Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2022., 14:45   #63901
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Pasajarca, prije par godina je Mercedes C klasa pocinjala na 250k...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 14:49   #63902
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Niš, čeka se 3-4 godine



Da, bit će tad u pola cijene
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 14:56   #63903
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Zapalil sam se a novog Civica, pošaljem upit u Ruting reda radi i dobijem odgovor da početna cijena je - 275 faking tisuća kuna.

Sve je to ok, auto je zbilja bonbon, i motorizacija i eksterijer i interijer i onak, ponajbolji u klasi, ali cijena je zbilja za usrat se.

Niš, čeka se 3-4 godine
Eh, kolega s posla isto se raspitivao.

274 xxx kuna je bio osnovni model hibrida, baš ono najniže što se može.

Njegov, što je on tražio s nešto više opreme se rastegnuo na 300k, mislim da je spominjao neki sport model.

Da, cijene ošle jako gore.

Ali vjerujem da možeš očekivati za 3-4 godine gotovo 40% cijene dolje.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 16:08   #63904
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Da, bit će tad u pola cijene
Danas se prodaju auti koje cu ja voziti za 10 godina
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 16:53   #63905
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
pošaljem upit u Ruting reda radi i dobijem odgovor da početna cijena je - 275 faking tisuća kuna. Sve je to ok, auto je zbilja bonbon, i motorizacija i eksterijer i interijer i onak, ponajbolji u klasi, ali cijena je zbilja za usrat se. Niš, čeka se 3-4 godine
U kojoj god dekadi ili ekononskoj prici gledas na spomenute - kupac je izgubio!

Njihovo pokrivanje Honde, nabava, cekanje i najvaznije, cijene, po meni su zadnja primisao na kupovinu. Siguran sam da imas po webu barem desetak vecih ili maticnih teme, gdje mozes citati angedote jos iz 90-tih. Imat ces sate citanja. Posebno ako bacis oko u arhivu hr.rec.automobili. Tamo je radio davno.... Matija?

Postignuce je kad od marke, prodajom, napravis jos skuplju klasu! Te godinama i godinama, udaljavas ljude. Mali koncesionari, dilercici, ne znam, ne pratim Hondu, ali sve je bolje od njih. Ne pratim sadasnje cijene, ali ako je ista onome od prije, ustedit ces i novca.

....
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 20:43   #63906
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Vjerujem da netko ima iskustva s privatnim parkingom, tj. dvorišnim parkiralištem. Ne mi se više iz dana u dan ponavljati ljudima da dvorište kuće nije javni parking, pa me zanima smijem li staviti znak (obična ploča za zabranu parkiranja s napomenom da je privatni posjed) na ogradu od strane kolnog ulaza? Znači, ulaz u dvorište je s glavne ceste uz čiji rub je javni parking. Ne znam da li bi komunalni redari reagirali na to. Ograda je, naravno, u privatnom vlasništvu. Znam da ni znak neće u potpunosti riješiti taj problem, ali nadam se da će netko reagirati.
Privatna površina je javna po nekoj prometnoj definiciji -dok nije ograđena.
Daklem samo ograda/rampa i slično
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 04:53   #63907
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Privatna površina je privatno vlasništvo i ne može biti javna površina po nijednoj postojećoj definiciji. Privatno vlasništvo je ustavna kategorija i nijedan zakon ne može biti jači od toga.
Slažem s time da su ograda ili rampa najbolji preventivi protiv divljeg parkinga.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 06:06   #63908
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Privatna površina je privatno vlasništvo i ne može biti javna površina po nijednoj postojećoj definiciji. Privatno vlasništvo je ustavna kategorija i nijedan zakon ne može biti jači od toga.
Slažem s time da su ograda ili rampa najbolji preventivi protiv divljeg parkinga.
Miješaš pojam privatnog vlasništva i javnosti u (prometnom) smislu dostupnosti

Zaboravih točno definiciju al ide nekako da je to površina dostupna ljudima bez vremenskog ograničenja.

Recimo parkiralište trgovačkog centra bez ograda je javna površina, ako je ograđena i ima rampu koja je otvorena samo dok radi taj dućan, onda nije više javna.

Tako da ako hodaš/voziš nekom površinom koja nije ničim ograđena/označena, ti ne moraš znati da je to nečije privatno vlasništvo.
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 07:20   #63909
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
https://m.sibenik.in/zupanija/parkir...9;/159091.html


Ok, sta bi napravili na mjestu ovog gore vlasnika kuce?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 07:22   #63910
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Automobili

Kod susjeda po traktor/viljuškar/kamion i izveo ga ručno iz dvorišta na cestu. Bez milosti za takve idiote.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 08:24   #63911
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
https://m.sibenik.in/zupanija/parkir...9;/159091.html


Ok, sta bi napravili na mjestu ovog gore vlasnika kuce?
Poslagao bih betonske blokove/vreće s pijeskom oko auta, a vlasniku vozila bih predložio da do auta dođe na način da se pokuša nagoditi sa mnom ili sudski, a do rješenja situacije nek uzme rent-a-car.

Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Kod susjeda po traktor/viljuškar/kamion i izveo ga ručno iz dvorišta na cestu.
I na kraju bi bio kriv za eventualnu štetu nastalu usput.

Citiraj:
Bez milosti za takve idiote.

Ovo se slažem u potpunosti.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 08:48   #63912
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Privatna površina je javna po nekoj prometnoj definiciji -dok nije ograđena.
Daklem samo ograda/rampa i slično
Ograđena je. Ali se borim s vjetrenjačama. Krepao mi je sustav daljinskog otvaranja, pa su motori postavljeni na ručno otvaranje. Da ne idem sad u dubiozne "političke" odnose među suvlasnicima, vidim da je jedino rješenje da zaključam tu prokletu ogradu. Zanimalo me samo smijem li "okačiti" znak jer sam nešto čitao na temu službene i "neslužbene" prometne signalizacije. Vjerojatno sam i sam nešto krivo interpretirao.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 08:51   #63913
Tulio
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 49
Tesko za prihvatiti, ali postajemo kao USA. Ili nazalost, morati cemo postati.

Ako je nesto privatno i tvoje, onda je na tebi na se osiguras da samo ti imas ulaz/pristup na isto, a ne da racunas na zdrav razum ostalih.

Slican problem imam i sam sa 4 parkirna mjesta iza kuce, koja je namjenjena meni ili za goste mojih apartmana. Ko kako se u susjedstvu izgradilo xyz zgrada a bez parkinga, nije se jednom desilo da se netko parkira i ode.
Tako da sam uzeo 4 ona podizna stupica, montirao i sad svatko dobije kljuc, kad ga nema ga podigne i stvar rijesena.

Nazalost, bilo kakvo ostecivanje vozila moze samo nastetiti, koliko god u datum trenutku ti dodje da razbijes auto u komadice.
Btw razlivena teglica meda po sajbi je uvijek OK rijesenje
Tulio je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 08:54   #63914
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor cro_ryder Pregled postova

I na kraju bi bio kriv za eventualnu štetu nastalu usput.

.
Ma možemo na sud za to. Ostavio je neovlašteno u privatnom dvorištu na vlastitu odgovornost.


Nego, kaj se dogodilo s Vukovarskom u smjeru istoka? Dugo nisam ujutro prošao njom al to sad nemreš uhvatit dva semafora zelena. Kreneš na jednom, na drugom se pali crveno i tak do Drzićeve, a nine neka gužva bila. Vozilo se normalno
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 09:00   #63915
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor Tulio Pregled postova
Tesko za prihvatiti, ali postajemo kao USA. Ili nazalost, morati cemo postati.

Ako je nesto privatno i tvoje, onda je na tebi na se osiguras da samo ti imas ulaz/pristup na isto, a ne da racunas na zdrav razum ostalih.

Slican problem imam i sam sa 4 parkirna mjesta iza kuce, koja je namjenjena meni ili za goste mojih apartmana. Ko kako se u susjedstvu izgradilo xyz zgrada a bez parkinga, nije se jednom desilo da se netko parkira i ode.
Tako da sam uzeo 4 ona podizna stupica, montirao i sad svatko dobije kljuc, kad ga nema ga podigne i stvar rijesena.

Nazalost, bilo kakvo ostecivanje vozila moze samo nastetiti, koliko god u datum trenutku ti dodje da razbijes auto u komadice.
Btw razlivena teglica meda po sajbi je uvijek OK rijesenje
Ja sam stavio isto parking čuvare. Rezultata nije bilo jer je prvi bio odvaljen nakon mjesec dana, a drugi nakon pola godine. Da, odvaljen. Prvog je nokautirao Golf 4 (vidio na vlastite oči), a drugog kombi koji nije ni osjetio da ga gazi. Jedino zadovoljstvo je bilo što je i golf stradao priliko nokauta
Znači, majstor ga odvali, izađe van da vidi štetu i vidi da ga gledam s prozora. Dok sam se spustio, ostao je samo dio branika u dvorištu
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 09:08   #63916
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Tulio Pregled postova
Nazalost, bilo kakvo ostecivanje vozila moze samo nastetiti, koliko god u datum trenutku ti dodje da razbijes auto u komadice.
Btw razlivena teglica meda po sajbi je uvijek OK rijesenje
Postoji jedno sredstvo koje se zove Liquid Ass, to je nešto najgore što u životu možete pomirisati. Jedan špric toga bio je dovoljan da prostoriju veličine 20 kvadrata učini potpuno nenastanjivom i uz jedno 15-20 minuta luftanja. Miris raspadajućih lešina može se smatrati aromom ili nekim Coco Chanel parfemom u usporedbi.

Kad bi netko nekoliko kapi toga kapnuo u usis zraka kabine sve me strah što bi to moglo zahtjevati za eliminaciju. Iskreno, ne bi se začudio da bi bilo potrebno ispiranje svih cijevi za zrak, promjena filtera zraka i čišćenje kabine ozonom
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 09:21   #63917
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
https://m.sibenik.in/zupanija/parkir...9;/159091.html


Ok, sta bi napravili na mjestu ovog gore vlasnika kuce?
Probušiš mu gume. Da doći će policija i da biti ćeš osumnjičen ali sumnja bez dokaza je....

Frendu je tako luđak iz ulice na dva auta izbušio gume i još je par automobila je stradalo na isti način. Susjedi dobro znaju tko je to napravio ali bez dokaza...ama baš ništa.

Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Zapalil sam se a novog Civica, pošaljem upit u Ruting reda radi i dobijem odgovor da početna cijena je - 275 faking tisuća kuna.

Sve je to ok, auto je zbilja bonbon, i motorizacija i eksterijer i interijer i onak, ponajbolji u klasi, ali cijena je zbilja za usrat se.

Niš, čeka se 3-4 godine
Za 30k kn više dobijem volvo s90 B4. Stvarno ne vidim u kojem svemiru bi se odlučio za civic.

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 21.10.2022. u 09:36.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 09:26   #63918
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Evo, jedna anegdota od prije dobrih 25 godina, dosta slična ovome gore.

Bio s starcima na moru, sreli slučajno poznanika iz grada gdje smo onda živili. Družili se s njim i njegovom familijom tako na moru par dana, da bi zadnji dan prije nego smo mi išli kući (taj poznanik je ostajao još par dana nakon nas), on zamolio mog starog da mu posudi 2000kn da može još ostati na moru.

Nakon svađe i razgovora mojih roditelja, stari je posudio (pričamo tamo o ranim poslijeratnim vremenima, kada je 2000kn bilo dosta novaca).

I tako, prolaze tjedni, mjeseci, stari zove, ovaj se ne javlja itd.

Da bi stari odlučio jednog dana otići do njega doma, ući u dvorište, kucati i lupati po vratima i slične manevre.

Rezultat: 500kn kazna i sud za mog staroga, remećenje javnog reda i mira + povreda privatnog vlasništva.

Dan danas, taj čovjek kada vidi moje starce ili mene, odlazi na drugu stranu ceste. 2000kn starci nikada vidjeli nisu.
Mommistake je offline   Reply With Quote