Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.09.2020., 21:43   #1
spinn
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 82
Preporuka za 24-inčni monitor, 144 Hz

Imam već dosta dugo Samsunga 245T, 24", s kojim sam zadovoljan u svemu osim u brzini osvježavanja -75 Hz. To se ne osjeti pri kraćem radu, ali kad satima radiš na kompu, kao ja u zadnje vrijeme, nije ti svejedno. Znači to je glavni i jedini faktor zašto ga želim promijeniti.



Uzgred, igram grafički zahtjevnije igre poput Horizon Zero Dawn i sl. Grafa mi je solidna, Radeon R9 390 (naravno, zastarjela je, ali šljaka bez greške, nije mi potreban 4K, niti tražim takav monitor, 1920x1200 mi je sasvim dobra rezolucija).



Nemam dakle problema s hardwareom, jedino što mi se oči umaraju na ovom monitoru kad radim dulje.


Tražim, dakle, preporuku za kvalitetan ravni monitor, što sličniji u specifikacijama mom Samsungu (vidi link gore), dakle 24 do27 inčni,16:10 (nikako 16:9), ali s osvježavanjem 144 Hz. Cijena do 7000 kn. (Btw, ne znam postoje li ovakvi monitori uopće, zato i pitam. Gledam recenzije po netu, svi neki ogromni i svi na 16:9, zakrivljeni ili imaju neku drugu falinku.)

Zadnje izmijenjeno od: spinn. 01.10.2020. u 09:23.
spinn je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na