Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.06.2006., 18:49   #1
tomass
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1
GPS

htio bih instalirat gps na svoj mobilni i naisao sam na par zanimljivih kompanija kao sto su tomtom, nav4all i route66. s obzirom da je nav4all program besplatan oni me i najvise interesuju ali ja se slabo razumem u sve to. zna li ko kako da izaberem pravog provajdera?
tomass je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2006., 16:37   #2
Pantera-N
Premium
Moj komp
 
Pantera-N's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: In front of the monitor
Postovi: 1,592
kao prvo moraš napisato koji imaš mob...inače ništa! a koliko ja znam, tomtom i nav4al su jedni od boljih, čak sam na netu našao tomtom sa hrvatskim kartama
Pantera-N je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2006., 19:36   #3
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Kak to uopče radi?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2006., 20:23   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
TomTom radi samo na nekim mobitelima što je i navedeno na njihovim stranicama. Postoji i verzija za PDA tipa iPaq. Prije jedno godinu dana tražio sam frendici karte, ali nije bilo ničega zapadnije od Italije i južnije od Austrije. Da bi radio moraš imati GPS jer je TomTom ustvari route planer.
Princip rada je jednostavan - uspoređuje tvoju poziciju pomoću GPS-a sa kartom koju ima u memoriji i vodi te lijevo, desno,... Hebeno je ako se nešto radi na cesti pa je zatvorena i onda moraš tražiti alternativne rute od točke A do točke B.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2006., 19:58   #5
milance
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1
ja licno ti preporucujem nav4all jer ako ti mobitel nema gps a nalazi se na njihovoj listi onda ti je to najeftinija varijanta. njihov gps je dobar a jedan je od najjeftinijih na trzistu, plus dobijas i njihov program besplatno. imaju dosta mapa, skoro cijelu evropu, mozda cak i BIH...: stoopid a mozes i da izaberes jezik na kom bi da ti je navigacija...
milance je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na