Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.05.2015., 12:16   #1441
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
I ja sam imao problema sa Overseasom, sto nije greska ED-a. Zvali su me na mobitel umjesto da pozvone na vrata i da im netko otvori i preuzme (ja sam bio na poslu i nisam se mogao javiti).

Inace, prije cca dva tjedna sam poslao Sencor plocu za kuhanje na reklamaciju. Poslao mailom na servis@edigital, oni mi narucili DHL, dosli i pokupili to. Sad cemo vidjeti koliko ce im trebati za popravak.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2015., 09:23   #1442
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
evo jedna pohvala za ED
kupljen perač Karcher Basic kod njih na akciji za 450kn 27.04
stigao uredno za 2 dana ,ali neispravan pošaljem im mail i već sam se bio pripremio na moguće probleme što sam im i napomenuo u mailu
,ali su me uvjerili da su problemi sa servisom postojali sa starom firmom i da sada ide sve puno brže
06.05 su poslali dostavnu službu po neispravni perač kod njih je stigao 11.05
već 13.05 mi je odobren novi uređaj ili povrat novca ja sam uzeo novi uređaj koji
je 15.05 tj. jučer već bio kod mene

...
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2015., 11:49   #1443
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Zato kisa pada

Ajde, konacno nesto dobro cut u vezi njih
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2015., 21:15   #1444
tihotapac
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Vrbovsko
Postovi: 3
Moram priznati da su me komentari malo uplašili ali ipak sam se odlučio na kupnju. Prije 3 dana sam naručio LG TV i stigao je danas. Platio sam po primitku, jamstvo imam i u HR i sve je OK.
Prošao sam jeftinije 250 kn od cijene u hrvatskim internet trgovinama. Dakle palac gore za eDigital.
tihotapac je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2015., 21:18   #1445
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Neke Samsung proizvodi imaju naljepnicu/jamstvo od Santa Domenica.
I moj Samsung fotić kupljen od ED-a je imao SD kao uvoznika.
Ima ovaj dućan i puno zadovoljnih klijenata a sva sreća pa se neki proizvodi ne kvare.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2015., 15:37   #1446
Skrewdriver
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor tihotapac Pregled postova
Moram priznati da su me komentari malo uplašili ali ipak sam se odlučio na kupnju. Prije 3 dana sam naručio LG TV i stigao je danas. Platio sam po primitku, jamstvo imam i u HR i sve je OK.
Prošao sam jeftinije 250 kn od cijene u hrvatskim internet trgovinama. Dakle palac gore za eDigital.
Tako sam i ja računao, pa se preračunao... Jamstvo "vrijedi" u HR dok god ne zatreba. Kada zatreba onda ne vrijedi ni vamo ni tamo. Vidiš da Mađari neće izručiti niti Hernadia koji je uzimao mito za INA-u i oštetio jednu od jačih firmi u HR, a kamoli da će ti nekakva inspekcija pomoć u rješavanju problema s edigitalom i njihovom televizijom...

Pogledaj zakon o zaštiti potrošača i zakon o obveznim odnosima. Za jamstvo odgovara isključivo trgovac, a ovlašteni servis nije dužan rješavati reklamacije.
Skrewdriver je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2015., 10:24   #1447
tihotapac
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Vrbovsko
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Skrewdriver Pregled postova
Tako sam i ja računao, pa se preračunao... Jamstvo "vrijedi" u HR dok god ne zatreba. Kada zatreba onda ne vrijedi ni vamo ni tamo. Vidiš da Mađari neće izručiti niti Hernadia koji je uzimao mito za INA-u i oštetio jednu od jačih firmi u HR, a kamoli da će ti nekakva inspekcija pomoć u rješavanju problema s edigitalom i njihovom televizijom...

Pogledaj zakon o zaštiti potrošača i zakon o obveznim odnosima. Za jamstvo odgovara isključivo trgovac, a ovlašteni servis nije dužan rješavati reklamacije.
LG Hrvatska ih navodi kao svog distributera zato sumnjam da će ugroziti svoj ugled radi jamstva koje jednako vrijedi svugdje u EU
tihotapac je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2015., 12:33   #1448
Skrewdriver
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 62
Na LG stranici je navedena njihova poslovnica koja je zatvorena a oni sada rade direktno iz Mađarske tako da LG Hrvatska vjerojatno više nema veze s njima. Moguće je da će u HR priznat jamstvo a moguće i da ne, to sigurno nećeš znat dok ne zatreba a dok se to ne dogodi možeš samo nagađat i nadat se...

Kad sam kupovao kod njih isto je bila priča HR jamstvo, sve divno i krasno, a onda 6 mjeseci čekao da mi vrate novce natrag za proizvod koji sam dobio neispravan a pitanje bili ih uopće dobio natrag da nisam po par puta dnevno tjednima sjedio na telefonu...

Uostalom, registrirao si se prije par dana i napravio ukupno 2 posta da bi ih pohvalio. Stvarno si jako vjerodostojan...
Skrewdriver je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2015., 12:38   #1449
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Ako se neki proizvod ne distribuira na HR tržištu, ni jedan servis ga ne može primiti tako da i tu trebate pripaziti.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2015., 15:23   #1450
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Može, pošto nismo više HR nego EU tržište pa to sve ovisi o proizvođačima i uvoznicima i ne može se ovako napamet pričat.
Najbolje je uvijek prije kupnje kontaktirati ovlašteni servis.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2015., 15:43   #1451
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Može, pošto nismo više HR nego EU tržište pa to sve ovisi o proizvođačima i uvoznicima i ne može se ovako napamet pričat.
Najbolje je uvijek prije kupnje kontaktirati ovlašteni servis.
Govorim za servise u HR. Čisti primjer je Moto G koji prodaje edigitalova sestrinska firma i koja navodi da se taj uređaj može servisirati u HR u jednom servisu. Ja sam ih kontaktirao i dobio odgovor da niti jedan uređaj koji nema HR uvoznika ne mogu servisirati jer jednostavno ne nabavljaju ni dijelove za takve uređaje.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2015., 15:56   #1452
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
I ja govorim za servise u HR, svaki proizvođač i svaki ovlašteni servis ima svoju politiku.
Možda taj servis kojeg si ti kontaktirao neće popravljati određene modele, to nije univerzalno pravilo koje važi za sve ostale servise i za sve ostale proizvode.

Što se tiče Motorole, agramservis je ovlašten pa treba s njima vidjeti, a i taj mobitel se uredno prodaje po trgovinama tako da mora biti omogućen servis.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2015., 16:15   #1453
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova

Što se tiče Motorole, agramservis je ovlašten pa treba s njima vidjeti, a i taj mobitel se uredno prodaje po trgovinama tako da mora biti omogućen servis.
Upravo od njih sam i dobio taj odgovor. Službeni uvoznik ne postoji, oni uređaj ne servisiraju jer nemaju nikakvih dijelova za njih.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2015., 14:46   #1454
tihotapac
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Vrbovsko
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Skrewdriver Pregled postova
Na LG stranici je navedena njihova poslovnica koja je zatvorena a oni sada rade direktno iz Mađarske tako da LG Hrvatska vjerojatno više nema veze s njima. Moguće je da će u HR priznat jamstvo a moguće i da ne, to sigurno nećeš znat dok ne zatreba a dok se to ne dogodi možeš samo nagađat i nadat se...

Kad sam kupovao kod njih isto je bila priča HR jamstvo, sve divno i krasno, a onda 6 mjeseci čekao da mi vrate novce natrag za proizvod koji sam dobio neispravan a pitanje bili ih uopće dobio natrag da nisam po par puta dnevno tjednima sjedio na telefonu...

Uostalom, registrirao si se prije par dana i napravio ukupno 2 posta da bi ih pohvalio. Stvarno si jako vjerodostojan...
Znači tvojih 58 postova ti daje za pravo da pljuješ bezveze. OK ja sam se registrirao da nekoga pohvalim. Pohvalio bi i tebe da sam mogao profitirati tvojim "savjetima"
tihotapac je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2015., 14:54   #1455
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Stvarno si vjerodostajan i k tome još i padobranac....Kupio si artikl od valjda najproblematičnijeg shopa u cijeloj zemlji i sad kad ti je došao artikl si ih pohvalio....mislim ono da je barem bila pozitivno riješena reklamacija ne bih ništa rekao..još malo pa će biti i komentara tipa ja sam im rekao dobar dan a oni su mi odzdravili pa da ih pohvalim....:facepalm
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2015., 21:20   #1456
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Naručio sam Accelero MonoPlus vga hladnjak,očito ga ima samo extremedigital,to je koliko vidim mađarska tvrtka prema adresi na predračunu...još trebam uplatit...dobio sam i 5% popusta za rođendan a poštarina je 30kn
esc je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2015., 22:06   #1457
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
Naručio sam Accelero MonoPlus vga hladnjak,očito ga ima samo extremedigital,....
Ocito.

http://www.nabava.net/search.php?tp=...lero+Mono+PLUS
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 30.05.2015., 22:15   #1458
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Znam,sad sam pogledao malo prije....jučer ga nije bilo nigdje nego samo u extremedigitalu da bi ga sad stavili

Trenutno mi piše da promijena narudžbe više nije moguća,šta to znači,da više nemogu odustat i da moram uplatit?

Već sam napravio istu narudžbu 27.05. koju sam poništio a ovu trenutnu nemogu promijenit i odustat
esc je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2015., 22:19   #1459
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Bilo je tog hladnjaka dugo vec na cjeniku, vjerojatno si krivo upisao pretragu.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 30.05.2015., 22:21   #1460
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Bilo je tog hladnjaka dugo vec na cjeniku, vjerojatno si krivo upisao pretragu.
Ma nisam,upisao sam mono plus i imao ga je samo taj xtreme digital...mene sad brine dal mogu odustat ili ne? Trebao bi imat mogućnost ponovnog poništavanja narudžbe
esc je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2015., 10:13   #1461
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor esc Pregled postova

Već sam napravio istu narudžbu 27.05. koju sam poništio a ovu trenutnu nemogu promijenit i odustat
Pošalji im mail da odustaješ.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2015., 13:46   #1462
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Moje iskustvo nakon kojeg više ne kupujem u ED i nadam se da neće nitko drugi:

Kupio sam proizvod i koristio ga jednom. Pokazao se jako nekvalitetnim i da nije s njim moguće uopće napraviti ono za što je napravljen. Kontaktirao sam korisničku službu i pitao jel mogu dobiti povrat novca. Dobio sam odgovor da mogu, samo da očistim uređaj i vratim uredno budući da za povrat uređaj ne smije biti korišten (ovo govori o etici firme kad mi sami predlažu da očistim što znači da bi kasnije prodali to nekome pod novo, ali šta mene boli briga, ja sam pitao i rekli su da može). Napravio sam kako mi je rečeno i poslao uređaj na svoj trošak u Budimpeštu. Paket mi se vratio i nakon kontakta s korisničkom službom dobio sam odgovor da su mi dali krivu adresu. Ispričavaju se i kažu da mogu poslati ponovno, ali ovaj put o njihovom trošku. OK, ne znam kako je moguće, ali očito je moguće da dođe do takve pogreške (nije bio krivi kućni broj, bila je posve druga ulica). Pošalju oni Overseas i odnesu paket. I to je sve trajalo ukupno mjesec dana da bi mi na kraju javili da će mi vratiti uređaj jer je korišten i ne mogu primiti povrat uređaja!

Imaju super cijene i kada sam kupio ovo uštedio sam nešto novca i bio zadovoljan, ali sada me to slanje u Budimpeštu izjednačilo po trošku kao da sam kupio u startu skuplje i još uz to su me vozali mjesec dana ko' budalu. Zaključak - nije vrijedno. Manje živciranja imam kada naručim nešto iz Kine preko ebaya nego s ED-om. Tko želi riskirati s njima sretno, ali meni su moji živci vrijedniji od par kuna što bi uštedio s njima.
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2015., 13:51   #1463
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ja sam kupio dosta toga, srecom nista nije crklo.

Jedino što sam pogriješio, bila je gitara za parsto kuna, koja je bila drek - očekivano jel.

poslao mail u kojem se pozivam na zakon i da hocu povrat novca, poslao nazad paket sa printanim zahtjevom. Nakon par dana javili da je stiglo i za 7 dana novci bili na racunu.

Samo to je bilo prije godinu dana okvirno.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2015., 13:59   #1464
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Ukoliko se naručuje s onlajn shopa, moguće je vratiti proizvod u roku 2 tjedna. Ne treba bit nikakav razlog.

Podrazumjeva se da proizvod nije oštečen.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2015., 14:00   #1465
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Jasno, ali zakonski rok za povrat novca je 30 dana. Mogli su se pravit blesavi i odugovlaciti.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2015., 14:07   #1466
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Jasno, ali zakonski rok za povrat novca je 30 dana. Mogli su se pravit blesavi i odugovlaciti.
Što su i napravili kolko sam skužio
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2015., 22:02   #1467
Gondar
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Croatia
Postovi: 86
Danas mi je stigao e-mail da je proizvod predan dostavnoj službi i da će doći u utorak, no ja sam se predomislio i poslao im na shop@edigital.hr da otkazujem narudžbu, pa šta mislite hoće li oni u ponedjeljak kontaktirat dostavnu službu da otkažu slanje ili će mi taj proizvod doći pa ću im morat na svoj trošak slati to natrag??
Gondar je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2015., 22:20   #1468
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Uplatio si im na račun ili ide pouzećem?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2015., 22:27   #1469
Gondar
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Croatia
Postovi: 86
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Uplatio si im na račun ili ide pouzećem?
Već sam im uplatio preko računa.
Gondar je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2015., 22:30   #1470
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Onda odbi paket...nema druge... samo eto morati ćeš čekati dosta dugo za svoju lovu
FRipper je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na