Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.05.2006., 13:38   #1
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
USPJESAN FLASH NOKIE 6680

evo i prije sam se raspitivao dal netko zna kako flashat nokiu 6680

e pa ja sam ju flashao, jako je jednostavno,samo srce malo jace lupa znajuci da se mob moze sj*bat dok traje proces
sad mogu flashat brijem da sve nokie, samo mi treba firmware za odredeni model nokie koji se zeli flashat
nedam svojih 200kn ljudima iz mobisa za cca 3.5 minuta posla : CoolRamb

ako nekog zanima kako se flasha i s cim, objasnim opce nije problem
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2006., 13:41   #2
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
zaboravih napisat mob mi sad radi neusporedivo brze
slike su jos bolje kvalitete
igre koje prije nisu imale zvuk sada ga imaju....
jed2i je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.05.2006., 22:06   #3
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Mislis novi firmware ili dekodiranje??
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2006., 22:15   #4
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
novi firmware

neznam al mozda se tak moze i dekodirat
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2006., 22:23   #5
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
mislim da dekodiranje ipak ide samo preko boxa .
iako neki mobiteli idu i samo preko generatora kodova .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2006., 23:37   #6
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Da bar ide preko boxa. Ja bi bio sretan. Pun kufer mi je vise cekanja rjesenja za te glupe bb5 symbian nokije
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2006., 00:08   #7
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
e ceka san i ja dekodiranje 6680 jako dugo i nakraju san je proda za 1000 kn i kupija SE k750
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2006., 00:08   #8
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Bruno_Rv
Da bar ide preko boxa. Ja bi bio sretan. Pun kufer mi je vise cekanja rjesenja za te glupe bb5 symbian nokije

da, ne ide ni preko boxa.
samo rastavljanje moba, skidanje UEMa itd itd.
radi ih jedan čovjek na svijetu, trenutno
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2006., 00:18   #9
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
I taj covjek se nalazi u Beogradu i do njega je nemoguce direktno doc jedino priko par osoba i dekodiranje je ukupno 1000kn oprilike
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2006., 07:39   #10
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
cuo sa da je 6680 moguce flashat samo preko boxa pa eto ja sam dokazao suprotno, dku 2 data cable par aplikacija i ozezi

potrazit cu jos malo na netu o tome

a jeste pretrazili oglasnik tam ziher ima likova koji dekodiraju
jed2i je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2006., 21:19   #11
B@re
Premium
Moj komp
 
B@re's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split,Hrvatska(Croatia)
Postovi: 310
Daj msn da te priupitam
B@re je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2006., 22:52   #12
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor jed2i
cuo sa da je 6680 moguce flashat samo preko boxa pa eto ja sam dokazao suprotno, dku 2 data cable par aplikacija i ozezi

potrazit cu jos malo na netu o tome

a jeste pretrazili oglasnik tam ziher ima likova koji dekodiraju

dobro si ti čuo, preko boxa je jedino moguć full flash cijelog mobitela, ti si isflešao samo ovaj user dio flasha... nazovimo ga flex, znači postavke i slično
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2006., 10:23   #13
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
neznam al ja sam obavio FULL flash
isto kao i kod boxa vjeruj mi

zvucis koda radis u mobisu?
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2006., 11:38   #14
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ma nije neki problem fleshati telefone. Skoro svaki ide preko com ili usb porta. Fleshanje telefona nije neki proces ,pise se i brise chip (uz par ispravki checksuma) i to je to. Dekodiranje je totalno drukcija procedura za koju je potrebno prckanje po eepromskom dijelu chipa.Vecina telefona od otprilike 2002 nadalje imaju EEPROM emuliran u flash chipu i tada je bilo malo lakse otkljucati telefon jer je bio potreban samo prefleshati taj dio flasha s patchiranim flashom ,ali sada je zastita pojacana triput i vise pa je malo drukcije. Iako za skoro svaki telefon postoji nacin da se besplatno dekodira,treba se zezati sa detaljima i programima koji se svako toliko pojave na internetu,ali ako ne znas o cemu se radi onda bolje ne dirati jer se neki telefoni mogu trajno ostetiti. Na nekima se treba rezati PCB (maticna ploca) kao recimo par modela siemensa,na nekima treba koristiti tzv. test point koji omogucava bootanje u telefon itd itd. Ukratko, za vecinu telefona nema vise "jedan klik misem" nacina za dekodiranje. Sjecam se vremena kad je za 3210 bilo potrebno iglu drzati na pinu eeproma i golu ruku ili nogu staviti na kuciste kompjutora da bi dobio masu kako treba i onda otkljucati telefon s klikom misa. Ta poza se trebala slikat
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2006., 01:08   #15
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Bruno_Rv
Ma nije neki problem fleshati telefone. Skoro svaki ide preko com ili usb porta. Fleshanje telefona nije neki proces ,pise se i brise chip (uz par ispravki checksuma) i to je to. Dekodiranje je totalno drukcija procedura za koju je potrebno prckanje po eepromskom dijelu chipa.Vecina telefona od otprilike 2002 nadalje imaju EEPROM emuliran u flash chipu i tada je bilo malo lakse otkljucati telefon jer je bio potreban samo prefleshati taj dio flasha s patchiranim flashom ,ali sada je zastita pojacana triput i vise pa je malo drukcije. Iako za skoro svaki telefon postoji nacin da se besplatno dekodira,treba se zezati sa detaljima i programima koji se svako toliko pojave na internetu,ali ako ne znas o cemu se radi onda bolje ne dirati jer se neki telefoni mogu trajno ostetiti. Na nekima se treba rezati PCB (maticna ploca) kao recimo par modela siemensa,na nekima treba koristiti tzv. test point koji omogucava bootanje u telefon itd itd. Ukratko, za vecinu telefona nema vise "jedan klik misem" nacina za dekodiranje. Sjecam se vremena kad je za 3210 bilo potrebno iglu drzati na pinu eeproma i golu ruku ili nogu staviti na kuciste kompjutora da bi dobio masu kako treba i onda otkljucati telefon s klikom misa. Ta poza se trebala slikat
ovo skoro svaki je iznimno krivo, no dobro.
TP se danas radi na svim siemensima od serije 55 nadalje. također, apsolutno svi sagem modeli i sve nove motorole počevši od v360 na ovamo.
full flash, danas, obuhvaća i eeprom i boot area i sam flash i user side area memorije, kako neki zove flex, PMM i slično. ako hoćeš samo flashat postavke, dobit novu multimediju udariš samo flex, odnosno PMM ili CNT i to je to. a ostatak mobitela nisi ni dotaknuo.: cheers2
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2006., 23:04   #16
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Inovator
ovo skoro svaki je iznimno krivo, no dobro.
TP se danas radi na svim siemensima od serije 55 nadalje. također, apsolutno svi sagem modeli i sve nove motorole počevši od v360 na ovamo.
full flash, danas, obuhvaća i eeprom i boot area i sam flash i user side area memorije, kako neki zove flex, PMM i slično. ako hoćeš samo flashat postavke, dobit novu multimediju udariš samo flex, odnosno PMM ili CNT i to je to. a ostatak mobitela nisi ni dotaknuo.: cheers2

Nisi ni ti bas u pravu no dobro. Za recimo moto v3 ne treba TP cak ni za boot verziju 8.26,za siemens serije 65,recimo cx65 do verzije 43 ne treba TP itd itd. Za puknut CNT ti treba bar fleshanje MCU-a za ispravan rad telefona (bez toga postoji sansa da steka,sto ne znaci da ce stvarno stekat).Flex je slican ,ali ga mozes samostalno ubacit bez MCU-a. A ovo SKORO SVAKI je iznimno pravo ,jer SKORO sve telefone mozes fleshati preko USB ili COM porta. To sto se neki algoritmi za unlock ili boot loaderi ucitavaju samo preko nekih boxeva jer se samo preko tih boxeva dobiva "support" za daljnje verzije telefona,to je druga prica. Jedino se recimo stare motorole (3688,3690, startac,microtac itd) ne mogu fleshati preko obicnih portova jer je komunikacija drukcija. Prije su se nokije fleshale preko COM ,pa LPT pa sad dolazimo na ono COM ili USB. Tvornicki flashevi nisu namijenjeni za flashanje eeproma nego samo flash (software,firmware nazovi to kako hoces + jezicni paket) i content tj PMM. Flex se izvorno koristio na motorolama. Ovi se brandovi mogu fleshati preko USB ili COM -porta:
Motorola- od otprilike v60 pa nadalje do danas
Siemens- SVI
Samsung- SVI
Ericsson/Sonyericsson - SVI
Alcatel - SVI
Necu spominjati Nec,Bosch,Panasonic,Benq,Sharp,LG,Mitsubishi,Philips.... Svi oni se mogu fleshati preko COM ili USB porta.
Jedino NOKIJE i SAGEM su malo zahtjevniji sto se tice komunikacije pa treba imati boxeve za to. Osim par nokija,recimo eto u ovom slucaju 6680,ako je stvarno covjek nasao program.

Nadalje,unlock,mijenjanje imei-a,uem programiranje,uskladjivanje checksuma,boot repair i slicne "radnje" na nekim telefonima se ne mogu bas uraditi preko obicnog porta,ali i to bi se dalo uraditi kad bi postojali adekvatni programi,ali se za takve stvari ne isplati raditi programe koji bi radili na obicnim USB/COM portovima,ali to je vec druga strana price.

BTW @ jed2i
koju verziju firmware-a si stavio i da li je stabilna?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2006., 11:10   #17
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
5.04.07
zadnji firmware
i nasao sam program s kojim sam obavio FULL flash, vec mi je glupo ovo govorit

inace program je phoenix
inovator ako se ne varam s tim se obavlja full flash?

a o tom kolko je stabilan
igram call of duty na njemu
i jos dosta ngage igrica

samo je finta kad igras ngage igre moras imat plavi zub upaljen neznam zakaj je to al tak je na svim symbianima kad hoces igrat ngage igre
i drugi programi mi rade bez greske
kamera mi slika kvalitetnije slike
kad slikam s blicom slika mi nije zuta nego je normalna

sve u svemu ja sam full zadovoljan
i da battery meter mi radi tocnije
prije kad bi mi prva crtica iscurila ove ostale bi otisle jako brzo
sad je ful tocan
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2006., 14:49   #18
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor jed2i
5.04.07
zadnji firmware
i nasao sam program s kojim sam obavio FULL flash, vec mi je glupo ovo govorit

inace program je phoenix
inovator ako se ne varam s tim se obavlja full flash?

a o tom kolko je stabilan
igram call of duty na njemu
i jos dosta ngage igrica

samo je finta kad igras ngage igre moras imat plavi zub upaljen neznam zakaj je to al tak je na svim symbianima kad hoces igrat ngage igre
i drugi programi mi rade bez greske
kamera mi slika kvalitetnije slike
kad slikam s blicom slika mi nije zuta nego je normalna

sve u svemu ja sam full zadovoljan
i da battery meter mi radi tocnije
prije kad bi mi prva crtica iscurila ove ostale bi otisle jako brzo
sad je ful tocan
Odlicno.Bas mi je trebala jedna potvrda iz prve ruke za frenda.
BTW. Ovo sto si ti napravio nije full flash jer nisi fleshao eeprom. Fleshao si MCU ,PPM i CNT tj ,glavni dio firmware-a,jezicni paket i multimediju. Da si fleshao i eeprom ,dobio bi ili prazan IMEI ili izmjenjen i telefon ne bi bio funkcionalan dok ne vratis IMEI i jos neke "sitnice" ali to je vec drukcija procedura.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2006., 21:00   #19
AMDhammer
Premium
Moj komp
 
AMDhammer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VT
Postovi: 367
ajd daj koji link sa firmwareom za 6670
AMDhammer je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2006., 16:47   #20
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
mogu ti preporucit samo forume gdje mozes pogledat sve kaj te zanima


www.dotsis.com
www.iphone-forum.org
www.symbian-mobile.org
i da ima jedan forum
upisi u google burek forum i naci ce ti taj forum
mislim da je forum.burek.co.yu il tak nesto neznam
jed2i je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na