Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2019., 09:22   #9571
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ne pristajte na ništa - T-com

Pozdrav.

Evo, da vam podijelim svoje iskustvo, pa možda i vi izvučete nešto dobroga iz toga.

Naime, starci koriste već godinama:
Telefon
Adsl
MaxTv
Prije 2 godine sam im sredio da to troje plaćaju 219kn (50mbit brzina uključena). I sve je bilo ok, do prošlog petka kada su ih nazvali i rekli da taj isti paket moraju plaćati 319kn (istekao im je ugovor taman u petak). I rekla je majka da ne zna da se mora s sinom čuti da se on u to razumije.

I taman jučer bili kod mene, uzmem ja telefon u ruke, korisnička podrška i svađa dobrih 15 min. Da ne može nikako ispod 259kn spustiti, da ovo, da ono, da je to najniže itd. Ja ne pristajem na ništa, ne želim pristati ni na 1 kunu povećanja cijene računa, da se oni mogu sjetiti da dignu taj isti paket i za 1000kn, i da mi moramo plaćati jer su oni tako odlučili. Ali znate gospodine, ja ne mogu, ja ovo, ja ono... Kažem ja njemu, ajde da odmah sada raskinemo taj ugovor i gotovo, da se više ne natežemo previše preko telefona. I kaže on meni, ajde, nemojte tako, zovem vas za 10 min povratno da nešto provjerim.

Nakon 10 min, ponudi mi istu ugovor, s 1500min više prema fiksnim mrežama i 500 min prema inozemstvu za 229kn i to sam jedva pristao na tih 10kn više.
Max ADSL Flat 50mbit/s.
MaxTV s snimalicom
Telefon s 1500min prema fiksnim i 500 prema inozmestu

Uglavnom, s 319kn na 229kn smo spustili cijenu, a 15min mi je govorio da ne postoji opcija ispod 259kn (ali za tih 259kn bi trebali prebaciti jedan mobitel u kućanstvu s bonova na pretplatu).

Tako da, ne pristajte na ništa, sve se može dogovoriti
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 09:56   #9572
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Ovo što si naveo su i meni pokušali prodati "muda pod bubrege"...

Kako se i ja nisam dao za*ebavati od strane T-Coma, rekao sam im otvoreno da mi netreba 1500min za HR pozive uz postojećih 1000 (jer ne potrošim niti 300) niti snimalica, nego da hoću ni manje ni više full sportski paket kao poklon s njihove strane za dugogodišnjeg korisnika. Pafff... full sport za 10kn/mjesečno.

I pristali su za ukupno 229kn/mj.

U tim razgovorima treba biti zadnji šljam, ono iz reptilskog dijela mozga.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 10:02   #9573
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Potpisujem.

Mojim starcima isto nedavno istekao max2, bio je 242kn.
Stara ih je odbijala 2-3 puta, dobit će te xy minuta više, onaj neki max tv mini štagod ali jeftinije kao ne može. Nakraju su prisilno produžili ugovor poslali taj max tv mini koji starcima ne treba i niko ga nije tražio, da pače stara je ko papagaj pronavljala da joj to ne treba.

Nako što je to stiglo (max tv mini...), stara zove tamo opet da im to netreba i da hoće vratiti, radi se raskid ugovora.

U subotu me zove da je bila vratiti taj uređaj u tcentar, dečko u tcentru je složio novi ugovor bez poklona maxtv minija i ikakvih gluposti, sve isto kako su imali i prije, cijena 169kn mjesečno, ne može jeftnije my ass.

Još samo da spomene da su već treći put na produženju ugovora prebacili dostavu računa na mail (moj mail) iako to nitko nije tražio, i svaki put ih moram zvati da to vrate nazad i da pošalju zadnji račun starcima poštom, katastrofa.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 10:28   #9574
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
ja tu vidim da su svakako dobili

10 kn više, a ponudili ti nešto što i tako nebudeš koristio / iskoristio
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 10:45   #9575
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Ne vezano za t com..al meni je a1(ex amis)po isteku ugovora ponudio 30kn manje
  Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 11:44   #9576
seljak12
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: u pripizdini
Postovi: 158
Kako dolazite do tih predstavnika koji vam daju bolje ponude? Npr netko bez ugovora vise godina, placa 350kn za osnovni MAX3 paket, ovi se najili ludih gljiva i nude za 319kn, nece da spuste cak i kad kazes da ces prijeci na drugog operatera
seljak12 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 12:19   #9577
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ja nikada nisam ništa riješavao s njima, sve preko korisničke.

Ako se dobro postaviš, uvijek dođeš do dobrih paketa.

Ja sam jučer starcima spustio s 319 na 229kn s korisničkom podrškom.

Max 3 paket, telefon, internet (flat + 50mbit) i maxtv.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 12:25   #9578
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Dobro, al prek telefona nikad nećeš dobit pakete koje imaju predstavnici. Ja sam ih zvao i pozivao se na njihove cjenike koje imaju na netu i ništa, nisu htjeli dati za navedene cijene u posebnim ponudama.

S druge strane, prodajni predstavnici imaju mogućnost ponudit 139kn + 10kn za brzinu max2 i nešto više za max3. Samo što to vrijedi uglavnom za nove korisnike. A mislim, logično, veći im je trošak i vrijeme poslat predstavnika nego obavljat telefonski, pa još da na kraju ode praznih ruku

Ovdje se naručuje
https://www.hrvatskitelekom.hr/predstavnici
nub je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 12:39   #9579
vava
Premium
Moj komp
 
vava's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Dubrava kod Vrbovca
Postovi: 270
Ja sam trenutno isto bez ugovora, jedno godinu dana i nista ne mogu dobit povoljnije od 305kn.

Starom su uvalili neki dan isti taj paket,ali za 299kn. To sam isti dan raskinuo.

Prijeci cu sad na max2 paket tel+adsl za 169kn navodno, Ali max tv moram odjavit u t centru..

Bas sam neki dan produzivao pretplatu za mob u t centru i nisam mogao nista ispod 299kn dobit za max3 paket.

Sad dok raskinem max tv pa cu vidjet jel ide za 169kn tel +adsl.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________

vava je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 12:42   #9580
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Dobro, al prek telefona nikad nećeš dobit pakete koje imaju predstavnici. Ja sam ih zvao i pozivao se na njihove cjenike koje imaju na netu i ništa, nisu htjeli dati za navedene cijene u posebnim ponudama.

S druge strane, prodajni predstavnici imaju mogućnost ponudit 139kn + 10kn za brzinu max2 i nešto više za max3. Samo što to vrijedi uglavnom za nove korisnike. A mislim, logično, veći im je trošak i vrijeme poslat predstavnika nego obavljat telefonski, pa još da na kraju ode praznih ruku

Ovdje se naručuje
https://www.hrvatskitelekom.hr/predstavnici
Ne bi se složio.

Zvao i prodajnog predstavnika, dobio 239kn najjeftinije što može. Prije 2 godine sam preko prodajnog predstavnika dobio ponudu za 240kn, frend mi sredio za 219kn. Slažem se da su predstavnici bolja opcija, ali može se i ovako

Ovako preko korisničke malo zaprijetio i eto 229kn
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 13:10   #9581
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
kod mene je bio sljed 350kn korisnička 1puta,315 kn 2 puta i nije ih baš bilo briga kaj sam mljeo o iskonu i prelazku,onda su me nakakva međuslužba i ponudila za 299kn,zatim sam zvao predstavnika on mi je ponudio za 240 ali mi je napomenuo da on nema ovlasti za najnižu cijenu i da će poslat mail službi za zadržavanje i oni su me zvali doslovno 5 do 12,iskonov predstavnik je bio kod mene i ponudili za 209kn + 5kn po paketu sve što sam tražio uključujući hbo jedino sportski 15kn,po mom nekom skromnom mišljenju treba i na vrijeme počet pregovarati moraš znat koja je najniža cijena koju eventualno možeš dobiti i otvoreno ju tražiti.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 13:16   #9582
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
@mommi

Dobro, pozivam se na moj slučaj gdje sam kao novi korisnik dobio max brzinu na bakru za 149.

A ovo natezanje kad prođe 2 godine me tek čeka, al inzistirat ću istim uvjetima. Problem jedino što nemam baš neku alternativu, samo bakar je proveden i ostali ISP-ovi ne nude baš nešto
nub je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 13:53   #9583
seljak12
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: u pripizdini
Postovi: 158
ja sam pregovarao u ime prijatelja i rekao sam da cemo otici kod drugog operatera ali opet nista. Sebi sam uspio dobiti prije dvi godine za 230Kn MaX3 30/5 + HD sportski paket, snimalica i jos neke gluposti, ali sada - nema sanse. Inace sam dobar pregovarac ali ova s kojom sam pregovarao jednostavno ne popusta, ili mozda stvarno nema mogucnosti za takve popuste. Jos me je uvjeravala da sluzba za zadrzavanje korisnika vise ne postoji, sto je ako se ne varam, notorna laz.
seljak12 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 14:34   #9584
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Ovako je kod mene bilo.
Linija na majci. Do sad bilo ono "Ponuda za starije od 60" net+tel 169kn i plaćao sam još 10kn za Turbo 50.
Uskoro ističe ugovor. Nisam nikoga zvao. Zove on prije neki dan:
on: "Dobar dan".
ja: Dobar dan.
on:"Uskoro vam ističe ugovor bla.bla..."
ja:Ok. Što nudite?
on:Isto što i do sada (net,tel, turbo 50) za 159 kn. -očekivao sam slabiju ponudu.
jaobro, a što je sa tabletom za 99kn?
on:" Pričekajte da pitam šefa". Nedugo zatim:"Može, kad dođu papiri od ugovora, odete u T-centar i podignete tablet".
Razmišljam šta bi još mogao. Sjetim se da nemam prikaz broja.
ja: Dobro, a što je sa prikazom broja? Može li se to imati?
on:"Pričekajte da provjerim... Može, to će sada bio dio paketa".
ja: Ok, onda pristajem na novi ugovor.


Smatram da sam dobro prošao, ako me ne izrade za tablet.
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 14:39   #9585
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
a di si bio prije dovraga, sad sam omasio tablet .
jel mogu mozda raskinut, pa trazit opet, mislim da nije proslo 14 dana ?
ili da se pravim blesav i odem do centra sa papirima ?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 14:40   #9586
seljak12
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: u pripizdini
Postovi: 158
Citiraj:
Autor frezer Pregled postova
Ovako je kod mene bilo.
Linija na majci. Do sad bilo ono "Ponuda za starije od 60" net+tel 169kn i plaćao sam još 10kn za Turbo 50.
Uskoro ističe ugovor. Nisam nikoga zvao. Zove on prije neki dan:
on: "Dobar dan".
ja: Dobar dan.
on:"Uskoro vam ističe ugovor bla.bla..."
ja:Ok. Što nudite?
on:Isto što i do sada (net,tel, turbo 50) za 159 kn. -očekivao sam slabiju ponudu.
jaobro, a što je sa tabletom za 99kn?
on:" Pričekajte da pitam šefa". Nedugo zatim:"Može, kad dođu papiri od ugovora, odete u T-centar i podignete tablet".
Razmišljam šta bi još mogao. Sjetim se da nemam prikaz broja.
ja: Dobro, a što je sa prikazom broja? Može li se to imati?
on:"Pričekajte da provjerim... Može, to će sada bio dio paketa".
ja: Ok, onda pristajem na novi ugovor.


Smatram da sam dobro prošao, ako me ne izrade za tablet.
ok, ali ti si vec imao slicnu cijenu. Ovi placaju vec godinama 350 bez ugovora i sada ne daju nizu ponudu od 319 za novi ugovor. Zvali smo vec A1, ko ih sljivi.

Zadnje izmijenjeno od: seljak12. 11.02.2019. u 14:45.
seljak12 je offline