Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 22.05.2019., 15:48   #44521
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp

Igorr's Avatar

Datum registracije: Aug 2006
Ček samo malo, malo ću karikirati i skratiti, ali govori se o ICE automobilima koji za "pravu" vožnju troše 20-30 litara, i koje "se ima ne da bi se gledala cijena održavanja, potrošnje i cijene goriva" i ti sad odjednom govoriš o nekakvim (ne)isplativostima za Teslu
I uspoređuješ cijenu nove tesle i polovnog M5.

Gle, kao što sam rekao, svatko kupuje za svoj novac i treba kupiti ono što njega veseli, a ne neke xy likove na forumu.
Nije mi namjera nikog uvjeravati da je u krivu ili što god.

Samo razmišljam na glas kako me zanima kakva će biti vrijednost ovih trenutnih ICE mašina u narednih 5-15 godina kad se tržište više napuni električnim mašinama, te kad dođe do koliko/toliko smjene sa novijim generacijama vozača.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 15:55   #44522
coconut
Premium
Moj komp

coconut's Avatar

Datum registracije: Mar 2006
Oglas

Oglas
Staro 22.05.2019., 16:02   #44523
Lewis
Freelancer
Moj komp

Lewis's Avatar

Datum registracije: Jan 2007
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Ček samo malo, malo ću karikirati i skratiti, ali govori se o ICE automobilima koji za "pravu" vožnju troše 20-30 litara, i koje "se ima ne da bi se gledala cijena održavanja, potrošnje i cijene goriva" i ti sad odjednom govoriš o nekakvim (ne)isplativostima za Teslu
I uspoređuješ cijenu nove tesle i polovnog M5.

Pa nepostoji 15 godina stara Tesla (pitanje hoce koja tolko izdrzat uopce da bi se isplatilo zamjenit bateriju nakon tolko vremena?) to i je moja poanta, to ti i govorim - ne ? Da imam 100k Eur viska nebi kupio teslu a za 20-25k nemogu kupit polovnu Teslu a polovni M5 mogu (necu ali mogo bi da zelim), zaci to i je poanta price kad sam rkeo da usporedjujes kruske i jabuke.

Citiraj:
Gle, kao što sam rekao, svatko kupuje za svoj novac i treba kupiti ono što njega veseli, a ne neke xy likove na forumu.
Nije mi namjera nikog uvjeravati da je u krivu ili što god.

Samo razmišljam na glas kako me zanima kakva će biti vrijednost ovih trenutnih ICE mašina u narednih 5-15 godina kad se tržište više napuni električnim mašinama, te kad dođe do koliko/toliko smjene sa novijim generacijama vozača.
Vjerovao ti ili ne ali ovakvi ICE auti poput M5 ce za 10 godina vrijediti vise nego je placen prije 2 godine kad je kupljen (pod uvjetom da ostane odrzavan/u vonzom stnaju naravno).

cinimi se po tvom misljenju da ti razmislajs da ce ama bas svi htjeti elektro aute i da nikog nece zanimati neki ICE sportski auto, mislis da sad mlade zanimaju isto tako samo elektor/Tesle i slicni da ama bas nitko od danasnje mladezi nevoli old school V8, V10 i slicne motore nego se svi "pale" samo na EV pa ove ICE nece imat ko kupovat za 5,10,15 godina ?
Staro 22.05.2019., 16:05   #44524
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp

Igorr's Avatar

Datum registracije: Aug 2006
Ne kuzimo se, a ja nemam vremena pisati još 10 postova
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 16:34   #44525
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp

Gabre's Avatar

Datum registracije: Jan 2004
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Svakom njegovo ali kad ovaj V10 zaurla covjek se najezi cak i kad smao turura u leru bez da se vozis a kad stisnes "M" na volanu pa on pocne grgljati i zapali jos cilindara taj zvuk/osjecaj ti tesla nemoze dati ni da ima 2000 konja .

apsolutno

Citiraj:
Ma slažem se, ako je taj zvuk ono što čovjeka pali/ježi/nešto treće - go for it
Najbitnije da si ti zadovoljan, što te boli briga što bi netko drugi kupio na tvom mjestu.

Moje osobno mišljenje je da je to više stvar navike i "znanja" trenutnih i starijih generacija, koje povezuju brzinu, ubrzanje, sportske karakteristike sa zvukom.
I da ako ne odrastaš s tim, da ćeš i drugačije gledati na to.
Mislim da će klinci koji će se tek roditi, imati već solidno drugačiji pogled na sve to.

Kolega u San Franciscu ima Mustanga V8, i stvarno je pojava, i ima moćan zvuk.
Ali osobno ne bi tako nešto ni razmatrao kraj S P90D.

ti brkas kompletno namjenu i vrstu automobila.

M5 kupujes za gustanje u voznji, za divljanje zavojima, za kruzanje kroz sumu sa spustenim prozorima a da ti ispod nogu pjeva motor i kako ti taknes papucicu tako on pjeva natrag.

Tesla je tako dosadan auto, anemican u pogledu gusta u voznji, a taj okretni moment i sus u ledja dobijes sa bilo kojim 500+ks autom, kao sto je i taj tesla.

Vozio sam 90D, i osim tog inicijalnog iznenadjenja velikog okretnoh momenta u kretanju i poklapanju gasa, nista drugo mi nije dobro kod tog auta.
no kad shvatis da taj tesla ima, koliko 580ks? i da kada sjednes u jedan RS7 sa isto 560ks, onda ti je jasno da i RS7 hebeno zaljepi u sic i ide jednako ili bolje od Tesle, a kamoli u zavoj gdje tesla nema sto traziti.

Prvo zbog tezine,a drugo sto ce nakon 20-30km se baterije pregrijati i usporiti.

Sto mislis zasto nema hot lapa sa nurburgringa, ili tako negdje... pa jer ne moze odvest 20kmu komadu a da se ne prigerije.

Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Mislim da je doživljaj brzine jači/bolji kada imaš i zvučnu kulisu od 8 ili 10 cilindara bolji od samo lijepljenja za sic i zvuka elektro motora kod EV

tako je. plus handling.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 22:43   #44526
Inovator
Premium
Moj komp

Inovator's Avatar

Datum registracije: Nov 2005
Tesla je sterilitet po pitanju samog pojma vožnje. M5 je pojam vožnje.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 23:28   #44527
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp

mamutarka's Avatar

Datum registracije: Aug 2005

Staro 22.05.2019., 23:34   #44528
rap_4_life
Premium
Moj komp

rap_4_life's Avatar

Datum registracije: May 2006
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Tesla je sterilitet po pitanju samog pojma vožnje. M5 je pojam vožnje.
Uspoređivat teslu i M5 je svetogrđe...
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 00:15   #44529
Inovator
Premium
Moj komp

Inovator's Avatar

Datum registracije: Nov 2005
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova

Polako, ali sigurno Opel gubi identitet.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 00:25   #44530
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp

mamutarka's Avatar

Datum registracije: Aug 2005
pa jesu sad pod PSA? jesu, šta oćete

Oglas
Staro 23.05.2019., 06:26   #44531
coconut
Premium
Moj komp

coconut's Avatar

Grandtour X me bočnom linijom neodoljivo podsjeća na P3008
Staro 23.05.2019., 06:54   #44532
papčić
Brat od Đon Vejna
Moj komp

papčić's Avatar

Datum registracije: Nov 2007
Opel i identitet
Nestalo ga je sa zadnjim rednim sestakom
Staro 23.05.2019., 07:25   #44533
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp

zgmmax's Avatar

Datum registracije: Sep 2009
Updaetali su gmaps i vidio da su stavili pozicije od kamera unutra.
Koliko sam skuzio ikonica kamere se pojavi samo ako postoji kamera na izabranoj ruti.

To je feature kojega su najavili pocetkom godine. Jos sta su rekli da ce staviti je i znakove ogranicenja.

Preuzete su pozicije iz wazea tako da upozorava i za kutiju tam kod rudesa/vrbana i na krugama.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 07:42   #44534
burmuz
Premium
Moj komp

burmuz's Avatar

Datum registracije: Mar 2007
Mislim da su puni pogodak hibridi, pogotovo za budućnost. Porsche 918, La Ferrari i sl... zašto ne uzeti "najbolje" iz oba svijeta? Ili nešto normalnije : https://www.index.hr/auto/clanak/aud...u/2087244.aspx

Osobno su mi električni auti fora za isključivo po gradu na posao i šoping, čak i za poslovne ljude koji dosta putuju pa eto da se uštedi na putnim troškovima ali za iole kakav gušt to mora ići na fosil. Dok ne izume nešto treće što će biti bolje od navedenog.

Ali ruku na srce, iduće godine ću uzimati novi auto i ne pada mi na pamet uzimati dizel pošto dosta putujem po EU a i planiram imati auto barem 10 godina, nekako mi se čini da neće baš biti dozvoljeni u svim gradovima, tako da ide benzinjara, naravno min 200ks, to je prvo što gledam.
P.S. i da, ovaj downsizing je čista katastrofa, skidam kapu švabama što se odupiru koliko toliko, možda još koja iznimka. Dođe mi da si kupim neki stari auto sa 2.0 16v motorom samo da ga imam da ne zaboravim osjećaj kada ga zavrtiš u crveno.

Zadnje izmijenjeno od: burmuz. 23.05.2019. u 08:03.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 08:03   #44535
Elven
Premium
Moj komp

Elven's Avatar

Datum registracije: Sep 2002
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova

Predobro! i ACCORDing (kad je već auto forum ) to https://www.zero2turbo.com/2019/05/b...r-zetsche.html to je on u reklami!

Kažu "BMW has jumped on this opportunity with a brilliant ad featuring the man himself and their BMW i8 Roadster. ".
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 08:07   #44536
Mommistake
Moderator
Moj komp

Mommistake's Avatar

Datum registracije: Nov 2008
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Polako, ali sigurno Opel gubi identitet.
Neka izgubi hrđu umjesto identiteta, onda će biti auto...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 08:09   #44537
coconut
Premium
Moj komp

coconut's Avatar

Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Mislim da su puni pogodak hibridi, pogotovo za budućnost. Porsche 918, La Ferrari i sl... zašto ne uzeti "najbolje" iz oba svijeta? Ili nešto normalnije : https://www.index.hr/auto/clanak/aud...u/2087244.aspx

Osobno su mi električni auti fora za isključivo po gradu na posao i šoping, čak i za poslovne ljude koji dosta putuju pa eto da se uštedi na putnim troškovima ali za iole kakav gušt to mora ići na fosil. Dok ne izume nešto treće što će biti bolje od navedenog.
Kako piše u članku, taj Q5 će koštati 14.700€ (kod nas će to narasti na barem 16.000€) više u odnosu na normalnu verziju. Kada će netko izrefundirati tih 14.700/16.000 € kroz vožnju? Prije će se auto raspasti nego što će taj iznos biti izrefundiran.

Ako ćeš puno putovati, onda bi ti plinjara bila isplatljivija od benze. Pogotovo ako uzmeš neki model kojemu su plin tvornički ugradili.
Staro 23.05.2019., 08:11   #44538
nub
PREMIUM
Moj komp

nub's Avatar

Datum registracije: Dec 2014
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Predobro! i ACCORDing (kad je već auto forum ) to https://www.zero2turbo.com/2019/05/b...r-zetsche.html to je on u reklami!

Kažu "BMW has jumped on this opportunity with a brilliant ad featuring the man himself and their BMW i8 Roadster. ".
Naravno da nije on

Samo lik koji izgleda slicno. Al fora reklama
nub je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 08:16   #44539
D1viry
Premium
Moj komp

D1viry's Avatar

Datum registracije: May 2010
Električni auti neće nikada u potpunosti izbaciti iz upotrebe vozila sa motorom sa unutrašnjim izgaranjem. Jednako tako nijedan sustav grijanja nije u potpunosti izbacio kruta goriva. Još uvijek imam kamin u kući i stvarno mi je dobro došao pri nestancima struje po zimi.
Ne pišem o standardnim autima, koje velik broj nas vozi, nego o radnim/vojnim vozilima.
Igrom slučaja sam prije više od 20 godina saznao koliko troši jedan ruski vojni kamion. Vozač je rekao da troši 100 litara na 100 kilometara. Na moje pitanje "Čega?", odgovor je bio "Bilo čega.".
Znači, sipaj gotovo bilo šta zapaljivo i on ide.
To nikad neće biti moguće sa električnim vozilima. Struja ne leži uokolo. Zapaljivih tekućina ima posvuda.
Spomenuti kamion su jednom vozili na rakiju, iz zaj**ncije. Čisto da vide jel ide i išao je.
Staro 23.05.2019., 08:59   #44540
Elven
Premium
Moj komp

Elven's Avatar

Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Naravno da nije on

Samo lik koji izgleda slicno. Al fora reklama
A ne znam. Jako mu je slican. A i morao je u mirovinu da dodje mladji, koji ce gurati strujiće. Mozda im je s ovime htio pokazati da i on voli elektricne aute
Staro 23.05.2019., 09:18   #44541
nub
PREMIUM
Moj komp

nub's Avatar

Datum registracije: Dec 2014
Prvo, hibrid je u reklami. Drugo, morao bi bit kompletno lud da napravi reklamu s jednim od najvećih konkurenata

Nije više ceo, ali je i dalje Mercedesov čovjek, čak štoviše, 2021 će preuzet ulogu predsjednika nadzornog odbora. https://media.daimler.com/marsMediaS...l?oid=41363518

Nadam se da se šališ
nub je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 09:27   #44542
T}{OR
DBS
Moj komp

T}{OR's Avatar

Datum registracije: Nov 2010
Citiraj:
Koliko sam skuzio ikonica kamere se pojavi samo ako postoji kamera na izabranoj ruti.

To je feature kojega su najavili pocetkom godine. Jos sta su rekli da ce staviti je i znakove ogranicenja.

Preuzete su pozicije iz wazea tako da upozorava i za kutiju tam kod rudesa/vrbana i na krugama.
Hvala na info. Neka dodaju još i mjesta policije uz ovo što si naveo i GG, vraćam se na Gmaps koji sa AA radi besprijekorno.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 09:27   #44543
Elven
Premium
Moj komp

Elven's Avatar

Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Prvo, hibrid je u reklami. Drugo, morao bi bit kompletno lud da napravi reklamu s jednim od najvećih konkurenata

Nije više ceo, ali je i dalje Mercedesov čovjek, čak štoviše, 2021 će preuzet ulogu predsjednika nadzornog odbora. https://media.daimler.com/marsMediaS...l?oid=41363518

Nadam se da se šališ
A onda nije ako ostaje u Daimleru. Ma citao sam nesto da su ga prisili u mirovinu zbog orjentacije na elektricne aute. Pa sam pomislio da postoji sansa da im se isao osvetiti.

Ali ako se nije skroz razisao s njima onda nema sanse da je on.
Staro 23.05.2019., 09:31   #44544
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp

Pupo's Avatar

Datum registracije: Jun 2005
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ja nema šanse s tim jednim autom, ako uračunam i drugi, onda možda. U svakom slučaju pomalo je navlakuša jer se reklamira kao 400kn, ali tko se dosta vozi možda i uspije toliko potrošiti. Ali si vezan za crodux. Još nešto, popust se ne kombinira s drugim akcijama, npr. tko ima HAK karticu koja isto nosi neki sitni popust na croduxu.
U startu su mi u među ponudama s compare Croatia bili najskuplji, ako se uračuna 400 kn naoko ispadaju najpovoljniji, ali ne baš puno jer je teško potrošiti tih 400.

Koliko to radite godišnje kilometara kada nemožete potrošiti popust na taj način? Dal vam se uopće isplati posjedovati auto s obzirom na redovne servise i zamjenu guma?
Staro 23.05.2019., 09:37   #44545
Alister
Premium
Moj komp

Alister's Avatar

Datum registracije: Aug 2009
Pa ako ja dobro računam trebaš natočiti 1330 litara goriva u godinu dana da potrošiš taj popust. Ili u mom slučaju trenutne potrošnje preko 25000 km godišnje, ne rade svi takvu kilometražu
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 10:19   #44546
stops
Premium
Moj komp

stops's Avatar

Datum registracije: Feb 2013
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
A onda nije ako ostaje u Daimleru. Ma citao sam nesto da su ga prisili u mirovinu zbog orjentacije na elektricne aute. Pa sam pomislio da postoji sansa da im se isao osvetiti.

Ali ako se nije skroz razisao s njima onda nema sanse da je on.
To naravno nije on

https://www.bmwblog.com/2019/05/22/b...n-a-funny-way/
stops je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 11:56   #44547
jed2i
Premium
Moj komp

jed2i's Avatar

Datum registracije: Jul 2004
Citiraj:

Da, to sam primjetio....
Na žalost nema sve kamere (waze ih isto nema sve)
Najbolji program za to je za sada My patrol
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 12:05   #44548
c-shadow
Premium
Moj komp

c-shadow's Avatar

Datum registracije: Feb 2007
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Koliko to radite godišnje kilometara kada nemožete potrošiti popust na taj način? Dal vam se uopće isplati posjedovati auto s obzirom na redovne servise i zamjenu guma?
Ne treba generalizirati
S gledišta nekoga tko živi u npr. Zg i može svaki dan ići na posao tramvajem financijski se ne isplati imati auto.
Ali ako je u pitanju selendra i nema opcije javnog prijevoza onda nema izbora i auto se mora imati.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 12:35   #44549
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp

zgmmax's Avatar

Datum registracije: Sep 2009
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ja sam taman negdje na granici sa 13tkm 90% gradske voznje.

Danas je luksuz vrijeme, a sa autom ga dosta usparas.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 12:39   #44550
IcyTexx
Premium
Moj komp

IcyTexx's Avatar

Datum registracije: May 2007
Kad sam kupovao osiguranje, Croatia je od konkurencije svake godine bila osjetno skuplja od tih mizernih 400kn.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno