Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.06.2009., 13:58   #1
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
Mali pregled mobilnog interneta

za sve one koji misle kupiti mobilni internet sad za more, evo manjeg pregleda (ovo nije ukupni pregled, ja sam proucavao za sebe i napravio si pregled, neke stvari ovdje spomenute ne pise niti na internet stranicama nuditelja usluge). mozda pomogne malo onima koji ce prvi put uzeti nesto slicno, u svakom slucaju ovaj popis se definitivno moze nadopuniti:

VIPnet
VIPme Broadband - prepaid
akcija do 30.6.2009:
179kn- dobijes USB modem i 100kn na racun za surfanje, od toga 20 kn dobijes odmah po aktivaciji modema, a 80kn, ako unutar 30 dana od aktivacije kupis bon (moze i od 35kn)
rok trajanja bona: 180 dana, svaki bon produzuje koristenje kao i klasicno kod mobitela
1MB = 1KN, dakle za ovih pocetnih 100kn (+35kn) "ukljuceno" je 135 MB, dalje ako kupite bonove, koliko date kuna, toliko imate i MB za surfanje.

VIPme Broadband box - prepaid
VIPme Broadband box je zapravo samo data SIM kartica s 20kn na racunu, kosta 20kn. Za koristenje VIPme Broadband boxa, treba vam dakle i modem. Posudite od frenda vipov USB modem ako ima, ili ubacite karticu u mobitel, spojite s kompom i surfajte. Ako nemate takav mobitel ili nemate frenda koji ima USBmodem, mozda vam je cak jeftinije uzeti neki jeftin rabljeni i otkljucani 3G mobitel, nego kupiti rabljeni modem.

OPCIJE:
mozete zakupiti MB unaprijed, pa vas ispadne nesto jeftinije:
za 50kn mozete uzeti 75MB - 25 MB "gratis" u odnosu na trosi pa plati (1KN=1MB)
za 100kn mozete uzeti 200MB - 100 MB "gratis" - ispada 1MB=0,50KN
za 200kn mozete uzeti 500MB - 300 MB "gratis" - ispada 1MB=0,40KN
svaka od opcija vrijedi 30 dana, dakle ako uzmete 500MB za 200kn, morate potrosit u roku od 30 dana. Ne znam dal se uopce moze i dal se prenasaju neiskoristeni MB, ako uzmete drugu opciju za vrijeme trajanja iste.


VIPme CARNET - prepaid je ista fora kao i za VIPme Broadband, u akciji je modem za 79kn (179kn plati, 20kn odmah, 80kn nakon min uplate od 35kn, ispada da je modem 79kn) samo sto morate imati CARNetov identitet (student, profesor il sl, pise na carnetovim stranicama) da bi surfali jeftinije.
Fora je da vam je sve 50% jeftinije od obicnog VIPovog prepaida.
1MB = 0,50kn (umjesto 1kn)
opcije su takoder u pola jeftinije:
za 50kn dobijete 150 MB - 0,33 KN/MB
za 100kn dobijete 400 MB - 0,25 KN/MB
za 200kn dobijete 1000 MB - 0,20 KN/MB
opet, trajanje tog je 30 dana, npr ovaj 1GB morate potrositi u roku od 30 dana.

+Mobile CARNet: http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=27895359&idnews=327833

VIPme Broadband box - prepaid - ne znam dal postoji opcija VIPme broadband box preko Carneta. Ako postoji, u tom slucaju bi dobili za 20KN dataSIM karticu, ubodete je u modem ili mobitel koji vec imate doma i surfate po 50% jeftinijim cijenama. Cijene su jednake ovim navedenim gore pod VIPme CARNET

Mobile Broadband- pretplata 0kn
-akcija do 31.8., potpisete za pretplatu na 24 mjeseci, 24 mjeseci placate tu pretplatu 0kn, MB koje potrosite, placate 0,20kn.
+mozete uzeti USB modem za 91kn.
ALI...ako uzmete ovu pretplatu 24mjeseci placate naknadu za radijsku frekvenciju, dakle jos 240kn (10knx24 mjeseca) i u slucaju prekida pretplatnickog odnosa, placate 50kn po preostalom mjesecu.

T-Mobile
Simpa Internet Start paket - prepaid
ukljucuje samo SIM data karticu, modem dakle morate imati, dobijete 100kn na racunu, sto vam je dovoljno za 100MB, dalje opet placate 1MB=1KN

Simpa Internet paket - prepaid
Kosta 198kn, dobijte 100kn tj 100MB na racunu i modem. Modem vas kosta 98kn.
svaki dalje potroseni MB, kosta ce vas 1kn.
totalno su neisplativi ako se uporedi s VIPom, VIPovci barem daju pogodnosti ako unaprijed kupite MB, pa za 200kn na prepaidu (bez carneta)mozete dobiti 500MB, kod T-mobilea to bi vas kostalo 500kn.
ako ste korisnik carneta, onda je usteda na toliki promet jos i veca- max usteda je 800kn (vip-1000MB=200kn, t-mobile 1000MB=1000kn)

Kod Simpe je jedino dobra akcija, za koju vam cak i ne treba SIM data kartica, vec obicna ona koju koristite u mobitelu- Dnevna simpa internet opcija
za 20kn dobijete 100MB koje morate potrositi u roku od 24h
Ne znam dal se moze nadoplatiti nova opcija unutar trajanja opcije, pa da se neiskoristeni promet prebaci u drugi dan. opcije mozete aktivirati neograniceno do 1.9.2009. (nakon tog je akcija gotova)
Opcije je oke, ako vam jedan dan treba veca kolicina prometa, al postaje neisplativo ako se koristi na duzi period.

T-mobile Internet preko Carneta - pretplata
Stick2CARNet- Tmobileova verzija mobilnog interneta preko Carneta, je iskljucivo uz pretplatu na 12 ili 24 mjeseci, vjerojatno potpisivanjem na 24 mjeseca dobivate modem za 1kn, kod VIPa je npr puno fleksibilnije preko prepaida...kome treba cesto ine
Stick2carnet- 3 pretplate:
mjesecno 50kn za 500 MB - 0.10kn/MB
mjesecno 100kn za 1000 MB - 0.10kn/MB
mjesecno 150kn za 3000 MB - 0.05kn/MB
cijene su povoljnije od vipa, al racunajte da vas godisnje kosta minimum 720kn, 1320kn ili 1920kn.

Tele2
Tele2 - prepaid
Mobilni internet na bonove-
395kn = modem + 394kn na racun, dakle modem kosta 1 kn
0,69kn/MB
ALI 394 kn na racun dobivate, 100kn pri aktivaciji, a ostatak po nekom ludackom sistemu ako kupite nekoliko bonova u meduvremenu.

Tele2 Carnet
Tele2Carnet ima na pretplatu, ali pretplata je 0kn, sigurno, kao i kod vipa placate 10 kn mjesecno za radijsku frekvenciju.
1MB=0,39kn

Zadnje izmijenjeno od: reboot. 22.11.2009. u 12:24.
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2009., 21:54   #2
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
nice, thnx
danij3l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.06.2009., 22:31   #3
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
dodatak: tele 2 carnet ima 3 pretplate tele2carnet 0, 1gb (65kn) i 3gb (125)
http://www.tele2.hr/tele2_carnet_mobilni_internet.html
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2009., 23:44   #4
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Odlican post.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2009., 03:25   #5
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Sad baš gledam, Lopine su ukinuli da se broandband može uključit na postojeću VIP pretplatničku karticu.
Inače koristim vip telefon u pretplati i imam uključen broandband na nju no to se više ne može izgleda.
Sad su to zamjenili sa nekim Mobile surf od 50 do 1000 MB. Bogme i Cijena MB nakon potrošenog paketa je porasla na 0.50lp sa 0.28lp.

Pošto mi svakako ponekad zatreba zvanje kakvog vip broja imam pretplatu od 25kn i 1GB broandband, u konačnici dobijem račun 130,50kn
svaki mjesec što po 1MB izađe 0.13lp + što se još može razgovarat za 20kn ili to potrošit na poruke.

Sve u svemu gadovi ukidaju sve što se donekle da povoljno izvuć ! Odavno nema više ni pretplate od 25kn....
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2009., 10:14   #6
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 998
Mislim da si u krivu, ili sam nešto krivo shvatio.
Mobile Broadband je još uvijek dostupan kao dodatak pretplatničkoj kartici -> link
A i Mobile CARNet (po meni daleko bolja opcija, ista cijena bez potpisivanja pretplatničkog ugovora) je još uvijek tu -> link
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2009., 13:00   #7
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Ne, to je ako uzmeš pretplatu za mobile broandband na 24mj. , na voice pretplatu više nije moguće uključit broandband.

Citiraj:
Autor VIP
Mobile Broadband 1GB tarifni model ne uključuje govornu komunikaciju.
Alternativa voice pretplati kombiniranoj sa broandbandom je Internet u pola cijene međutim to je onda obaveza na 24mj. a do sada sam mogao uključivat ili isključivat broandband po potrebi, znači ako znam da mi za idući mjesec neće trebati jednostavno sam ga isključio i platio ~30kn pretplate za taj mjesec.

CARNet sam isto probao međutim nekad neće spajat a dali je sad situacija bolja neznam...
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2009., 14:11   #8
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 998
Pobrkao si malo stvari

Citiraj:
Mobile Broadband 1GB tarifni model ne uključuje govornu komunikaciju."
To znači upravo ono što piše, tj. da je riječ o samo podatkovnoj tarifi (uz opciju slanja SMS-a preko njihovog software-a). UZ govornu tarifu je moguće dodatno uključiti i podatkovnu. Osim toga, taj citat stoji na stranici već dugo vremena, bio je tamo i prije nego sam ja uzimao mobile internet.

Što se tiče Carneta - meni sve normalno funkcionira, signal naravno ovisi o lokaciji.

EDIT: Sad vidim da su promjenili stanardni Mobile Broadband, no Mobile CARNet se nije mijenjao.
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2009., 14:45   #9
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
T-Mobile isto ima akciju sa pretplatom od 0kn mjesecno ako se potpise na 24 mjeseca. Placa se radijska frekvencija i promet po 0,20 kn po Mb, a USB stick je 98 kuna.
http://www.t-mobile.hr/2/20-10-08-31-00.asp
cane je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2009., 16:04   #10
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Demon Hunter Pregled postova
UZ govornu tarifu je moguće dodatno uključiti i podatkovnu.
Je ali to više nije broandband nego se sad zove Mobile surf i malo je nepovoljniji ako pređeš paket prometa.
To je sad jedino što možeš priključiti voice pretplati i aktivirat ili deaktivirat po želji.

Citiraj:
Autor Demon Hunter Pregled postova
EDIT: Sad vidim da su promjenili stanardni Mobile Broadband, no Mobile CARNet se nije mijenjao.
E to je ono o čem ja pričam, razdvojili su broandband od voice usluga.

Edit: evo zvao sam i postojeći korisnici ( pretplatnici ) koji imaju uključen broandband na voice kartici zadržavaju sva prava
i ništa im se neće mjenjat, jedino više nije moguće mjenjat pakete, znači sad se ne mogu spustit u niži ili preć na višlji nego
bi morao otkazat broandband i zamjenit ga sa Mobile sufr što baš i nije povoljno ako se nekad prekorači paket prometa.

Također ni Mobile CARNet nije više moguće stavit/koristiti sa sad recimo novom zasnovanom pretplatom na voice usluge.
U suštini sad je najpovoljniji uzimat taj Mobile CARNet (+ samo sms) ili zadržat postojeću kombinaciju pretplate od 25kn + broandband tko ga već ima aktiviranog.

Citiraj:
Autor cane Pregled postova
T-Mobile isto ima akciju sa pretplatom od 0kn mjesecno ako se potpise na 24 mjeseca. Placa se radijska frekvencija i promet po 0,20 kn po Mb, a USB stick je 98 kuna.
http://www.t-mobile.hr/2/20-10-08-31-00.asp
To je nepovoljnije od vip-a jer 1GB mjesečno te izađe 200kn + radijska frekvencija + 98kn za stick a u vip-u te Vodafone Mobile Connect za 1GB zađe 95,50 kn + radijska frekvencija te možeš birat bilo koji uređaj za 0,91 kn.

Zadnje izmijenjeno od: stuc. 26.06.2009. u 16:42.
stuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.06.2009., 14:01   #11
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
To je nepovoljnije od vip-a jer 1GB mjesečno te izađe 200kn + radijska frekvencija + 98kn za stick a u vip-u te Vodafone Mobile Connect za 1GB zađe 95,50 kn + radijska frekvencija te možeš birat bilo koji uređaj za 0,91 kn.
U slucaju mjesecne pretplate od 0 kuna, kada se placa samo radijska frekvencija + napravljeni promet onda su cijene iste kod vipa i t-mobile - 0,20 kn/Mb, dok je tele2 skuplji i tamo je 0,49 kn/Mb.
cane je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2009., 01:02   #12
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor cane Pregled postova
U slucaju mjesecne pretplate od 0 kuna, kada se placa samo radijska frekvencija + napravljeni promet onda su cijene iste kod vipa i t-mobile - 0,20 kn/Mb


Kojom si matematikom došao do toga ??
Kod vipa ne plaćaš 0,20kn/MB nego 95,50kn za 1GB tako da te uopće ne kužim šta pričaš...
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2009., 17:20   #13
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Kojom si matematikom došao do toga ??
Kod vipa ne plaćaš 0,20kn/MB nego 95,50kn za 1GB tako da te uopće ne kužim šta pričaš...
Ja sam napisao cijene koje vrijede kada je pretplata 0 kuna (meni npr. ne treba svaki mjesec promet 1Gb) i onda je cijena ista. Nisam usporedivao tko je i koliko jeftiniji s nekom pretplatom s uracunatim prometom.

Citiraj:
Aktivirajte novu Mobile Broadband Start tarifu do 31.8.2009. i očekuju vas sljedeće pogodnosti:
  • ne plaćate mjesečnu pretplatu - zauvijek!
  • plaćate samo preneseni promet - 0,20 kn/MB
  • Vodafone Mobile Connect USB Stick za samo 91 kn
cane je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2009., 20:14   #14
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor cane Pregled postova
(meni npr. ne treba svaki mjesec promet 1Gb)
E da, u tom slučaju štima, mada mi je to nekako bez veze, 3mj recimo koristiš za more itd.. a onda još za 9mj moram plaćat radisku frekvenciju.
Ako već nema tolike potrebe za stalnim prometom onda je bolje nešto drugo uzet pa makar i skuplje po 1MB jer opet ispadne jeftinije na uštrb tih 9mj.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2009., 20:51   #15
msantic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sveti Ivan Zelina
Postovi: 54
U najnovijem casopisu BUG koji ce se na kioscima pojaviti ovih dana ako vec
nije, dobije se dva interesantna VIPNET kupona.

Prvi kupon omogucava da se na VIP prodajnom mjestu dobije SIM karticu sa ukupno 600MB prometa.
Odmah se dobije 200MB, zatim za mjesec dana jos 200MB i onda nakon iducih mjesec dana jos 200MB.

Drugi kupon omogucava kupnju VIPNET USB 3G Sticka sa popustom od 50 kuna.
Kolko sam vidio to znaci da te u tom slucaju stick kosta 130 kuna.

Jasno mozes se kupiti nekoliko BUG-ova pa se onda dobije jos SIM kartica sa
600MB prometa...
msantic je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2009., 00:13   #16
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
postoji dobra spika koju možete napraviti sa t-mobileom! kupite si za 200kn u simpi stick za mobilni internet, i onda si otvorite pretplatu (npr. onu od 110kn za 500mb prometa) ali bez ugovorne obveze pa kad vam vise netreba onda ju ugasite. pa sljedeće godine (ako vam je zbog ljetovanja) opet isto ponovite, s tim da nemorate kupovati stick opet.

Zadnje izmijenjeno od: The AC. 03.07.2009. u 00:14. Razlog: kriva riječ :D
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 13:22   #17
xvx1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor msantic Pregled postova
U najnovijem casopisu BUG koji ce se na kioscima pojaviti ovih dana ako vec
nije, dobije se dva interesantna VIPNET kupona.

Prvi kupon omogucava da se na VIP prodajnom mjestu dobije SIM karticu sa ukupno 600MB prometa.
Odmah se dobije 200MB, zatim za mjesec dana jos 200MB i onda nakon iducih mjesec dana jos 200MB.

Drugi kupon omogucava kupnju VIPNET USB 3G Sticka sa popustom od 50 kuna.
Kolko sam vidio to znaci da te u tom slucaju stick kosta 130 kuna.

Jasno mozes se kupiti nekoliko BUG-ova pa se onda dobije jos SIM kartica sa
600MB prometa...
I ispadne nekih 6 lipa / MB, jedina mana je što vrijedi samo za ovu godinu (može se aktivirati do 30.9).

Postoji još kod VIP-a na govornim karticama Surf100 gdje MB dođe 30 lp.

Ipak meni se za one kojima mobile internet treba preko ljeta i vikenda najisplativije čini pretplata od 0 kn i 20lp/MB kod VIP-a i T-Mobila (naravno osim BUG-a).
xvx1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 14:46   #18
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
@reboot
Dodaj još pod VIP Mobile Carnet (pretplata)

@stuc
Ne znam jesi li skužio, ali čitavo vrijeme pišeš BroaNband umjesto BroaDband.
flajpan je online   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 19:50   #19
uploader
Premium
Moj komp
 
uploader's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Germany
Postovi: 692
Upozorenje!

Svima onima koji namjeravaju uzeti mobilni internet preko VIP Carneta!


Naime ja sam pretplatnik mobilnog interneta preko vip carneta i nadao sam se da cu placati racun za mobilni internet 60Kn mjesecno, medjutim nigdje nije navedeno (osim ako ja neznam traziti dobro pa ako netko zna da pise negdje neka posta link)
ako se potpise ugovor na 1 godinu da se racun uvecava za dodatnih 25 KN tako da ispadne ukupna cifra 85,00Kn mjesecno u tarifi 1Gb preko Vip Carneta umjesto 60Kn koje sam ocekivao!

Znaci:
Vip Carnet mobilni internet
Ugovor: 12 mjeseci
Promet: 1Gb
Cijena: 85,00Kn (prvih god. dana, poslije je 60,00kn/mj.)


I još nešto:

Ako se pređje 1Gb prometa imate jos 100 Mb za potrošiti ukupno 1124 Mb)
ali ako slucajno predjete i jedan byte preko 1124 Mb platiti će te i tih 100 Mb po cijeni od 0,30Kn/Mb i ostalo sto ste presli!

Ako slucajno uzmete ugovor negdje na polovici mjeseca necete dobiti 1 Gb prometa nego samo 512 Mb i sve preko 512Mb ce se naplatiti po 0,30Kn/Mb
uploader je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 21:57   #20
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Fala na upozorenju, lijepo su te shebali
Malo sam potrazio i zaista tih dodatnih 25kn nisam nasao, a ostale dvije stavke jesam...
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 22:13   #21
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
@stuc
Ne znam jesi li skužio, ali čitavo vrijeme pišeš BroaNband umjesto BroaDband.
Ne, valjda sam si tako zamislio no gle vidi vraga stvarno pogrešno

Citiraj:
Autor uploader Pregled postova
Upozorenje!

Svima onima koji namjeravaju uzeti mobilni internet preko VIP Carneta!
Čemu panika ?

Citiraj:
Autor uploader Pregled postova
Naime ja sam pretplatnik mobilnog interneta preko vip carneta i nadao sam se da cu placati racun za mobilni internet 60Kn mjesecno,
Preciznije 58kn i nešto lipica. A tolko i plaćaš svoju tarifu.

Citiraj:
Autor uploader Pregled postova
ako se potpise ugovor na 1 godinu da se racun uvecava za dodatnih 25 KN tako da ispadne ukupna cifra 85,00Kn mjesecno u tarifi 1Gb preko Vip Carneta umjesto 60Kn koje sam ocekivao!
Ugovor za šta ?? Tarifu ?

Citiraj:
Autor VIP
Mobile CARNet promocija sama po sebi ne nosi obvezno trajanje ugovora. Svaka aktivacija podatkovne tarife nosi obvezno trajanje ugovora od 3 mjeseca. Obvezno trajanje ugovora vezano je i uz uzimanje hardvera uz pogodonost mjesečne otplate.
Dakle ako ti još nije jasno, OTPLAĆUJEŠ stick koji si uzeo sljedećem dinamikom 25 x 12 = 300kn i tu pušiš 100kn jer ga otplaćuješ na rate.

A šta si trebao ?

1. Informirati se prije kupovine.
2. Pročitat ovaj vodič.
3. Pitat za savjet ovdje prije kupovine.

Da nisi brzoplet pa odmah drvlje i kamenje po vipu koji ima najjeftinije cijene podatkovnih tarifa rekli bi ti sljedeće.

Kupiš u Promotivnoj Ponudi
Vipme Broadband USB stick za 199 kn
, + Vipme Broadband box za 20kn, ukupno 219kn.
Dobio bi 200MB besplatnog prometa koji fino iskoristiš kako hoćeš. Naravno dok to kupuješ zatražiš i preplatničku karticu za Mobile CARNet koja se mislim ne plaća ništa ili 0,91kn.
Nakon što potrošiš gratis promet fino si ubaciš pretplatničku karticu u stick i vozi...

U konačnici troškovi su 219,91 i fino bi dobijao račun od 58kn i nešt lipica.
Kao ja na primjer Naravno 200MB je gratis u tim troškovima, ovak si na gubitku 80kn jer otplaćuješ stick i nemaš 200MB gratisa.
Stick moš dobit đabe jedino sa pretplatom od 2 godine, i sad šta je bolje ? Ovo tvoje ili moja kombinacija ? Nakon 3 mj nisam vezan pretplatom a i račun mi je normalan...

@Los Sam

Shebo se on sam, pa treba malo i čitat...
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 12:29   #22
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
ljudi, ovaj gore post necu updejtat iz razloga sto operateri non stop mijenjaju neke tarife, mijenjaju sitna slova koja pisu izmedu redaka i slicne fore ili imaju akcije ogranicenog trajanja, pa bi dosta vremena i truda trebalo za svaku izmjenu...nazalost (ili na srecu) ovaj gornji prvi post bio je aktualan samo u vrijeme pisanja.
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2009., 02:25   #23
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
imam Express karticu Vodafone Mobile Connect ( HSPDA/3G/EDGE/GPRS ) i pitanje je da li paše Tele2 prepaid/bonovi s obzirom da ove usb modeme ne pašu ( iz sigurnost od oštećenja )
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 16:57   #24
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
koji operatori su povoljni glede bonova?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2010., 12:12   #25
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Mali podsjetnik za Simpa korisnike-po difoltu je svima uključen data promet i to po popularnim cijenama od samo 5.98 ćuna za 100 kB

To su naravno predstavili kao ultra-povoljnu điđu koja vam je eto besplatno aktivirana

O popularnoj opcij "đe se gasi" ne piše ništa

Tek toliko da se ne čudite ak vam bog da pameti surfat po toj tarifi.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2010., 12:34   #26
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Mali podsjetnik za Simpa korisnike-po difoltu je svima uključen data promet i to po popularnim cijenama od samo 5.98 ćuna za 100 kB

To su naravno predstavili kao ultra-povoljnu điđu koja vam je eto besplatno aktivirana

O popularnoj opcij "đe se gasi" ne piše ništa

Tek toliko da se ne čudite ak vam bog da pameti surfat po toj tarifi.
pa sta ti hoces,to je bas povoljno

Nego sad imam onaj simpa net preko moba (znaci prepaid) 20 kn=100mb i sad me zanima jel ima sta bolje u tele2 (imam karticu od tele2)?
znaci ne zanima me ovaj net preko laptopa i modema i te fore ,nego bas preko mobitela(iz prvog posta ne vidim bas neke korisne informacije ).
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 09:46   #27
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Ovo za Vip Carnet nije točno. Uzeo sam curi stick i vipcarnet i račun je svaki mjesec 58,50 kn. Nikakvih 80+kn! Tako je već 7 mjeseci. Također se radi o 1gb paketu.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2011., 12:47   #28
Prijateljski
ex manki1
Moj komp
 
Prijateljski's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zwickau
Postovi: 603
Tele2 stick-otključavanje i upotreba na drugim mrežama

Evo uspio sam pronaći metodu za otključavanje HUAWEI E180 sticka iz tele2, napravio to uspješno pa molim koju smjernicu za korištenje istog za npr t-mobile mrežu.
Gdje preuzeti alternativnu aplikaciju umjesto tele2 koja je gore...itd
Svaki info dobro došao. Hvala!
__________________
Prijateljski je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2011., 16:43   #29
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
http://www.speedshare.org/download.php?id=DAAEAC2111
tu ti je t-mobileov web'n'walk manager (na dnu stranice je link), a možeš potražiti i huawei mobile partner, tvornički software, apn je web.htgprs
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2011., 16:56   #30
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Može se preko huawei dashboard maknuti tele2 softver i metnuti drugi.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na