Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.05.2006., 19:52   #31
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
Citiraj:
Autor Bruno_Rv
nekad ti je trebalo samo par kablova ali danas trebas kupit box za svaku sitnicu.
Jedan box koji radi par modela SE,nokije i samsung recimo dodje oko 400€ onda za motorole ti dodje oko 500€,za siemense oko 300€, uglavnom treba malo vise ulozit,i to nemozes sve dekodirat. Kao recimo Nokiju 6680.
P.S. Nije nelegano.
...ili možeš nać nekog ko to već radi (može bit i iz Indije npr???)..dogovorit se i ne kupuješ skoro ništa...tip to obavi umjesto tebe a ti samo primjeniš....
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2006., 20:38   #32
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ja sam svoju Nokiu sam otključao (internet je divna stvar kada ga znaš koristiti). Bez ikakvih kabela ili boxova. Bila na HT-u, a sad guta sve SIM. Probao sam i na jednoj od Tele2, ali nije išlo. Kasnije su mi rekli di sam fulao.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2006., 21:21   #33
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ma, našao sam i ja kod za svoj trenutni X100 i probat ću ga uskoro...

Ali X300 je među novijim mobitelima, pa teško da ću nać za njega...mislim da ću morat iskeširat neke nofce
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2006., 00:18   #34
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor alimilano
...ili možeš nać nekog ko to već radi (može bit i iz Indije npr???)..dogovorit se i ne kupuješ skoro ništa...tip to obavi umjesto tebe a ti samo primjeniš....

Ne kuzim. Siemens nema sanse na kod (osim onih par modela siemensa koje opce ne proizvodi Siemens nego SonyEricsson ili Panasonic kao sto je recimo ST55), moras kupit box i kabel,samsung neke modele mozes bez kabla ,a druge samo dok su jos verzije software-a starije,za ostale ti treba kabel,box,nokije ces vecinu sredit bez kabla,osim BB5 telefona sa Symbianom koji se ne mogu ni bez kabla ni sa kablom nego ih moras slati u Srbiju,SE ne mozes bez boxa i kabla,Motorolu nema sanse bez boxa i kabla (ima na netu par servisa koji prodaju kodove za 15-20€ ali to ti dodje ko da ga otkljucas kod lokalnog servisera),Panasonic nema sanse bez boxa (osim nekih starijih modela) itd itd.

Kad otkljucas telefon (ako ne mijenjas nikakav software radi toga) ne mijenja se nista u software-u i u vecini slucajeva se moze zakljucat na zeljenu mrezu.
Mijenjanje IMEI-ja ima svrhu u samo par modela telefona jer je tako jedini nacin da ga otkljucas. Inace je u Velikoj Britaniji to zabranjeno i mozes dobiti 5 godina zatvora za to.
Otkljucavanje telefona u vecini EU zemalja i kod nas je potpuno legalno osim u cini mi se Italiji gdje te mogu poslati u chuzu za to.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2006., 12:26   #35
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Oglasnici su puni likova koji za 100kn otključavaju mobitele. Jeftinije je to nego kupovanje kabela, boxova i sl. Ne mijenjaš mob svakih 7 dana.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2006., 14:15   #36
markich
RIAA
 
markich's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: zg
Postovi: 197
mozda i on zeli krenuti u taj posao....
ovak,, ako se dobro sjecam, dok sam ja trazio sve to SAMO za sonyericsone,, treba ti paket koji ukljucuje Terminator Dongle (kablovinjje) i pripadajuci software,, i ako se ne varam, mislim da sam to naso na netu da je cijena bila 250$ ili € , neznam tocno,,,, al pazi to je samo za SE mobitele... probaj u gugl ulupat "terminator dongle sony erikson" paš nać za njih... al s tom stvarkom, mozes ama bas sve, i mjenjat imei i softw ma sve sve sve.......
markich je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2006., 14:27   #37
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor coconut
Oglasnici su puni likova koji za 100kn otključavaju mobitele. Jeftinije je to nego kupovanje kabela, boxova i sl. Ne mijenjaš mob svakih 7 dana.
znam da je jeftinije ,ali pogledaj stho sam na pochethku threadha napisao "dekodiranje mobowa :-)))))))"hehhe,ako netko misli krenuti u taj poslic...
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2006., 16:21   #38
Gladius-
Premium
 
Gladius-'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Citiraj:
Autor Tomy no.1
znam da je jeftinije ,ali pogledaj stho sam na pochethku threadha napisao "dekodiranje mobowa :-)))))))"hehhe,ako netko misli krenuti u taj poslic...
ja znam 3 lika koja za 80kn rade (i mislim da je to fixna cijena kod vecine ''dekodera'' ) cak sam cuo od frenda da ga je odkodirao za 70...
anyways ja sam odkodirao svoju t-com motorolu v300; imao sam ju na tele2, i sad odnedavno ju imam na VIP-u i sve normalno radi. : goood :
Gladius- je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2006., 18:10   #39
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor markich
mozda i on zeli krenuti u taj posao....
ovak,, ako se dobro sjecam, dok sam ja trazio sve to SAMO za sonyericsone,, treba ti paket koji ukljucuje Terminator Dongle (kablovinjje) i pripadajuci software,, i ako se ne varam, mislim da sam to naso na netu da je cijena bila 250$ ili € , neznam tocno,,,, al pazi to je samo za SE mobitele... probaj u gugl ulupat "terminator dongle sony erikson" paš nać za njih... al s tom stvarkom, mozes ama bas sve, i mjenjat imei i softw ma sve sve sve.......
Terminator vise ne sljaka. To je proslost. On je radio t28,t68,r320 itd itd... ali ne sljaka vec sigurno godinu-dvije.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2006., 19:28   #40
markich
RIAA
 
markich's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: zg
Postovi: 197
velim,, ja sam to davno gledao
markich je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2006., 12:50   #41
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Jel ima netko ovdje iskustva s dekodiranjem Nokie 6280? Jel može kodom? Ako nekoga čak zanima, za malo novaca ga može i dobiti čim ga dekodiram
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2006., 21:52   #42
kiki89
Premium
Moj komp
 
kiki89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 228
nemoze preko kodova
kiki89 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2006., 21:57   #43
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor coconut
2. nisam baš siguran da se može vratiti u prvobitno stanje, ali ako ti kažeš da može...
može, kod mreže se jednostavno upiše nazad u eeprom otkud se prije toga obrisao, znači za otključavanje
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2006., 21:58   #44
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Zvijerko
Jel ima netko ovdje iskustva s dekodiranjem Nokie 6280? Jel može kodom? Ako nekoga čak zanima, za malo novaca ga može i dobiti čim ga dekodiram
6280 može dekodirat samo operater na koju je zaključana...
Od BB5 Nokia otkljačat se mogu : 6630, 6680, N70 i N90. Sve ostale ne.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2006., 10:00   #45
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
evo ja sad radim jedan "projekt" tj spremam se flashat svoju nokiu 6680

neznam al mozda je moguce i otkljucat mob tako
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2006., 01:15   #46
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor jed2i
evo ja sad radim jedan "projekt" tj spremam se flashat svoju nokiu 6680

neznam al mozda je moguce i otkljucat mob tako

nije moguće vjeruj mi...
mob nije kodiran tako da je kod zapisan u flash čipu, bilo bi odveć prejednostavno..
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2006., 09:37   #47
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
bas gledam na netu izdan je prvi bb5 unlocker ne radi sa svim bb5 modelima al kazu da s nekima radi

sam ga nigdje nemogu nac za download
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2006., 01:10   #48
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor jed2i
bas gledam na netu izdan je prvi bb5 unlocker ne radi sa svim bb5 modelima al kazu da s nekima radi

sam ga nigdje nemogu nac za download

kad ga pokreneš, budeš se (ne)ugodno iznenadio, no zbog pravila, ne smije ti reći što ćeš naći : wtf :
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2006., 19:03   #49
B@re
Premium
Moj komp
 
B@re's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split,Hrvatska(Croatia)
Postovi: 310
Sta to?
B@re je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na