Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2007., 22:58   #1
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
2 compa za firmu..

Sastavljam 2 compa curi za firmu pa sam vidio ok gotove konfiguracije u linksu..naime to je cisto za rad u windowsima (mozda cak bude i linux posto je to firma)..open office ili office..jos ne znam sto ce od toga biti no mislim da ce ovo biti sasvim dovoljno posto se nece na tome igrati igrice nego voditi vise kao neko knjigovodstvo..no..da ne duljim treba mi savjet oko tih konfiguracija..jesu li ok..pretpostavljam da jesu..no uvjek volim pitati..i interesira me monitor koji ima ok sliku..naravno lcd..neznam jel treba 19 ili 17" pa cu staviti oba pa nek ona izabire sto joj je bolje..

Konfa:

Konfiguracija LINKS Office Desktop 1000
Matična ploča: ASROCK K8NF6G-VSTA, GeForce6100-405, DDR, zvuk, VGA, LAN, S-ATA, PCI-E, s. 754
Procesor: AMD Sempron64 2800+ BOX, socket 754, 1600MHz, 256kb c., FSB 800MHz, 64bit
Memorija: PC-3200, 512MB, DDR, KINGMAX, DDR 400 MHz
Grafička kartica: Na ploči
Tvrdi disk: 80.0 GB WESTERN DIGITAL Caviar WD800BB, 2MB cache, 7200 okr/min
Optički uređaj: DVD±RW PIONEER DVR-111, 16x, crni, Dual layer ± recording, bulk
Disketna jedinica: FDD 1,44MB
Kućište: Frontier Prime 15M, crno, slim, 300W mATX, rev 2.0
Napajanje: 300W
Tipkovnica: Logitech Deluxe 250, crna
Miš: Logitech B58, optički, crni

U gotovini: 2.299,07 kn
_____________________

E sada imam dva monitora..jedan 17" i jedan 19"

Monitor 17'' LCD SAMSUNG SM 740N, 8ms, 300 cd/m2, 600:1
Gotovina: 1.385,07 kn
Monitor 19'' LCD SAMSUNG SM 940N, srebrno crni, 8ms, 300cd/m2, 700:1
Gotovina: 1.799,07 kn

btw. kako funkconira kupovina windowsa kad imaš firmu..ima dva compa..treba uzeti za svakog po jedne windowse ili?
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2007., 23:43   #2
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Za office konfu navedena je sasvim dovoljna, možda kasnije ubodeš još 512mb memorije čisto za ugodniji rad

U vezi monitora, po potrebi, ako nije potrebno više, uzmi 17'' ...između ta dva i nema neke razlike osim u veličini...

U vezi Windowsa, mislim da kupiš jedne sa dvije licence...nisam siguran...
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2007., 00:36   #3
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Znači monitor ce bit ok za pisanje..necu da previse zamara oci u radu s office aplikacijama
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2007., 08:11   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Frend je nedavno za svoju firmu kupio u ve-mulju komp Astro Galaxy (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra...59140822693486) za 4.300kn skupa sa svom periferijom (tipkovnica, miš, 17" LCD monitor) i XPH. Gore su već bili instalirani svi programi potrebni za rad (FF, IE, Nero Express, OpenOffice,...). Malo sm kopao po njemu i mogu reći da je rad bio vrlo ugodan i bez raznih zapinjanja. Razmisli.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2007., 22:50   #5
DJigli
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 25
Preporučam odmah na početku staviti 1G rama i ne znam kako drugim, ali meni za rad se posebno sviđa (ultra) Flat tipkovnica.
__________________
Something something ...
DJigli je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2007., 23:08   #6
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Ultra flat tipkovnice obično imaju manji razmak između tipki, a osobi koja 10 godina tipka na normalnoj u knjigovodstvu, prelazak na flat je užas.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2007., 23:35   #7
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
Možda da makneš DVD-RW i staviš običan DVD čitač. Ne vjerujem da im je potrebna pržilica.
Monitor uzmeš oba 17"; 85% žena u računovodstvu koje sam ja vidio. bez obzira na dob, stavi automatski rezu na 1024x768

Ovo desktop kućište; ja bi razmislio o tome. Sva koja sam vidio, osim brand-name mašina, su bila preglasna za moj ukus te loše kvalitete. Mislim da je običan tower bolje rješenje, staviš ga na pod i mir. Zašto zatrpavati radni stol još i sa konfom?
__________________
..smartphone...
Lesa je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2007., 06:33   #8
DJigli
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Lesa Pregled postova
Možda da makneš DVD-RW i staviš običan DVD čitač. Ne vjerujem da im je potrebna pržilica.
Monitor uzmeš oba 17"; 85% žena u računovodstvu koje sam ja vidio. bez obzira na dob, stavi automatski rezu na 1024x768

Ovo desktop kućište; ja bi razmislio o tome. Sva koja sam vidio, osim brand-name mašina, su bila preglasna za moj ukus te loše kvalitete. Mislim da je običan tower bolje rješenje, staviš ga na pod i mir. Zašto zatrpavati radni stol još i sa konfom?
Potpisujem što se tiće desktop računala. A što se tiće pržilica, one su dobre ako skidaš filmove u firmi pa ih odmah snimas na DVD-e, za sve drugo mislim da su USB stickovi puno bolji, brži i praktićniji


Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Ultra flat tipkovnice obično imaju manji razmak između tipki, a osobi koja 10 godina tipka na normalnoj u knjigovodstvu, prelazak na flat je užas.

Istina, ali iz ovoga što je Acid napisao rekao bih da je firma dosta mlada. U mlade firme se uvijek zapošljava obitelj. Manji troškovi i veće povjerenje
__________________
Something something ...
DJigli je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na