Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.03.2015., 18:11   #1
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
3D printanje

Pozdrav svima!

zanima me dal se susreo tko poblize sa 3d printanjem, koliko je vremenski potrebno za izradu jednostavnijih stvari, koja im je cijena? vidim da u zagrebu vec ima podosta firmi koje se time bave.

LP

edit: raspitao sam se malo za cijene i brutalno su skupi. najveci problem je - modeliranje.

za jedan mali dio (plocica sa 2 prstena, nema sve skupa 6 x 6 cm) koji ne znam dal imaju 10 grama, cijena - ni manje ni vise nego - 350 kn (200 kn modeliranje i 150 kn za izradu).

nakon sto sam rekao da je to 3x skuplje nego cnc-ani aluminijski, cijena se spusta na 250 kn. sta je i dalje PUNO.

sta vi mislite o svem tome?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 19.03.2015. u 20:45.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 09:59   #2
glava11
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Orašje
Postovi: 0
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
Pozdrav svima!

zanima me dal se susreo tko poblize sa 3d printanjem, koliko je vremenski potrebno za izradu jednostavnijih stvari, koja im je cijena? vidim da u zagrebu vec ima podosta firmi koje se time bave.

LP

edit: raspitao sam se malo za cijene i brutalno su skupi. najveci problem je - modeliranje.

za jedan mali dio (plocica sa 2 prstena, nema sve skupa 6 x 6 cm) koji ne znam dal imaju 10 grama, cijena - ni manje ni vise nego - 350 kn (200 kn modeliranje i 150 kn za izradu).

nakon sto sam rekao da je to 3x skuplje nego cnc-ani aluminijski, cijena se spusta na 250 kn. sta je i dalje PUNO.

sta vi mislite o svem tome?

Očito si se obratio pogrešnim firmama ili "firmama". Ima ih dosta koji su mislili da je 3D printanje par klikova mišem i evo novca a daleko je od toga. Također cijene ni ne mogu biti povoljne za apsolutno sve vrste proizvoda, jednostavniji dijelovi koji se mogu izraditi nekim od klasičnih načina kao i male količine istih nisu isplativi za 3D printanje dok je nešto relativno kompleksno i teško ili ne dobavljivo itekako isplativo.

Radim u firmi koja nudi usluge 3D printanja i govorim iz iskustva jer smo imali svakakvih slučajeva a cijene su, naspram tih koje spominješ daleko korektnije.
glava11 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.03.2015., 12:36   #3
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
bio sam kontaktirao jos par firmi, ali sveukupno gledano, ide to presporo...
kontaktirao sam 3dfarmu, oni su dobili neke nove strojeve pa se s tim igraju i trenutno ne printaju...
kontaktirao sam izit, tamo su mi rekli 10 dana
ovaj decko kojeg sam nasao na njuskalu mi je izmodelirao i isprintao istu vecer. jest da sam ga dobrano platio, ali hitnost se uvijek placa
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 14:43   #4
glava11
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Orašje
Postovi: 0
OK znači ipak si riješio.. Svatko može biti u nekom započetom projektu pa samim tim i ne dostupan neko vrijeme, to mogu razumjeti kao i to da brže većinom znači skuplje. Ipak, "dečko sa njuškala" vjerojatno nema prijavljenu tvrtku/firmu/obrt pa ne plaća rekete a onda bi trebao biti i jeftiniji ali to je drugi par opanaka..

Ukoliko budeš trebao slične usluge u budućnosti, toplo preporučam 3dhubs.com, tamo ima dosta registriranih i tvrtki i privatnih osoba na čijim profilima možeš vidjeti dostupnost i cijene a pregledati ih možeš po udaljenosti od svoje lokacije. Svakako možeš se obratiti i meni osobno iako radim u BiH a ne znam smijem li staviti link ovdje.. (khm, spaceprint.me)
glava11 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 14:52   #5
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
gore je i taj lik, pogledaj drama's hub.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na