Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.03.2022., 20:33   #1621
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Dobar stroj

Oppo 5g cpe omni nema nigdje u prodaji uzmi umjesto njega NETGEAR Nighthawk M5 (MR5200) isto zvjerka.... evo kako radi M5 link


Zadnje izmijenjeno od: Nikox. 31.03.2022. u 21:02.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2022., 22:33   #1622
Dobar stroj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: ZG
Postovi: 44
Gledao sam i NETGEAR routere, ali od njihovih cijena me tek zabolila glava, a nema ih nitko od telekoma da bude cijena koliko toliko normalna...

Vidim da oni imaju bateriju uglavnom, odnosno prijenosni su, pa se bojim da wifi antena nije toliko jaka kao kod većih router-a, što mi u stanu može biti veliki problem zbog L oblika stana.

Sadašnji 3G/4G router s vanjskom antenom (koje su u pravilu bolje od internih al niti jedan 5G router nema vanjsku pa rekoh barem da ima jače interne držim u kutu L-a da lovi na obe strane.
Dobar stroj je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2022., 22:40   #1623
Dobar stroj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: ZG
Postovi: 44
Da, Oppo 5g cpe omni nisam našao nigdje u HR ni bližoj okolici, a na ino web shopu ne piše od kuda ga šalne samo da je cijena boli glava nego i poštarina (50-ak EUR/USD), pa se bojim da stiže iz Čajne i da će me klepit u HR za carinu, PDV, špediciju i ne znam što sve ne + uzeo bih ga na firmu pa bih želio odbiti i PDV i imati račun i HR garanciju, odnosno što manje (potencijalnih) glavobolja...
Dobar stroj je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2022., 23:00   #1624
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Pitanje je koje brzine sad imaš i koje bi htio postići?
Par tisuca kn za router da se iscijedi i zadnji Mbps iz etera mi se cini neisplativo. Kad 5G zaživi pojavit će se jeftiniji a i bolji routeri od trenutno ponuđenih.
daki je online   Reply With Quote
Staro 01.04.2022., 09:41   #1625
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor Dobar stroj Pregled postova
Gledao sam i NETGEAR routere, ali od njihovih cijena me tek zabolila glava, a nema ih nitko od telekoma da bude cijena koliko toliko normalna...

Vidim da oni imaju bateriju uglavnom, odnosno prijenosni su, pa se bojim da wifi antena nije toliko jaka kao kod većih router-a, što mi u stanu može biti veliki problem zbog L oblika stana.

Sadašnji 3G/4G router s vanjskom antenom (koje su u pravilu bolje od internih al niti jedan 5G router nema vanjsku pa rekoh barem da ima jače interne držim u kutu L-a da lovi na obe strane.
Evo da puno ne lutaš imaš u hr kupiti zvjerku Netgear M5 A do koje cijene ti tražiš router? Dali mora podržavati i 5G ili može 4G router?
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2022., 10:08   #1626
JohnKonj
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Bukurešt
Postovi: 57
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Evo da puno ne lutaš imaš u hr kupiti zvjerku Netgear M5 A do koje cijene ti tražiš router? Dali mora podržavati i 5G ili može 4G router?
Ako ti ne treba mobilni ruter onda je M5 najveća prevara cijene i mogućnosti, košta 800 eura a ima gigabit ethernet i maksimalni 1.2Gbps preko wifi-a, spec isti kao ZTE801a koji košta 250 eura, a u usporedbi sa Oppo 5G omni ruterem Netgear M5 je kamen za ribanje zelja.
JohnKonj je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2022., 10:47   #1627
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor JohnKonj Pregled postova
Ako ti ne treba mobilni ruter onda je M5 najveća prevara cijene i mogućnosti, košta 800 eura a ima gigabit ethernet i maksimalni 1.2Gbps preko wifi-a, spec isti kao ZTE801a koji košta 250 eura, a u usporedbi sa Oppo 5G omni ruterem Netgear M5 je kamen za ribanje zelja.
Da lan je gigabitni ali ima usb 3.1 pa fino koristiš usb tethering, a može i RMNET: 4Gbps propusnost. Koristio sam M2 bio je i još uvijek je cca 400eura i top 4G router. Već kad uspoređuješ sa 801a pa i on ima 1Gbps lan i priključci za vanjske antene su samo za 5G dok M5 priključci su za 4G i 5G. S oppo ne možeš ribati zelje jer ga nema u prodaji, a najavili su ga prije godinu dana.... A da je cijena M5 prevelika slažem se.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2022., 13:11   #1628
Dobar stroj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: ZG
Postovi: 44
3/4G router imam sada (više 3 nego 4G - originalno 3G ali ali sam instalirao SW od istog takvog 4G AirLive router-a, al nije se previše digao/ubrzao), pa rekoh kad već uzimam novi router debelo u 21. stoljeću i 5G tarifu, onda mi je glupo sada uzimati dobar 4G router kad preko telekoma mogu uzeti 5G za malo ili čak ništa više $$$.

Koliko sam shvatio 5G router-i se puno više griju od 3/4G, zato i jesu skoro svi u vis, čak neki imaju i ventilatore, pa radije ne bih ekperimentirao s malim prijenosnim koji nisu nikad ni blizu većih router-a, a pogotovo sada kada je još slabi 5G signal + na moru gdje mi je svaki slabi - 1 router sam iz istog razloga vraćao/mijenjao jer je već u ZG bio dosta topli, a na moru je bio doslovno užaren do te mjere da sam se bojao da će zapaliti policu na kojoj je stajao... Imao i mali prijenosni Huawei 3G router pa sve prošao - od još više grijanja, manjeg # spojenih uređaja, jačine antena kako ulaznih tako i izlaznih (wifi), a da o LAN priključcima ne pričam, iako mi oni nisu bitni - spajam sve wifi, ali ponekad zatreba.

Navedeni Oppo ima u prodaji, ali samo u ino, npr. na linku niže, ali ne znam od kud stiže i koliko dodatno može koštati taj sport s HR davanjima, a već i poštarina je boli glava (skoro kao pola cijene ZTE routera kod telekoma)...
https://www.router-switch.com/oppo-5g-cpe-omni.html

Netgear je daleko najskuplji od svih 5G routeta koje sam razmatrao al ne vidim da je po ičemu puno bolji. U tom slučaju radije uzmem 5G mob da glumi router i voice a ne data tarifu pa nek šalje autoreply SMS-ove bez skripti, kodiranja, programiranja i ne znam čega ne - instaliram app kao sada na mobu i sve fercera, jedino se opet više grije + slabija odlazna wifi antena što mi je u stanu problem...
Dobar stroj je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2022., 14:35   #1629
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor daki Pregled postova
Pitanje je koje brzine sad imaš i koje bi htio postići?
Par tisuca kn za router da se iscijedi i zadnji Mbps iz etera mi se cini neisplativo. Kad 5G zaživi pojavit će se jeftiniji a i bolji routeri od trenutno ponuđenih.
Ovo je najbolje pitanje i konstatacija do sada.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2022., 14:57   #1630
Dobar stroj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: ZG
Postovi: 44
3/4G router imam sada (više 3 nego 4G - originalno 3G ali ali sam instalirao SW od istog takvog 4G AirLive router-a, al nije se previše digao/ubrzao), pa rekoh kad sve uzimam novi router debelo u 21. stoljeću i 5G tarifu, onda mi je glupo sada uzimati dobar 4G router kad preko telekoma mogu uzeti 5G za malo ili čak ništa više $$$.

Koliko sam shvatio 5G router-i se puno više griju od 3/4G, zato i jesu skoro svi u vis, čak neki imaju i ventilatore, pa radije ne bih ekperimentirao s malim prijenosnim koji nisu nikad ni blizu većih router-a, a pogotovo sada kada je još slabi 5G signal + na moru gdje mi je svaki slabi - 1 router sam iz istog razloga vraćao/mijenjao jer je već u ZG bio dosta topli, a na moru je bio doslovno užaren do te mjere da sam se bojao da će zapaliti policu na kojoj je stajao... Imao i mali prijenosni Huawei 3G router pa sve prošao - od još više grijanja, manjeg # spojenih uređaja, jačine antena kako ulaznih tako i izlaznih (wifi), a da o LAN priključcima ne pričam, iako mi oni nisu bitni - spajam sve wifi, ali ponekad zatreba.

Navedeni Oppo ima u prodaji, ali samo u ino, npr. na linku niže, ali ne znam od kud stiže i koliko dodatno može koštati taj sport s HR davanjima, a već i poštarina je boli glava (skoro kao pola cijene ZTE routera kod telekoma)...
https://www.router-switch.com/oppo-5g-cpe-omni.html

Netgear je daleko najskuplji od svih 5G routeta koje sam razmatrao al ne vidim da je po ičemu puno bolji. U tom slučaju radije uzmem 5G mob da glumi router i voice a ne data tarifu pa nek šalje autoreply SMS-ove bez skripti, kodiranja, programiranja i ne znam čega ne - instaliram app kao sada na mobu i sve fercera, jedino se opet više grije + slabija odlazna wifi antena što mi je u stanu problem...
Dobar stroj je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2022., 18:43   #1631
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor Dobar stroj Pregled postova
3/4G router imam sada (više 3 nego 4G - originalno 3G ali ali sam instalirao SW od istog takvog 4G AirLive router-a, al nije se previše digao/ubrzao), pa rekoh kad sve uzimam novi router debelo u 21. stoljeću i 5G tarifu, onda mi je glupo sada uzimati dobar 4G router kad preko telekoma mogu uzeti 5G za malo ili čak ništa više $$$.

Koliko sam shvatio 5G router-i se puno više griju od 3/4G, zato i jesu skoro svi u vis, čak neki imaju i ventilatore, pa radije ne bih ekperimentirao s malim prijenosnim koji nisu nikad ni blizu većih router-a, a pogotovo sada kada je još slabi 5G signal + na moru gdje mi je svaki slabi - 1 router sam iz istog razloga vraćao/mijenjao jer je već u ZG bio dosta topli, a na moru je bio doslovno užaren do te mjere da sam se bojao da će zapaliti policu na kojoj je stajao... Imao i mali prijenosni Huawei 3G router pa sve prošao - od još više grijanja, manjeg # spojenih uređaja, jačine antena kako ulaznih tako i izlaznih (wifi), a da o LAN priključcima ne pričam, iako mi oni nisu bitni - spajam sve wifi, ali ponekad zatreba.

Navedeni Oppo ima u prodaji, ali samo u ino, npr. na linku niže, ali ne znam od kud stiže i koliko dodatno može koštati taj sport s HR davanjima, a već i poštarina je boli glava (skoro kao pola cijene ZTE routera kod telekoma)...
https://www.router-switch.com/oppo-5g-cpe-omni.html

Netgear je daleko najskuplji od svih 5G routeta koje sam razmatrao al ne vidim da je po ičemu puno bolji. U tom slučaju radije uzmem 5G mob da glumi router i voice a ne data tarifu pa nek šalje autoreply SMS-ove bez skripti, kodiranja, programiranja i ne znam čega ne - instaliram app kao sada na mobu i sve fercera, jedino se opet više grije + slabija odlazna wifi antena što mi je u stanu problem...
Nemaju ga ni oni u prodaju probaj ga staviti u košaricu. Nema nigdje Add to cart. Samo ti potraži gdje ga vani ima za kupiti pa stavi link naravno da ima Add to cart. Prošao sam sve i da je bio oppo na prodaju već bi bio kod mene! Eto riješio si mob glumi router najjeftinija solucija.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2022., 21:26   #1632
Dobar stroj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: ZG
Postovi: 44
Aaa, sorry, u pravu si, nema ga za odmah... Imao ovdje preorder 90 dana, al do tada padne cijena i bude dostupniji...
https://www.4gltemall.com/oppo-5g-cpe-omni.html

To s mobom mi je u rangu prijenosnog routera, pregrijavanje i slabiji wifi domet..., ali je barem neusporedivo jeftinije od prijenosnih 5G routera, te normalnih/većih, što je s jedne strane žalosno, a s druge govori da ima velikog prostora za pad cijene, odnosno da su vjerojatno cijene po kojima telekomi daju router-e ulazne cijene, možda čak i zarade nešto s obzirom na volumene/količine - na palete/kontejnere/šlepere preko majke/HQ, odnosno centralne nabave...
Dobar stroj je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2022., 07:42   #1633
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2022., 11:25   #1634
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Citiraj:
Autor Dobar stroj Pregled postova
3/4G router imam sada (više 3 nego 4G - originalno 3G ali ali sam instalirao SW od istog takvog 4G AirLive router-a, al nije se previše digao/ubrzao), pa rekoh kad sve uzimam novi router debelo u 21. stoljeću i 5G tarifu, onda mi je glupo sada uzimati dobar 4G router kad preko telekoma mogu uzeti 5G za malo ili čak ništa više $$$.
Cini mi se da previse kopliciras ako si sad vecinom na 3G brzinama. Ako mozes povoljno nabaviti MC801a onda ok, ali B535 ce napraviti adekvatan posao a jeftin je.
Nedavno sam starcima na selu instalirao B535 + Iskrinu P56 antenu i brzine su 130/60Mbit. Sasvim solidno.
daki je online   Reply With Quote
Staro 02.04.2022., 21:36   #1635
Dobar stroj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: ZG
Postovi: 44
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
Jel to uopće fercera u HR? Opet nije premalo $$$, a ne znam ništa o tom ni proizvođaču ni router-u, 1. glas...
Dobar stroj je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2022., 21:50   #1636
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
Mc801a ili cpe pro 2 tj koji je jeftiniji i vozi.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2022., 21:51   #1637
Dobar stroj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: ZG
Postovi: 44
Citiraj:
Autor daki Pregled postova
Cini mi se da previse kopliciras ako si sad vecinom na 3G brzinama. Ako mozes povoljno nabaviti MC801a onda ok, ali B535 ce napraviti adekvatan posao a jeftin je.
Nedavno sam starcima na selu instalirao B535 + Iskrinu P56 antenu i brzine su 130/60Mbit. Sasvim solidno.
Poanta, odnosno ako ćemo od jajeta mislim mijenjati providera jer su mi smećari od telekoma smanjili limit po punoj brzini s 1 TB na 200 GB pa kasnije 250 GB, pa već duže planiram mijenjati, al druga 2 uveli 5G i veće limite nazad tek krajem prošle godine, da bi ispalo da jedan od njih nudi samo nominalno a nikom (novom) nije dostupan čak ako je lokacija i pokrivena s 5G (s time da forsira Fritz s vanjskom antenom koja mora biti spojena žicom s routerom - u tom slučaju bih radije uzeo optiku, al za sada ne bih žicu nikakvu...), a drugi telekom ne nudi javno, ali moguće, barem za firme...

B535 košta cca kolko bi platio ZTE 5G preko telekoma, a nije pretjerana razlika ako uzimam i preko telekoma taj 4G vjerujem, pa tim više mi nema smisla.

MC801a ne samo da je 5G nego je bolji i za 4G pa tim dodatni + za njega, tim više što na svojoj lokaciji u ZG bih trebao imati i 5G signal od tog operatera...
Dobar stroj je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2022., 22:08   #1638
Dobar stroj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: ZG
Postovi: 44
+ zašto se ograničiti na 20-30 mbps ako mogu dobiti 200-300 DL, a i UL barem 3-5x viši...

Sadašnji router odradio jubilarku (10 godina), tako da mu je već polako vrijeme za mlađeg i poletnijeg brata...
Dobar stroj je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2022., 22:23   #1639
Dobar stroj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: ZG
Postovi: 44
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Mc801a ili cpe pro 2 tj koji je jeftiniji i vozi.
Koliko vidim svuda MC801a je jeftiniji i u slobodnoj prodaji + kažu na forumima da se Huawei ni PRO ni PRO 2 ne daju lockati na određenu baznu stanicu, a nisu po ničemu toliko bolji da bih pretjerano osjetio, pa mi je MC801a za sada draži tim više što ga nude telekomi u HR pa je cijena razumnija.

Jedino se nadam da ispucaju uskoro zalihe MC801a koji je već par godina stari model i uvedu noviji MC8020 uz nadu da nudi i lockanje na određenu baznu stanicu i frekvenciju.
Dobar stroj je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 06:34   #1640
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Dobar stroj Pregled postova
Jel to uopće fercera u HR? Opet nije premalo $$$, a ne znam ništa o tom ni proizvođaču ni router-u, 1. glas...
mislim da da,

ovo piše:

* Support 5G sub-6GHz Band: n1/n3/n8/n28/n41/n77/n78/n79
* Support 4G LTE-TDD and FDD bands:
LTE:B1/B2/B3/B5/B7/B8/B20/B28/B32/B34/B38/B39/B40/B41
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 11:38   #1641
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor Dobar stroj Pregled postova
+ zašto se ograničiti na 20-30 mbps ako mogu dobiti 200-300 DL, a i UL barem 3-5x viši...

Sadašnji router odradio jubilarku (10 godina), tako da mu je već polako vrijeme za mlađeg i poletnijeg brata...
10godina pa kaj to imaš za router?
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 20:36   #1642
Jaye
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Koji 4g router preporučate za brzine cca 80mbit DL, 30mbit UL?
Mobilni router (s baterijom) je plus, ali ne nauštrb brzine.
Cca do 1.500kn, dobavljivo u hr ili eu.
Jaye je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 20:46   #1643
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
polovni ili novi?
huawei b818 imaš jednog na njuškalu za 1000kn.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 20:54   #1644
Dobar stroj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: ZG
Postovi: 44
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
10godina pa kaj to imaš za router?
He he, najbolji za 3G kaj mi je tada (2012. ili 2013.) frend koji se kuži u materiju preporučio - Air Live 3G na kojem sam po uputi s Poljskog foruma digao firmware na Air Live 4G, u koji sam prvo gurao Huawei 3G pa kasnije 4G stick (Huawei E3276), svaki s utorima za vanjsku ulaznu antenu jer mi je na moru užasno loš signal pa su mi davno došli iz telekoma i ugradili vanjsku antenu riblju kost, besplatno, jer smo u bivšoj firmi bili key account, a skakao sam im po kičmi godinama jer nisam mogao raditi s mora, pa su došli i besplatno postavili.

Do nedavno je to bilo najbolje rješenje i za ZG i more (od kuda arbajtam 1-2 mjeseca po ljeti) jer mi niti jedna žica nije davala brži DL i UL + s obzirom na specifičnosti stana (L oblik) i da mi žičani router od telekoma nije imao vanjsku antenu pa otkazao uslugu nakon par dana i vratio se starom provjerenom rješenju koji ima i vanjsku izlaznu/wifi antenu i mogućnost za ulaznu antenu, te koji kogu stavit gdje hoću i nosit gdje hoću.

Sada kada je 5G dostupan otvara se prilika za bolje i brže, a već me dugo postojeći telekom živcira, pogotovo nakon što su promijenili vlasnika i srezali limit za max brzine na data flat tarifi..., iako su mi nedavno na prodajnom mjestu rekli da je to kak ti učinjeno dok je još bio stari vlasnik (iako mi to ne priliči za Švede...), a i za voice ne investiraju ništa već johoho nego samo pričaju puste priče - od toga da nema VOLTE i HD voice-a na dalje (iako su druga 2 konkurenta isto uveli prije 5+ godina valjda...), pa ako moraš guglati tijekom razgovora 0 bodova + zna biti i zvuk lošiji...

Jedino pohvalno kod postojećeg telekoma da je 4G internet u pravilu još uvijek najbrži i u ZG i na moru na svim lokacijama gdje mi treba, iako i to sve češće varira u zadnje vrijeme.
Dobar stroj je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 21:43   #1645
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Ti bi se sad preporodio i sa B535-232 , Moji počeci su bili slični router airlive n450r i huawei E372usb stick 3G. A dolaskom 4G Huawei E5172 router kako su izlazili bolji tako sam mijenjao.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 22:19   #1646
Dobar stroj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: ZG
Postovi: 44
To si u pravu, iako, ponavljam, za ne puno više $$$ bih radije uzeo 5G router ZTE MC 801a koji je za sada u najužem odabiru, preko telekoma naravno ako/kada se odlučim.
Dobar stroj je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 22:37   #1647
Jaye
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
polovni ili novi?
huawei b818 imaš jednog na njuškalu za 1000kn.
Novi mi treba. U principu razmišljam koliko bi ubrzanje dobio da zamijenim trenutni Cat 4 Huawei E5732 sa nekim Cat 6 kao Tp-Link M7450 ili D-Link DWR-933?
Jel ima netko iskustva iz prve ruke? Rađe ciljam na mobilni, ako s njim mogu dobiti barem 80/30mbit.
Jaye je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 07:47   #1648
Dobar stroj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: ZG
Postovi: 44
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
mislim da da,

ovo piše:

* Support 5G sub-6GHz Band: n1/n3/n8/n28/n41/n77/n78/n79
* Support 4G LTE-TDD and FDD bands:
LTE:B1/B2/B3/B5/B7/B8/B20/B28/B32/B34/B38/B39/B40/B41
Ja bih bio oprezan s time jer piše Čajniz ver., a i da je global kome ćeš vratiti ak ne valja nešto...

Tako samo ja kupio u HR Asus RT-N18U, pisalo lijepo da fercera za HR operatere i 2 Huawei 4G sticka koje sam imao + pitao 2x tipa u trgovini i potvrdio mi isto, da bi na kraju ispalo da noviji/bolji stick uopće nije radio u njemu, a stariji 4G samo na 3G brzinama koje imam i u AirLive-u.

Lijepo vratio u dućan i dobio pare - da sam naručio iz Čajne i/ili negdje dr. vanka bilo bi propala investicija...

Zadnje izmijenjeno od: Dobar stroj. 04.04.2022. u 08:03.
Dobar stroj je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 07:55   #1649
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Asus ima listu podrzanih stickova na svom sajtu:
https://www.asus.com/event/networks_3G4G_support/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 08:15   #1650
Dobar stroj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: ZG
Postovi: 44
Znam... I tu sam gledao prije kupnje - Kroejše nema nigdje, ali se zato spominje E3276 na više mjesta, uključivši i Europske zemlje.

Zato sam i pitao tipa 2x, čak i emajl poštom da imam pisani trag ako zapne, pa opet nije radilo baš s tim stick-om uopće nego samo sa starijim 4G modelom i to samo sporo (3G brzine, a kad gurnem isti stick na istom mjestu u laptop 4G) + svakih par h je gecrkt pa sam ga morao restart-ati, u svakom slučaju nije ferceralo kak spada...
Dobar stroj je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na