Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 26.01.2020., 19:34   #1
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp

TheProfiler's Avatar

Datum registracije: Feb 2007
problem: čudne horizontalne titrajuće crte

pozz svima, ovako: crkla mi stara GTX 770 pa sam uzeo novu (polovnu) MSI GTX 970 G1 Gaming, i sve 5, brza, tiha, hladna, ko zmaj. I ofc instalirao zadnje NVidia drivere 441.08 baš za Win10. Sve 5, ali sad primjećujem i u igrama i na desktopu nekakve čudne horizontalne titrajuće crte (kao blago zelenkaste, ožda i ne, ovisi o pozadini??), nabolje se kuže na tamnim pozadinama. Ne kuži se na prvu, nego izbliza. Ne znam kako to točno opisati, prvi put vidim. A screenshot mislim da ne bi pomogao, ne bi se kužilo jer se preslabo vidi ali u radu i igranju se itekako kuži.
Spojen sam na monitor preko DVI-a kao na staroj 770 gtx, nemam HDMI kabal uopće. Ne znam gdje početi, je li do falš grafičke, drivera, možda kupiti HDMI kabal pa spojiti, ne znam....ali sad kad vidim da je tu, jako iritira. Ne kontam za početak je li hardverski ili softverski problem. Imao netko sličnih (loših) iskustava? Grafa je stvarno mrak i ne bih je želio vraćati.
Staro 26.01.2020., 22:22   #2
MAHER
Premium
Moj komp

Datum registracije: Apr 2005
crkla memorija vjerojatno.

probaj počistit drivere i instalirat prije čisto da ne bude glupost
MAHER je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Staro 26.01.2020., 22:39   #3
Matebaron
Premium
Moj komp

Matebaron's Avatar

Datum registracije: Feb 2008
Ako je do grafičke, možda bi se i moglo vidjet na screenshotu. Mada i meni više izgleda kao da je do kabla. Jel se javlja na svim rezolucijama i refresh ratu?
Staro 26.01.2020., 23:01   #4
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp

TheProfiler's Avatar

Ma driveri su novi, piknuo grafu kad sam donio, odmah driver cleaner i sve počistio staro od NVidie i onda na novo zadnje drivere. Jedino probat s nekim starijima, ovi novi su za rtx seriju i 1660 specijalizirani i tome slično, možda bolje da probam neke starije. A i kupit ću sutra HDMI kabel pa s njim probat spojit iako mi to baš nema puno smisla.
Lupio screenshot ali ne vidi se ništa, trebao bi bit gif hahaha da se vidi, pomična slika a ne stacionarna. Skroz tanke crtice ili valovi, kako god i titraju lagano. Kao da neki refresh rate hebe, ne znam jel to može imat veze s memorijom. Kao kad žarulja titra skroz lagano kad nema dobar kontakt ili tako nešto. Probat ću se i poigrat s NVidia control panelom, mijenjat razne settinge pa vidjet.
Staro 27.01.2020., 07:56   #5
tiki66
tiki
Moj komp

tiki66's Avatar

Datum registracije: Sep 2007
Poslikaj s mobitelom pa stavi. Možda je problem i u monitoru? Probaj spojiti na tv ili drugi monitor
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2020., 10:00   #6
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp

TheProfiler's Avatar

Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Poslikaj s mobitelom pa stavi. Možda je problem i u monitoru? Probaj spojiti na tv ili drugi monitor
Ma monitor je ziher ok jer do prije par dana na staroj grafi toga nije bilo. TV nemam uopće.
Slikao mobitelom ali uzalud, prefina je smetnja da se skuži tak, baš se okom mora gledat. Od slike ništa. Prek moba samo refresh rate vidim kako ide hehe
Probao spojit na HDMI ali dvi-hdmi converter (nemam čisti hdmi kabel a ne da mi se baš pljunut 30-35 kn ako ne moram) pa nemam slike uopće na monitoru onda wtf....čudno. Pa vratio na DVI.
Staro 28.01.2020., 13:18   #7
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp

TheProfiler's Avatar

Dopuna: čitao po netu da je slične probleme ekipa riješila spajanjem na HDMI pa otrčao i kupio HDMI 2.0 kabel. Ali ofc, problemo. Kad iskočam VGA/DVI i uštekam samo HDMI, monitor veli "check your signal" i analog i tako nešto, ne radi preko HDMI.
Spojim nazad DVI, odem u settinge od monitora ali nigdje nema za odabrat HDMI kao konekcija.

Solved: morao napraviti firmware update sa Samsungovog sitea, sad prepoznaje HDMI. FFs koliko hebade i posla da uštekaš jedan kabel. Ugl, nema više titranja, očito neki problem sa DVI portom na ovim grafama.

Zadnje izmijenjeno od: TheProfiler. 28.01.2020. u 14:45.
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 15:16   #8
Matebaron
Premium
Moj komp

Matebaron's Avatar

Datum registracije: Feb 2008
Hajd super da si riješio.
Staro 28.01.2020., 15:36   #9
elzel
Premium
Moj komp

elzel's Avatar

Datum registracije: Apr 2004
Događalo se meni zbog kabla konkretno baš DVI, ali nije kabel bio neispravan, nego jednostavno nedobro spojen, nisam ga zašarafio nego samo utaknuo u monitor pa je skliznuo dolje. Živcirancija dok ne skušiš, a događalo mi se slično s DP-om zbog adaptera mini DP na 7850, nije bio kvalitetan pa se događalo slično sa slikom. Evo, možda će iskustva kolege nekima uštedit živaca
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 17:31   #10
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp

TheProfiler's Avatar

Ma loše sam komponente napiknuo hehehe...čitam po forumima vani da baš ove 970 GTX imaju problenma s DVI portom, al baš ovi Samsung Syncmaster monitori problema sa HDMI spajanjem ahahahaha....baš bad luck za mene, ali eto riješio oboje.
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno