Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.04.2002., 00:04   #1
Aeron
Premium
 
Aeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 295
Nekoliko Problema...Pomoć Hitna

Bit ću jako zahvalan ako mi odgovorite što prije na ova pitanja. Hvala.

Problem 1.
Modem ne radi! Opširnije...Riječ je o U.S. Robotics internom winmodemu. Ne radi u win 98 i win 98se. Ne mogu instalirati drivere koje sam dobio uz njega (prije par dana sam ih uspio instalirati - isti sistem, ista disketa). Windowsi ne žele prepoznati inf fileove, iako ih ručno odvedem u folder gdje se isti nalaze. Skinuo sam sa neta najnoviju veziju drivera za taj model, isti problem. Zatim sam isao u dućan gdje sam ga kupio i dobio sam oko 100mb drivera za USR modeme...Probao sam sve, naravno prvo verzije za win koje imam. Modem je hardwerski ispravan - windowsi 98 ga prepoznaju u Plug&Play-u...Windowsi XP Pro ga pak vide kao USR modem, odmah prepoznaju model i instaliraju (radi odlično). U principu, odrekao bih se rada modema pod drugim windozama, ali neću zbog: 1. Toga što su mi do prije par dana radili normalno; 2. Zbog...
Problem 2.
U windowsima XP Pro imam sljedeći problem. Matična MSI Pro 266A ima integriran USBtoUSB networking. Kada ga instaliram windowsi ga vide, nema konflikata, this device is working properly. Softwerski i hardwerski je znači (valjda) sve u redu, ali windowsi mi stalno u trayu ostavljaju simbol "safely remove hardware" - zašto bi ja trebao removati taj hardware koji očigledno radi. Kada ga i removam (Komp se samo restartira), opet se pojavljuje ta ista opcija. Možda bi rješenje bilo potpuno ga isključiti u BIOS-u, ali trenutno mi ta opcija treba.
Problem 3.
Također u win xp pro; U device Manageru pod SCSI & Raid Controllers (koje uopće niti nemam u kompu) stoji "VIA bus master IDE drives" i do njega stoji uskličnik. Nakon instalacije najnovijih ili starijih(CD, matična) drivera (VIA 4in1) uskličnik je i dalje prisutan...uz to, svaki put kod starta windowsa detektira mi taj kontroler. Nekako mislim da mi je isti potreban, ali da ne spada pod RAID ili SCSI. Rješenja?
Problem 4. USBtoUSB networking katkad u win 98 zna srat - malo radi, malo ne radi...Pravilno je konfiguriran (mislim, radio je jedno vrijeme, pa je poceo malko strajkat; nisam u međuvremenu ništa mijenjao) Ima li koji mrežni admin koji bi znao rješenje?

Osobno bih volio vratiti 98icu, ali mi taj modem stvara probleme. Trenutno mi niti dual boot ne odgovara.

SYS: AMD Atklon 1.0G; MSI Pro 266A; WIN XP PRO; ... Ako trebam još objasniti samo se javite...ali fakat je hitno...

Još jednom,
Hvala

Aeron
Aeron je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2002., 08:48   #2
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
P1
Koji je tocno model modema (ono, USR 2884A npr.)?

P2
Na Win2k i WinXP to se pojavljuje kada se prikljuci komad hardwarea koji se moze nazivo bez gasenja kompa nadodat i maknut, ali da bi ga nazivo maknuo, trebas dvokliknut na tray ikonu i izabrati komad hardwarea koji ti ponudi. Tek nako sto ti kaze da je maknut odredjen uredjaj, mozes ga i zaista iskljuciti/istekati. To ne znaci da ga moras maknuti, vec tu postoji kao mogucnost.

P3
Nazalost, XP ne voli VIAu, ma koliko M$ tvrdio drugacije. Tvoj problem je vrlo interesantan, jos nisam cuo tu kombinaciju. U svakom slucaju, rijec je o IDE kontroleru u VIA chipsetu (prvi i drugi kanal na ploci). Potreban ti je ako imas uredjaje na tim kanalima. Inace, VIA 4in1 se instalira prva nakon instalacije, bez obzira koji Windowsi bili u pitanju.

P4
Koji protokol koristis? Nemam iskustva s tom USBtoUSB mrezom, ali vjerujem da bi radila preko TCP/IPa. Pod Win9x zna biti problema s mrezom ako mrezna djeli IRQ s multimedijom (zvucna, TV kartica i sl.), ali ne znam kakvih bi to utjecaja imalo na USBtoUSB mrezu.
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na