Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.11.2014., 14:52   #31
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Baidu je disk a ne rom
Ako ga ne moš raspakirat, ili je oštećen ili je zaštićen.
Ako je zaštićen može se vidjeti sadržaj ali ne možeš npr. odvući neki fajl
iz prozora arhivera na desktop.
Za download koristi IDM.

Ovo je sadržaj diska od istog lika, imaš i drugih Coolpad 7320 romova....
Znam da nije Baidu ROM, već sam mislio na taj 4.4 ROM s tog linka. I svaki 4.4 što sam našao vodi na taj Baidu link, a on očito ne radi. Skidao sam ga s Chrome-om i FF-om.
Zato sam rekao ako naletiš na kakav 4.4 za 7320, a da ne vodi na taj Baidu...
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 15:21   #32
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Ako naleti, tvoj je
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2014., 18:22   #33
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
blava je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 18:40   #34
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Dobra je razlika u cijeni
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 18:43   #35
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Mali obrt, velika marža, cijela 'rvaska ekonomija tako posluje
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 20:40   #36
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Imal koji rom a da radi OTG na f1, ili je to i dalje boljka ?
__________________
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 21:00   #37
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
Imal koji rom a da radi OTG na f1, ili je to i dalje boljka ?
To sam i ja ispitivao,jedan forumas na modaco forumu je testirao i veli da izgleda Coolpad nema OTG tako da ne znam otkud ti za OTG kad nigdje u opisu specifikacija mobitela nema OTG ?
blava je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 22:04   #38
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Nema OTG ali ima mladog poljaka koji pokušava izmusti više boja za obavijesnu
ledicu (originalno izdanje mobitela ima samo crvenu i zelenu)
Coolpad F1 multicolor LED

google prijevod:

Citiraj:
Post po Brucie »nedjelja 9 studenog, 2014, 17:38

Bio sam u mogućnosti mod datoteku lights.default.so tako da imamo 7 boja LED dioda. Ono što je potrebno je Android 4.4, na 4.2 će biti samo 3 boje (jer ne možete kontrolirati plavi LED, nisam testirao da li će zapravo raditi).

Lights.default.so datoteku možete preuzeti ovdje:

Datoteka može biti nespreman na / sustavu / lib / HW / (prvo napraviti kopiju!),
npr ADB.:

adb push lights.default.so /sdcard/
adb shell
su
mount -o rw,remount /system
cp /system/lib/hw/lights.default.so /system/lib/hw/lights.default.so.bak
cp /sdcard/lights.default.so /system/lib/hw/lights.default.so
Ctrl+C
adb reboot

i nakon ponovnog pokretanja možete uživati ​​u 7 boja LED) Boje se mogu mijenjati takvu obavijest gravityboxem..
Sljedeće boje su dostupne (#AARRGGBB):
Crveno - # FFFF0000
Zelena - # FF00FF00
Plava - # FF0000FF
Žuti - # ffffff00
Magenta (ljubičasta) - # FFFF00FF
Cijan (tirkizna) - # FF00FFFF
Bijela - #FFFFFFFF

Brucie
Za sada su potvrđene žuta i plava

Izgleda da radi svih sedam uz pomoć gravityboxa
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.

Zadnje izmijenjeno od: Dakok. 09.11.2014. u 23:50.
Dakok je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2014., 09:06   #39
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
Primjetio danas da se alarm crasha tj ne radi u bilo kojem načinu rada.

Naravno da sam zakasnio na posao

molio bi preporuku za neki ROM da sad ne kemijam sa 5 različitih
__________________

Zadnje izmijenjeno od: mrva_zg. 10.11.2014. u 11:35.
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2014., 09:17   #40
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Gdje trenutno najjeftinije mogu kupit f1? Htio bi nabavit do 1200kn max dobar mob,ovo mi se cini ko odlican deal ako mogu ga do te cifre nabavit...
kiki86 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.11.2014., 12:11   #41
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
CoolUI 041 by ATX (nema hr) uz brisanje nekoliko kineskih aplikacija.

Najjeftinije je nedavno bilo na efox i coolicool pa provjeri. U igri su bili kuponi na coolicool.
Proguglaj
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2014., 12:29   #42
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
Još jedna iritantna stvar
dok je upaljen wifi i kad nije spojen ne radi podatkovni prijenos dok se ne ugasi wifi
__________________
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2014., 15:03   #43
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor mrva_zg Pregled postova
Još jedna iritantna stvar
dok je upaljen wifi i kad nije spojen ne radi podatkovni prijenos dok se ne ugasi wifi
Tako je i meni na lenovo a850+, ništa čudno.

Edit: ipak radi kada j Wi-Fi uključen li bez signala. Izgleda da je to ipak problem kod tebe.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: de.fang. 11.11.2014. u 06:26.
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2014., 15:11   #44
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor mrva_zg Pregled postova
Još jedna iritantna stvar
dok je upaljen wifi i kad nije spojen ne radi podatkovni prijenos dok se ne ugasi wifi
A kako će radit podatkovni prijenos kad mobitel nije spojen na mrežu?

Ne bi bilo ni zgodno ako skidaš fajl od par gigabajta preko WiFi-ja pa da
prijenos skoči na 3G bez da znaš za to...

P.S.
Kad pišeš o problemu navedi i koji softver imaš na mobitelu.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2014., 15:16   #45
bous
Premium
 
bous's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: zg
Postovi: 68
Probao sam par ROM-ova,ali sto se tice trajanje baterije tu je bez premca leak.17.
Redovito oko 6h SOT-a.
Mana su mu neki sitni bugovi,tako da cu uskoro probati gore spomenuti ROM od kolege Dakoka. Vidim da je dosta hvaljen u po drugim forumima,jos samo da baterija izgura priblizno leaku
bous je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2014., 15:18   #46
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
A kako će radit podatkovni prijenos kad mobitel nije spojen na mrežu?

Ne bi bilo ni zgodno ako skidaš fajl od par gigabajta preko WiFi-ja pa da
prijenos skoči na 3G bez da znaš za to...

P.S.
Kad pišeš o problemu navedi i koji softver imaš na mobitelu.

stock ROM,
spoji se on na podatkovnu ali ako je wifi upaljen ali nije spojen i dalje ne jebe pol posto ne da nikud

Nego da li ima kakav fix za budilicu dok ne sredim sve oko flashanja drugog ROM-a jer na 8.1 ne rade driveri od njega

i daj mi molim te na pm link od stock roma da njega flešnem gore.
__________________
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2014., 15:18   #47
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Nije bas tako na obični a850.. Znači ako je upaljen wifi a nije spojen onda ode mali na mobile konekciju.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2014., 15:19   #48
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor bous Pregled postova
Probao sam par ROM-ova,ali sto se tice trajanje baterije tu je bez premca leak.17.
Redovito oko 6h SOT-a.
Mana su mu neki sitni bugovi,tako da cu uskoro probati gore spomenuti ROM od kolege Dakoka. Vidim da je dosta hvaljen u po drugim forumima,jos samo da baterija izgura priblizno leaku
Koji te bugovi tocno muce ?

Ne znam ja ne mogu na Baidu repack od Dakoka nakon AOSP-a,nema sanse...

Sa gravitiy box,greenify i par modula za xposed mob je zvijer
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2014., 15:30   #49
puding22
Registered User
 
puding22's Avatar
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: ...
Postovi: 364
Zna li se koji je procesor u coolpad f2. Negdje piše snapdragon a negdje 6592
puding22 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2014., 15:33   #50
bous
Premium
 
bous's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: zg
Postovi: 68
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Koji te bugovi tocno muce ?

Ne znam ja ne mogu na Baidu repack od Dakoka nakon AOSP-a,nema sanse...

Sa gravitiy box,greenify i par modula za xposed mob je zvijer
Crashao mi se imenik par puta,ponekad problemi kod spremanja brojeva,
prilikom svakog restarta mi nestane pola aplikacija s pocetne povrsine,ponekad kamera zablokira.
bous je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2014., 15:46   #51
brus55
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: kuća
Postovi: 18
Pitanje za sve vas koji koristite leak17 rom: da li mozete mijenjati glasnocu slusalica u engieneer modu?
Ja ne mogu, ne prihvaca promjene ...
brus55 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2014., 15:50   #52
Touni
Premium
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 69
Ja sam svoga uspješno zbrickao sinoć

Imao sam onaj pure aosp v2 od jonzalva i sve radilo super. Odjednom neće spremati screenshot. Zatim neće spremit sliku s chroma, ni ništa što skinem s chromea. Stalno je izbacivao error storagea neki. Ja lijepo idem phone storage formatirati (u uputama piše da se SD storage ne smije formatirati) i mobitel se ugasi i pojavi se samo Coolpad logo i gotovo. Nemožeš ništa napraviti, ni u recovery ući ni ništa.

Namučio sam se ko kreten dok sam ga odbricko pošto mi nije ni flešanje prek ygdp-a pomoglo ni preko onog coolpad službenog programa za download. Naravno da je ostao najgori način, flešanje preko SP toola prema uputama od SODE. Problem je bio što se mobitel kad je spojen na komp svakih 10ak sec pojavi kao usb device, a zatim se usb device iskopča, a da bi flešao softver mora stalno biti spojen. Također morate imati i drivere od mobitela, a i VCOM drivere.

Rješenje je bilo da kad spojim mobitel moram držati tipke + i - za volume, ali ne kao što je u svim upustvima i iskustvima ljudi samo 10ak sekundi dok se na programu ne popuni status bar, nego sam morao to držati cijelo vrijeme dok se flešao rom, znači jedno 4,5 minuta. Malo je reći da sam se već tresao i da su mi se prsti ukočili, ali eto uspjelo je na sreću.

Inače taj pure AOSP rom je za preporučiti pošto vidim da se samo meni retardu ovo desilo, osim toga je super stvarno. Znači sa instaliranim Gmailom, Facebookom, Messengerom, Whatsappom, wakelockom, Viper4 android, Gravityboxom, Nova launcherom, ikonama itd itd, konstantno pokazuje slobodno 1.3-1.5 giga rama. Nije mi jasno kak tak puno, mislio sam da je neki eror u pitanju, ali eto. I da obavezno dodat patcheve za kameru i 3d performanse sa modaca. Bateriju nisam uspio istestirati do kraja pošto sam ga uspio zbrickati, ali po svemu sudeći bi SOT trebao biti preko 4 sata sa svim aplikacijama uključenima u pozadini i stalno uključenim 3g-om.


I da, imam jedno pitanje. Sad imam rom koji ne mogu lagano rootati, pa me zanima mogu li ja iako mobitel nije rootan ući u njegov recovery (ima recovery, ali nije custom) i napraviti backup starog roma koji sam spremio i koji je došao s njime? Može li se to tako ili mora biti rootan mobitel za tako šta. Nebi htio eksperimentirati, bolje da netko kaže iz iskustva




Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
Gdje trenutno najjeftinije mogu kupit f1? Htio bi nabavit do 1200kn max dobar mob,ovo mi se cini ko odlican deal ako mogu ga do te cifre nabavit...
Mene je izašao 1000kn ravno preko Coolicola. Uplatio sam osiguranje za carinu i isplatili su mi pare nekidan. Mislim da još i pandawill nudi to osiguranje za mobitele. Pisalo se u temi o kineskim mobitelima pa prouči.

Zadnje izmijenjeno od: Touni. 10.11.2014. u 16:01.
Touni je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2014., 16:15   #53
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor bous Pregled postova
Crashao mi se imenik par puta,ponekad problemi kod spremanja brojeva,
prilikom svakog restarta mi nestane pola aplikacija s pocetne povrsine,ponekad kamera zablokira.
Nisam imao problema sa imenikom ni sa spremanjem brojeva niti sam procitao da itko igdje ima,jesi sve uradio kako treba ( wipe data/cache/dalvih,gore flashnuo i reboot ).

Sto se tice tog nestajanja aplikacija,koji launcher koristis ? Ja sam maknio onaj stock sto dolazi i gore sam stavio Nova launcher i nemam tih problema

@Tuoni - Mislim da sam to negdje procitao,upravo taj tvoj problem sa storageom i soft brickom,imao si neki patch na needromu ili na modaco temi koji upravo to rjesava,trebao si pogledati prije toga.
blava je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2014., 16:47   #54
bous
Premium
 
bous's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: zg
Postovi: 68
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Nisam imao problema sa imenikom ni sa spremanjem brojeva niti sam procitao da itko igdje ima,jesi sve uradio kako treba ( wipe data/cache/dalvih,gore flashnuo i reboot ).

Sto se tice tog nestajanja aplikacija,koji launcher koristis ? Ja sam maknio onaj stock sto dolazi i gore sam stavio Nova launcher i nemam tih problema

@Tuoni - Mislim da sam to negdje procitao,upravo taj tvoj problem sa storageom i soft brickom,imao si neki patch na needromu ili na modaco temi koji upravo to rjesava,trebao si pogledati prije toga.
Koristim stock launcher,moguce da bi drugi rjesio problem.Sto se tice imenika,to se pocelo dogadjati u zadnje vrijeme,ne prije,a vec oko tri mjeseca koristim leak.
E da,zaboravio sam spomenuti problem sa signalom na primarnoj kartici,uvijek je poprilicno los.Da li ti imas taj problem?
bous je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2014., 16:52   #55
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor bous Pregled postova
Koristim stock launcher,moguce da bi drugi rjesio problem.Sto se tice imenika,to se pocelo dogadjati u zadnje vrijeme,ne prije,a vec oko tri mjeseca koristim leak.
E da,zaboravio sam spomenuti problem sa signalom na primarnoj kartici,uvijek je poprilicno los.Da li ti imas taj problem?
Nova ce ti rijesiti taj problem.

Hmm,signal na 3G slotu je super,puno bolji nego na bivsem Optimusu 4X,znalo mi se dogadati da nestane odjednom signala i carobno se vrati,da nije problem do pruzatelja usluga,kojeg operatera koristis ?
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2014., 16:57   #56
Touni
Premium
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 69
Hvala blava, budem potražio taj patch.

Bous, jel ti je signal baš slabiji da to osjetiš u razgovoru ili ti je samo ikonica od signala pokazuje slabiji signal? Koliko se sjećam bila je neka priča i to od strane laeka da je signal normalan, ali da je samo na ikonici pokazan slabiji. Nisam sad siguran jesam li pomješao s nekim drugim romom..
Touni je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2014., 20:43   #57
bous
Premium
 
bous's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: zg
Postovi: 68
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Nova ce ti rijesiti taj problem.

Hmm,signal na 3G slotu je super,puno bolji nego na bivsem Optimusu 4X,znalo mi se dogadati da nestane odjednom signala i carobno se vrati,da nije problem do pruzatelja usluga,kojeg operatera koristis ?
Nije problem do operatera jer na prijasnjim romovima nikad nisam imao tih problema.Evo recimo upravo u ovom trenutku inam jednu crticu na 3g slotu,dok je drugi slot uvijek pun.





Citiraj:
Autor Touni Pregled postova
Hvala blava, budem potražio taj patch.

Bous, jel ti je signal baš slabiji da to osjetiš u razgovoru ili ti je samo ikonica od signala pokazuje slabiji signal? Koliko se sjećam bila je neka priča i to od strane laeka da je signal normalan, ali da je samo na ikonici pokazan slabiji. Nisam sad siguran jesam li pomješao s nekim drugim romom..
Nisam primjetio problem kod razgovora,ali ikonica pokazuje najcesce 2 crtice,tako da je moguce da ne registrira bas najbolje jacinu signala.
bous je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 00:16   #58
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor Touni Pregled postova
....
I da, imam jedno pitanje. Sad imam rom koji ne mogu lagano rootati, pa me zanima mogu li ja iako mobitel nije rootan ući u njegov recovery (ima recovery, ali nije custom) i napraviti backup starog roma koji sam spremio i koji je došao s njime? Može li se to tako ili mora biti rootan mobitel za tako šta. Nebi htio eksperimentirati, bolje da netko kaže iz iskustva
Sad bi ti trebao lako proći stock rom, npr 041 preko YGDP alata i tijekom flešanja zamjeniš orig. recovery sa CWM/TWRP img datotekom. pogledaj na modacu za detalje. Vrlo jednostavna stvar...
Onda imaš npr CWM i flešaš drugi custom rom (s root-om naravno)

Ili pokušaš s Vrootom ili onim drugim (vidi modaco)

Ako ti je sad 015, kako misliš napravit backup starog roma a nisi na njemu?
Misliš restore?
To neće ići...
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 00:57   #59
Touni
Premium
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 69
Mislio sam na restore da, sori. Uglavnom skontao sam se Mobitel sam lako rootao sa root geniusom (link na prethodnoj stranici), ali opet problemi sa pure asop 2.0...

Ovaj puta mi kod dolaznog ili odlaznog poziva ekran postane crn i jednostavno ne reagira. Poziv se prekine, a ekran ostane crn. Moram vaditi bateriju da bi se opet sve osposobilo. Kontam da je nešto sa proximity senzorom. Ima jako puno problema takih po internetu na svakakim mobitelima, ali rješenja su neka polovična, ili vrijede samo za jednu marku mobitela. U mobileuncle tools nemogu uopće kalibrirati senzor niti namjestit treshold za njega. Sve ostalo mi je super na tom romu, ali očito me neće.. Stavljao sam ga ponovo, wipeao sam sve što treba, sve po uputama, ali ništa, opet isto. Ako netko ima nekakvu soluciju neka javi..

Sad sam stavio ovaj Laekov rom sa 4.4. androidom pa ćemo vidit kakav je, al na prvu ruku mi se kamera ne čini dobra kao u ovima prije..Jako je usporena sad po mraku, ali pozivi i proximity senzor rade savršeno. Ko će ga znati više..

Čini mi se da ću nakraju utrpati neki CoolUI od ATXa, da su najbolji i najstabilniji romovi sa super kamerom, samo opet tamo me nervira nemogućnost dobivanja poruka za internet bankarstvo, parking i te fore.. Da ne govorim da mi ne želi ništa skidati sa baidu drivea, čak ni preko download managera.. U pola skidanja mi prestane i piše invalid username..

Toliko romova, a čini mi se da nijedan nije potpun i stabilan za rad na duže vremena.. Prolupao sam u zadnjih par dana s tim brickom i romovima koji me zaj... Mobitel po meni ima super kameru, super bateriju, super ekran, mikrofon, zvučnik, sve, samo je teško naći rom koji će to sve ujediniti da imam koristi od svega u istom pakiranju..
Touni je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 08:58   #60
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Lewa, YunOS?
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na