Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.07.2014., 08:11   #61
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
kupio bih Xiaomi Mi-3 16GB na MobiCity ali me prije zanima, ako mi netko može reći iz prve ruke kako stoje s garancijom. dali se šalje mobitel njima u UK ili negdje drugdje ?

hvala
chief_wolfinjo je online  
Staro 28.07.2014., 08:38   #62
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Vezano za probleme s Lenovo softverom i općeniti softverom kod kineza, već odavno tvrdim da je u stvari to največi problem. Svi ti kinezi su solidno napravljeni, neki stvarno kvalitetni, neki manje kvalitetni ali generalno svi su ok složeni.
Ono gdje pucaju je kvaliteta roma, hrpa ih je sa nefunkcionalnim GPS-om iako GPS kod MTK procesora dokazano sasvim ok radi.
Dakle trebamo dati veči naglasak na kvalitetu roma, evo ja mogu preporučiti jeftini THL T5S koji stavlja na mob skoro stock android bez ikakvih nakupina reklamnog softvera.
Koliko čitam Brku i Jiayu ima sličnu politiku. Coolpad ima veliku bazu romova i općenito veliku zajednicu korisnika.
Ukratko, manje gledajte fasadu uređaja, provjerite softversku podršku prije kupnje.
GoodLooker je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2014., 09:05   #63
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Glede Lenova (a i ostalih kineza) - takodjer vrijedi ona "kolko para, tolko muzike".
Imam K910 (njihov flagship sa Snapdragon 800 procom) i nakon obaveznog ciscenja kineskog bloatware-a (svaki kinez ga ima) mob radi vec pola godine bez ikakvih problema.
Kod mene je u pitanju (obični) A850. Također je došao s nekim odvratnim ROM-om, bez mogućnosti instaliranja programa na SD karticu. No, ili sam ja imao sreću, ili je A850 puno jednostavniji za flashanje jer se nisam nešto namučio oko stavljanja novog ROM-a.. Evo već 7 mjeseci radi bez greške, (GPS, WI-FI, 3G, sve radi kao podmazano) iako razmišljam o zamjeni/prodaji - 5.5'' mi je overkill
Wuchko je offline  
Staro 28.07.2014., 09:39   #64
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Citiraj:
Autor razorinc Pregled postova
Loša vijest za sve vlasnike Neo uređaja, neomobile proglasio stečaj...
Kupim mob, 5 folija, leather case, dva soft casea, preklopnu futrolu, otg kabel sve origigi, i oni opet propanu.....
pokra89 je offline  
Staro 28.07.2014., 09:53   #65
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Je li netko kontaktirao Mobicity vezano za restock Xiaomi Mi3?
Da ih ne pitam i ja, bit će im sumnjiva navala iz Hrvatske.
fora je offline  
Staro 28.07.2014., 10:16   #66
Janer Nevis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 45
Nemaju
Janer Nevis je offline  
Staro 28.07.2014., 10:23   #67
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Naruciti sa originalnim pakiranjem ili bez ( valja bijela noname kutija radi carine ? ) ?

Dodatna dva dolara se placa with packing box pa pitam isplati li se ili ne ?
blava je offline  
Staro 28.07.2014., 11:01   #68
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Nemojte slati mail, osim vezano za garanciju. Iako piše da nemaju, imaju samo treba malo dulje.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline  
Staro 28.07.2014., 11:08   #69
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
@blava
Iz osobnog iskustva - naručio bez originalne kutije, nije zaobišlo revnog carinika koji je lijepo
skalperom zarezao usb kabel prilikom pregleda (do kosti).
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 28.07.2014., 11:19   #70
džek bauer
Registered User
 
džek bauer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 40
Citiraj:
Autor razorinc Pregled postova
Loša vijest za sve vlasnike Neo uređaja, neomobile proglasio stečaj...
Zašto mi se čini da je to samo početak raznoraznih stečaja tih silnih proizvođača jer je ekonomski nemoguće da opstanu svi ti kineski nazovi proizvođači, a kad nestane većine, nestat će i ultrajeftinih mobitela. Lako bi se moglo dogoditi da se za par godina profilira i opstane samo nekoliko proizvođača koji će, naravno, onda imati i primjerene cijene. Zato narode, navali dok ih još ima ;-)
džek bauer je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2014., 11:24   #71
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Počeli su i preprodavači s Njuške koristiti priliku.
http://www.njuskalo.hr/ostali-mobite...oglas-12231717
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline  
Staro 28.07.2014., 11:34   #72
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Nemojte slati mail, osim vezano za garanciju. Iako piše da nemaju, imaju samo treba malo dulje.
Nisam vidio da su se ljudi interesirali pa sam i ja poslao upit i vele da nemaju niti posjeduju informaciju kada će restockati, kao treba samo pratiti stranicu. Doduše ja sam se potrudio da ne izgleda kao da sam iz Hrvatistana .
bg_4_l je offline  
Staro 28.07.2014., 12:15   #73
razorinc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Croatia
Postovi: 59
Ma da su barem iznijeli neki offical update bez bugova pa da postoji podloga za razvoj custom romova... ovako se muči i traži rješenja da bi uopće touchscreen radio bez onih "ghost toucheva" a da ne nabrajam sve ostalo... na službenom neomobile forumu admin je bio prije mjesec dana online

EDIT: moram napomenut da mi ova informacija o stečaju došla s 4pda foruma, volio bih da nije točna al mislim da je

Zadnje izmijenjeno od: razorinc. 28.07.2014. u 12:22. Razlog: neomobile stečaj
razorinc je offline  
Staro 28.07.2014., 12:23   #74
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Je li netko kupio/gledao Iocean X8 Mini?
Za 155$ mi se čini solidan a prednost mu je i 900mhz na 3g.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 28.07.2014., 12:26   #75
CubeS
Premium
 
CubeS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Elephone 2000 2h OST o bozee, ja sa G2 imam 2h OST već na 87 % baterije

Šteta za NEO ako je istina
CubeS je offline  
Staro 28.07.2014., 12:37   #76
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Tako to beše u životu. Mesto da propadne garaža koja štanca Cubotare ili iNew, propade iole bolja marka, ako ništa barem im je 003 odličan model bio.
Brko je offline  
Staro 28.07.2014., 12:45   #77
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Brko ne znam što imaš protiv "cubotara" i Inew-a i zašto stalno ali baš stalno negativno govoriš o njima.
Riječ je o dosta popularnim mobitelima, namijenjeni su za EU tržište, oni većinom zakupe mobitele iz ostalih tvornica tj. poput poznatog XYZ-a (sage), njihovi mobiteli imaju europski CE certifikat i većinom su najpopularniji u svim trgovinama s razlogom. Pružaju dosta toga za malu cijenu.
Cubot X6 ima dosta custom romova (MIUI, Lewa itd) i jedan je od najpopularnijih mobitela koji se kupuju.
A onim tvojim fiktivnim navodima da si ih mogao nabaviti za 90$ ne vjerujem, možda si kontaktirao predstavnika Hotinbuy-a.
S druge strane nekoliko "kineskih brendova" ne posluje najbolje, više ne prodaju mobitele i to što je neki mobitel popularan u Kini ne mora značiti ujedno i da je najbolji za tu cijenu. Kao i kod nas mobiteli se reklamiraju i namijenjeni su za njihovo tržište.
Kod nas je dosta popularan recimo Plodine puding radi cijene, ali nije neke kvalitete, čokolada se ne osjeti itd. Hoće li sada netko iz SAD-a kupiti naš Plodine puding jer je jeftin i popularan kod nas ili će recimo kupiti puding namijenjen za tržište SAD-a?
A što se tiče samog Nea, žao mi ih je, prijatelj mi je imao jednog i dobro mu je radio.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 28.07.2014., 12:51   #78
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Brko ne znam što imaš protiv "cubotara" i Inew-a i zašto stalno ali baš stalno negativno govoriš o njima.
Riječ je o dosta popularnim mobitelima, namijenjeni su za EU tržište, oni većinom zakupe mobitele iz ostalih tvornica tj. poput poznatog XYZ-a (sage), njihovi mobiteli imaju europski CE certifikat i većinom su najpopularniji u svim trgovinama s razlogom. Pružaju dosta toga za malu cijenu.
Cubot X6 ima dosta custom romova (MIUI, Lewa itd) i jedan je od najpopularnijih mobitela koji se kupuju.
A onim tvojim fiktivnim navodima da si ih mogao nabaviti za 90$ ne vjerujem, možda si kontaktirao predstavnika Hotinbuy-a.
S druge strane nekoliko "kineskih brendova" ne posluje najbolje, više ne prodaju mobitele i to što je neki mobitel popularan u Kini ne mora značiti ujedno i da je najbolji za tu cijenu. Kao i kod nas mobiteli se reklamiraju i namijenjeni su za njihovo tržište.
Kod nas je dosta popularan recimo Plodine puding radi cijene, ali nije neke kvalitete, čokolada se ne osjeti itd. Hoće li sada netko iz SAD-a kupiti naš Plodine puding jer je jeftin i popularan kod nas ili će recimo kupiti puding namijenjen za tržište SAD-a?
A što se tiče samog Nea, žao mi ih je, prijatelj mi je imao jednog i dobro mu je radio.
Bedasta logika jer uspoređuješ proizvode u zemljama koje imaju potpuno različite kupovne moći(Hrvatistan i SAD). Dok kupovna moć u Hrvatskoj i Kini nije toliko različita(ako pričamo o urbanom stanovništu a ne ruralnim dijelovima). Za iNew i Cubot(barem dobar dio modela) postoje nebrojne stranice pritužbi korisnika, počevši od ovog foruma pa do internacionalnih(htcmania, 4pda, modaco, xda). Što dosta govori o (ne)kvaliteti dotičnih uređaja. Popularnost uređaja u Kini se pokazala kao solidan pokazatelj jer oni koji su se vodili time su imali daleko najmanje problema. Nije naravno ni to garancija ali kupnja iNewa ili Cubota kraj svega ostalog što se nudi u najmanju ruku nije mudra.

Što se tiče njihove popularnosti u EU ona proizlazi iz toga što se uvijek trude imati uređaj s najjačim chipsetom za najmanje novca i što ih online shopovi nemilosrdno reklamiraju upravo iz razloga što im je marža na njih očito veća nego na ostale. U redu je da izneseš svoje pozitivno iskustvo ali logika, hrpa argumenata i korisničkih iskustava govore u prilog tezi da se ne radi o dobrim proizvodima, koliko god ti mislio suprotno.
bg_4_l je offline  
Staro 28.07.2014., 13:02   #79
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Šteta za Neo. M1 je trebao biti prvi od "naših kineza" koji bi dolazio s WP 8.1.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline  
Staro 28.07.2014., 13:04   #80
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Činjenica je da malo pretjerujete, ja imao Cubot S208 jedno 15 dana i sasvim solidan uređaj.
Naravno nedostatk romova i službene podrške (barem foruma) je ogromna mana, ali sam uređaj je solidno napravljen, rom gotovo bez ikakvih kineskih nametnika, fino radi.
GoodLooker je offline  
Staro 28.07.2014., 13:07   #81
CubeS
Premium
 
CubeS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Govori se o cjelokupnom proizvodu, izvana možda to izgleda sasvim pristojno i funkcionira ok, ali da ga se ide rastavljati to nije isti nivo proizvodnje kao poznatije marke
CubeS je offline  
Staro 28.07.2014., 13:12   #82
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Činjenica je da malo pretjerujete, ja imao Cubot S208 jedno 15 dana i sasvim solidan uređaj.
Naravno nedostatk romova i službene podrške (barem foruma) je ogromna mana, ali sam uređaj je solidno napravljen, rom gotovo bez ikakvih kineskih nametnika, fino radi.
Primjeti da se ne spominje cjelokupno Cubot jer kao što je rečeno oni ni ne rade uređaje nego otkupljuju i lijepe svoje naljepnice na proizvode. Pričamo o većem broju modela koji su bili šroteks. Svi ispod 100$ su notorno smeće, GT99(i ostali sa tim chipsetom) je bio jako loš posebno kad se uzme u obzir koliko ljudi ga je kupilo i imalo problema. A argument imao sam ga 2 tjedna isto ne govori u prilog tezi da nije drlog, jer je sigurno i par ljudi koji su uzeli w450 dobilo uređaj koji radi, a svi znamo da je to bio uvjerljivo najgori kineski odron koji se ikad kupovao.
bg_4_l je offline  
Staro 28.07.2014., 13:28   #83
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@Ag008 - to što ti meni ne vjeruješ, to mi uopće ne predstavlja problem. Mobiteli su se dokazali, i Cubotari i iNewovi. Ne trebam ja ništa ni izmišljat niti ih zvati kako ih zovem napamet.
A jel to bio predstavnik Hotinbuya ne znam, budući se čoek predstavlja u ime kompanije Cubot. No nebitno.

Nadalje, za cijenu jednog X6 ima jedno 5 boljih mobitela istih ili čak i boljih karakteristika, a barem jedan je i kvalitetniji dokazano i još bolje podržan.
I kako objašnjavaš ne imanje pečata kineske telekom agencije na Cubotarima i na recimo V3? Dok Jiayu odroni imaju. Ili Xiaomi Red Rice.

A da, za eu tržište su pa im ne treba jel

Neo 003 je uređaj bolji od 90% uređaja iz klase, a eto, firma propade. Nažalost. Dok da propadne Cubot tj firma koja slaže za brand, ne znam tko bi žalovao za njima. No dobro, i to je nebitno.

Osobno, nakon viđenja što su korisnici ovog foruma prošli sa cubot i inew uređajima, meni dovoljno da ih ne dignem s poda. A i ovaj elephone koji jedva 2 sata SOTa ima. Mislim, halo...
Brko je offline  
Staro 28.07.2014., 13:48   #84
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor džek bauer Pregled postova
Zašto mi se čini da je to samo početak raznoraznih stečaja tih silnih proizvođača jer je ekonomski nemoguće da opstanu svi ti kineski nazovi proizvođači, a kad nestane većine, nestat će i ultrajeftinih mobitela. Lako bi se moglo dogoditi da se za par godina profilira i opstane samo nekoliko proizvođača koji će, naravno, onda imati i primjerene cijene. Zato narode, navali dok ih još ima ;-)
Kad se usporedi lista MTK6589 (4-jezgreni) iz srpnja 2013 i MTK6595 (8-jezgreni) iz srpnja 2014. mobitela koju periodično objavljuje Mtksj vidi se da je broj proizvođača nešto manji - oko 110:90


Još jedan komentar u vezi kvaliteta kineskih mobitela, hardvera i softvera.
Nemojmo se zavaravati. Ono što ovdje komentiramo a povremeno i kupujemo je u najnižem cjenovnom rangu od ukupne kineske ponude.

Da malo pojasnim. Cijene mobitela koje komentiramo su u Kini oko 600-900 yuana (skini 10% za pretvorit u Kn).
Većini nije poznato da od cjelokupne ovogodišnje ponude 4-jezgrenih i 8-jezgrenih kineza možda do 30% ulazi u ovu kategoriju dok je većina ostalih
skuplja pa se i ne nude u poznatim trgovinama jer nisu konkurentni izvan Kine.
A za pretpostavit je da ako je skuplja onda je i valjda nešto kvalitetnija.

Tko ne vjeruje, nek pogleda cijene 8-jezgrenih uređaja (zanemarite TDSCDMA koji su u prosjeku jeftiniji ali nam nisu zanimljivi)
Cijene tamo su nerijetko 2000 Kn ili više (preko 320 USD).

Tako da je neozbiljno i reći da su kineski mobiteli jeftini. Jeftini su samo oni koje mi kupujemo
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 28.07.2014., 13:58   #85
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Neomobile je ocito lose vodio promidbu svojih ptoizvoda. Jednostavno bez dobre promidbe nema ni prodaje.
chief_wolfinjo je online  
Staro 28.07.2014., 14:03   #86
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
@Dakok: stvar je u tome da je ogromna razlika između entry levela u Kini i u Evropi. Dovoljno je usporedit šta (novo) možeš kupit kod nas za cca 700 kuna, a šta u Kini (Redmi 1S npr.).

Slično vjerojatno vrijedi i u višem cjenovnom segmentu, ali tu onda i garancija postaja puno veći faktor
Interpol je offline  
Staro 28.07.2014., 14:08   #87
Carnage Gloom
Premium
 
Carnage Gloom's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
Može preporuka do 200 usd, a da radi out of the box, dakle bez zezanja sa romovima?
Coolpad f1? Molim par modela pa da pogledam.
Carnage Gloom je offline  
Staro 28.07.2014., 14:10   #88
wkoner1
Premium
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 87
Naručen Hongmi 1S sa mobya. Javim dojmove, ako imate savjeta pucajte.
wkoner1 je offline  
Staro 28.07.2014., 14:20   #89
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Citiraj:
Autor Carnage Gloom Pregled postova
Može preporuka do 200 usd, a da radi out of the box, dakle bez zezanja sa romovima?
Coolpad f1? Molim par modela pa da pogledam.
huawei honor 3c, jiayu g4s, hongmi 1s (engleska verzija), tcl idol x s950, thl t11..

Zadnje izmijenjeno od: darmarH. 28.07.2014. u 14:38.
darmarH je offline  
Staro 28.07.2014., 14:38   #90
Carnage Gloom
Premium
 
Carnage Gloom's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
Hvala darmar. Odakle da naručim englesku verziju hongmija?
Carnage Gloom je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na