Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2011., 12:05   #31
tigo95
Premium
Moj komp
 
tigo95's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 142
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
ja nisam uvidio neke probleme, ja sam u kanadskom naselju...

I ja sam u kanadskom naselju i veza često puca. Brzina je daleko od one koju su rekli, zgrada je stara par godina, navodno oštećena parica. Uglavnom, zašteka kod youtubea. Kad skidam sa jdownloaderom isto dosta sporo ide ( prije je išlo i preko 600 kb/s ). Modem je zyxel p660RT2 EE sa naljepnicom na ruskom
Možda je i stvar sa postavkama modema, ne znam.
Zanima me i tko je vlasnik parice u zgradama...


tigo95 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2011., 13:10   #32
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Jesi probao kontaktirat support, prijavit smetnju - kvar ?
Provlaćenje nove parice od stana do gl. ormara se da izvesti samo je blem kako to izvest obzirom kuda i kako provući.
Ako kreneš u to, obavezno stavi tel. kabel sa zaštitnom folijom koji košta neznatno više od onog običnog najjeftinijeg.
Prije toga treba utvrdit (može se mjerenjem) jel parica oštećena od stana do gl. ormara ili negdje drugdje do prelaza na optiku.
O tome tj. topologiji njihove mreže se ranije govorilo u temi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2011., 10:47   #33
tigo95
Premium
Moj komp
 
tigo95's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 142
Bili su kod mene kad su me priključivali. Nakon spajanja su provjerili brzinu na speedtestu i na carnetu. U gornjem postu možeš vidjeti koja je bila. To sam im i spomenuo pa su tražili iz njihove centrale da mi puste full brzinu ( 15 mb/s ). To su i napravili ali i dalje je bilo isto. Nakon svega su mi rekli da je najvjerojatnije parica oštećena. Zato sam i pitao tko je vlasnik instalacije, oni kažu da oni nisu. Ne znam ni sam što da mislim. Valjda bi oni to trebali održavati i eventualno mijenjati kad imaju pristup svemu. Ja nemam pristup...
tigo95 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 13:19   #34
I V A N
Premium
Moj komp
 
I V A N's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 32
Citiraj:
Autor tigo95 Pregled postova
Bili su kod mene kad su me priključivali. Nakon spajanja su provjerili brzinu na speedtestu i na carnetu. U gornjem postu možeš vidjeti koja je bila. To sam im i spomenuo pa su tražili iz njihove centrale da mi puste full brzinu ( 15 mb/s ). To su i napravili ali i dalje je bilo isto. Nakon svega su mi rekli da je najvjerojatnije parica oštećena. Zato sam i pitao tko je vlasnik instalacije, oni kažu da oni nisu. Ne znam ni sam što da mislim. Valjda bi oni to trebali održavati i eventualno mijenjati kad imaju pristup svemu. Ja nemam pristup...

Znači nisu ti net pustili kroz koaksijalni kabel?
I V A N je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2011., 15:57   #35
tigo95
Premium
Moj komp
 
tigo95's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 142
Iz zida mi ide kabel do splittera, iz njega jedan u telefon a drugi u modem..
tigo95 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2011., 16:44   #36
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
@tigo95
koliko imaš od razvodne kutije (limeni ormar u ulazu) do svog stana ?
__________________
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2011., 19:48   #37
tigo95
Premium
Moj komp
 
tigo95's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 142
Kutija u prizemlju, ja na prvom katu. Par metara...
tigo95 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2011., 20:04   #38
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Onda foršpan i povuci tih par metara utp-a, najbolje ako imaš nekog poznatog a da radi takve stvari...
Inače taj dio instalacije je od zgrade a ne od operatera, možda bi mogao riješiti i iz pričuve...
__________________
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 08:24   #39
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
disclaimer:
nisam otvarao novu temu, pa molim modove ako ovo nije prikladno da onda stave di treba

daklem ovako, ISP je OKTV, do pred neko vreme sam imao zyxel modem s kojim je radilo kolko tolko ok, onda je pocelo stalno pucat veza i dobih novi modem neki iskratel...

e sad veza ne puca, ali pola stranica ne otvara, narocito ne one sa flash-om, recimo nemogu niti napraviti update flash playera...

zena kako je bez posla, visi dosta na na netu, pa igra neke igrice na facebooku koje sad nece radit, tj. nece se ucitat...

kad se spojimo preko t-mobile hdspa usb sticka sve radi normalno i sve stranice otvara,
a preko OKTV nece, pa sam se igrao s tim DNS serverima, probao sve kaj sam nasao,
ali uvek ista prica ne rade neke stranice, SZK kaze da nema problema i otkantava...

sto da jos probam? unapred se zahvaljujem!
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 22:19   #40
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
U ovoj temi je logičnije, obzirom da se radi o tom ISP - u.

Napiši točnu oznaku tog novog uređaja pa možda iskopamo nešto.
U međuvremenu probaj na samom kompu manualno postavit custom DNS - ove i to tako da 1. bude od Google ili Open DNS ili neki treći za koji znaš da je brz i daje ok "odgovor".
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.09.2011., 22:24   #41
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
U ovoj temi je logičnije, obzirom da se radi o tom ISP - u.

Napiši točnu oznaku tog novog uređaja pa možda iskopamo nešto.
U međuvremenu probaj na samom kompu manualno postavit custom DNS - ove i to tako da 1. bude od Google ili Open DNS ili neki treći za koji znaš da je brz i daje ok "odgovor".
IskraTEL

Product Sinope568+ Home Gateway
probao sam u samom uredaju, a i na racunalima staviti druge DNSove bez uspjeha, tako da mozda i nije stvar u samom dnsu... evo sad na drugom laptopu nemogu napravit update adobe flash playera...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 22:33   #42
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Google iskopao ovaj datasheet tog uređaja: http://www.iskratel.com/en/access/Do...tasheet_en.pdf
SI3000 - Sinope568+ Wireless Home Gateway - User Guide

Šta se tiće Flash Playera ja mrzim onu njihovu varijantu preko njihovog dl. managera nego na FileHippo skinem off-line install koji trebam.
Imaju arhivu x zadnjih verzija. Nezaboravi da je jedna verzija za IE a druga za FF.

Zadnje iz