Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2023., 10:23   #1381
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ista stvar me muči, ali teško je dobiti ikakvu korisniju informaciju, pogotovo kod nas.

Oblo je brand od aling conela, a aling conel asortiman, bar dio drži chipoteka. Slao sam im upit, ali neće dobivati nove stvari. Onda sam ih zagnjavio za dobavljača: ELEKTRO-PROFI KSA d.o.o.
Ali tu sam stao, nisam slao upit njima direktno.
Da, i ja sam vidio nesto sitno kod nas ali ne cjelu paletu proizvoda.

Javi ako naletis na distributera u HR koji ima volju/zelju da nesto i objasni a ne samo proda
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 19:21   #1382
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ovo radim sa broadlink mini IR blasterom.
Stigao Broadlink RM4 mini. Ali uopće mi ga ne prepoznaje u Broadlink BLE aplikaciji za Android kada idem na dodavanje novog uređaja. Jednostavno ne prepoznaje da u blizini ima uključen uređaj spreman za uparivanje. To je jedina aplikacija dostupna na Google Play od Broadlinka.

Ima li tko ideju kako dodati u aplikaciju?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 20:52   #1383
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Fulo si app izgleda, ima ih više. U opisu piše da se koristi Broadlink app, ne spominje se BLE. Uglavnom, imaš više njihovih appova:

https://play.google.com/store/apps/d...nk&hl=en&gl=US

Vjerujem da je ovo pravi app:

https://play.google.com/store/search...ps&hl=en&gl=US


Ja sam ovu koristio s trojkom pro:

https://play.google.com/store/apps/d....econtrol.plus




Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Da, i ja sam vidio nesto sitno kod nas ali ne cjelu paletu proizvoda.

Javi ako naletis na distributera u HR koji ima volju/zelju da nesto i objasni a ne samo proda

Ako koga od ostalih zanima, elektroprofi može dobaviti u HR, ali cijene su paprene iz tko zna kojeg razloga. Meni najzanimljivija stvar, sklopka koja ide u modularnu kutiju s prekidačima

Pametna sklopka - experience* art.72232 ispada 130€




Za skoro sve ostalo je moguće naći znatno jeftiniju zamjenu, da li u vidu Shellya, Sonoffa, Lidla ili nečega trećega.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	sklopka.jpg‎
Views:	1419
Size:	25.7 kB
ID:	26608  
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 12.09.2023. u 21:02.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 21:02   #1384
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Manual im je katastrofa. Jedva da išta piše. Nekako mi miriše da se uređaj pokreće u nekom AP modu za povezivanje, dok bi vjerojatno trebao biti u SMART modu (brzo treptanje lampice). Pošto je manual užas (ima teksta za valjda 1/3 stranice), nigdje ne piše kako se prebaciti u SMART mode.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 21:08   #1385
creatin
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Kužim. U vikendici imam oba. Stara je kuća, ima 2 kamena zida iza kojih je zemlja i ulica, pa je bilo nemoguće odraditi hidroizolaciju bez prevelikih zahvata. Zimi kad je prazno vlaga često bude preko 80% (ulica se zove Potok ) ali kad se Flood javi, onda znam da je pala velika količina kiše i da je u kutu procurilo. Nije da nešto mogu napraviti ali znam
Znaci senzor ti je namocen kada se javi flood?
creatin je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 21:12   #1386
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Mislim da mu IHC neće dati da napravi account ili tako nešto otkad smo u EU. Kod mene je ovaj app:
https://play.google.com/store/apps/d....international
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 21:22   #1387
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor creatin Pregled postova
Znaci senzor ti je namocen kada se javi flood?
Navlazi se pod, nije bas lokva (javi alert, dosta je osjetljiv). Probao sam ga i umociti u vodu, dobro dihta.
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 21:25   #1388
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Manual im je katastrofa. Jedva da išta piše. Nekako mi miriše da se uređaj pokreće u nekom AP modu za povezivanje, dok bi vjerojatno trebao biti u SMART modu (brzo treptanje lampice). Pošto je manual užas (ima teksta za valjda 1/3 stranice), nigdje ne piše kako se prebaciti u SMART mode.
Pa većina tih "smart" uređaja radi u AP modu kod inicijalnog setupa. Spojiš se na taj AP od uređaja, uneseš podatke od kućnog wifija i onda peglaš dalje.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 21:45   #1389
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Ne da se. Jednostavno u app ne prepoznaje nikako uređaj. Kada se povežem direktno na wifi uređaja, nemam što otvoriti. Probao sam bezveze domene u nadi da će napraviti redirect na neku admin stranicu, ništa. Probao 192.168.10.1 i još nekoliko IP adresa, ništa. (U tom range je) Probao preko aplikacije na sve načine, ništa.

Ne da mi se više, sutra probam pronaći apk neke od ovdje spomenutih verzija pa ćemo vidjeti. Ne mogu skinuti sa play jer mi niti jedna nije vidljiva.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 23:23   #1390
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Plava ledica treba brzo blinkati. Ako ne blinka, resetiraj ga na botun pozadi (drzi 5 sek). Mobitel spoji na 2.4ghz kucni wifi, ne na broadlinka.

Jako davno sam upario svog pa korake prepisujem iz appa ovo sto mogu vidjeti bez da brisem uredjaj i sve iz nule.

Sad sam instalirao i IHC i radi. App konstantno redirecta na Broadlink TV control app, to je kao noviji app na kojeg sam se davno prebacio. Npr IHC app mi vise ne da kontrolirati klimu... Taj app se vise ne razvija
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 18:58   #1391
creatin
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
Aktiviraj i bluetooth kod setiranja pa probaj ponovno konfigurirati
creatin je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 07:09   #1392
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Mislim da mu IHC neće dati da napravi account ili tako nešto otkad smo u EU. Kod mene je ovaj app:
https://play.google.com/store/apps/d....international
Google Play mi uopće ne pokazuje taj app, kao nije dostupan meni za moju verziju Androida (S21, Android 13).

Koju verziju imaš instaliranu? Vidim da je na Google play zadnja 1.7.14 iz prosinca 2021., dok je na Apk Pure dostupna 1.7.18 iz ove godine.

Probam kasnije danas naći na nekom pouzadnijem izvozu pa skinuti i probati.

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Plava ledica treba brzo blinkati. Ako ne blinka, resetiraj ga na botun pozadi (drzi 5 sek). Mobitel spoji na 2.4ghz kucni wifi, ne na broadlinka.

Jako davno sam upario svog pa korake prepisujem iz appa ovo sto mogu vidjeti bez da brisem uredjaj i sve iz nule.

Sad sam instalirao i IHC i radi. App konstantno redirecta na Broadlink TV control app, to je kao noviji app na kojeg sam se davno prebacio. Npr IHC app mi vise ne da kontrolirati klimu... Taj app se vise ne razvija
Kao što sam gore napisao, BLE app mi je jedini dostupan za moj S21 Android 13 mobitel, niti jedan drugi app nije vidljiv na Google Play. Što se tiče ledice, meni svijetli 4 puta lagano i onda pauza 1-2 sekunde. Držanje reset tipke bilo koje vrijeme ugasi ledicu za nekoliko sekundi, i onda se vrati na 5x lagano + pauza jednom i onda 4x + pauza stalno.

Gdje god sam pogledao, to je opisano na AP pairing mode, dok je brzo blinkanje SMART pairing mode. Jedine upute za AP pairing su na youtube i to preko aplikacije njihove, ali đabe kada aplikacija ne prepoznaje. Vjerojatno ta BLE aplikacija nije za taj uređaj, tako da probat ćemo neku od spomenutih starijih.

Citiraj:
Autor creatin Pregled postova
Aktiviraj i bluetooth kod setiranja pa probaj ponovno konfigurirati
Sve je upaljeno, Bluetooth, lokacija, brojanja krvnih zrnaca...

EDIT: Očito da je Broadlink zaje*** nešto. Sada vidim komentar na BLE app gdje pita netko za RM3 mini pa ga usmjeravaju na drugi app. Na app koji nije vidljiv vjerojatno zbog Androida 13. Nešto ćemo iskemijati.

EDIT 2: Obrisao link.

Zadnje izmijenjeno od: Libertus. 14.09.2023. u 08:08.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 08:03   #1393
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Kod mene je verzija .14

Heh, nije do androida 13, nesto je do prepoznavanja moba/regije/stajaznam. Sjetilo me kada sam imao kanadski Samsung, nisam mogao instalirati PBZ banking app na mob, app nije podrzan za moj uredjaj dok na drugom uredjaju sa istim google accountom sve uredno vidi. To je bilo dosta davno, ne znam koje je bilo rjesenje i kasnije sam taj app normalno instalirao i koristio godinama.

Bacim oko na .19 verziju, tnx... Samo da ne bude "ne diraj ako radi"

EDIT: Tnx za info oko linka, ne bi nikad isao za tim. Al kinezi su to, svasta mozemo ocekivati.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 14.09.2023. u 09:26.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 08:11   #1394
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Obrisao sam link na .19 pošto mi https://www.virustotal.com/gui/ izbacuje da Google i još neki flagaju file.
https://www.virustotal.com/gui/file/...f00b5bf8157579

Neda mi se gledati da li kenjaju bezveze ili ne, skinuo sam .14, taj je kod svih ok.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 11:58   #1395
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241