Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.03.2024., 18:37   #1
k1ter
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 143
Slušalice - zvuk kvrcka, prekida

Imam JBL slušalice E55BT i novo desktop računalo. Na računalo je spojen USB Bluetooth 'modul'. Povezao sam in-ear slušalice Xiaomi Buds 3T Pro i one rade normalno. Sada sam probao s over-ear JBL E55BT i zvuk je katastrofa - kvrcka, prekida, kasni, distorzija, neslušljivo potpuno, ne znam kako bih to još nazvao.



Što bi mogao biti problem? Windows 11 Pro up-to-date, kao i svi driveri. Onemogućio sam onaj Hands-free Telephony unutar propertiesa slušalice, ali nije pomoglo. Slušalice s mobitelom rade normalno. Sve one stvari tipa restart, pali gasi, ponovno spoji s BT - sve sam probao.
k1ter je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2024., 22:14   #2
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,305
Ocito los BT adapter.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2024., 22:48   #3
k1ter
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 143
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Ocito los BT adapter.
Ovaj je: https://www.futura-it.hr/orico-usb-b...00872/product/
k1ter je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2024., 14:36   #4
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
Probaj i druge USB slotove za svaki slučaj.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2024., 18:51   #5
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,305
Haloooo..BT 4.0 = govno za audio. Gledaj da je bar 5.0 na vise i da bar SBC codec podrzava (svaki normalan u biti). Bluetooth je primatno namjenjen trasferu audia a ne zvuka zato su tolke peripetije s tim sranjem.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2024., 22:03   #6
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
to se i meni događa sa blutut earbudsima,ja sam to rješio da mi ne smije bit na ploču spojen usb blutut dongle nego je spojen trenutno na razer blackwidow tipkovnicu a prije je bio na dell monitor spojen koji je imo usb portove,ni ja ne razumijem zašto kad je dongle na ploču spojen radi probleme.


ja sam na aliexpresu kupio,ovaj 5.3

https://www.aliexpress.com/item/1005...63f01802kBkKfE
__________________
prodajem starije komponente.

Zadnje izmijenjeno od: demetrius. 10.03.2024. u 22:10.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 14:32   #7
k1ter
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 143
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
to se i meni događa sa blutut earbudsima,ja sam to rješio da mi ne smije bit na ploču spojen usb blutut dongle nego je spojen trenutno na razer blackwidow tipkovnicu a prije je bio na dell monitor spojen koji je imo usb portove,ni ja ne razumijem zašto kad je dongle na ploču spojen radi probleme.


ja sam na aliexpresu kupio,ovaj 5.3

https://www.aliexpress.com/item/1005...63f01802kBkKfE
Probao sam i u druge USB portove uštekati na kućištu, ali isto je.

Ja imam DELL monitor s dva USB utora, ali meni ne prepoznaje BT dongle kad ga uštekam, hm. Preko čega bi se to uopće trebalo povezati? Monitor mi je povezan HDMI kablom.

Da, probat ću onda kupiti noviji BT dongle, tj. 5.3 verziju.
k1ter je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 14:42   #8
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Za monitor ti treba usb-a na usb-b 3.0 kabel (nemoj ga zamijeniti za usb 2.0 tzv printer kabel).

Mozda si ga i dobio s monitorom, ako nisi ovako igleda:
https://www.teragrand.com/cdn/shop/p...-2_405x319.jpg
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 15:11   #9
k1ter
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 143
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Za monitor ti treba usb-a na usb-b 3.0 kabel (nemoj ga zamijeniti za usb 2.0 tzv printer kabel).

Mozda si ga i dobio s monitorom, ako nisi ovako igleda:
https://www.teragrand.com/cdn/shop/p...-2_405x319.jpg
Thx, dakle to ipak opet ide u USB port na kućištu, pa mi nije jasno kak onda to može biti drugačije nego kad je direktno spojen (na samom kućištu).
k1ter je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 15:35   #10
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Pa da, uvijek je to usb na kraju. Moze biti bolje time sto bjezis od smetnji oko usb portova na maticnoj. A usb 3 je po tom pitanju vrlo zanimljiv:
https://news.ycombinator.com/item?id=24707479

Ono sto je po meni tu potencijalni problem je sto te sluske (sudeci po recenzijama) imaju uzasan BT prijem:
https://www.soundguys.com/jbl-e55bt-review-16097/
"Connection stability is poor: even with the source device no more than three feet from the headphones, static interrupts the signal multiple times a minute."

Ne bi rekao da moras traziti (naj)bolji BT5 dongle jer te sluske ne podrzavaju nista vise od BT4 i SBC-a. U teoriji bi trebao raditi bilo koji low end adapter.

Probaj dovuci taj dongle cim blize slusalicama, barem na monitor ga spoji ili izvuci produznim usb kabelom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2024., 19:43   #11
k1ter
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 143
Probao sam s produžnim USB kablom sasvim odmaknut od kućišta i približiti slušalice - isti problem.

I pitanje - kamo se šteka ovaj usb-b 3.0 kabel? Ne kužim, takav port nemam niti na monitoru niti na kompjuteru...

Zadnje izmijenjeno od: k1ter. 11.03.2024. u 19:49.
k1ter je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 20:01   #12
k1ter
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 143
UPDATE: Mislim da taj kabel meni ne paše, kod mene je USB-C za 'napajanje' ovih USB-A portova. I probao sam tako, sada mi je USB BT dongle uštekan u monitor, a povezan je monitor s Type C kablom na kućište (gdje je USB-A). I sami BT radi, ali sa slušalicama je i dalje isti problem.

Izgleda da ću ipak morati uzeti 5.0 dongle.
k1ter je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 21:35   #13
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Hmmmm ja bih razmislio o drugim slusalicama ili barem testirao jos neke sluske s tim adapterom. Ili spoji te JBL sluske na neki laptop s ugradjenim BT-om pa vidi kako se tamo ponasaju.

Ako su ti Xiaomi sluske radile, a ove ne... Jos i recenzije kazu da je BT bas slab na njima.

Za SBC codec kojeg podrzava taj JBL ti ne treba nikakav BT5 dongle. Noviji dongleovi nose sa sobom najcesce nove codece, ali SBC je maltene standardni codec od stoljeca sedmog.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 22:06   #14
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
naravno da moraš spojit komp i pc da dobiješ usb portove na monitoru,tj izgubit 1 na ploči da bi dobio 4 na monitoru govorim za dell 2412m,kabel si dobio s monitorom.

https://i.stack.imgur.com/gpaLN.png

po meni bi trebalo radit ako spojiš u neki vanjski usb port monitor/tipkoivnica možda i neki hub,abr meni radi,samo na ploči ne radi krči prekida,niti na pci-e usb portu,nešto smeta ili interferira,zašto bi radilo normalno na monitoru/tipkovnici a na ploči ne.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 16:34   #15
k1ter
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 143
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Hmmmm ja bih razmislio o drugim slusalicama ili barem testirao jos neke sluske s tim adapterom. Ili spoji te JBL sluske na neki laptop s ugradjenim BT-om pa vidi kako se tamo ponasaju.

Ako su ti Xiaomi sluske radile, a ove ne... Jos i recenzije kazu da je BT bas slab na njima.

Za SBC codec kojeg podrzava taj JBL ti ne treba nikakav BT5 dongle. Noviji dongleovi nose sa sobom najcesce nove codece, ali SBC je maltene standardni codec od stoljeca sedmog.
Dakle, JBL slušalice rade s laptopom (laptop ima BT 5.1). Rade i s mobitelom. Ali s desktop (novim) kompjuterom ne rade.

Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
naravno da moraš spojit komp i pc da dobiješ usb portove na monitoru,tj izgubit 1 na ploči da bi dobio 4 na monitoru govorim za dell 2412m,kabel si dobio s monitorom.

https://i.stack.imgur.com/gpaLN.png

po meni bi trebalo radit ako spojiš u neki vanjski usb port monitor/tipkoivnica možda i neki hub,abr meni radi,samo na ploči ne radi krči prekida,niti na pci-e usb portu,nešto smeta ili interferira,zašto bi radilo normalno na monitoru/tipkovnici a na ploči ne.
Meni na monitoru ne radi. Probao sam. Svi ostali BT uređaji rade (druge slušalice, tipkovnica, miš), ali JBL slušalice imaju tu distorziju ili čak prekidaju toliko da se jedva nešto čuje.

DODATNO: Kupio sam TP-LINK BT modul 5.0. Ista stvar, nikako ne radi. Niti na samom kućištu, niti produžni USB kabel, niti pak s monitora.

Više ne znam kaj probati, osim kaj sam vidio da mi je laptop (kao što sam gore naveo) BT 5.1

Znači sve varijante testirane s BT Orico 4.0 i TP-LINK 5.0

Nevjerojatno... Zaključak iz toga bi bio da mi treba 5.1 i za desktop kompjuter?

UPDATE: Isprobano i na drugom laptopu (Asus) s Bluetoothom 5.2 i slušalice normalno rade.

Zadnje izmijenjeno od: k1ter. 12.03.2024. u 19:18.
k1ter je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 20:31   #16
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Ako koristis bezicne tipkovnice i miseve, probaj izvaditi njihove adaptere iz svog kompa. 2.4GHz spektar je pun raznih uredjaja i smetnje su uvijek moguce.

I dalje ne vjerujem da BT verzija ima veze s tim because SBC codec.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 20:43   #17
k1ter
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 143
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako koristis bezicne tipkovnice i miseve, probaj izvaditi njihove adaptere iz svog kompa. 2.4GHz spektar je pun raznih uredjaja i smetnje su uvijek moguce.

I dalje ne vjerujem da BT verzija ima veze s tim because SBC codec.
I to sam upravo isprobao, jer imam tipkovnicu i miš koji su BT, a imam i još jedan gamerski miš koji nije BT, ali je bežični. Maknuo sam njegov adapter, ali i dalje potpuno ista stvar (da, resetirao sam kompjuter, ugasio/upalio slušalice, itd.).

Zadnje izmijenjeno od: k1ter. 12.03.2024. u 21:01.
k1ter je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2024., 08:30   #18
k1ter
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 143
Kako nikako ne mogu riješiti ovaj problem, došao sam na ideju da probam slušalice nekako upariti s pojačalom koje imam uz desktop kompjuter. Radi se o Onkyo CS-265 (https://bhpho.to/3wTSe3R). Naime, pojačalo ima BT, ali ako sam ja dobro skužio, samo ulaz - dakle, mogu upariti mobitel i puštati glazbu s njega na pojačalo.

E sad, pošto od prije imam ovaj uređaj Bluetooth audio transmiter NEDIS (https://bit.ly/43oHt5N), mogu ga uštekati u USB i audio in/out na pojačalu te mogu sve skupa spojiti na navedene JBL slušalice putem Bluetootha.

Međutim - opet problem. Javlja se neko cvrčanje kada je zvuk tiši, tj. kao lagana distorzija, cvrčanje, zujanje, što se ne čuje kada je zvuk pojačan, ali recimo kada pjesma počinje ili završava, čuje se i zaista iritira. A da ne govorim o nekim smirenijim pjesmama, onda se konstantno čuje u pozadini.

Znači, opet sam na ničem... Imam li kakvu alternativu da upogonim te slušalice kako spada s čistim zvukom?
k1ter je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2024., 21:22   #19
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
bezidejan sam,ali sve radi i blututh adapter i slušalice samo ti na novom desktop računalu ne radi,ni meni ne radi ni starom ni novom mislim kad su budsi tozog1 s aliexpressa spojeni na usb na ploči na monitoru/tipkovnici sve ok,možda u JBl nešto znaju više.

nema što od drivera bit,usb ko usb.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 02:56   #20
k1ter
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 143
Problem riješen kupnjom novih BT slušalica
k1ter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na