Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 18.07.2011., 23:05   #1
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Dilema između internog i eksternog

Pozdrav, ovak dilema je znači između externog Asus Lamborghini 500gb i internog WD 10EARS 1TB.. taj hard bi koristio samo za fotke, pošto mi se ovaj trenutni smanjio radi fotki na 2 GB sa 30 (to je druga particija, nije disk od 30 gb samo )

pa ne znam kaj bi mi bilo bolje, uzet ovaj externi pa ga mogu nosit okolo, a i izgleda mrak a dođe nekih 600 kn... a interni je duplo veći, cijena je manja za 200 kn... al ga ne mogu nosit nigdje....

Znači prioritet su mi sada fotke... koji bi dulje trajao, koji je sigurniji za slike itd...

Zadnje izmijenjeno od: igorba. 22.07.2011. u 01:56. Razlog: bla
Trotter IT Co je offline  
Staro 18.07.2011., 23:53   #2
GothamChild
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 58
najveća dilema je treba li ti prenosivost?

Meni sve ostalo, cijena, kapacitet, brzina, sigurnost je na strani internog diska
GothamChild je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.07.2011., 23:55   #3
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Citiraj:
Autor GothamChild Pregled postova
najveća dilema je treba li ti prenosivost?

Meni sve ostalo, cijena, kapacitet, brzina, sigurnost je na strani internog diska
malo sam čitao po onoj temi za diskove i vidio da je caviar green malo zeznut, jel to istina?

btw. ne da mi se ić u Zg jer ne stignem od posla i nemam baš slobodnog vremena do navečer, pa sam mislio uzet u VG, a tu nema baš neka ponuda...

znači najbitnije mi je da su slike sigurne, da nemam problema sa diskom, sad jel to externi ili interni sigurniji... to mene zanima... ne želim ih stavljat na dvd kao backup, jer mi se ne da.. a i glupo mi je to, jer se lako izguli pa je banana...
Trotter IT Co je offline  
Staro 19.07.2011., 13:20   #4
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Ja bi uzeo externi, čisto zbog praktičnosti i neovisnosti o tvom PC-u, a pošto ćeš ga koristiti samo za slike - niti ti treba više od 500GB niti ti treba neka extra brzina.

Samo, zadnje što bi ja uzeo je ta marketinška nakarada zvana Asus Lamborghini, disk niti je Asus, a niti ima veze s Lamborghinijem, ali glavno da su mu digli cijenu u nebesa samo zbog tog malog znakića bika.

Moje preporuke bi ti bile ovo >> http://www.klikni.hr/Vanjski-tvrdi-d...end-47127.aspx

ili ovo >> http://www.klikni.hr/Vanjski-tvrdi-d...ATA-54969.aspx

Jako povoljne cijene, a 3 godine garancija.

Ali ako se tebi baš sviđa Lambo, onda je to druga priča...
khm je offline  
Staro 19.07.2011., 14:15   #5
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
thx... evo danas sam uzeo 1.5TB WD15EARS green... nadam se da će bit dobar... a ovaj stari od 160Gb ću ubacit u kutiju Seagate freeagent il tak nekaj pa ću imat externi na taj način...

Može lock teme... hvala na odgovorima i preporukama
Trotter IT Co je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na