Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.08.2010., 10:43   #1
Prolega
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 98
Kreiranje Image-a obje particije

Znam da je ovdje na forumima već bilo govora o ovoj temi ali dojma sam da nigdje nisu razjašnjeni u potpunosti svi problemi.
Ono što se ja pitam jeste: Kako napraviti image svake pojedine particije na dual-boot sistemu na način da kod povratka bilo koje particije....ista radi.
Naime, svjedok sam brojnih tutorijala ovdje, napravi image sa acronisom, sa NGH-om, sa ovim ili onim, gurni Win xp/7 disk i popravi ovo ono, ali uvijek neki problemi. Ili fali MBR ili NTLDR, ništa ne protekne glatko bez nekih "stresova".
Da rezimiram: Želim napraviti image svake pojedine particije. Ako koja od njih pokaže znakove "umora", želim je vratiti na isto mjesto tako da bez posljedica radi ona prva. Pod kreiranjem image-a podrazumijevam image samo file-ova a ne kopiranje cijelog diska na primjerice vanjski HDD jer bi u tom slučaju vanjski HDD praktički služio samo za image obzirom da ga poneki programi trebaju formatirati u cijelosti.
Eto, cijenio bih znalce koji mogu postati na ovu temu i to po mogućnosti one koji su u praksi ovo probali i kome ovo "radi" a ne rekla-kazala, odn. trebalo bi ovo ili ono. Jer, ako napravim image i pokušam vratiti particiju, a ne radi ta ili ona druga zbog gore navedinih problema, opet nisam ništa napravio. Hvala, i molim admine ako se i povela neka rasprava o ovome, pa sam se ponovio, da imaju strpljenja jer zbilja nisam pronašao nigdje kvalitetno i bezposljedično rješenje ovog problema.
Prolega je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2010., 00:11   #2
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
koristi dd
danij3l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2010., 01:47   #3
Prolega
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 98
Citiraj:
Autor danij3l Pregled postova
koristi dd
iskreno, u zadnja 2 dana pokusao sam skuziti tutorijale dd Unixa i nisam uspio bas. Izgleda da je malo prekomplicirano za mene ili pak nisam vičan takvom "neintuitivnom sučelju". Ako postoje neki lakši put, a da je siguran, bio bih zahvalan.
Prolega je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2010., 01:52   #4
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
if= input file
of= output file

znaci ovako

dd if=/dev/sdb1 of=backup.dd

u prijevodu: backup prve particije drugog diska u file backup.dd

to je to.

naravno postoje odredjene finese, ali za to cesh se morat potrudit (ili pokushati s Clonezillom )
danij3l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na