Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.12.2014., 22:31   #181
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Hmm, malo sam googlao ali ne pronalazim podatak. Ne znam dal mogu tu al imam pitanje VRAM error. Za nvidiu sam nasao da je potrebno odabrati Performance opciju, sto i gdje sa CCC-om?
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2014., 15:10   #182
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
ja imam al nazalost nema tvout to je ona prastara 2 mb
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2014., 15:23   #183
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ako imaš DVI na grafi potraži DVI-SCART adapter. Ako imaš VGA još bolje.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2015., 11:04   #184
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Pitanje oko stock OC grafičkih

Vrijedi li uopće kupovati grafičke koje su overclockane po defaultu? Nešto mi puno umiru

Imam Gigabyte GTX 560 Ti OC od negdi početka 2011. i sad mi je počela crkavati, artefakti i tak to. Jutros sam spustio sa stock OC 900/2000 na 822/1645 i sad opet radi stabilno. (Temperature skroz ok, ne prelaze 65°C za vrijeme igranja)

Prije nje (od 2007. do 2011.) sam imao 8800GTX, isto od Gigabytea, isto neka OC verzija, i isto je počela crkavati nakon ~4god, pa sam mu morao spustiti prvo na neoverclockanu frekvenciju, a zatim i 10-20% niže, da bi stabilno radila.

Jel to samo Gigabyte radi loše grafičke, ili su sve stock OC verzije takve? Ili općenito sve grafičke u današnje vrijeme crknu nakon 4-5 godina? XD

Napomenuo bih da rijetko gasim komp, uvijek se vrti neki server na njemu ili nešto. Ali grafičke kartice su većinom vremena na nekim prilično niskim frekvencijama u idle-u, kaj ne?

P.S. Šta je sad najbolje za kupiti ? 970? Volio bih čekati na ove 960 i slične šta dolaze, ali pitanje je hoće li grafička crknuti dotad.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2015., 15:48   #185
hylem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 279
Ako crkne uzimaj R9 280, ako ne pričekaj 22.01. (ako se ne varam) kad izlaze 960. Gigabyte-ice odlaze zato im i je garancija 3 god. pa kad prođe da ju baciš. Bolje uzimat MSI ili sapphire.
hylem je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 09:41   #186
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor hylem Pregled postova
Ako crkne uzimaj R9 280, ako ne pričekaj 22.01. (ako se ne varam) kad izlaze 960. Gigabyte-ice odlaze zato im i je garancija 3 god. pa kad prođe da ju baciš. Bolje uzimat MSI ili sapphire.
Je,bolje je ne bas,imam Sapphire R9 280x i morao sam dici voltazu da radi bez flickeringa,artefakata i svega...
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 10:30   #187
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ako ti daje artfakte, a pod garom je kontaktiraj dućan di je kupljena (ako sam dobro vidija iz tvojih prethodnih postova njene probleme i odabir kupnje).
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 10:48   #188
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Ako ti daje artfakte, a pod garom je kontaktiraj dućan di je kupljena (ako sam dobro vidija iz tvojih prethodnih postova njene probleme i odabir kupnje).
Kupio od covjeka preko njuskala,rekao je da ce poslati xfx verziju...

Ne kuzim zasto je dizanje napona skoro sve probleme rijesilo ( digao za cca 30 mV )...

I igrao Far Cry 3/4 ukupno 6-7 sati i nigdje problema
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 10:59   #189
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Misliš poslat će ti "moju"

http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=166

BTW negdi sam pročita da su na ovoj XFX (DD model) voltaže zaključane, probali ljudi dizat iz windoza i slider se miče, pokazuje veće vrijednosti napona, ali nema nikakvih pomaka ni u OC-u, ni u temperaturama

Linkove za recenzije ove gori grafe imam u bokmarksima pa ti ih mogu poslat na PM.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 14:36   #190
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Misliš poslat će ti "moju"

http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=166

BTW negdi sam pročita da su na ovoj XFX (DD model) voltaže zaključane, probali ljudi dizat iz windoza i slider se miče, pokazuje veće vrijednosti napona, ali nema nikakvih pomaka ni u OC-u, ni u temperaturama

Linkove za recenzije ove gori grafe imam u bokmarksima pa ti ih mogu poslat na PM.
Mogao sam birati za 1200 kn XFX ili Sapphire verziju graficke,odabrao sam Sapphire.

Generalno nemam prigovora na graficku,tiha,hladna,super vrti igre samo eto artefakti

Malo smo otisli u offtopic,ali eto ta je Sapphire dignuta tvornicki dosta sa taktovima i dizanjem napona rijesio probleme.

Dizanje napona nije diglo temperature,a pruzili nevideno gaming zadovoljstvo...
blava je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2015., 17:30   #191
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Iiii....grafička počinje ozbiljno crkavati.

Kodiram ja za faks par sati, ugašen 3D acceleration na Firefoxu i sličnima, grafička je na minimalnoj frekvenciji, GPU usage ~0% i odjednom kvadratići po desktopu.

Imam i7 pa sam preštekao monitor u DVI od matične, pa mogu kodirati, ali ništa od igrica. Probati ću navečer podignuti voltažu da vidim bude li šta od toga.

Baš bih volio čuti vaša mišljenja / iskustva: Kolko grafičkih vam je crknulo, jesu li bile nove ili rabljene, koja marka itd. Dosad sam mislio da sam jako pametan što kupujem najjeftiniji (bar u Hr dučanima) Gigabyte, ali izgleda da to nije bila dobra ideja
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 22:53   #