Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.06.2012., 15:10   #5161
Habibulin
Registered User
Moj komp
 
Habibulin's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Postojalo je vrijeme kada su plazme stvarno bile bolje od LCD-a ( prije 2-3 godine ), ali trenutačno su LCD-ovi jednaki li čak u nekim segmentima bolji ( potrošnja struje, reprodukcija video igara, debljina itd. ).
Predstavljanjem OLED televizora u 2012. stvarno ne vidim zašto bi se netko odlučio za plazmu. Kolko mi je poznato čak su i sami proizvođači gotovo odustali od njih, tu se Panasonic nekako i dalje drži, ali opet Samsung je izbacio samo jedan model plazme, te u 2011. pokupio nagradu za najbolju plazmu godine.
Sve u svemu plazme nisu loše, no prvo i osnovno više nisu niti jeftinije od high end LCD-ova, tako da i taj segment uštede su izgubili.
Kroz par godina vjerujem da će proizvođači skroz odustat od plazma televizora, zato što njihova proizvodanje jednostavno nije tolko isplativa. TV-ovi se sve više pretvaraju u kompjutere, a u takvom okruženju LCD će uvijek imat prednost.
Stvari će još više otić u korist LCD-a kada na tržište upadne Apple sa iTV i Retina ekranom, a to će vjerovatno skroz pokopat plazme.
Habibulin je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 15:14   #5162
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor Habibulin Pregled postova
Postojalo je vrijeme kada su plazme stvarno bile bolje od LCD-a ( prije 2-3 godine ), ali trenutačno su LCD-ovi jednaki li čak u nekim segmentima bolji ( potrošnja struje, reprodukcija video igara, debljina itd. ).
Predstavljanjem OLED televizora u 2012. stvarno ne vidim zašto bi se netko odlučio za plazmu. Kolko mi je poznato čak su i sami proizvođači gotovo odustali od njih, tu se Panasonic nekako i dalje drži, ali opet Samsung je izbacio samo jedan model plazme, te u 2011. pokupio nagradu za najbolju plazmu godine.
Sve u svemu plazme nisu loše, no prvo i osnovno više nisu niti jeftinije od high end LCD-ova, tako da i taj segment uštede su izgubili.
Kroz par godina vjerujem da će proizvođači skroz odustat od plazma televizora, zato što njihova proizvodanje jednostavno nije tolko isplativa. TV-ovi se sve više pretvaraju u kompjutere, a u takvom okruženju LCD će uvijek imat prednost.
Stvari će još više otić u korist LCD-a kada na tržište upadne Apple sa iTV i Retina ekranom, a to će vjerovatno skroz pokopat plazme.
appleov Itv će koštat ko suho zlato i to neće bit za svačiji džep te ga je potpuno besmisleno uspoređivat s ovim popularnim telkačima koji su cjenovno prihvatljivi za naše podneblje. Za novac cca 4500-5000kn ja još uvijek nisam vidio ljepšu sliku od ovih popularnih plazmica ma što god tko pričao .
klem je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 15:47   #5163
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Habibulin Pregled postova
Postojalo je vrijeme kada su plazme stvarno bile bolje od LCD-a ( prije 2-3 godine ), ali trenutačno su LCD-ovi jednaki li čak u nekim segmentima bolji ( potrošnja struje, reprodukcija video igara, debljina itd. ).
Predstavljanjem OLED televizora u 2012. stvarno ne vidim zašto bi se netko odlučio za plazmu. Kolko mi je poznato čak su i sami proizvođači gotovo odustali od njih, tu se Panasonic nekako i dalje drži, ali opet Samsung je izbacio samo jedan model plazme, te u 2011. pokupio nagradu za najbolju plazmu godine.
Sve u svemu plazme nisu loše, no prvo i osnovno više nisu niti jeftinije od high end LCD-ova, tako da i taj segment uštede su izgubili.
Kroz par godina vjerujem da će proizvođači skroz odustat od plazma televizora, zato što njihova proizvodanje jednostavno nije tolko isplativa. TV-ovi se sve više pretvaraju u kompjutere, a u takvom okruženju LCD će uvijek imat prednost.
Stvari će još više otić u korist LCD-a kada na tržište upadne Apple sa iTV i Retina ekranom, a to će vjerovatno skroz pokopat plazme.
Al se ti prosipaš...
Daj mi molim te predloži bolji 107 cm lcd/led/oled/whatever televizor od Panasonic plazme TX-P42G30E i da košta 5400 kn ili manje. Ajd da vidim to čudo tehnike.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 17:02   #5164
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
Citiraj:
Autor Habibulin Pregled postova
Postojalo je vrijeme kada su plazme stvarno bile bolje od LCD-a ( prije 2-3 godine ), ali trenutačno su LCD-ovi jednaki li čak u nekim segmentima bolji ( potrošnja struje, reprodukcija video igara, debljina itd. ).
Predstavljanjem OLED televizora u 2012. stvarno ne vidim zašto bi se netko odlučio za plazmu. Kolko mi je poznato čak su i sami proizvođači gotovo odustali od njih, tu se Panasonic nekako i dalje drži, ali opet Samsung je izbacio samo jedan model plazme, te u 2011. pokupio nagradu za najbolju plazmu godine.
Sve u svemu plazme nisu loše, no prvo i osnovno više nisu niti jeftinije od high end LCD-ova, tako da i taj segment uštede su izgubili.
Kroz par godina vjerujem da će proizvođači skroz odustat od plazma televizora, zato što njihova proizvodanje jednostavno nije tolko isplativa. TV-ovi se sve više pretvaraju u kompjutere, a u takvom okruženju LCD će uvijek imat prednost.
Stvari će još više otić u korist LCD-a kada na tržište upadne Apple sa iTV i Retina ekranom, a to će vjerovatno skroz pokopat plazme.
smrt plasme predviđala se i prije 5 godina...........a najbolji televizor koji danas možeš kupiti, zamisli čuda, je plasma......

tako da.....
glista je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 18:02   #5165
Habibulin
Registered User
Moj komp
 
Habibulin's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Al se ti prosipaš...
Daj mi molim te predloži bolji 107 cm lcd/led/oled/whatever televizor od Panasonic plazme TX-P42G30E i da košta 5400 kn ili manje. Ajd da vidim to čudo tehnike.
Pa to je barem jednostavno za odgovorit , LG LED 42LW579S košta 5,370kn, još televizor ima CINEMA 3D, te 2-4 para 3D naočala. Kakav je 3D na G30?

Citiraj:
smrt plasme predviđala se i prije 5 godina...........a najbolji televizor koji danas možeš kupiti, zamisli čuda, je plasma......
Da zato je i za najbolji TV 2011. na CES-u, Engadgetu proglašena plazma, oh no wait. Informacije su ti malkice netočne, no dobro.
Vidim da je tu previse plazma fanboyeva pa i nema previše smisla diskutirat i ić u offtopic, vrijeme će pokazat što će bit sa plazama.
Habibulin je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 18:48   #5166
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Plazma jednostavno ima realniju sliku od LCDa.Pricamo o jel SD programu, o televiziji u kolokvijalnom govoru, plazma ce dati bolju sliku.Sto je ljudima da tolko forsiraju te lcde, kao da im ta rijec dobro zvuci pa zato kupuju , neznam.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 18:49   #5167
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Nisam imao prilike gledat taj LG. Na netu nema nikakvih (stručnih i relevantnih) testova.
Za 3D me zabole nemaš pojma kolko, uopće ne patim na to nit će mi to bit ikakav prioritet prilikom kupnje slijedećeg TV-a. Ne priznajem nikakv 3D osim IMAX-a, mada me u IMAX-u više fascinira veličina platna nego sam 3D.
G30 sam imao prilike gledat. I pročitat pun kufer testova sa znanim rezultatima. Predobar je. Kod mene doma se najviše gleda SD program. Iz iskustva tvrdim da je SD bolji na plazmi nego na lcd-u.
Živo me zanima kak izgledaju tekme europskog prvenstva na tom LG-u, izvor naravno, HTV2. Pošto nisam još naletio na kombinaciju LCD + nogomet = fantastičan doživljaj. Prije mi je bilo muka od tog iskustva.
Ali dobro, ko zna, možda i griješim. Nisam fanboy plazmi, samo govorim o viđenom.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 18:50   #5168
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
Plazma jednostavno ima realniju sliku od LCDa.Pricamo o jel SD programu, o televiziji u kolokvijalnom govoru, plazma ce dati bolju sliku.Sto je ljudima da tolko forsiraju te lcde, kao da im ta rijec dobro zvuci pa zato kupuju , neznam.


+ što još kod recimo igri daleko bolje izgledaju na plazmi a moš rezoluciju namještat kako god ti odgovara i na svakoj će super izgledat
klem je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 18:52   #5169
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
3d ispod projektora doma nema nikakvog smisla... eventualno 65" do nekih 3m udaljenosti, ovo ostalo je smijurija.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 19:02   #5170
eko1
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: vinkovci
Postovi: 44
eko1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 19:10   #5171
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
čim sam pročitao "Which flat panel TV technology is better? LED? LCD? Plasma?" sam ugasio.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 20:43   #5172
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Habibulin Pregled postova
Pa to je barem jednostavno za odgovorit , LG LED 42LW579S košta 5,370kn, još televizor ima CINEMA 3D, te 2-4 para 3D naočala. Kakav je 3D na G30?



Da zato je i za najbolji TV 2011. na CES-u, Engadgetu proglašena plazma, oh no wait. Informacije su ti malkice netočne, no dobro.
Vidim da je tu previse plazma fanboyeva pa i nema previše smisla diskutirat i ić u offtopic, vrijeme će pokazat što će bit sa plazama.

Uopće nedajem prednost tv-u ako podržava 3D ako se radi o dijagonali ispod 50'
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 21:20   #5173
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Habibulin Pregled postova
Pa to je barem jednostavno za odgovorit , LG LED 42LW579S košta 5,370kn, još televizor ima CINEMA 3D, te 2-4 para 3D naočala. Kakav je 3D na G30? ...
Btw, taj tvoj LG za usporedit osnovne stvari sa G30.

LG:

# SD slika TV programa ispod očekivane razine – loša redukcija artefakata
# osrednja dubina crne boje
_____________________________________________________________

G30:

# Vrhunska kvaliteta HD slike
# Odlična kvaliteta SD slike

Pametnom dosta.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2012., 01:39   #5174
SeaMan
Premium
 
SeaMan's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Spalato
Postovi: 563
Znaci smatra se da je i dalje Panasonic TX-P42G30E najbolji izbor do 6000kn?
__________________
faster....faster.....faster..... until you reach the thrill
SeaMan je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2012., 02:26   #5175
Habibulin
Registered User
Moj komp
 
Habibulin's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Pišeš neistine, pošto sam imao sam prilike gledat navedeni LG i G30. Stvarno se trebaš potrudit da skužiš tu "bolju dubinu crne" kod plazme ( pogotovo po danu ). HG Spot Zagreb ima izložena oba modela , pa možeš slobodno prošetat i uvjerit se.
LG LW 500-600 serija ne daje ništa lošiju sliku od G30 i to je jednostavno tako htio ti to priznat sebi ili ne. Recenzije navedenih serija itekako postoje na internetu pošto je to bio LG-ev "best buy" 2011. godine.

Možda nekome 3D nije prednost, no većini kupaca/kritičara/novinara jest.
Cinema 3D je trenutačno najbolji 3D na tv-u i glupo je sudit dok ga se ne isproba; pa čak i na ekranu od 107cm.
Nitko ne piše da su plazme loše, pogotovo G30 koji je definitivno jedan od najboljih tv-ova 2011. godine, ali trenutačno definitivno postoje LCD modeli koji za isti novac mogu bez problema konkurirat kvalitetom SD i HD slike.
Habibulin je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2012., 03:04   #5176
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
To kako izgleda u HG Spotu nije nikakvo mjerilo prave slike. Niti su kalibrirane niti se drže u uvjetima kakvi bi bili u dnevnom boravku ili sobi. Panasonic ST50 je novi kralj plazmi, za 6500 kuna teško bi se našlo nešto bolje kada je kvaliteta slike u pitanju.

Ali mislim da nema smisla da se rasprava nastavlja kada nitko ne odustaje od svog stava.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2012., 06:46   #5177
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Habibulin Pregled postova
Pišeš neistine, pošto sam imao sam prilike gledat navedeni LG i G30. Stvarno se trebaš potrudit da skužiš tu "bolju dubinu crne" kod plazme ( pogotovo po danu ). HG Spot Zagreb ima izložena oba modela , pa možeš slobodno prošetat i uvjerit se.
LG LW 500-600 serija ne daje ništa lošiju sliku od G30 i to je jednostavno tako htio ti to priznat sebi ili ne. Recenzije navedenih serija itekako postoje na internetu pošto je to bio LG-ev "best buy" 2011. godine.
Uspoređivanje dva tv-a gledajući ih na polici u hg spotu je neozbiljno.
Daj par linkova za stručne recenzije na netu za taj lg, ja fakat nisam našao ozbiljno.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2012., 08:15   #5178
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Habibulin Pregled postova
Pišeš neistine
Hvala na ovom.

Citiraj:
pošto sam imao sam prilike gledat navedeni LG i G30. Stvarno se trebaš potrudit da skužiš tu "bolju dubinu crne" kod plazme ( pogotovo po danu ). HG Spot Zagreb ima izložena oba modela , pa možeš slobodno prošetat i uvjerit se.
Ja nemoram setat, neki imaju prilike svakodnevno gledat. , a ti slobodno pokusaj ako ikako mozes pogledati utakmicu vaterpola npr. na oba modela, kad pogledas, skuzit ces nesto.
Citiraj:
Možda nekome 3D nije prednost, no većini kupaca
Upravo suprotno sto se tice vecine kupaca, kad spomenes 3D i objasnis sto je to, prva reakcija je .
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2012., 14:59   #5179
MadBoY
MadModerator