Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2008., 15:10   #31
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Evo danas smo baš spajali na kompu tri particije u jednu, te pucali image od neke treće particije kaj je velika ko ove tri zajedno (doough ). Boot record je bio ostao od stare jedne particije od onih tri, i ghost je to vrlo uredno prepisao . Ghost 5. Naravno, na više kompova je to odrađeno, i sve funkcionira bez greške. Zaboravih snimati
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 10:55   #32
Armand
192.168.0.1
 
Armand's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: BiH
Postovi: 463
Poz Ekipa..

Desio se i taj dan kad me Norton Ghost 2003 izdade . Uradjeno sa bootabilnim cd-om iz DOSa vise desetaka imiđa i isto toliko vraceno na raznoraznim masinama sa razlicitim kontrolerima, razlicitim pata-sata diskovima i svakakvim cd/dvd romovima. Jao koliko mi je bilo krivo kad mi se ovo sinoc desilo, ne mogu vam opisat.

Masina je sljedeca,
MBO: Biostar Tseries P43/Intel ICH10
HDD: WD 250GB AAKS - SATA
DVD: LG - NeamPojmaKoji - SATA

Idemo dalje...
Prvo cu opisat regularan sljed dogadjaja kako je bilo do sada (mada mnogi to vec znaju, al hajd nece mi biti mrsko), a poslije toga cu opisat gdje zapne u mojoj najnovijoj situaciji.

Koristim Bootabilni CD Norton All-in-One 2005 koji izbaci bas onako fini meni na samom pocetku.
MENI:
1. Boot Norton AV
2. Boot Norton Ghost 2003
3. Boot Partition Magic 8.x - neznam tacno koja verzija, no nije ni bitno

Stisnem dvicu (2) i on automatski pocinje ispisivat one neke linije u dosu, i brzo dodje do pozicije kad kaze: PRESS ANY KEY TO BOOT FROM CD or DVD... eh ovdje mu opalim ENTER (ili ti ga Return) i on nastavlja dalje do....Starting PC-DoS 7.1... i onda se pojavljuje onaj meni..
1. Continue without Cd/DVD drivers
2. Load usb 1.1 drivers
3. Load usb 2.0 drivers i tako....dalje
Izaberem ovo prvo da nastavi bez drajvera i dok trepnes okom eto te u kvazi-grafickom sucelju norton ghosta i daljni postupak rada je na forumu isprican dosta puta...da ne ponavljam.

Ehhh... da je bilo ovako i ovaj put ja vjerovatno nebi nista ni pisao ovdje u ovom threadu, nego bi iz sjenke dalje samo citao i ucio, ali ne lezi vraze...

=================================================================

Sta se kod mene desava ...opis u nastavku:

.........izbaci bas onako fini meni na samom pocetku.
MENI:
1. Boot Norton AV
2. Boot Norton Ghost 2003
3. Boot Partition Magic 8.x - neznam tacno koja verzija, no nije ni bitno

Stisnem dvicu (2) i on automatski pocinje ispisivat one neke linije u dosu, i brzo dodje do pozicije kad kaze:

BOOTING....
BOOT DISK FAILURE


i tako stoji do beskonacno.......i onda koju god tipku da pritisnem samo nastavi normalno ucitavat Windowse sa C:

Da li je se kome ovo desavalo i kako je rjesio?
Pokuso sam svasta nesto, cackati i u biosu one achi/ide postavke ali napretka nije bilo. Ako je neko nasao rjesenje molio bih za odgovor. Odgovori tipa uzmi Acronis true image dolaze u obzir ako se ustanovi da nema spasa jer sa godinama sam stvarno stekao veliko povjerenje u ovaj Nortonov alat. Hvala


EDIT:
Evo gledam ovaj zadnji Hirens boot cd i na njemu se spominje

-Norton Ghost 11.5: Similar to Drive Image (with usb/scsi support).

Da li ova verzija Ghosta obavlja posao iz dosa na isti nacin kao ona 2003 (v.9) ??
__________________
P4 3.0 Prescott (Zalman 7000b-cu) @ Gigabyte 8ik1100
2x512 Apacer ddr400
AiW x800xt + vf900
Hitachi 80gb Sata2
Corsair HX520W
Linksys WRT54GL@Tomato 1.25.8515 RAF (Victek Mod)

Zadnje izmijenjeno od: Armand. 29.08.2009. u 11:17.
Armand je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 13:49   #33
Armand
192.168.0.1
 
Armand's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: BiH
Postovi: 463
Eh ovako...monolog se nastavlja, a vjerujte mi da vi koji i dan danas koristite ovaj tool da cete se susresti sa ovim problemom prije ili kasnije, naravno, prica je o pojedinim novijim masinama. Ja cu se potrudit da Vam makar dam neke smjernice za rjesavanje.

Prerovio sam symantecove forume i problem je poznat. U biti do ovoga dolazi na novijim masinama dok starije masine uredno bootaju Ghost. Zbog cega do ovog dolazi cini mi se da ni oni nemaju pojma, Sumnjaju na biose novijih ploca, kao u fazonu "bios cannot get enough information from the cd/dvd to complete the boot process."
Kreirani su bootabilni CD-ovi sa PC-DOS i sa MS-DOS boot fajlovima. Kod nekih rade ovi prvi, kod nekih ovi drugi, kod trecih neradi ni jedan od ova dva. Pokusavali su mjenjati i CD/DVD romove, ali napretka nema, pa tako da ovu opciju komotno mozete otpisat. Pojedinci se zale da im botabilni diskovi sa MS-DOS fajlovima bez problema dizu ghost, ali se zale da im MS-DOS nemoze identifikovati RAID polje, a PC-DOS moze.


Jedan od likusa sa foruma je problem rjesio tako sto je kreirao bootable Flash-USB-Stick, jer ni jedan od ova dva cd-a gore mu nisu pomogla. Kako se kreira bootabilni stik ni sam nemam pojma, ali provjerim kasnije pa vam napisem proceduru i linkove.
__________________
P4 3.0 Prescott (Zalman 7000b-cu) @ Gigabyte 8ik1100
2x512 Apacer ddr400
AiW x800xt + vf900
Hitachi 80gb Sata2
Corsair HX520W
Linksys WRT54GL@Tomato 1.25.8515 RAF (Victek Mod)
Armand je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 13:56   #34
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor Armand Pregled postova
Kako se kreira bootabilni stik ni sam nemam pojma, ali provjerim kasnije pa vam napisem proceduru i linkove.
Jednom sam koristio ghost na par masina odjednom i zayebao me na tih par masina, i od onda presao na acronis i uvijek sve sljaka.. Za bootable USB http://www.student.livjm.ac.uk/cmpsg...rive_guide.htm
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2009., 17:31   #35
Armand
192.168.0.1
 
Armand's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: BiH
Postovi: 463
Joke hvala na upustvu, bacim se na posao uskoro, ali prvo hocu da probam sa ovim drugim cd-om na kojem je MSDOS, na starom cd-u je PCDOS pa je mozda zbog toga.
__________________
P4 3.0 Prescott (Zalman 7000b-cu) @ Gigabyte 8ik1100
2x512 Apacer ddr400
AiW x800xt + vf900
Hitachi 80gb Sata2
Corsair HX520W
Linksys WRT54GL@Tomato 1.25.8515 RAF (Victek Mod)
Armand je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na