Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 29.12.2013., 21:08   #121
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Mene zanima moze li se G2 unrootat bez tragova roota ili postoji kakav nepovratni flag tipa knox 0x1?
Rista je offline  
Staro 29.12.2013., 21:11   #122
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Koliko sam ja malo pronjuskao po XDA, stavis sluzbeni rom gore i sve brise...
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2013., 21:18   #123
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
jedino bootloader pogledaj, za njega je upitno. Znam da je o4x imao mogucnost relocka ali je bilo malo tricky. Stavljanjem stocka nazad se nije mijenjao status bootloadera.
alengrosevic je online  
Staro 29.12.2013., 22:03   #124
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kak cici 3G i ekran?
Najviše ovisi na koliko nafitiljiš ekran. Ako ga pustiš na auto, cucla ko janje sisu. Na nekih 20% je čisto ok. Malo gore sam napisao osvrt na bateriju i usporedbu sa SGS2 ako ti bude od koristi. Ono što još mogu dodati, mob radi odlično na 1,5ghz uc, moj zasad normalno trpi -50mV uv a vidjet ćemo može li manje. Sutra ću vidjeti koliko se niži takt osjeti na bateriji... Sve u svemu, baterijom vrlo zadovoljan, a s obzirom da se na 2 amperskom punjaču za 10min napuni 10% to mi je dosta za barem sat vremena izbivanja vani (uz net i što manji SoT, ofc).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 29.12.2013., 23:02   #125
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ti si mjenjao kernel ili?
Brko je offline  
Staro 29.12.2013., 23:18   #126
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Ovaj ili idući tjedan mi dolazi G2 iz T-com-a. Pretpostavljam da će biti nakrcan sa T-com glupostima, ima li gdje službeni čisti rom da se stavi gore? trebam li što paziti kod tog telefona? Da nema neke tvorničke mane pa da se odmah zamjeni.
moj je doso s više lg aplikacija. jedna je bila od tmobile s onim brojevima službi. mobitel nije brandiran....nisam probavao maknuti te lg app jer mi ne smetaju..
snorky_vk je offline  
Staro 29.12.2013., 23:52   #127
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
moj je doso s više lg aplikacija. jedna je bila od tmobile s onim brojevima službi. mobitel nije brandiran....nisam probavao maknuti te lg app jer mi ne smetaju..
Možda je to mob iz prve serije kad ne stignu brandirati alen možda već dobije sa boot logom, melodijom i hrpom rozih aplikacija.
Brko je offline  
Staro 30.12.2013., 07:13   #128
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ti si mjenjao kernel ili?
Jup, sve pise Promjenio sam ga da pojacam vibru. Sve ostalo je doslo kao bonus.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 30.12.2013., 09:45   #129
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Možda je to mob iz prve serije kad ne stignu brandirati alen možda već dobije sa boot logom, melodijom i hrpom rozih aplikacija.
Hvala ti na lijepim željama Vidjet ću kako će doći pa napišem tu na forumu...
alengrosevic je online  
Staro 30.12.2013., 11:03   #130
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Hvala ti na lijepim željama Vidjet ću kako će doći pa napišem tu na forumu...
Hahaha, nisu to želje prijatelju, samo moguć rasplet događaja. nadam se da će biti blago bloatan
Brko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2013., 18:14   #131
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Evo rezultata, vecinom surfanje na wifi, poziva ima oko 20-tak min.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_2013-12-30-18-20-04.png‎
Views:	342
Size:	129.4 kB
ID:	12783   Click image for larger version

Name:	Screenshot_2013-12-30-18-19-56.png‎
Views:	341
Size:	267.6 kB
ID:	12784  

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 30.12.2013. u 18:20.
zvonac je online  
Staro 30.12.2013., 22:04   #132
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Evo, došao je i moj G2. dobiven je na produženje pretplata u firmi, danas donesao njihov kurir 2 komada (jedan šefu drugi meni ). Upalio sam ga i vidio da je stock firmware gore, V10b. Nema nikakvih T-com bloatware-a gore, čak niti prilikom paljenja, sve je stock LG.
Eh sad problemi . Večeras (kad sam ulovio priliku za testiranje), prilikom LCD testa primjetio sam 1 zeleni pixel na crnoj podlozi. Ne vjerujem koju sreću imam. Druga stvar, na mobu je baterija prilikom dolaska u moje ruke bila na 83% to mi je čudno, mislim da bi trebala biti nisko, pa se prvi put puni do 100%. Naljepnice su i dalje original gore, nisam ih skidao(niti mislim da su skidane), no činilo mi se prilikom uzimanja telefona prvi put da je netko po njemu pipkao, no pripisivao sam to umetanju jamstvenog lista u kutiju.
Sad, ne znam što dalje. Da ga vratimo T-Com-u? Imamo li pravo na to, danas je isporučen. Da li bi to uvažili kao reklamaciju? aaaaa, Irude....

EDIT: Sad sam pažljivo gledao foliju dolje kod utora za punjač i primjetio da je bio na punjaču tj naljepnice točno imaju oštećenja gdje ona 2 zubića prolaze. Hmm, očito je netko punio uređaj kad se vide tragovi i baterija je bila na 83%. Ujutro idem pogledati drugi uređaj pa ću vidjeti na njemu kako je s tim naljepnicama i na koliko je baterija.

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 30.12.2013. u 22:22.
alengrosevic je online  
Staro 30.12.2013., 23:11   #133
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Vraćaj to. Tako sam ja alkatel dobio isto sa mjehurićima ispod one tvorničke zaštitne folije, te je čak imao i malo oštećenje promjera 1 mm na bočnoj stranici. Naravno, i otiske prstiju.

Drugi dan sam ga vratio i za 2 dana dobio glanc novi.
Brko je offline  
Staro 30.12.2013., 23:16   #134
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Nema pravila s baterijom, ne brini. Kao ni o punjenju na 100%. Upalis i vozis.
Ako ti taj piksel ne smeta (ali realno) radije testiraj mob koji dan i onda odluci. Osobno imam crni mrtvi piksel koji se u realnim situacijama ne vidi ni naocalama - osim ako ga ne trazis. Kratko me pralo da saljem na garanciju ali necu iz masu drugih razloga (jbga, nexusov problem je sto ima dosta hardverskih bolesti).
Prespavaj, testiraj. Ako ga mislis preprodavati i zaraditi nesto onda ganjaj reklamaciju, to je razumljivo. Ne znam, eto cisto neko moje vidjenje situacije slicne mojoj. Foliju necu komentirati
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 30.12.2013., 23:19   #135
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Vraćaj to. Tako sam ja alkatel dobio isto sa mjehurićima ispod one tvorničke zaštitne folije, te je čak imao i malo oštećenje promjera 1 mm na bočnoj stranici. Naravno, i otiske prstiju.

Drugi dan sam ga vratio i za 2 dana dobio glanc novi.
Tocno to. Ako si nesto kupio novo onda ima da bude novo a ne da je netko vec prckao po tome.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline  
Staro 30.12.2013., 23:30   #136
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,874
Ne znam kako LG, ali znam da Sony ne uvažava reklamaciju do 3 mrtva/stuck pixela.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online  
Staro 30.12.2013., 23:42   #137
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Pošto je telefon kupljen na daljinu tj nije u dućanu, da li se odnosi na njega onaj zakon od par radnih dana za povrat robe? jer je naručen preko web-a tj maila i nije preuzet u trgovini.
Mislim, bilo bi mi najbolje kad bi mi zamijenili za ispravan uređaj. Ipak je to telefon koji košta u slobodnoj prodaji cca 5000 kn. S druge strane kad kupueš novo trebalo bi biti novo, ispravno 100% i nekorišteno. I još tome, da LG ne može bar na flagshipovima provjeriti ekrane rije sklapanja, pa nisu to telefoni od 50 eura, trebalo bi na to paziti...
Vidjet ću sutra drugi telefon koji nam je došao, u kakvom je stanju, tragove prstiju, oko utičnice i na kraju, na njemu ću isto testirati ekran da vidim da li na njemu ima takvih pixela.
Kako vidim, doček nove će biti sa Nokia C5-00
alengrosevic je online  
Staro 30.12.2013., 23:52   #138
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
Koliko sam ja malo pronjuskao po XDA, stavis sluzbeni rom gore i sve brise...
Cudno je, neki govore kako se nakon toga u download modu vrati na unrooted dok nekima ostaje rooted

Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
I još tome, da LG ne može bar na flagshipovima provjeriti ekrane rije sklapanja, pa nisu to telefoni od 50 eura, trebalo bi na to paziti...
Sreca je da se trend trpanja sto vece rezolucije nastavlja pa ce biti i veca sansa ovakvog veselja s pikselima Iznenadilo bi me da uvaze reklamaciju za jedan zaglavljeni piksel, osim ako je na sredini ekrana i sl.
Rista je offline  
Staro 31.12.2013., 16:08   #139
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Pošto je telefon kupljen na daljinu tj nije u dućanu, da li se odnosi na njega onaj zakon od par radnih dana za povrat robe? jer je naručen preko web-a tj maila i nije preuzet u trgovini.
Mislim, bilo bi mi najbolje kad bi mi zamijenili za ispravan uređaj. Ipak je to telefon koji košta u slobodnoj prodaji cca 5000 kn. S druge strane kad kupueš novo trebalo bi biti novo, ispravno 100% i nekorišteno. I još tome, da LG ne može bar na flagshipovima provjeriti ekrane rije sklapanja, pa nisu to telefoni od 50 eura, trebalo bi na to paziti...
Vidjet ću sutra drugi telefon koji nam je došao, u kakvom je stanju, tragove prstiju, oko utičnice i na kraju, na njemu ću isto testirati ekran da vidim da li na njemu ima takvih pixela.
Kako vidim, doček nove će biti sa Nokia C5-00
Uvali šefu svoga, a sebi uzmi taj novi

Ma kaki, zovi tcom, objasni situaciju i vrati ga natrag i traži novi, zapečaćeni, nekorišteni uređaj.
Brko je offline  
Staro 01.01.2014., 11:16   #140
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
Da se pohvalim malo jucer stigo moj g2 , kupljen je samo uređaj (ovdje je kupljen) tako da nema predinstaliranih aplikacija od operatera (hvala bogu)

Šta reči oduševljen u svakom pogledu , do sad sam koristio zte blade 3 tako da mi je to sad jako velik skok šta se tiče brzine

Do sad nisam uocio nikakve probleme i nadam se da ih nebude
xPsycho je offline  
Staro 01.01.2014., 11:28   #141
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
da li si provjerio ekran na bad pixele?
3845#*802# pa HW test...
alengrosevic je online  
Staro 01.01.2014., 12:01   #142
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
jesam sve je ispravno (osim ak nisu moje oči pa ne vidim dobro)
xPsycho je offline  
Staro 01.01.2014., 12:04   #143
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
super, drago mi je zbog tebe. Mene je ovaj bright pixel ubijao, i baš je dolje bio kod home tipke blizu pa je stalno bio u fokusu Čekam rasplet situacije sutra, vidjet ću kako i što dalje
alengrosevic je online  
Staro 01.01.2014., 12:19   #144
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
@xlr, dojmovi u vezi custom kernela i undervolta tj downclocka proca?
Jel baterija kaj bitno bolja?
zvonac je online  
Staro 01.01.2014., 13:20   #145
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
@xlr, dojmovi u vezi custom kernela i undervolta tj downclocka proca?
Jel baterija kaj bitno bolja?
Dobije se na bateriji.
Iks je detaljno opisao situaciju u dvije kombinacije u ranijim postovima.
Juice je offline  
Staro 01.01.2014., 16:21   #146
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
@xlr, dojmovi u vezi custom kernela i undervolta tj downclocka proca?
Jel baterija kaj bitno bolja?
Vjerojatno se pitanje odnosi na moj zadnji post gdje sam obećao dojmove?
Ništa još ne mogu reći, feštalo se, nije se igrao Ingress u jednakoj mjeri () i previše posla na poslu pa ne stignem koristiti mob kako spada i što sličnije prethodnim slučajevima (radi bolje usporedbe).

Ono što sam primjetio dosad je da na 1,5GHz već vidim lagano trzuckanje na nekim web stranicama, ali ništa konkretno u korištenju moba. Ako dignem na 1,7GHz sve fino skrola. Za bolju usporedbu ću radije pričekati par uobičajenih dnevnih ciklusa pa napišem komentar-dva kao u prethodnim postovima.

Nisam se nikada osvrnuo na standby potrošnju baterije koja kod mog dnevnog korištenja jednostavno ne dolazi do izražaja. Jučer sam pustio mob na stolu na wifiju i 2G mreži sa svim upaljenim sinkronizacijama kao inače - u 8 sati je pocuclao 2%. Od 8 sati, 10 minuta je bio awake (wakelockovi i pyzdarije). Usporedbe radi, moj bivši SGS2 je cuclao 2%/h u istim uvjetima (također UV/UC) . Budem večeras probao isto na 3G-u.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 01.01.2014., 19:53   #147
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Vjerojatno se pitanje odnosi na moj zadnji post gdje sam obećao dojmove?
Ništa još ne mogu reći, feštalo se, nije se igrao Ingress u jednakoj mjeri () i previše posla na poslu pa ne stignem koristiti mob kako spada i što sličnije prethodnim slučajevima (radi bolje usporedbe).

Ono što sam primjetio dosad je da na 1,5GHz već vidim lagano trzuckanje na nekim web stranicama, ali ništa konkretno u korištenju moba. Ako dignem na 1,7GHz sve fino skrola. Za bolju usporedbu ću radije pričekati par uobičajenih dnevnih ciklusa pa napišem komentar-dva kao u prethodnim postovima.

Nisam se nikada osvrnuo na standby potrošnju baterije koja kod mog dnevnog korištenja jednostavno ne dolazi do izražaja. Jučer sam pustio mob na stolu na wifiju i 2G mreži sa svim upaljenim sinkronizacijama kao inače - u 8 sati je pocuclao 2%. Od 8 sati, 10 minuta je bio awake (wakelockovi i pyzdarije). Usporedbe radi, moj bivši SGS2 je cuclao 2%/h u istim uvjetima (također UV/UC) . Budem večeras probao isto na 3G-u.
Ajd pa javi..
Mada kolko vidim navodno franco kernel v28 dost draina bateriju, e sad...

Moj mob je još nevin
Ak na 1.5 trza, onda bi na 1.7-1.9 trebal radit ko na 2.26, tj nezamjetno, a zamjetne promjene po bateriji...
zvonac je online  
Staro 03.01.2014., 17:34   #148
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Ima netko problem na Nexus 5 s MXplayerom da mu ne želi pokrenut neke filmove?
VLC mi pokrene sve, dok ovaj odbija neke

Zadnje izmijenjeno od: Juice. 03.01.2014. u 20:11.
Juice je offline  
Staro 03.01.2014., 20:07   #149
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ima netko problem na Nexus 5 da mu ne želi pokrenut neke filmove?
VLC mi pokrene sve, dok ovaj odbija neke
Mozda je player? Gledao sam neke serije sa Dice playerom i nisam imao problema.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 03.01.2014., 20:11   #150
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Mozda je player? Gledao sam neke serije sa Dice playerom i nisam imao problema.
Vidiš, zaboravio sam napisat MXplayer u prvoj rečenici.
S njim imam taj problem
Juice je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na