Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.10.2011., 22:37   #61
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Mozda je dobra stvar sto su brzine na kojoj mogu radit memorije brutalne i spominju se cifre i od 3000mhz. 2400mhz bez problema. To ce sigurno dodat jos koji postotak na performanse samo je pitanje koliko ili kako BD skalira sa tim taktom. Neki programi ce sigruno imat koristi. Jedino sto ce to poprilicno povecat krajnju cijenu.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2011., 23:02   #62
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Omega Pregled postova
Mislim da Intel bez problema moze "nadgledati" Zambeziev porast od ~20%. Oni su vjerojatno vec doktorirali novi proizvodni proces i ne bi im trebao predstavljati problem povecati taktove za parsto MHz u istim TDP okvirima.

Sve u svemu, pomalo razocaravajuce predstavljanje, al nadajmo se da arhitektura bar ima potencijala za buducnost.
Mislim da si u krivu, pogotovo kada su u pitanju Intelovi novi procevi s 6+ jezgri poput SB-E i njihovih Xeon inacica. Dokaz za to mozes naci u TH i Anandecht preview clancima o tim procesorima gdje se vidi da je Intel na novim 10 core Xeonima dohvatio 150W+ vec pri 2.5GHz (MC s 12 jezgri @45nm na 2.5GHz ima 137W) a SB-E donosi ogromnu potrosnju a minoran rast performansi u odnosu na SB i Gulftown proceve. Zbog toga i jos nekih drugih problema su ti procesori odgodjeni za (barem jos) jedan kvartal.


Citiraj:
Autor timmy Pregled postova

i za to mu treba just reaktor iz krškog
Gle proc je na 4.5GHz s defoult voltazom i potrosnja je unutar 125W a to sto mu za 4.9GHz treba 200W je primjer nezrelosti procesa. BTW, i i7 920 pri 4GHz trosi oko 200W, kao i Gulftown na tom taktu pa ne vidim tu neki problem. Jedina razlika je sto AMD to sve pocucla s 12V raila a Intel uzima jos s 5V i 3.3V sto (gotovo) nitko ne mjeri.
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.10.2011., 23:03   #63
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Mislim da su svi ovi testovi ustvari pokazali koliko je Phenom II x6 dobar procesor.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2011., 23:05   #64
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
Ne znam sto bih rekao osim da sam se nadao da cu jednom u zivotu isprobati AMD sistem, no ovo nije nimalo uvjerljivo, kao da su tek uspjeli stici mog Lynnfielda po performansama. Iako, citajuci brojne stranice dobivam dvojake dojmove, no ono sto me zbilja zanima su igre, specificno Battlefield serijal koji je poznat da najvise trenutno od igara koristi "multijezgrenost" i samo jedan site ga je dosad koristio u testiranjima, tocnije BF3 betu koja bi mogla naznaciti sto od igara mozemo ocekivati ubuduce i tu Bulldozer nije bas podbacio vec je cak i preskocio intela:
http://www.hardocp.com/article/2011/...mance_review/2
Takodjer i ovaj site prikazuje dosta pristojne rezultate u igrama
http://www.legitreviews.com/article/1741/1/

Tako da moram priznati da sam zbunjen, ne znam sto zakljuciti o svemu, nadao sam se upgradeu koji to vjerovatno po svemu sudeci nece biti, jedino u cemu su svi recenzenti slozni su zakljucci, za osobni,vlastiti, desktop sistem nitko ne bi odabrao Bulldozer. No, ovisno o odabiru softvera odnosno vaznosti odredjenog softvera za odredjenog korisnika ipak mi se cini da za AMD stvari nisu bas tako apokalipticne kao sto se jauce na raznim forumima, vec ce i Bager imati sigurno odabrani krug poklonika kojima koristi ovakav proc, a i postoji mogucnost da ce buduca izdanja softvera biti adaptirana i optimizirana za ovu, netipicnu, formu arhitekture CPU-a, te bi mogao za nekoliko mjeseci dobiti novi zamah. U svakom slucaju u dogledno vrijeme, dok se svima pogled razbistri, trebali bi vidjeti jeli AMD u ovom slucaju vizionar kao sto je bio s prvim x64 procesorima, ili ce se pretvoriti u manji fail iz kojeg ce, vjerujem izaci jaci, i nadam se, pametniji.

Edit: Jos jedan review gdje je proc zasluzio sasvim dobre ocjene naspram 2600K, pogotovo u gamingu:
http://www.hardwareheaven.com/review...roduction.html
Ocito se pokazuje da za ove procove nema vise smisla koristiti zastarjele testove izastarjele igre koje vise nisu izgleda mjerodavne.
A za 5.2GHz overclock na vodi bilo je potrebno 1.5V, istina pri overclocku trosi nesto vise nego konkurencija.
Ali ovaj prikazani combo ASRock 990FX Extreme4 + Bulldozer + 6950 Toxic izgleda yummy

Zadnje izmijenjeno od: danijel_b. 13.10.2011. u 00:12.
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2011., 23:34   #65
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Gle proc je na 4.5GHz s defoult voltazom i potrosnja je unutar 125W a to sto mu za 4.9GHz treba 200W je primjer nezrelosti procesa. BTW, i i7 920 pri 4GHz trosi oko 200W, kao i Gulftown na tom taktu pa ne vidim tu neki problem. Jedina razlika je sto AMD to sve pocucla s 12V raila a Intel uzima jos s 5V i 3.3V sto (gotovo) nitko ne mjeri.
Daj link pls za 4.5 i default voltazu jer ja jako malo takvih podataka pronalazim. CPU z krivo cita v pa vjerojatno ih vecina izbjegava ulazit u to. Ono kaj sam ja nasa je da 8120 ima defaultnu votazu 1.32v i da su za 4.5ghz, skroz stabilnih trebali 1.52v i isti taj proc , sistem je trosio debelo preko 400w sa 4.6 ghz a 8150 1.44v za 4.5. U recenzijama se spominju svakakvi pojmovi poput good stabilty ili wprime stabiliy i sl. sto bas nisam vidao cesto do sad..

http://www.hardocp.com/article/2011/...ance_review/10

i7 920 je iz 2008 ak se dobro sjecam a ovo je novo + sto SB izvuce 4.8ghz sa 200w manje i jos ima bolje perf. Jasno da ce SBe trosit vise jer ce i imat dve jezgre vise ali nije jasno zasto bi trosio toliko puno kao BD jjer je ocito da je INtel taj problem puno bolje savladao.

Fail sa potrosnjom nema opravdanja, Da je BD izasao 2008e bila bi druga stvar a sad su u igri sasvim novi standardi..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 13.10.2011. u 00:05.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2011., 23:55   #66
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
6 core buldožder

dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 00:25   #67
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Fail sa potrosnjom nema opravdanja, Da je BD izasao 2008e bila bi druga stvar a sad su u igri sasvim novi standardi..
Intel ne postavlja standarde, on je toliko daleko ispred ostalih da ih ne treba ni uzimati u obzir. Prvi iza Intela su upravo GF. Llano nije dostigao željene frekvencije. Ako se Athlon II X4 631 (32nm), na 2.6GHz prodaje kao CPU sa TDP-om od 100W, a Athlon II x4 645 (45nm) na 3.1GHz kao 95W procesor onda znaš da nešto ne štima s tim proizvodnim procesom. Ako kada GF dovede 32nm proces u red onda bi mogli i očekivati neka poboljšanja što se tiče potrošnje.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 00:39   #68
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Intel ne postavlja standarde, on je toliko daleko ispred ostalih da ih ne treba ni uzimati u obzir. Prvi iza Intela su upravo GF. Llano nije dostigao željene frekvencije. Ako se Athlon II X4 631 (32nm), na 2.6GHz prodaje kao CPU sa TDP-om od 100W, a Athlon II x4 645 (45nm) na 3.1GHz kao 95W procesor onda znaš da nešto ne štima s tim proizvodnim procesom. Ako kada GF dovede 32nm proces u red onda bi mogli i očekivati neka poboljšanja što se tiče potrošnje.
Potpis!
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 00:52   #69
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
too soon za lock teme i zaborav ovog debakla?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 01:36   #70
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Ako se Athlon II X4 631 (32nm), na 2.6GHz prodaje kao CPU sa TDP-om od 100W, a Athlon II x4 645 (45nm) na 3.1GHz kao 95W procesor onda znaš da nešto ne štima s tim proizvodnim procesom.
Taj FM1 Athlon II je zapravo Llano A6-3650 s neispravnim IGP-om, pa otud 100W TDP, ali procesor u loadu troši isto ko i AM3 Athloni, dok u idleu troši i koji Watt manje zahvaljujući 32nm procesu i malo poboljšanoj K10 arhitekturi. Primjera radi, 32nm Llano A8-3800 s HD 6550 IGP-om ima TDP od samo 65W i takt od 2.7GHz + Turbo Mode. Ne treba Llano APU stavljati u isti koš s Bulldozerom, jer Llano je rađen po provjerenom K10 receptu, a integracija grafičke jezgre i implementacija 32nm procesa je prošla zadovoljavajuće. Punokrvan Llano ima malo veću potrošnju u odnosu na konkurenciju i ostatak AMD Athlon II ponude, ali to je "zasluga" IGP-a koji zauzima polovicu silicija, da bi cijeli APU na kraju brojal 1.45 milijardi tranzistora.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.10.2011., 01:49   #71
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
zahvaljujući novoj arhitekturi su i uspjeli nabiti 500+w potrošnje

dobro je hitler rekao
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 01:52   #72
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ko im je kriv kad pol tih novih Bulldozer tehnologija ili ne radi kak spada ili radi na mahove.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 02:02   #73
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Taj FM1 Athlon II je zapravo Llano A6-3650 s neispravnim IGP-om, pa otud 100W TDP, ali procesor u loadu troši isto ko i AM3 Athloni, dok u idleu troši i koji Watt manje zahvaljujući 32nm procesu i malo poboljšanoj K10 arhitekturi. Primjera radi, 32nm Llano A8-3800 s HD 6550 IGP-om ima TDP od samo 65W i takt od 2.7GHz + Turbo Mode. Ne treba Llano APU stavljati u isti koš s Bulldozerom, jer Llano je rađen po provjerenom K10 receptu, a integracija grafičke jezgre i implementacija 32nm procesa je prošla zadovoljavajuće. Punokrvan Llano ima malo veću potrošnju u odnosu na konkurenciju i ostatak AMD Athlon II ponude, ali to je "zasluga" IGP-a koji zauzima polovicu silicija, da bi cijeli APU na kraju brojal 1.45 milijardi tranzistora.
Ista stvar je i sa Llanom, potrošnja se penje visoko nakon određenog takta. A8-3800 na 2.4 65W, A8-3850 na 2.9 100W. Što se tiče provjerene recepture i zadovoljavajuće integracije, izgleda da se upravo tu dogodio neki kratki spoj. Yield je najmanji upravo za Llano i AMD ne može zadovoljiti potražnju. Cijene su još narasle od izlaska, a A8 procesori se teško nalaze. Athlon II 631 ima cijeli IGP disejblan što može biti još jedna naznaka da nešto ne štima.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
zahvaljujući novoj arhitekturi su i uspjeli nabiti 500+w potrošnje

dobro je hitler rekao
U moru promašaja, bar je ovo pogodio.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 02:03   #74
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma dosta toga je on dobro predvidio

jedino je ovo bilo spot-on, ali to je tak i onak bio no-brainer
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 02:12   #75
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Ista stvar je i sa Llanom, potrošnja se penje visoko nakon određenog takta.
Kaj se penje visoko, pa TDP ne označava stvarnu potrošnju, već služi kao smjernica za proizvođače coolera da dizajniraju proizvode koji su u stanju baratati s disipacijom topline od tih 100W ili kolko već nalaže TDP.
Procesor s TDP-om od 100W može trošiti manje ili više od toga, ali TDP nikak nije stvarna potrošnja.

Uostalom...
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Athlon II 631 ima cijeli IGP disejblan što može biti još jedna naznaka da nešto ne štima.
Toga je oduvijek bilo. Ono kaj ne prođe kao zamišljeni proizvod, se ne škartira već se prodaje dalje kao slabije s onemogućenim defektnim dijelovima.
Imaš cijele generacije procesora i grafičkih kartica kao primjer. Ili se da otključati pokoji shader, pipeline, jezgra ili se odma prodaje kao zaključano i slabije.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 13.10.2011. u 02:18.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 02:22   #76
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Što automatski ne znači da je defektan, ali treba cijelo tržište pokriti od low enda do high enda pa nekad bolji primjerci završe zaključani. Ovisi od situacije do situacije da li je moguće otključati. Nekad se može softverski, nekad je trebalo grafitnom olovkom spajati "bridgeove" na CPUima, a nekad se možeš na trepavice postavit i ne buš niš mogao :P

Aynway. Ja ne vidim neku strašnu potrošnju kod bulldozera. Da, grije se, ali ništa toliko strašno.
  Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 02:25   #77
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Da, dosta je da dio od 320 stream procesora kolko ima IGP u A6-3650, ne radi i Llano se pakira kao Athlon II X4 631 s nemogućnošću osposobljavanja IGP-a.
Kaj se tiče Bulldozera, kad se naclocka onda počne žderati da to nije humano.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 02:32   #78
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
đuka skoro 300w više naspram klokanog 2600k nije strašno?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 02:41   #79
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Govorio sam o stock vrijednostima. Overkloukerske "gluposti" su potpuno druga kategorija!
  Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 02:47   #80
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Kaj se penje visoko, pa TDP ne označava stvarnu potrošnju, već služi kao smjernica za proizvođače coolera da dizajniraju proizvode koji su u stanju baratati s disipacijom topline od tih 100W ili kolko već nalaže TDP.
Procesor s TDP-om od 100W može trošiti manje ili više od toga, ali TDP nikak nije stvarna potrošnja.
Naravno da TDP ne označava potrošnju. Ja govorim o tome kada se ide izvan granica koje je odredio AMD, tj. OC-u. Onda potrošnja ne raste linearno. Ciljani takt po AMD-u je bio 3+ GHz, a do sada to nismo vidjeli. To sve može naznačiti probleme u proizvodnom procesu.

Citiraj:
Autor McG
Toga je oduvijek bilo. Ono kaj ne prođe kao zamišljeni proizvod, se ne škartira već se prodaje dalje kao slabije s onemogućenim defektnim dijelovima.
Imaš cijele generacije procesora i grafičkih kartica kao primjer. Ili se da otključati pokoji shader, pipeline, jezgra ili se odma prodaje kao zaključano i slabije.
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Što automatski ne znači da je defektan, ali treba cijelo tržište pokriti od low enda do high enda pa nekad bolji primjerci završe zaključani. Ovisi od situacije do situacije da li je moguće otključati. Nekad se može softverski, nekad je trebalo grafitnom olovkom spajati "bridgeove" na CPUima, a nekad se možeš na trepavice postavit i ne buš niš mogao :P

Aynway. Ja ne vidim neku strašnu potrošnju kod bulldozera. Da, grije se, ali ništa toliko strašno.
Stvar je u tome što procesori poput Athlon II 631 i A6-3500 nisu bili predviđeni na nekim roadmapima. Meni se čini da su se oni pojavili kada su skužili koliko čipova bi morali baciti. AII 631 ima 400 shadera disejblano, tj. pola čipa je neiskorišteno. A4 je dvojezgreni proc sa 160 shadera i napravljen je od istog komada pijeska kao i puni čip, ali on je bio predviđen.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 08:47   #81
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
@syss
Potpis ti vise nije sarkastican
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 10:32   #82
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Govorio sam o stock vrijednostima. Overkloukerske "gluposti" su potpuno druga kategorija!
bez klokerskih gluposti taj cpu je direktna prijetnja mojoj motoroli defy

@kuky... predviđam budućnost
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 10:57   #83
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Ja bih predložio Kreši da kada dobiju 8150 ili 8120 da napravi jedan test sa CPU-om kao 4modula/8thredova, tj. noramlan test i kao 4m/4t, tj. disejblati 2., 4., 6. i 8. jezgru. Pa da vidimo koliki je ustvari scaling, pogotovo u igrama koje koriste 4 jezgre.

EDIT: već je napravljeno, nema potrebe mučiti se (link)

Zadnje izmijenjeno od: cccp. 13.10.2011. u 11:28.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 11:08   #84
Deathclaw13
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Osijek - ZG
Postovi: 305
Evo jedan quote s drugog foruma (maknuto ime foruma i tko je postao)
Najjednostavnije je bilo copy paste da ne prepricavam sad svojim rijecima i pravim se pametan...

" Here's my thoughts.....
Obviously there's no excuse for the power draw. We can only hope that the L1 cache bug is what's causing the insane amount of power draw with overclocks.
I'm waiting to see what REAL OVERCLOCKERS can do with this thing, with a proper fresh BIOS, and the MS Hotfix for the L1 cache bug. It's fully possible that the reviews were all done a little too early, before the BIOS's and the hotfix were out properly.
If you've been waiting this incredibly long for Bulldozer, another week or two to see what happens once real people, with multi GPU setups....couldn't possibly hurt you at all.
As of right now, with the official benchmarks, yes the FX lineup seems pretty bad for a gaming CPU. As of right now, yes the i5 2500k is still the better choice.
Keep in mind, I hate the waiting game. But if you've already got an AM3+ board, I'd wait and see what happens for another week or two....
It's a rumor for right now, seeing as how no real users have a Bulldozer to verify MS Hotfix's on it."

I odgovor na to sto bi treao biti L1 cache bug
"However, supposedly information that goes to the L1 cache, sometimes gets corrupt and gets resent again in Bulldozer (that's a bad thing). It could potentially increase power draw, and lower performance significantly (which we have seen). Supposedly there was an MS Hotfix released yesterday to resolve the issue. Keep in mind that the reviews we've seen were all done a week or more ago easily.
Not to mention BIOS issues that could still have been there.
It's all rumor and heresay at this point. However, it is 110% fully possible that the software wasn't FULLY ready for Bulldozer at the time of the reviews. Now, that's not going to make a HUGE impact in performance / power consumption. However, it could easily lessen the blows that we've been seeing, and make it a more competitive chip."
Deathclaw13 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 11:53   #85
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
Ne znam sto bih rekao osim da sam se nadao da cu jednom u zivotu isprobati AMD sistem, no ovo nije nimalo uvjerljivo, kao da su tek uspjeli stici mog Lynnfielda po performansama. Iako, citajuci brojne stranice dobivam dvojake dojmove, no ono sto me zbilja zanima su igre, specificno Battlefield serijal koji je poznat da najvise trenutno od igara koristi "multijezgrenost" i samo jedan site ga je dosad koristio u testiranjima, tocnije BF3 betu koja bi mogla naznaciti sto od igara mozemo ocekivati ubuduce i tu Bulldozer nije bas podbacio vec je cak i preskocio intela:
http://www.hardocp.com/article/2011/...mance_review/2
Takodjer i ovaj site prikazuje dosta pristojne rezultate u igrama
http://www.legitreviews.com/article/1741/1/

Tako da moram priznati da sam zbunjen, ne znam sto zakljuciti o svemu, nadao sam se upgradeu koji to vjerovatno po svemu sudeci nece biti, jedino u cemu su svi recenzenti slozni su zakljucci, za osobni,vlastiti, desktop sistem nitko ne bi odabrao Bulldozer. No, ovisno o odabiru softvera odnosno vaznosti odredjenog softvera za odredjenog korisnika ipak mi se cini da za AMD stvari nisu bas tako apokalipticne kao sto se jauce na raznim forumima, vec ce i Bager imati sigurno odabrani krug poklonika kojima koristi ovakav proc, a i postoji mogucnost da ce buduca izdanja softvera biti adaptirana i optimizirana za ovu, netipicnu, formu arhitekture CPU-a, te bi mogao za nekoliko mjeseci dobiti novi zamah. U svakom slucaju u dogledno vrijeme, dok se svima pogled razbistri, trebali bi vidjeti jeli AMD u ovom slucaju vizionar kao sto je bio s prvim x64 procesorima, ili ce se pretvoriti u manji fail iz kojeg ce, vjerujem izaci jaci, i nadam se, pametniji.

Edit: Jos jedan review gdje je proc zasluzio sasvim dobre ocjene naspram 2600K, pogotovo u gamingu:
http://www.hardwareheaven.com/review...roduction.html
Ocito se pokazuje da za ove procove nema vise smisla koristiti zastarjele testove izastarjele igre koje vise nisu izgleda mjerodavne.
A za 5.2GHz overclock na vodi bilo je potrebno 1.5V, istina pri overclocku trosi nesto vise nego konkurencija.
Ali ovaj prikazani combo ASRock 990FX Extreme4 + Bulldozer + 6950 Toxic izgleda yummy
Meni se cini da je recenzija od HardwareHavena malo proAMDovska.

Razlike u igrama od sajta do sajta dolaze zbog koristenja razlicitih grafi. 6950,70(kao sto je preporuceno od AMDa, npr, bas HARDocp i Haven) i gtx 580 iz razlicitih kategorija i gtx580 ce puno prije nac slabosti jer je dosta jaca i gladnija procesorske snage. Imal sam ih obje i to je tako. Kao sto je gospodin Kreso ukazao razlike nisu velike i nije nista strasno, osim minimalniog frameratea gdje je to malo izrazenije. Mislim da ce istina bit najblize tome.

BF3 je u beta fazi i nije mjerilo za perf. CPUa. Recimo da sam vec nacuo da ce retail igra bit dosta drugacija po tom pitanju pa je ja za sad nebi uzimao kao nikakvo mjerilo.

Razlike u temperaturi i potrebnoj voltazi za odredeni takt isto dolaze zbog razlicith hladenja. Kod ovog proca je to jako izrazeno, i po svemu sudeci ce stvorit jos jedan dodatni trosak u odnosu na SB.. h100 ima veliki kapacitet za hladenje cak i u odnosu na High end zracne hladnjake, pogotovo sa brzim ventovim i pushpull komb...

Zanimljivo kako f1 2011, isto kao 2010 donose apsulutno razlicite rezultate, ne samo kod FX nego i ranije. Kod Tomice je skroz obrnuta situcaija sa gtx 580. Mozda ce na kraju tvoja yummy konfa(AMD+AMD) i bit jako dobra a kombinacije sa high end Nvidiajama ce bit totalna kontra. Ko zna treba pricekat i vidIt..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 13.10.2011. u 12:02.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 12:28   #86
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Nisam očekivao da će parirati Intelu, to bi bilo suludo, obzirom na svo to silno odgađanje, no opet, nisam ni očekivao da će biti i toliko slabiji.
Za nas obične korisnike je opet povoljniji izbor, ako cijene budu usklađene, jedino što treba malo ispeglati tu potrošnju.
Kad budem imao potrenu mijenjati komp, a nevidim da ću u skoroj budućnosti imati, uzet ću onig tko mi bude jeftiniji. Praksa je dokazala da za nekakav mid segment amd uvijek ispadne jeftiniji, pa sam se držao njih. Ako nastave sa tom tradicijom, opet ću biti na njihovoj strani. Procesor je fail jedino onima koji pate na sintetiku i na bodove, no takvima amd još od C2D serije nikad nije ni bio zanimljiv.
U vrijeme kad sam kupovao ovo što sad imam, mogao sam kupit bilo što, imao sam dovoljno novaca, no nije mi bilo potrebno. Od tad je prošlo skoro preko 2 godine, i još uvijek sam zadovoljan. Za svakodnevni rad, surfanje, net, filmove i igre sasvim mi je dovoljan. Doduše, sad bi mogle početi padati cijene fenomima, pa možda ubodem jednog, ako bude prilike i love.
Žao mi je samo što intel opet nema ravnopravnog protivnika, zbog kojega bi pokrenuo rat cijenama, to je loše u konačnici za sve nas.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 12:52   #87
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Nije mi samo jasno sta placete radi potosnje pa pola vas bi pocrkalo da nije kupilo napojne od 700-1200W, pa eto vam prilike da ih iskoristite, a ne da rade na 10-20% opterecenja.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 13:01   #88
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Zato jer se AMD fura na "bang for buck" a sa ovakvom potrosnjom to bas ne stoji. Sve konfe na preporukama imaju po 450w 550w a mnogo ih je slozeno sa 990 plocom i nekim x4 procesorom bas zbog kasnije nadogradnje sa FXom. Ne znam za druge ali ja sam svojeg hx850(npr. 2x 4870x2 i LN2 I7 950 ili 980x LN2 + GTX 470 LN2) posteno upregnuo u prosloj godini i nadam se da ce mi bit dosta i u ovoj kad pocnemo posteno klokat.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 13.10.2011. u 13:08.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 16:25   #89
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Ja govorim o tome kada se ide izvan granica koje je odredio AMD, tj. OC-u. Onda potrošnja ne raste linearno.
Ciljani takt po AMD-u je bio 3+ GHz, a do sada to nismo vidjeli. To sve može naznačiti probleme u proizvodnom procesu.
OK, ali opet je potrošnja u normali. Llano A8-3850 sclockan na kakvih 3.5GHz + ostatak konfiguracije i potrošnja je ~150W - jasno bez diskretne grafičke kartice. Velim, dosad nije bilo ni jedne alarmantne izjave ili obavijesti po pitanju potrošnje AMD APU modela. Ovo kaj trenutačno pogađa Bulldozer je priča za sebe, jer em je nova arhitektura, em je 32nm proces, em se AMD gubi s Bulldozerom, tj. sami ne znaju kaj točno s njim namjeravaju na desktop tržištu. Previše toga im se krivo poklopilo i sad je raspošoj.
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Stvar je u tome što procesori poput Athlon II 631 i A6-3500 nisu bili predviđeni na nekim roadmapima. Meni se čini da su se oni pojavili kada su skužili koliko čipova bi morali baciti.
AII 631 ima 400 shadera disejblano, tj. pola čipa je neiskorišteno. A4 je dvojezgreni proc sa 160 shadera i napravljen je od istog komada pijeska kao i puni čip, ali on je bio predviđen.
Da, zato sam i rekel da se ne bacaju već se rebrandaju kao ovi modeli koji se smještaju negdje između zacrtane ponude.
Ono kaj ne prođe kao Llano ide kao FM1 Athlon II, a ono kaj ne prođe kao Llano X4 ili X2 ide kao X3. AMD to radi već jedno dulje vrijeme i s procesorima i s grafičkim karticama.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 13.10.2011. u 16:39.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 18:03   #90
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Zato jer se AMD fura na "bang for buck" a sa ovakvom potrosnjom to bas ne stoji. Sve konfe na preporukama imaju po 450w 550w a mnogo ih je slozeno sa 990 plocom i nekim x4 procesorom bas zbog kasnije nadogradnje sa FXom. Ne znam za druge ali ja sam svojeg hx850(npr. 2x 4870x2 i LN2 I7 950 ili 980x LN2 + GTX 470 LN2) posteno upregnuo u prosloj godini i nadam se da ce mi bit dosta i u ovoj kad pocnemo posteno klokat.
Potrosnja je veca, ali to je bilo i za ocekivati buduci da ima duplo vise jezgri nego Intel i7-2600K. Po broju jezgri najblizi Intel je 980X ciji sistem na 4.4GHz@1.42V vuce 360W dok Bager s 8 fizickih jezgri vuce 430W na 4.6GHz@1.44V (cca. 20% vise struje za 33% vise jezgri)--izvor guru3d, no naravno da performanse ne odgovaraju potrosnji u svim slucajevima.
danijel_b je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na