Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2007., 03:09   #1
Seafreak
Mali od soli...
Moj komp
 
Seafreak's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 72
Cool "Bestija" za 7000kn (bez monitora)

Posto namjeravam kupiti novi komp zanima me vase misljenje o sljedecoj konfiguraciji:
MBO: MB Gigabyte 965P-DS3P, s775, i965, Core 2 Duo ready, FSB 1066/800/533MHz, 8xSerial ATA II, SATA RAID, 1xUDMA100, 2PCI, 2PCI-E x 1, 2PCI-E x 16, 4DDR II (Dual channel 800/677/533 MHz), 8-channel Intel High Definition audio, Gigabit LAN, FireWire, USB 2.0, HT, ATX 1.088kn
CPU: INTEL Core 2 Duo E4300 BOX, (2×1.80GHz, 800MHz, 2MB) 1.271kn
RAM: 1x DDR2 1GB PC6400 (800MHz), Kingmax 566kn (kasnije bi dodao jos jedan modul od 1GB)
VGA: Gainward BLISS 8800GTS, GF 8800GTS, 320MB, PCI-E, TV-out, DVI 2618kn
FDD: 1.44 Mb, 3.5, Samsung Black 50kn
HDD: Seagate ST3320620AS, 320 GB 16MB, S-ATA300, NCQ3, 7200 702kn
DVD/RW: DVD RW PLEXTOR PX-755A/T3KB BULK BLACK 283kn
KUCISTE: CAS Raidmax Mid-Tower SAGITTA Black/Silver, bez PSU 438kn (Formel)
NAPAJANJE: Neman blage veze ali ne bi da je pre skupo...
UKUPNO: 7016kn (PDV uracunat)

Dakle sve je iz Vemila osim kucista...
-Cuo sam samo pohvale na ovu maticnu a posto ima i 2xPCXPRESS 16x kontam da bi mogao ubost jos jednu grafulju u skoroj buducnosti... (ide li na nju Nvidia SLI ili ATI Crossfire ili moze oboje?)
-Procesor ste i sami rekli da ima izvrstan overclocking potencijal pa bi za sada isao na njega posto je 6600 pre skup, a poslje bi lako mogao ubost i neki jaci quad core (ali to tek za koju godinu)
-Sta se tice napajanja, nikada tome nisam dodavao toliku vaznost. Koliko je zapravo bitno dobro napajanje i koja je razlika onih noname i brandname napajanja? (u cemu se ocituje)
-Kuciste ima bogatu opremu, super izgleda i kvalitetno je... LINK
-Vec imam 22" LCD nativne rezolucije 1680x1050 tako da mi triba jaca masina za pokretat novije DX10 igre. Komp bi mi sluzio za igranje, gledanje TV-a i snimanje te obrada video materijala i fotografija...
-I za kraj, zanima me posto je najveca stavka u ovoj konfiguraciji graficka isplati li se cekati izlazak ATI-jevih DX10 karti jer bi ipak trebale sniziti cijene postojecih Nvidijinih karti, te nadolazece 8600 modele... ? To je zapravo jedino sto me koci i dovumim se da li cekati posto mi ionako nije prisa s kupovinom a ovaj komp koji bi uzimao imao bi namjeru drzati duze vrijeme.

P.s. ako tko ima sta za nadodati ili izmjeniti rado cu poslusati sve savjete

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima
Seafreak je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2007., 03:59   #2
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Ne bih ništqa mijnao ovdje, tek nekoliko sitnica. Naime sasvim ok će ti biti i Kinmax 667MHz, to je praktički identična memorija kao i 800MHz (moći ćeš ga voziti na 800MHz, a i više, bez problema). No, to možeš, ali i ne moraš promineiti, nije da je velika razlika u cijeni. Samo bih na tvojem mjestu nekako probao odmah ubosti 2x1GB, budući da su cijene DDR" memorije trenutno iznimno niske i sumnjam da će ići niže, već će najvjerojatnije ići prema gore u jednom trenu, tqako da ti se IMHO najviše isplati odmah uzeti 2x1GB (a i nije da je tih 500kn neka ogromna lova).

Što se tiče napajanja, za tu konfiguraciju bi izvrstan bio Seasonic S12 430W (imaš ih u Linksu).

Grafička je super i mislim da tu ništa ne trebaš mijenjati.

Ne znam, ja bih stavio neko drugo kućište, ali znam da kod kućišta veliku ulogu igra njegov vanjsi izgled, tako da u to neću puno ulaziti.
gorluk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2007., 17:04   #3
Seafreak
Mali od soli...
Moj komp
 
Seafreak's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 72
Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova
IMHO najviše isplati odmah uzeti 2x1GB (a i nije da je tih 500kn neka ogromna lova).
Što se tiče napajanja, za tu konfiguraciju bi izvrstan bio Seasonic S12 430W (imaš ih u Linksu).
Sta se memorije tice, slazem se, no posto ne namjeravam jos prelaziti na Vistu mislim da mi nije odmah potrebno uzimati 2gb. (Da iman para naravno da bi uzeo)
Sto se tice napajanja cujem da ga svi preporucaju, ali nije mi jasno sto je to tako posebno kod tog napajanja sto nema ono od 200kn? Ipak 618kn nisu mali novci za jedno napajanje...

Zanima je li mi bolje uzimati komponente odvodjeno pa ih doma spajati ili da mi oni spoje jer u tom slucaju garancija ide na cijeli komp i nesmijem otvarati kuciste...
Takodjer me zanima kakva su iskustva s garancijom prilikom overclockanja komponenti, CPU, GPU, MBO? Tj. Isplati li se to radit odmah ili cekat da istekne garancija pa se tek onda bacit na overclockanje...
kao sto je neko rekao: "grijeh je ne overclockati E4300"
Seafreak je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2007., 17:21   #4
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Citiraj:
Autor Seafreak Pregled postova
Sta se memorije tice, slazem se, no posto ne namjeravam jos prelaziti na Vistu mislim da mi nije odmah potrebno uzimati 2gb. (Da iman para naravno da bi uzeo)
Ovaaj...da prostish, kakve veze imaju 2GB RAM-a sa Vistom? Pretpostavljam da ne uzimash takvu grafu na lijepe ochi vech je planirash iskoristiti u svrhu gejmanja, zar ne? A kad su igre u pitanju, 2 gige RAM-a su sada vishe-manje standard za...ugodan gejming.
Evo, umjesto DS3P matichne uzmesh DS3 i ushtedish cca 250 kn.
Umjesto Raidmax kuchishta uzmesh Aplus iz Linksa od 180kn i ushtedish cca 250kn. I eto ti 500kn za josh jednu gigu rama.
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2007., 17:54   #5
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
965 chipset ne podržava 2x PCIE16, već PCIE16 + PCIE4, tak da ti se nesiplati SLI (ploč da je podržava 1333MHz sabirnicu)

svakako idi na 2GB RAMa, je je 1GB malo

a sad bi ti netko mogao napisat 5 strana o napajanjima, najbolje bi ti bilo da pročitaš "WORD ABOUT PSU" na podforumu o napajanjima
"kupiti dobar komp i loše napajanje je kao kupiti Mercedesa i u njega točiti lož-ulje"

u 7k kn moraš stavit neko bolje napajanje(500kn ti je minimum)
Buger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na