne određuje koji će procesori dobivati update, a koji ne, ne sam proizvođač telefona?
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 21:15   #100
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Brijem da u Android One mobitelu ili Đeneral Mobajlu, Gugl ima prvu i zadnju riječ
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2017., 22:30   #101
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Gugl ima prvu i zadnju riječ
Jesi popustio pod naletom zene i cija je bila zadnja ?

Dobila Đenerala ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 06:20   #102
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Kakve veze ima Qualcomm sa time? Oni prodaju hardver, a na sofverašima je da se prilagode. Qualcommu se živo hebe koji će OS biti gore i koja verzija istog.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 06:52   #103
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,762
Qualcomm "pise drivere", Google samo radi software i upakira sve u jednu cjelinu. Jednog dana updejti prestanu stizati, Qualcomm prestane pisat drivere i custom romovi pocnu biti smece jer nema postenog supporta od strane proizvodjaca hardvera.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 07:42   #104
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Qualcomm - BSP ,driveri što kolega xlr reče.
https://goo.gl/R7Qy6o
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 07:57   #105
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Jesi popustio pod naletom zene i cija je bila zadnja ?

Dobila Đenerala ?
Motorola Moto G4
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Qualcomm "pise drivere", Google samo radi software i upakira sve u jednu cjelinu. Jednog dana updejti prestanu stizati, Qualcomm prestane pisat drivere i custom romovi pocnu biti smece jer nema postenog supporta od strane proizvodjaca hardvera.
True dat. Ali... ovdje je dogovoreno, ako se ne varam 24 mjeseca supporta od izlaska telefona na tržište. Dakle, tu su se našli i Qualcomm i Google. S time da je Google tu neku lovu piknuo tako da stoji da je Google ovdje alfa i omega.
A i radi se o low segment procesoru.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 08:05   #106
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,762
Tako je, mora postojati neki EOL datum kad prestaje support za hardver. Ne znam tko tu ima glavniju rijec, ili QC definira to, ili Google samo prestane updejtati sw pa i QC odustane od stancanja (novijeg) koda. Kakogod, za dvije godine cao cao support
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 08:38   #107
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ako se ne varam, poanta je da imaju support koliko i Nexusi/Pixeli, tj. da vjerni Android korisnici ne moraju davat soma eura samo za pure clean fast Android Experience već da naprave razliku u hardveru.

O tome se kenjalo naveliko pred godinu i po. Pa se zašutilo. Pa odjednom eto đeneral mobajla i neka, dapače.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 08:45   #108
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,762
Joj da, nisam te pohvatao, za Android One vrijedi ta Nexus spika dobro si rekao. Htio sam reci kako nemam pojma kako se taj EOL definira za ostale mobove/proizvodjace, tko tu koga tlaci i prvi popusta.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 08:57   #109
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
My bet je da proizvođači tipa Sony, Samsung, LG sami diktiraju koji mob će koliko suportirat. Njima prvima nije u interesu da se neki flagship nadograđuje duže od godinu i pol i da dobiva sve nove fičure kao i current flagship.

U svakom slučaju thumbs up for Android One projekt. Samo nek poživi i nek se pojavi još koji uređaj
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 09:03   #110
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Bilo bi dobro da izbace i koji mid range uređaj. GM su jeftini plastikaneri sa li-la kamerom, a Pixeli su njihovi antipodi - skupi high end uređaji. Treba nam nešto 'srednje'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 09:06   #111
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Srednje za 3000-3500 kn? Sorry, to i nije baš "srednje" kad se za te novce kupuju flagshipovi koji ipak ganjaju customizirane i feature-rich verzije androida umjesto ovog gadnog stock UIa

Pa imaš srednji, General Mobile 5 Plus. 2000 kuna dođe. I malo je više "premium" od 4G/5d.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 09:11   #112
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Sigurno da nikome od njih nije pretjerano u interesu gurati "starije" modele.

Za SD801, barem kod Slonija, stvar je bila u tome da SW nije mogao proći Gugletov CTS ,djelomično (ako ne i potpuno) zbog toga što QC nije dao ranije spomenute "drivere". Doduše, sumnjam da im je teško palo.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 09:18   #113
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,762
Imho jedino N5X moze pokriti neki rang ispod 3k kn, ako netko bas iskljucivo zeli android experience. Nexus 5 je prestar i jos malo ce skroz nestati sa scene (iako, jebemu, nougat se lipo vrti). Nexus 6 i 6P su ogromni i ako gabariti nisu problem i dalje ce biti top izbor.

Alternativa slicna Android One-u je Nextbit Robin sa Amazona za oko 1600kn.

Ako nekog brine support za nexuse 5X i 6P (vjerujem i za 6icu), dev scena ce ih sigurno pokrivati jos koju godinu nakon sto Google prestane, jer ako Pixeli nastave s tim cijenama, sve ce vise developera i usera odluciti ostati na jeftinijim zadnjim Nexusima. Ili kupovati predzadnje Pixele.

Mene osobno ne bi bilo strah danas kupiti 5X recimo i racunati na njega sljedece 2 godine minimalno. Jedno vrijeme ce ga Google updejtat, a kad prestane i ako zelis scena je tu da ga jos malo pogura. Ima jako dobru kameru i pored toga sto je plastikaner, odlicno je slozen.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 09:21   #114
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
N5X bi mi bio prvi izbor po sadašnjim cijenama, da nije bilo previše kvarova, koliko sam ovlaš popratio.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 09:34   #115
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Nextbit je prodan Razeru i njegova je budućnost vrlo upitna. Koliko se sjećam, obećavaju podršku do 02/18, a onda...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 09:55   #116
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,762
5X ne bi trebao imati vise problema s rikavanjem maticne jer su to jos prosle godine sredili novijom revizijom. Ne znam detalje, tako govore.

Robin je prodan, ali to ne mora biti razlog da ga se prekrizi. Za te pare i sa amazon garancijom tih godinu dana si miran. Kad updejti stanu, prvih par tjedana ce biti kriza dok droga ne izadje iz krvotoka i poslije se pomiris s tim
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 12:26   #117
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Tako je, mora postojati neki EOL datum kad prestaje support za hardver. Ne znam tko tu ima glavniju rijec, ili QC definira to, ili Google samo prestane updejtati sw pa i QC odustane od stancanja (novijeg) koda. Kakogod, za dvije godine cao cao support
Ne mora čak ni biti to. Koliko se sjećam, Nexus 5 su capnuli jer chipset nije podržavao neki set instrukcija za neke grafičke animacije (ili nešto slično) što je došlo u Android 6.0. Recimo Texas Instruments nije za Samsung Galaxy Nexus izdao drivere za čipset za Android 4.4 (jer su odustali od proizvodnje mobilnih čipova). Ima tu dosta stvari.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 13:00   #118
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,762
Dobio je N5 sluzbeni update na 6.0 (vjerojatno mislis na 7.0) i tek prije par mj je prestao dobivati patcheve, ali njegovo vrijeme supporta je proslo od strane gugla (nexus politika). Hardverski na njemu radi custom 7.1.1 (jos uvijek). Ali da, u jednom trenu ce doci neki update kad ce se to promjeniti i problem ce biti nedostatak funkcija chipseta ili libsa.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 07.02.2017. u 13:07.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 23:03   #119
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Jel se vama koji imate 5+ poboljsala baterija nakon prelaska na 7.1.1.?

Meni se nekako cini da je. Vidjet cu jos kroz koji dan kakvo je stanje.

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 23:39   #120
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Kod mene je GM 5d trenutno viška i trebao bih ga prodati, (7.0 patch 5.studeni)
No prije toga bi htio rijesiti problem, a to je da chrome i internet pretrazivaci temeljeni na njemu da znaju zamrznuti na stranicama tipa index i katalozi.net
S obzirom da sam s nekim forumasima kontaktirao i da oni taj problem nemaju,a Agram kaže da je problem u stranicama koje nisu optimizirane za mob (tipa katalozi, tj. issuu preglednik) i da se zbog toga dogodi da nemoze odraditi kolicinu podataka u tom trenu te chrome zablokira i ujedno na koju minutu zablokira i uređaj.

Meni je malo nelogicno da chrome štuca na čistom androidu, dok neki slabiji mobiteli to isto odrade bez problema.

Recimo testirao sam te iste stvati na na mozilli i tamo nema nikakvih problema ni blokiranja, zamrzavanja prilikom surfanja, pa me to navodi da je neka sofverska greska, no ako netko ima rijesenje za ovaj problem neka javi. ili je pak rijesenje ne koristiti chrome i sve sto ima veze s njim?
ćubi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na