Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2012., 16:41   #31
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
evo da updejtam statis, uspio sam sve lijepo razmontirati mada sam mislio da je lampa negdje na sredini lcda pa me iznenadila iskakanjem iz onog tankog lima valjda reflektora, odmah pri dnu... sve sam lijepo poslikao i oznacavao markerom di sta ide, mada mi se ne cini da ce jednostavno biti sloziti sve nazad kao sta je bilo rastavljanje lampa mi je istopila onu crnu plastiku s desne strane, vidi se crno i izgoreno i kada sam je izvuko, jedna zica mi se otkinula sa lampe tako da je sada sigurno da ce je trebati mijenjati mada bi je svakako zamjenio kad radim vec sve ovo... isto tako, tamo di ulaze zice u lampe djeluju 'tvrde', tj. krute, crne i nagorene... najtezi dio je odsada sve prvo moram skuziti kako uopce legne lampa u reflektor i onu plastiku, itd. pokusat cu i okaciti slike
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2012., 18:30   #32
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
http://www.ebay.com/itm/15-6-W-CCFL-...item5d30e8d4ce

dali se isplati ovo uzeti?
...kako da znam koji su jos kompatiblini laptopi sa ovim mojim? posto nema bas puno rezultata za l500-12p?
__________________
ševa!

Zadnje izmijenjeno od: ALiEN17. 27.11.2012. u 18:35.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2012., 18:43   #33
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
previše smajliča...

ne isplati se,jer kod nas oboje uzmes za duplo manje
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2012., 18:52   #34
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
previše smajliča...

ne isplati se,jer kod nas oboje uzmes za duplo manje
di ima za duplo manje?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2012., 19:20   #35
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
imam ja jedan razbijeni 15,6" lcd...

i mogu ti poslati da se igraš, ako bu pasalo daš 50kn i amen, to mi za cugu i poštarinu inventer ne znam jel imam,moram vidjeti...uglavnom imam sve što je direkt na lcdu...lampa sigurno valja i kablovi al eto ekran je puko

ako ti ne bude radilo, il pasalo, onda bi mogao vranjba imati a imaš i na njuški par takvih laptopa u dijelovima
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 11:39   #36
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
ovo je stvarno nemoguca misija, posjetio milijun computer shopova, svi traze 1000 kn samo za dijelove (LOL), bas i nisam u mogucnosti dati toliko za to, pogotovo za laptop koji vrijedo 500 kn (usput, za koliko bi mogao prodati ovaj laptop, ako mi neko ponudi dobru cijenu, prodat cu ga takvog) ... onda se ljudi ne zele baviti time, jer sam otvorio lcd, bahati prodavaci na njuskalu koji mi zele uvalit jebenu lampu za 250 kn, svasta, svi bi zaradu, niko ne bi radio

onda, nigdje pronaci taj l500-12p, sve samo 500 ili l500d, koliko ta jebena toshiba ima tih podserija da je to za ne vjerovati

...toliko sam puko da sam oko jedan ujutro otiso na ebay i narucio komplet ccfl lampe i invertera za 250 kn iz usa, ali za l500 a ne l500 12p, pobogu, kako da provjerim kompatibilnost tih dvaju modela za djelove? poslao sam i selleru poruku, da sam se mozda 'zeznuo ' i da mi provjeri kompatibilnost jer ja imam ovo drugo sranje... nazvao toshibu hrvatska, kaze mi da posaljem mail, ali sumnjam da hocu, isto ce biti oko 1000 kn, na njuskalu vise niko nema lampa, osim ovog ludog za 250, invertera jos manje, tj. naso sam jedan, ali ga prodaje za 100 kn, racunam plus postarina 30, izaci ce me 130 kn, isti k ko na ebayu i OPET se radi o toshibi l500 a ne l500 12p (?!)

...i najsjebanija stvar je sta gledam slike invertera za ovu toshibu po netu, i izgleda da svi imaju onakvu plastiku oko trafoa, u biti, da je tvornicki onako rastopljena i posijana naokolo, kao da izgleda rastopljena, moguce da sam izvuko sasvim ispravan inverter i lampu ALI, opet i u to sumnjam, kako sam i reko da mi se lcd bio zapalio tamo di ulaze zice od lampe u lcd, znaci desno dolje u kutu i jos mi je lampa bila crna dosta i ona bijela plastika koja je drzala reflektor ili onu drugu kanalicu od aluminija ili cega vec vec tjedan dana surfam, trazim i pisem ogromne postove po ovom sicusnom smarphoneu

i za kraj, strah me da potrosim pare na sve te dijelove, cekanje posiljke iz usa, montiram (ako uspijem naravno) i da opet treperi

u svakom slucaju, ako neko otkupljuje laptope i ima dobru ok ponudu nek mi se slobodno javi na pm, zivjeli
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 11:46   #37
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
pa ako si vec narucio i platio sa ebaya...sačekaj to, promjeni i vidi...ako nisi jednostavno otvori post za taj laptop na procjeni i napiši šta je točno nutri,šta mu je itd...pa neka se procijeni koliko mozes dobiti...onda kasnije metnes u prodaju
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 12:03   #38
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
ma nema tu puno mudrovanja, ako je 15,6" sa lampom onda paše svaki takav lcd rezolucije 1366*768 isto kao i inverter sa bilo koje toshibe L500. Ova oznaka iz produžetka imena laptopa označava "sadržaj" pojedinog modela, koji je proc, vga, hdd i ostalo. Znači kućište je isto a razlikuje se samo konfiguracija. Ja ću ti poslat u ponedjeljak onaj lcd da izvadiš lampu. Prepiši oznaku modela invertera i stavi ovdje. Ne radi se invereter samo za tu toshibu, isti identičan invereter možeš naći u više modela različitih proizvođača. Možda budeš imao sreće pa imadnem i inverter.
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 12:17   #39
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
ja sam mu dao od ProBook 4525s pa mu ne paše :S
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 12:36   #40
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
nisam jos platio ali budem ma za tu krami e bi mogao dobiti ni 700 kuna frka mi je ako zamjenim to a bude i dalje treptalo i palilo se mada sam siguran oko devedeset posto da nece... ko ce ti ga znati... cekam ovaj seller da mi napisr kompatibilnost

e hvala ti MMI, ova informacije mi je bila od velike vaznosti, brate mili za 12p nema skoro nista info na netu uopce, kamoli nesto drugo...

ali u probooku ni nema lampe bio je led strip (valjda je ta filozofija osvjetljenja u led displejevima, nemam pojma )

sto se tice brojki na inverteru : K000077350 WK933 K ili PK070005O30-A00-981-01637 (dvije su naljepnice sa bar kodovima ili sta je to vec gore)


jis jednom, svima veliko hvala koji mi se javljaju na pm ( a i onima koji mi zele prodat lampu za 250 kn na njuskalu pod sloganom "kvaliteta ima svoju cijenu " )

edit : mislim da bi bilo pametno jos probat spojit laptop na neki desktop lcd pa da vidimo ako bude treperilo tada, sta ako je graficka, neki kabel ili nesto drugo, bilo veliko ili malo (tipa samo neki kabel ili slicno)
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 12:52   #41
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
inverter paše na L500 i L450.

spoji ga na ext. monitor, radit će on bez frke jer imaš problem nevezan za ostali hardver
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 14:00   #42
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
ja sam ima sličan problem s jednim lapotom , isto toshiba približno iste starosti.
Ispostavilo se da je porblem bio ne u lapotpu nego u onome strujnome kabelu ,nije bio čvrsti spoj na spoju strujnog kabla i transormatora.
  Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 15:14   #43
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
MMI, imas i inverter?

kakav strujni kabel? di da sad nadem to pobogu ali kazem opet, kao vaznu stvar, da je lampa pocela paliti lcd i istopila plastiku "okvira"
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 15:20   #44
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
nemam, jbg al ima ovaj lik i traži 120kn, maloprije sam ga kontaktirao
http://www.njuskalo.hr/prijenosnici-...-oglas-4323010

probat ću ti nabaviti i lampu za 15,6 pa pošaljem skupa sa onom od 16"
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 15:23   #45
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
MMI, imas i inverter?

kakav strujni kabel? di da sad nadem to pobogu ali kazem opet, kao vaznu stvar, da je lampa pocela paliti lcd i istopila plastiku "okvira"


ne zamaraj se, ti si imao očiti problem nagaranja žice na lampi koja je onda sve uništila, kolega je mislio na 6 pinski konektor koji ide u inverter ili možda 2 pinski koji ide na lampu iz invertera al oni imaju onaj "klik" kad se zakopčaju kako treba
uvjeren sam da će ti i ovaj deformirani inverter raditi sa ispravnom lampom. kad ti stigne lampa spoji samo nju na taj svoj inverter i vidi jel sve šljaka i koliko se grije
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 17:29   #46
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
hvala na svemu MMI, kako da pogledam sta se grije i koliko se grije? koliko bi se uopce trebalo sta grijati?

...nista mi nije jasno valjda bi lampa trebala ostat full hladna nakon nekog vremena? od darka cu probati nabavit taj inverter, u ovim trenucima se dopisujem s njim preko maila pa cemo vidit i za lampu i TEK onda dolazi slaganje lcda nazad ))
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 18:35   #47
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
svako kućište lcd-a sa zadnje strane na dnu bude dosta toplo, kao hladnjak proca u idelu, to je normalno
tu je inverter, lampa malo iznad, ni 1 cm, kako je sve zatvoreno toplina ostaje unutra. nek te ne brine ako je toplo, ak je vruće onda je malo frka, hehe
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 14:00   #48
LudonjaST
Premium
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Split
Postovi: 173
Stavi bilo koji PK070005 ili 6 ili 7 ili 8 ili 9. Bitno da konektor paše, a pasat će.
Probaj zalemiti žicu nazad na neonku, ukoliko se ima gdje zalemiti.
LudonjaST je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 01:25   #49
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
dobio sam dobru ponudu da mi se rijeso besplatan popravak laptppa, no zaista, nisam pametan sta vise napraviti, laptop ima svoje godinice, ali opet, trebao bi jos dosta i izdrzati, s drige strane, ko zna koliko ce jos... nisam vise pametan sta napraviti, no eto, dobio sam ponudu takvu i moram dogovorno odluciti sta napraviti... dali da se ja sam dalje zajebavam sa ugradnjom lampe samostalno? ne? dali da nabavim novi lcd panel i ugradim ga? dali se isplati preci na led tehnologiju preko onih adaptera i nekome platiti za taj posao? sta cu time dobiti? iz druge ruke sve to ili novo? novo mi se pak ne isplato nikako, inverter i lcd sa ccfl lampom kostat ce i preko 1000kn lol, takvo ulaganje u ovu kramu se pak ne isplati, a opet nije ni toliko los, nisam pametan... da probam sam lampu stavit? ilo novi laptop jednostavno i to je to? po meni najpametnija solucija, naci via njuskalo ili via ebay, inverter iz druge ruke i lcd panel, cca. 500, 600 kn, s time da su djelovi polovni, onda dodam jos 100 i mogu ugraditi led, sta time dobijam? neku bolju kvalitetu? kome se obratiti za jeftinu i kvalitetnu adaptaciju na led?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 01:47   #50
Zellenny
Premium
Moj komp
 
Zellenny's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 242
Ne razumijem čemu ovoliko filozofiranja, ako si dobio ponudu da ti netko besplatno popravi laptop? Čak i da nije besplatno, da sam radiš, realan trošak je 150 kn i 2 sata posla u vrh glave, nema potrebe za tolikim promišljam
Zellenny je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 08:01   #51
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
baš to...netko ti to hoce napraviti, i ti se predomišljaš?! pa i da ti uzme 100kn i to napravi,pa i 200 i 300 opet dobro jer ti to ovako neces sam nikada napraviti niti ces napraviti za manja para
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 10:15   #52
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
niste me razumijeli :P meni je ponudeno da mi se plati popravak laptopa, a naravno postoji vise mogucnosti da se to popravi i nacina izvedbe, mislim da sam gore naveo sve moguce opcije, ja sada samo moram odabrati koju i to je to to je kao da sam osvojio nagradnu igru ali nisam pametan sta napraviti, dvoumim se
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 14:16   #53
LudonjaST
Premium
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Split
Postovi: 173
Dok se ti dvoumiš zastarit će ti laptop!!
Ako nisi tehnički potkovan okani se mjenjanja lampe.
Daj nekome da ti to sredi za neku lovu i miran si.

Zadnje izmijenjeno od: LudonjaST. 05.12.2012. u 14:17. Razlog: štamparska greška
LudonjaST je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 14:39   #54
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
ccfl ili led?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 14:52   #55
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
jeftinije...jer tu nema neke razlike
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 19:28   #56
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
ama bas nikakve? cak ni u kvaliteti? znaci stvarno je doslovno isti kurac? nisam to ocekivao barem 20% da je veca kvaliteta... ako stavim led, barem mi u buducnosti nece odlazit inverter i ccfl lampa, kome se obratiti u vezi toga? jeftino?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 19:32   #57
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
ako stavis led, kada rikne lcd davati ces 700kn ak ne i vise

prvo,jesi ti uopče probao spojiti vanjski monitor???
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 20:03   #58
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
ne trebao bi ga posudit na par dana od nekog a ko ce mi dat lcd desktop na par dana
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2012., 15:08   #59
LudonjaST
Premium
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Split
Postovi: 173
A jesi zakomplicirao cijelu ovu stvar!!
LudonjaST je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na