Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.04.2011., 14:05   #121
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
Ne moze, eventualno da ga preflashas sa nekim ne-T-com firmwareom koji bi ti otkljucao ova dva IPTV utora?
mislio sam koristiti ionako wlan, osim ako ova dva utora nisu potrebna za spajanje na drugi ruter?
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2011., 16:11   #122
MixLix
Premium
 
MixLix's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 114
Ima li ko "insider" info da li ima ikakve šanse da povećaju brzinu u neko skorije vrijeme?
MixLix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.04.2011., 16:33   #123
davidvilla
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Jel mi moze netko pomoci kako da se sa Iphonom spojim wi-fi na albisov router trazi me neku lozinku ??
davidvilla je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 17:39   #124
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Vjerojatno ti piše lozinka s doljnje strane albisa. WEP/WPA
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 18:17   #125
davidvilla
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
a predugacak je neki cudno mi je to upiso sam i nece kaze spajanje ne albisWLAN nije uspjelo :S jel se moze nekako iskljucit da mi ne trazi lozinku :S
davidvilla je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 18:20   #126
Fantač
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
Koliko se ja sjećam ne piše, tj. piše, ali piše kriva.

Najbolje ti je preko kompa provjeriti tako da u preglednik upišeš 192.168.5.1 ili albis.lan, a lozinka i username su ti Administrator...

I tamo možeš i pogledati i promijeniti lozinku...

EDIT: Možeš ga na ovaj način i isključiti, ali onda ti se svatko tko je dovoljno blizu može spojiti.
Fantač je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 18:25   #127
davidvilla
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
ma nek se spjaju tak mi svejedno ajde mi samo reci kako iskljucit ili kako promijenit lozinku usa san u taj ajmo rec menager od routera
davidvilla je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 18:30   #128
Fantač
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
Pa kada uđeš imaš gore onaj znak Wireless-a, pa na to klikneš, pa nađi nešto kao Standard Security, tamo možeš i mjenjati (to ti je moja preporuka), ili potpuno isključiti.
Fantač je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 18:32   #129
davidvilla
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
WAP shared key...al je to ?
davidvilla je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 18:37   #130
Fantač
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
WPA Shared Key - tu mjenjaš lozinku, pa se probaj spojiti. (Najmanje 8 znakova)

Security Mode - ako ti i dalje ne radi, probaj i ovo promijeniti (Albis je jako čudan, jer uređaji koji se normalno spajaju na Speedtouch i Siemens, na njega ne žele, tj. ne na sve zaštite), vjerojatno ti je namješten WPA-PSK, prvo ga promijeni na WPA2-PSK, a zatim na WEP. Na WEP-u bi ti sigurno trebalo raditi.
Fantač je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.04.2011., 18:41   #131
davidvilla
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
znas st aje prominio sam lozinku i to sve i sad kad iphone mi ga je naso i to sve i lozinku upisem al on opet kaze da nije spojen dobro al ga lovi gore :S sad cu probat ovo sta si reka
davidvilla je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 18:42   #132
davidvilla
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
WEP je bez lozinke
davidvilla je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 18:46   #133
Fantač
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
Jooooj, ma nije bez lozinke, daj malo pogledaj.

Koliko se sjećam, imaš Default Used WEP Key (1~4) - tu biraš koji ključ želiš, a ispod toga
Key 1: Tu upišeš lozinku, mislim da je napočetku ispunjeno sa nulama.
Key 2: ili tu upišeš lozinku, mislim da je napočetku ispunjeno sa nulama.
Key 3 :ili tu upišeš lozinku, mislim da je napočetku ispunjeno sa nulama.
Key 4: ili tu upišeš lozinku, mislim da je napočetku ispunjeno sa nulama.

Znači upišeš u bilo koji lozinku, možeš i u sve (ali nema potrebe) a gore odabereš koji češ koristiti.
Fantač je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 18:59   #134
davidvilla
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
dobro napravio sam to al opet nesta sere....jel treba stiskat onu tipku iza modema za wlan kao ?
davidvilla je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 20:06   #135
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Ja kad sam frendu podešavao na albisu trebalo je prvo wlan uključiti potom ući u router i tamo sam podesio novi wlan jer se nije htio spojiti na postojeći (lozinka sa donje strane.).
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 00:12   #136
Fantač
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
Citiraj:
Autor davidvilla Pregled postova
dobro napravio sam to al opet nesta sere....jel treba stiskat onu tipku iza modema za wlan kao ?
Gle, imao sam i ja tog Albis-a i isto sam imao problema sa WLAN-om i sa svim ostalim. Najbolje ti ih je nazvati i reći njima da ti to namjeste (vjerojatno neće moći). Broj ti je 062/101010.

Dok je na Speedtouch-u i Siemens-u sve radilo kako treba na bilo kojoj vrsti zaštite (Xperia X10 i Nokia 5800 XM), a na Albis-u ne. Te sam ih zvao zbog toga, pa su malo srali da oni to ne podržavaju, bla bla. Ako ti kažu da to ne podržavaju reci im da imaš uređaj koji podržava wireless i navedene vrste zaštite i da je sa tvoje strane sve uredu.

Samo da znaš taj Albis je takvo smeće, da su ga već ukinuli, da svatko tko ga ima, ima nekih problema sa njim, možda ti nisi ni svjestan toga, ali dam se kladiti da ti svaki dan barem jednom pukne DSL. Tako da ako ih budeš zvao odmah pitaj koliko ti je puta prošli tjedan pukla veza i ako bude više puta reci da želiš novi uređaj i traži Siemens-a. Vjerojatno ti neće ni namjestiti ovo i vjerojatno ti neće ni htjeti zamjeniti uređaj, to najviše ovisi koliko kaniš biti uporan.

Jer ni sa Speedtouch-om ni sa Siemens-om ne bi bilo ovakvih problema, ukucao bi lozinku i radilo bi sve kako treba.
Fantač je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 00:23   #137
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Fantač, vidim da se kužiš pa radije objasni čovjeku kak da napravi PPPoE konekciju sa mobitela

Wireless mi na Albisu radi najnormalnije od zadnjeg firmware updatea, kao i DSL.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 02:14   #138
davidvilla
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
ccc citam svi kazu da je smece istina pukne veza bar jednom u danu al samo mi pomozite kako da derem net preko ismeca
davidvilla je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2011., 13:04   #139
frgh
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
http://www.novisf.com/wbb3/ostalo/ko...wl/index5.html

gledam ovaj guide i zanima me da li netko zna kako da promjenim port 4 u wan port ali da mi ostanu ostale postavke po defaultu
frgh je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2011., 18:34   #140
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Fantac kojom metodom ih mogu natjerat da mi promjene router? Vise sam lud od pucanja veze i navecer od zagusenosti veze...
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2011., 19:55   #141
Fantač
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
Pa jesi ih zvao radi tog problema?

Dakle prvo ih probaj nazvati, možda uspijete riješiti problem, ima načina. Budi uporan i ne daj da te se riješe, jer tebi usluga ne radi kako bi trebala.
Pri pozivu reci da se često događa (bilježi sve, vrijeme i datum, poziva i pucanja veza), ako ti na taj način neće zamijeniti uređaj (vjerojatno neće) onda im šalji mail-ove (što opširnije sa detaljno opisanim problemima, vremenima, što si sve probao napraviti da riješiš problem sa svoje strane, koliko često se događa, koliko si ih puta već zvao...) na pomoc@iskon.hr i reklamacije@iskon.hr.

Ovo sve napravi ako si potpuno siguran da je do njih problem. Ako su tebi loše instalacije, loš napon u stanu i slično, tebi će i nakon zamjene i dalje pucati veza.

Postoji i mogućnost da je parica loša ili da si daleko od centrale (kao što je kod mene slučaj). Tu isto baš i nema pomoći osim da tražiš neki drugi ISP. Ako je parica loša onda to oni šalju T-Com-u (jer su u njihovom vlasništvu parice), da oni to riješe, a stvarno ne možeš znati što će na kraju biti sa tim.

Tako sam ja radio, zvao ih dosta puta (ovo sa točnim vremenima prekida, zagušenja je bitno, čak i poziva kada si ih zvao), ništa nisam postigao, pa par mail-ova sa svim vremenima koliko sam puta zvao, što su mi rekli, što sam probao ja, kako sam nezadovoljan, da nije uredu, bla bla, te u kojem sam naglasio da želim taj i taj router i na kraju je došao.

Probaj sve ovo, pa javi kako je prošlo.
Fantač je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 22:37   #142
Gman13
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6
Iskon Carnet.DUO wireless

Pozdrav,

nedavno sam uzeo Iskon Carnet.DUO i da bi se spojio na Internet prvo se moram spojiti na Wireless, a onda se moram spojiti preko one klasične Dial-up/ADSL konekcije.

Imam Albis modem. To je kako sam čitao na Internetu zato što je taj modem u bridge modu.

Zanima me da li netko zna možda kako taj modem prebaciti u route mode (nisam našao u postavkama ništa) ?

Također, kako sam čitao jedna od opcija je da kupim neki router pa da njega spojim na Albis (molio bih ako netko zna koji router da kupim i upute za spajanje).

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: Gman13. 14.05.2011. u 23:30.
Gman13 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2011., 17:48   #143
DJVoste
Registered User
 
DJVoste's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Thumbs up

Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Fantac kojom metodom ih mogu natjerat da mi promjene router? Vise sam lud od pucanja veze i navecer od zagusenosti veze...
Bok,

Nazovi 062 10 10 10 (0-24h). Tarifa ti je kao da zoveš 01 tj. fiksni nacionalni promet.
Dati će ti testne podatke pa će se onda vidjet dal puca konekcija i na tim testnim podacima. Ukoliko ti unutar ta 24h bude pucala i ne otkriju li što uzrokuje konstantna pucanja konekcije, očekuj zamjenu routera.

Sretno!

Citiraj:
Autor davidvilla Pregled postova
dobro napravio sam to al opet nesta sere....jel treba stiskat onu tipku iza modema za wlan kao ?
Što se tiče tih Albis routera.

Najbolje se spojit na njih preko LANa na adresu 192.168.5.1 sa podacima:
user: Administrator, pass: Administrator i onda podesit na wifi kanal 8 ili neki koji nije zauzet u okolici (1-13 ima kanala), te nakon toga postavit wpa2-psk vrstu enkripcije.

Na albisima svakako izbjegavat WEP enkripcije, pogotovo na winxp, jer znaju zafrkavat oko certifikata.
Uglavnom, izbjegavajte wep enkricpije kod wifi spajanja s albisom i nemojte ga palit na onaj gumb nego ga radije palite preko sucelja od samog routera.

Na gumbu se automatski postavi wep enkripcija.

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 17.05.2011. u 18:29.
DJVoste je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2011., 18:38   #144
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=215013


Evo ako netko zna kako pomoć nek se javi.
Hvala.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2011., 15:54   #145
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
ovako prijatelj ima Iskon duo.carnet i ruter siemens gigaset sx763, naravno zakljucan je, pa nemoze imati spojen Internet desktop PC i Laptop kojeg je neki dan kupio !

Laptop bi trebao ici preko Wlan znaci bez zice, a PC ide preko zice !

i naravno u igri je i telefon VOIP...

sto treba uraditi da to profunkcionira, jer je sam operater za sluzbu korisnike rekao da treba jos jedan ruter

koji ruter predlazete da se kupi ???


i kaj se samo odabere PPPoE i unese korisnicko ime i lozinka za konekciju ?


moram pitati koji ruter da nekupim neki lijevi ruter pa necu imat koga kontaktirati, ako bude di zapelo
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2011., 13:23   #146
DJVoste
Registered User
 
DJVoste's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Thumbs up

Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
ovako prijatelj ima Iskon duo.carnet i ruter siemens gigaset sx763, naravno zakljucan je, pa nemoze imati spojen Internet desktop PC i Laptop kojeg je neki dan kupio !

Laptop bi trebao ici preko Wlan znaci bez zice, a PC ide preko zice !

i naravno u igri je i telefon VOIP...

sto treba uraditi da to profunkcionira, jer je sam operater za sluzbu korisnike rekao da treba jos jedan ruter

koji ruter predlazete da se kupi ???


i kaj se samo odabere PPPoE i unese korisnicko ime i lozinka za konekciju ?


moram pitati koji ruter da nekupim neki lijevi ruter pa necu imat koga kontaktirati, ako bude di zapelo
Bok,

Bilo koji router koji dozvoljava da se upiše pppoe konekcija unutar njega. Npr. TCom ruteri to dozvoljavaju, a lista tcom routera ti se nalazi ovdje:

http://t-com.hr/privatni/kzona/podrs...djaji_wlan.asp

Jedino kad ces umrezavat dva routera onda moraš pazit da imaju razlicit default gatway, te naravno povezat komp sa routerom kojem ces upisat podatke od carneta i to bi trebalo radit.

(Iskon router -> tvoj router s mogucnoscu upisa pppoea -> tvoji kompjuteri)

Sretno..
DJVoste je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2011., 17:26   #147
Gman13
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6
Da li kupnja dodatnog rutera može riješiti problem kreiranja wirelessa koji omogućuje i mobitelima spajanje (bez potrebe da postoji wireless konekcija i ona kao dial-up konekcija)?
Gman13 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2011., 19:53   #148
DJVoste
Registered User
 
DJVoste's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor Gman13 Pregled postova
Da li kupnja dodatnog rutera može riješiti problem kreiranja wirelessa koji omogućuje i mobitelima spajanje (bez potrebe da postoji wireless konekcija i ona kao dial-up konekcija)?
Bok,

Da.
Mob se onda spoji na router koji vec ima podesen izlaz preko pppoe konekcije, jer taj dodatni router oponasa pppoe konekciju koju imamo naviku radit u network connections (ili network and sharing center) od win. Naravno, taj drugi router isto treba imat wifi antenicu, jer se na njega trebaju spajat mobiteli, a on im onda pruza direktan izlaz na net, jer mu je pppoe aktivan i konektiran.

Ja ne znam niti jedan mob osim N900 da se slozi pppoe konekcija preko moba.
Evo npr. sto je sve potrebno za N900 da ima izlaz na net preko pppoe:
http://talk.maemo.org/showthread.php?t=41469&page=3

lp..
DJVoste je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 14:29   #149
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
znaci stavi se wless router između kompa i iskonovog routera i upisu vec gore navedeni pppoe i šljaka,
e sad taj router bi bio stalno spojen na net, bez obzira na gasenje racunala?
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 18:08   #150
-Ivan-
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Tu
Postovi: 27
Citiraj:
Autor mdrla Pregled postova
znaci stavi se wless router između kompa i iskonovog routera i upisu vec gore navedeni pppoe i šljaka,
e sad taj router bi bio stalno spojen na net, bez obzira na gasenje racunala?
Da jer ti onda taj router radi konekciju prema internetu, a ne racunalo. Naravno postoje opet oni modovi na routeru kakvu vrstu konekcije hoces npr always on, connect on demand ili connect manualy, ako to stavis na always on onda je stalno.
-Ivan- je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na