Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2015., 14:47   #1
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Promjena ISP-a - promjena centrale?

Zanima me sljedeće...Sad sam na AMIS-u i spojen sam (muljaža HTa koji je tada diktirao spajanja drugim providerima) na neku kolokaciju udaljenu skoro 2 km zbog čega mi u zgradi možemo samo sanjati o VDSL-u. Ako prekinem ugovor s AMIS-om (kad istekne) i uzmem nekog drugog providera...Jel mogu tražiti da me se spoji/prespoji na bližu centralu?
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 15:22   #2
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ako su svi u zgradi spojeni na udaljeniju centralu sumnjam da se možeš izboriti da se samo ti spojiš na bližu.
I kod mene je slična situacija, spojen sam na centralu udaljenu 1km (Kozala) kao i sve zgrade u ulici. A ulica ispod mene, cca 50m je spojena (kao i sve zgrade) na bližu centralu.
Ovisi kojim smjerom idu kabeli i kakva je točno situacija. Kod mene bi se onda trebalo kopati dosta, provlačiti kabele i raditi spoj na novu centralu.
Pošalji upit HT-u.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2015., 15:37   #3
bez_panike
dijete u vremenu
Moj komp
 
bez_panike's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: OS
Postovi: 295
Ovisi imaju li oni (taj neki drugi operator) negdje bliže svoju centralu ili ne. Kako god, oni će te spojiti gdje ima mjesta i gdje je njima zgodnije, o kojem god da se operatoru radilo. Niti jedan operator nema obavezu spojiti korisnika na centralu na koju korisnik želi. Baš zbog toga, nažalost, postoje ogromne razlike u dostupnim brzinama.
__________________
besposlen pop i jariće krsti
bez_panike je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2015., 15:34   #4
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor bez_panike Pregled postova
Ovisi imaju li oni (taj neki drugi operator) negdje bliže svoju centralu ili ne.
Nema to veze s tim, nego samo ovisi o trasi kabela s T-Comovog glavnog razdjelnika u njihovoj centrali do korisnika.
A svi ostali operateri onda dovode svoju infrastrukturu ili u istu zgradu gdje je i taj razdjelnik (ako ima mjesta) ili što je bliže moguće njemu (najam nekog podruma, garaže i sl.), jer nitko ne vuče svoj bakar do korisnika (koaksijalac i optika su druga priča, nevezano uz ovu temu).
Blagus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na