Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 05.11.2012., 02:09   #1
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Windows 7 - PS/2 miš svijetli, a ne radi

Ustekam mis u kuciste, PS2 prikljucak, WIN7, upalim komp, mis svijetli, znaci upaljen je, prepoznat itd... ali pokazivac stoji na centru ekrana i ne mogu micat misem... probao sam sa par miseva, par puta restrtao...

odem u device manager, tamo mi je upitnik na misu, odem tamo, pise :

this device cannot start. (code 10)

googlao sam, pokusao par stavri, ali nista... pokusao sam sa uninstalom drivera, pa ponovno restart i ukapcanje misa, ali nista... stalno mi se desava isto... jednostavno mi ne radi, tj upaljen je, a ne mogu micat kursorom ni stiskat dugmice...

ne znam u cemu bi mogla biti stvar...

pozdrav...
lord051 je offline  
Staro 05.11.2012., 02:39   #2
Yates jr.
Registered User
Moj komp
 
Yates jr.'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Mogu ti samo reći da je možda i problem port na matičnoj, al nek se neko iskusniji javi.
__________________
You are a product of your actions.
Yates jr. je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2012., 08:27   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,415
Bootaj sa hiren's bcd-a mini xp ili linux, cisto da eliminiras hardverski kvar. Ako tamo radi, windowsi su zblentani, nista cudno.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online  
Staro 05.11.2012., 11:13   #4
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Iskreno, ne vjerujem da je kvar hardwarske prirode. Do kvara je doslo kad sam iskopcao mis, i ponovno ga ukopca, tu je nastala neka greska pretpostavljam s driverima, ne znam... Jos jedna stvar, bio sam stavio cd od WIN7, da krenem formatirat komp i stavit novi WIN7, ali ni tamo mi mis nije radio ...Sada cu probat sa Hirensom, pa javim...
lord051 je offline  
Staro 05.11.2012., 13:33   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,415
Pogledaj si malo pinove na konektoru, da nesto nije savinuto, dogadja se.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online  
Staro 05.11.2012., 13:36   #6
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Evo, bootao sam mini XP sa Hirensa, tamo mis radi normalno, sve OK... znaci hardwarski je sve ispravno... sta mi je radti???

Ne mogu vjerovat da imam problema sa najjednostavnijim djelom hardware-a
lord051 je offline  
Staro 05.11.2012., 13:42   #7
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,415
Proguglaj malo, brisanje iz device managera, system restore...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online  
Staro 05.11.2012., 13:45   #8
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Pokusao , po nekoliko puta.. istina, sa system restoreom nisam pokusao, nemam sada pristup, imat cu navecer... ima li mozda jos koji prijedlog...
lord051 je offline  
Staro 06.11.2012., 12:13   #9
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Evo, pokusao i sa System restoreom, ali bezuspijesno... na tom racunalu valjda nije bio, ili je bio lose( nije moje racunalo ), namjestem system restre, nudio mi je jednu jedinu tocku restorea, a ona je bila jucerasnjeg datuma...

Sta mi je radit?? Ugl, ja cu to racunalo, tj sistemsku particiju ionako formatirat, i dignut nove WIN7, tj takav mi je i bio plan, al nisam jos jer sam zapeo sa misem, jbg... Kazem, stavio sam boot DVD od WIN7, ali ni tamo mi nije radio mis, ne znam... A kada sam probao sa Hirens boot CD-om tamo mi je mis radio... Sta napravit, dali ipreko Hirensa formatirat zeljenu particiju, i onda stavit boot DVD od WIN7, ali dal ce tada radit mis, to me malo jebe... ugl, ne znam... vas cu poslusat-... sta kazete??
lord051 je offline  
Staro 06.11.2012., 13:21   #10
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
Da ga probas ustekat na USB sa PS2 to USB adapterom?
ukiy je online  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.11.2012., 13:36   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
Kazem, stavio sam boot DVD od WIN7, ali ni tamo mi nije radio mis
Jeli taj dvd pokrenut kao normalni autoran ili je dignut boot sa njega ?
Ako je prvo onda je ista stvar jer se radi o istim sprčkanim winsima sa hdd - a.
Ako je druga opcija onda je možda sam mišonja kriv.
Jesi probao drugog mišonju ?
Nikky je offline  
Staro 06.11.2012., 13:48   #12
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
Iskreno, ne vjerujem da je kvar hardwarske prirode. Do kvara je doslo kad sam iskopcao mis, i ponovno ga ukopca,
Vjerojatno je crk'o. Vađenje i spajanje "naživo" PS/2 portova nije dozvoljeno, nisu hot-plug.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 06.11.2012., 20:25   #13
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Dignut je boot sa WIN7 DVD-a, nisam iz windowsa pokretao autorun... nije do misa, provjerio sam na dr kompu,a i kazem, dok sam u mini xp-u , sa hirens CD-a, tamo radi mis... tako da nije hardwarski... trenutno USB mis nemam, a ni USB konektor, znam, jasno mi je, to je jednostavno nabavit i tako bi se rjesilo... ali mene zanima da rjesim stvar na ovaj nacin, jer kazem, prije je sve radilo normalno... ne znam, dal da brisem particiju iz Hirensa, tj programa sa Hirensa, i dizem nove WIN7... trebalo bi radit... ne znam... sta vi kazete...


thanks... pozdrav...
lord051 je offline  
Staro 06.11.2012., 22:11   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Pa ako imaš viška mjesta na 2. particiji onda na nju spremi backup 1. particije pa se lako "vratiš" ako ne bude trebao a potom lako izbrišeš.
Kod instalacije može se sve uz malo gnjavaže odraditi preko tastature.
Nemoj dizati W7 zbog mode a pogotovo ako je u pitanju kakva raga i sa malo ram - a.
Nikky je offline  
Staro 06.11.2012., 23:58   #15
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Ne, bilo je potrebno ponovno dizanje, vec su poceli blesat bezveze itd izd itd, nije u pitanju raga, WIN7 lijepo idu, ima 2GB RAM-a.

E ovo je sad vec cirkus, preko Hirens boot CD-a sam formatirao zeljenu particiju particiju, koristio sam GParted program, dok sam bio u GPartedu mis je radio perfektno, normalno, onako kako i treba. Nakon toga, ubacio sam WIN7 DVD, i krenuo sa procesom stavljanja novih WIN7 na formatiranu particiju, mis nije radio, napravio sam sve preko tipkovnice, postupak sam zavrsio, i mis u WIN7 i dalje ne radi... ne znam, jednostavno ne mogu shvatit, razumjeti... Znaci, mis radi u programima sa Hirens CD-a, ali u WIN7 ne radi, znaci, jos jednom da kazem, do prije 7 dana sve je bilo perfektno, radilo najnormalnije. Do "kvara" je doslo kada se mis slucajno iskopcao i ponovno ukopcao u kuciste, prije toga je bio u kucistu ukopcan god-dvije... i dalje ne vjerujem, najjednostavniji dio hardware-a i toliko me j**e ...

Znam, rjesenje je USB mis, USb adapter i sl... ali, mora i ovako radit, mora postojati nacin... jednostavno ne razumijem sta je otislo k vragu......
lord051 je offline  
Staro 07.11.2012., 08:31   #16
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Bilo bi pametno da posudiš na pol sata drugi PS/2 miš i sve ćeš brzo saznati.
Rekli bi ti bosanci: Ajd bona ne komplikuj
Kupi novog mišonju i mirna bosna:
http://www.links.hr/?naziv=mis-logit...kl=101.503.098
http://protis.hr/products/index/misevi/148
http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=5201
Pojedini modeli dolaze sa PS2>USB adapterima, to znači da pojedini model sigurno radi na oba porta.
Nikky je offline  
Staro 07.11.2012., 17:00   #17
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Ma sve 5, nije uopce problem u parama i kupovanju novog misa. Imam USB mis, nije to problem, nego zasto, kako???!!!

Imam i dr PS/2 mis, probao i sa njim, ista stvar... jbg, valjda je ovo nadnaravno i nema rjesenja
lord051 je offline  
Staro 07.11.2012., 17:09   #18
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
A čuj, imaš "sreće". Kolega ti je rekao gore da PS2 portovi (tipkovnica, miš) nisu hot-swap i kad si slučajno iščupao trebalo je ugasit komp pa onda uštekati.
Slično sam i ja doživio ali sam očito imao sreće da je iza reboot - a sve radilo kako treba.
Nikky je offline  
Staro 08.11.2012., 11:51   #19
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
OK.. moram prihvatit takav odgovor ...

Hvala svima... pozdrav...

(Tema zatvorena)
lord051 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na