Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.01.2024., 07:47   #71521
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
2008/3008 su lijepi, ali iznutra posvađani sa ergonomijom
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 09:52   #71522
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Daten Pregled postova
Šta ne valja s 2.0 TDI motorima sa tvorničkih 184/190 konja?
Famozni CUNA kod motora i njegovi derivati, enormna potrošnja ulja od koje se VW ogradio, shodno s tim zacepljenje charge coolera, pucanja glava motora i potrosnja antifriza

Citiraj:
Autor bacelj Pregled postova
Nisam jos vidio auto, ali navodno ima nesto opreme. Za DSG znam da se mora odrzavati, ali bih svakako uzeo ono G1 jamstvo na godinu dana ili cak dvije.

Za tu nekakvu cijenu od 20 -23k max, jel ima netko neku bolju ideju?

Gledao sam i nekakve passate, golfove, octavije, superb, fordove... Problem je sto sada ja vecinom vozim kombi, a zena C-Max-a i navikli smo na malo povisenija vozila. Nedavno sam jedva izasao iz frendovog audija A4, pa sam zato gledao tiguana. Frend mi je spomenu i Kadjara, ali nekako me vise vuce Tiguan....

Iz VW Seat Škoda tabora imaš za birat šta ti se duša poželi, Karoq, Ateca u toj Tiguan klasi. Ateca je meni puno ljepsa, Karoq nesto prakticniji, ali skuplji ako zelis DSG i 2.0 motor
Ja osobno ne bi gledao dalje od neke L&K Superbice, ali to zato kaj ne volim SUV vozila
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 10:08   #71523
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Citiraj:
Autor zkljaja Pregled postova
Famozni CUNA kod motora i njegovi derivati, enormna potrošnja ulja od koje se VW ogradio, shodno s tim zacepljenje charge coolera, pucanja glava motora i potrosnja antifriza
Znači od zadnjih 2.0 TDI motora treba gledati one sa 150 konja?


Jel znaš šta o 2.0 TDI 130kw koji se ugrađivao u passata b7, audi A5?

Pitam jer razmišljam od rođaka kupiti passata b7 variant iz 2014 sa 2.0 TDI i tvorničih 177konja.
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 10:17   #71524
KrpaZG
Brazilian Jiu-Jitsu
 
KrpaZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Munich
Postovi: 240
Kaj nisu to sredili od 2017te sa CUNA motorom i pucanjem glave? Nekaj su mjenjali u glavi i hladenju..

Ja imam Leon FR-a iz 2017 sa tim motorom i uzeo sam ga sa 60k km 2021 i sad imam 135k. Dakle 75 000km u dvije i pol godine i nikakvih problema osim potrosnje ulja kad se ganjam. Nekih 2L na 15k km si uzme ali osjetna je razlika kad se motor drzi u visim okretajima odnosno 200km/h +. Ja sam u DE pa sam redovito na flat out na pedali.

Osim toga preporuka je da se izbaci G13 rashladna tekucina i stavi G12Evo te izbaci vrecica sa silikatom iz posude za vodu. Znaju puknut i onda zacepe cijeli sustav. Problem se da prepoznat kad klima na jednu stranu puse toplo a na drugu hladno..
__________________
1,2,3,4 ......
KrpaZG je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 10:20   #71525
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ja imam 2.0 190ks DSG, osim kod servisa (svakih 12 mjeseci), nisam primjetio da fali ulja nikada.

Radim oko 20k godišnje.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 10:30   #71526
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Nije pravilo, ali jako čest slučaj, gdje na 150ks toga gotovo da i nema. Praksa je ubaciti goli blok motora od 150ks i agregate sa postojećeg i problem riješen. Dok problema nema, samo gas

Citiraj:
Autor Daten Pregled postova
Znači od zadnjih 2.0 TDI motora treba gledati one sa 150 konja?


Jel znaš šta o 2.0 TDI 130kw koji se ugrađivao u passata b7, audi A5?

Pitam jer razmišljam od rođaka kupiti passata b7 variant iz 2014 sa 2.0 TDI i tvorničih 177konja.
Moram priznat da nisam čuo ni susreo se s tim motorom, 125kw CEGA i derivati su se pokazali odličnima u RS, GTD, Passatima…za 130kw iskreno nemam info
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 10:36   #71527
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Kužim.

Do kada je tako, samo gas, kako kažeš.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 10:57   #71528
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Zapravo je Tiguan bliži Passatu nego GOlfu, Golfu je bliži T-roc....

Generalno ne osobito dobar auto.

Tako je. Pogubim se kasno navečer u njihovim T-modelima
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 11:03   #71529
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Citiraj:
Autor zkljaja Pregled postova

Moram priznat da nisam čuo ni susreo se s tim motorom, 125kw CEGA i derivati su se pokazali odličnima u RS, GTD, Passatima…za 130kw iskreno nemam info
oznaka motora je CFGC, koliko sam čitao po netu ne bi trebalo biti nekih problema ali bolje i ovdje pitati


Jel zna netko koliko bi vrijedio jedan takav passat?

Passat b7 variant u highline opremi sa 2.0 TDI 130kw motorom ( manualac ).
Prešao je 170.000 km ( svi servisi odrađeni u ovlaštenom servisu, svi mali servisi, promjena kočnica i zamjena akumulatora )

Od dodatne opreme ima: bi-xenon, panorama, kožna sjedala, vozačevo na struju i memoriju, suvozačevo samo na struju, crno nebo, gepek na struju i senzor za otvaranje, električna kuka, grijanje prednje šajbe, senzori, stražnja kamera, grijanje svih sjedala.

Razmišljam da prodam svoju "golu" škodu 1.6 tdi 85kw i uzmem malo starijeg passata koji je jači i ima dobru opremu.
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 11:15   #71530
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Daten Pregled postova
oznaka motora je CFGC, koliko sam čitao po netu ne bi trebalo biti nekih problema ali bolje i ovdje pitati


Jel zna netko koliko bi vrijedio jedan takav passat?

Passat b7 variant u highline opremi sa 2.0 TDI 130kw motorom ( manualac ).
Prešao je 170.000 km ( svi servisi odrađeni u ovlaštenom servisu, svi mali servisi, promjena kočnica i zamjena akumulatora )

Od dodatne opreme ima: bi-xenon, panorama, kožna sjedala, vozačevo na struju i memoriju, suvozačevo samo na struju, crno nebo, gepek na struju i senzor za otvaranje, električna kuka, grijanje prednje šajbe, senzori, stražnja kamera, grijanje svih sjedala.

Razmišljam da prodam svoju "golu" škodu 1.6 tdi 85kw i uzmem malo starijeg passata koji je jači i ima dobru opremu.

Ja te podržavam, do nekih 12k za taj konkretni ako je baš usčuvan, ako veliki servis i kvačilo nisu odrađeni, planiraj buđet za to (i korigiraj cijenu).
Za 10500 se prodaje jedan slično, ako ne i isto opremljen ali s malo više km.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote