Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2022., 14:12   #64891
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Zanimljiva statistika sa carverticala

https://www.carvertical.com/hr/trans...-index/croatia

Ključno je 70% uvezenih automobila i prosječna starost 8 godina.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 14:44   #64892
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ključno je 70% uvezenih automobila i prosječna starost 8 godina.
Jesi pogledao druge zemlje? Mi smo super.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 15:12   #64893
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Da, ako je vjerovati ovim podacima, jedino je Slovenija znatno bolja od nas.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 15:54   #64894
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Automobili

Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Jesi pogledao druge zemlje? Mi smo super.

Ma gledao sam ali ta lista nije merodavna jer se lista radi na bazi broja automobila provjerenih na Car Verticalu. Samo sam komentirao jer pise da u finskoj ima 9% rabljenih sa smanjenih Km a u Hr 10%. CCa. Moš mislit. Također, auti povjereni u Hr prosjecno su stari 8god dok u Fi 12. Lista sluzi kao i ured za statistiku u HR. Manipulaciju
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 20:01   #64895
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova

Struju možeš proizvesti doma, relativno jednostavno.
Naftu i benzin, teško, plin čak i bi, vodik nikako.
Ne znam kak bi doma proizveo naftu, benzin ili plin, ali vodik sasvim lako.

https://www.youtube.com/watch?v=RY08...jNowakProjects

Naravno, nema govora o komercijalnoj isplativosti...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 20:28   #64896
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
A kaj velite na ovo?

https://www.jutarnji.hr/autoklub/tes...njace-15285470

Električni i ICE nisu fizički spojeni. 55 litara benzina doseg 1000km, a sve ostalo benefiti električnog auta. Meni se super čini.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 20:38   #64897
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
A kaj velite na ovo?

https://www.jutarnji.hr/autoklub/tes...njace-15285470

Električni i ICE nisu fizički spojeni. 55 litara benzina doseg 1000km, a sve ostalo benefiti električnog auta. Meni se super čini.
Ako to uspješno zaživi, dok ću rashodovati svoj na peti rođendan auta, ovo bi definitivno moglo biti sljedeće "vozilo".
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 21:18   #64898
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Zanimljivo, kao Porsche Elefant ili Diesel-električna podmornica :-) . Znam da su nešto kemijali, ali ovo je baš ludo vidjeti u autu.

Sa stanovišta potrošnje ima smisla jer motor može raditi u području najveće učinkovitosti, zbog toga troši i nakon konverzije generator - baterije - motor manje od klasične izvedbe.

Vjerojatno su mogli kompletno izbaciti mjenjač, spojku i da su bili malo odvažniji, mogli su dodati još jedan el. motor na drugu osovinu.
Velika promašena prilika je ta mini baterija od 2 kWh. Da su ubacili bar 10 kWh i dodali utičnicu za punjenje doma, ovo bi bio bolji sklop od bilo kojeg drugog hibrida.

BMW je imao nešto slično u obliku i3 REX: https://ecomento.de/2020/03/26/bmw-i...st-fazit-adac/
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 22:08   #64899
GRdiamond9A
Premium
Moj komp
 
GRdiamond9A's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 60
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Zanimljivo, kao Porsche Elefant ili Diesel-električna podmornica :-) . Znam da su nešto kemijali, ali ovo je baš ludo vidjeti u autu.




BMW je imao nešto slično u obliku i3 REX: https://ecomento.de/2020/03/26/bmw-i...st-fazit-adac/
Dosta brodova funkcionira tako, 99% novijih kruzera ima dizel-električni pogon

Rex je klasični BEV u kojeg su naknadno ubacili generator koji mu je u neku ruku beskoristan, ako je baterija prazna nećeš se navozit, ovo je puno bolje rješenje jer se čini da može voziti preko generatora samo.
GRdiamond9A je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 23:47   #64900
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
https://streamable.com/0bon3y
problemi s ljetnim gumama.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 23:57   #64901
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ispis na tehnickom moze napraviti vlasnik i imas uvid samo u zapise odradjene u hr, nema ispisa iz de. Ako netko fejka km onda te zapise sa stp-a uzmi sa zrnom soli - svi ce spustiti km prije tehnickog, tako jasno. Imho, bolje plati carvertical jer imas uvid u eventualne stete, zapise od strane osiguranja, a ako je imao neke karambole onda nije mogao tako lako planirati i skidanje km itd.

Isto misljenje za GDPR sam i ja imao. Bmk kako se zvao prvi vlasnik. Ja sam sa drugim vlasnikom auta dosao u ovlasteni servis, platio dijagnostiku auta itd. i odjebali su me za ta pitanja. Sutradan sam prepisao auto na sebe i opet mi nisu dali vise info - ja kao vlasnik se usetao i osobno pitao, nista telefoni, nista mailovi. Pitao sam u dva ovlastena servisa, nisam imao nikakve veze u njima. Just sayin.

Tko tvrdi suprotno, neka svom frendu da svoj VIN i neka frend nazove ili ode u servis, pita servisnu povijest i kilometraze, pokusa nesto saznati. Biti cu jako ljut ako uspiju ista dobiti
Ma jasno. Ne mislim da je sadašnji vlasnik "štelao" kilometre neko onaj ko je uvezo auto ili onaj od koga je auto kupljen da se uveze u HR.
Sumnjam da bi se itko zajebavao kod tako starog auta skidat kilometre prije tehničkog svake godine da ispis km bude manji...
Okušat ću se sa carvertical onda.

A ovo ako je bio razbijen to se hvala bogu može vidjeti bez problema. Ajd ako je malo i kozmetički to me i ne dira tolko. No vezni lim, nosač branika, gredu i slične stvari se bez problema može pogledati ako je vareno.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2022., 06:49   #64902
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
A kaj velite na ovo?
Velim da se radi o klasičnom rvackom dnovinarstvu. Trebali su gore napisati "sponzorirani članak" i sve bi bilo ok.

Citiraj:
Potrošnja benzinca je niska i u normalnoj vožnji varira između pet i sedam i pol litara, kao kod prijašnjih dizelaša.
Prijašnjih? Još su tu i biti će još tu.

Citiraj:
Međutim, s obzirom na tek segmentni, a ne permanentni rad motora, s punim spremnikom od 55 litara i velikim postotkom vožnje na struju u laganijem stilu može se odvoziti i oko 1000 kilometara bez stajanja, što je bolje i od dizelske autonomije.
Bolje i od? Ma hajde...

Uvjeti? Grad? Otvorena cesta? Ako na 100km autoputa kada vozim umjereno potrošim 4,2 L onda sa svojim tankom odradim 1190 km. Bu hu hu kakav članak.

Punac ima kokoškaija i troši tak oko 5 litara. Unutra je naravno 1.5 dci ne znam koliko kw ali je tada prije cca 6-7 godina bio top model top oprema sve.

Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
https://streamable.com/0bon3y
problemi s ljetnim gumama.

Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2022., 08:44   #64903
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
A kaj velite na ovo?

https://www.jutarnji.hr/autoklub/tes...njace-15285470

Električni i ICE nisu fizički spojeni. 55 litara benzina doseg 1000km, a sve ostalo benefiti električnog auta. Meni se super čini.
Kakva je to varijabilna kompresija?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2022., 09:20   #64904
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ja sa krmetom od dvije tone i 260ps mogu napraviti 1200km sa 75l kad idemo prema HR. Kazem mogu, jer bi to trebala biti ultra penzionerska voznja a za to nemam zivaca
Ali zanimljiv projekat. Nego, zar nema tu malo previse gubitaka? Mislim, benzin->ICE->kineticka energija za pokretati generator koji onda puni baterije koje snabdjevaju elektro motor koji onda opet proizvodi kineticku energiju koja pogoni kotace. Nisam citao clanak, ima li u ovoj zadnjoj stavci i neki reduktor koji opet generira gubitke?
Ne znam, po meni malo puno pretvaranja energije, ali opet nije moja podrucje. Valjda inzinjeri znaju bolje sta su tu napravili...
WraGG je offline   Reply With Quote