Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.07.2007., 10:23   #61
flare
mrzi zimu
 
flare's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: behind blue eyes
Postovi: 318
mozda da probas s tipkom window jer ta tipka radi isto sto i "jabuka" na mac tipkovnici...dakle, umjesto crtl da probas s windows tipkom...mozda ce tada raditi, mozda nece...nisam probala instalirati safari na pc
__________________
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
RHCP
flare je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2007., 11:22   #62
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
meni safari puno sporije loada stranicu, bilo koju, od opere.
a firefox mi je najsporiji. ne znam jel to samo meni, ili je do bete i nekompatibilnosti sa pentijumom M?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2007., 11:30   #63
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
meni safari puno sporije loada stranicu, bilo koju, od opere.
a firefox mi je najsporiji. ne znam jel to samo meni, ili je do bete i nekompatibilnosti sa pentijumom M?
Meni safari zahtjevnije stranice otvara puno brže od Firefoxa i opere, a da o IE i da ne govorim
DoX_Chabar je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2007., 11:39   #64
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
jel zna netko kako prebaciti bookmarkse iz opere u safari?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2007., 12:50   #65
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
ja san iz ff-a prebacija tako da san napravija export bookmarks u jedan html file i poslije import u safari. možda bi tako išlo i kod tebe

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
jel zna netko kako prebaciti bookmarkse iz opere u safari?
Bilobrkster je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2007., 21:54   #66
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
dosta je dobar taj safari, samo da izbace gotov proizvod konacno
__________________
"All we have to decide is what to do with the time that is given us" J.R.R. Tolkien
nathan je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2007., 15:49   #67
DTK
Premium
 
DTK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Split
Postovi: 140
Meni radi odlicno na XP home SP2,samo me nervira ovaj clear type koji se ne moze skroz iskljuciti
DTK je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2007., 22:50   #68
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Da odličan preglednik i radi mi super na xp-u ali me također živcira zamuljan izgled slova na web stranicama.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 13:29   #69
Tichma
Premium
 
Tichma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 164
inace safari je odlican, ja se nadam da kada izađe full verzija de ce biti dobar konkurent firefoxu (vec je bolji od IE-a ), iako je firefox meni samo bolji zbog ekstenzija, ali jos da apple malo sredi prikaz teksta i prebacujem se safari
Tichma je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 14:28   #70
DTK
Premium
 
DTK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Split
Postovi: 140
ima i malo problema sa downloadom,recimo ako se prekine,nece nastaviti na istome mjestu .Ne pamti ni passworde kao Opera,ako srede takve neke sitinice,bit ce No1
DTK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.08.2007., 17:50   #71
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Istina je da i Opera i Safari nešto brže loadaju stranice (IMHO to meni stvarno nije važno, radi se o jako malim vremenskim razlikama), no meni je nezamislivo koristiti išta drugo osim Firefoxa. Meni određene Firefox ekstenzije toliko olakšavaju i ubrzavaju rad na računalu vezan uz Internet da bi jednostavno bilo ravno ludilu preći na bilo što drugo...Scrapbook, Web Developer, Firebug, Forum Additive, Tab Mix Plus, Locationbar, Paragrasp, Save Page as Image, DownThemAll!, ColorZilla, Copy All Urls, DevBoi, Showcase, Foxy Tunes, Mouse Gestures, Save Image in Folder, Session Manager, Split Browser, Thumbstrips, View Source Chart, Zotero...itd itd.

Kad se pojavi browser koji će mi nuditi sve što mi nudi Firefox uparen s ovim ekstenzijama, tek onda ću uopće pomisliti koristiti nešto drugo.
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 18:03   #72
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova
no meni je nezamislivo koristiti išta drugo osim Firefoxa.
Mani je pak nezamislivo vratiti se s Opere na Firefox. Nakon zayebancija s enormnom potrošnjom memorije, gubljenjem svih bookmarksa svako malo i isprobavanjem gro verzija, da bi nešel onu kombinaciju koja se ne bu srušila svako malo, držala bookmarkse dulje od mjeseca dana i s kojom potrošnja memorije (neovisno o broju tabova i prozora) ne bu rasla ko da nema sutra. Kad se sve to stavi na kup, uzalud mi backup bookmarksa, 101 ekstenzija i kaj ti ga znam, kad s Firefoxom trebaš i kompletno novi živčani sustav.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 18:59   #73
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Ne znam, meni apsolutno NIKAKAV problem Firefox ne radi. Niti se ruši, niti sam ikad izgubio Bookmarkse (uostalom automatski mi se backapiraju, ne vidim problem), a što se tiče memorije - s velikim brojem tabova jede memoriju, da, no uvijek postoje načini da se to nekako sredi (ili otvaranjem manjeg broja tabova, ili setupiranjem, ili pak nekom aplikacijom za management rama). Jedna stvar je način na koji Firefox koristi memoriju, a druga stvar su memory leaks.

Ne znam - ja ove sekunde imam 44 otvorena taba i Firefox je pojeo oko 400MB memorije..jest da je to puno, no opet - imam puno memorije, 4GB (imaš i ti dosta koliko vidim), a toliku količinu tabova imam rijetko otvorenu uz neki drugi posao. Eventualno uz Photoshop / After Effects / Modo i sl. imam otvoren browser, ali sa samo nekoliko tabova, tako da ne smeta radu, a kod "čistog" surfanja tak mi je svejedno da li je FF pojeo 100MB ili 1000MB, ram ionako sjedi besposlen (odnosno nešto sitno je potrošeo na P2P / foobar / Thunderbird i Total Commander).

Također stavljam isvaki novi FF update, i također se nikakvi problemi ne pojavljuju.

To each his own, mogu shvatiti da se nekome ne sviđa (kao i da ima probleme s FF - iako se ja nikad nisam susreo s njima - npr. često probleme prouzrokuje loše napisana ekstenzija i sl., pa možda tu trebaš tražiti uzroke...).

No sve i da mi se tu i tamo sruši, ne bih prelazio na nešto drugo - meni su Scrapbook / Web Developer / Firebug / Save Image in Folder toliko korisni da jednostavno ne dolazi u obzir njihovo nekorištenje, makar to značilo da će se browser tu i tamo srušiti (fala Bogu to mi se nikad, ali nikad ne događa, a sve i ako se dogodi - Session Saver omogućava vraćanje crashed sessiona).
gorluk je offline   Reply With Quote