Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 15.10.2016., 18:31   #1
NateC
Premium
Moj komp

Datum registracije: Jun 2014
Nvidia Shadowplay

Pozdrav svima iz Nvidia tabora.

Razmišljam o tome da ozbiljno umirovim svoju AMD R7 260, i ova tema će vjerojatno presuditi o tome. Prije sam imao Nvidia GTX 650, kada sam je kupovao recimo da sam primjetio da Shadowplay u to doba nije bio nešto. Zanima me; dal' se što promjenilo? Dal' itko koristi ovaj software za snimanje gameplaya? Kako ste zadovoljni istim? Usporedba s Bandicamom/Frapsom?

Isprike moderatorima ako ovo spada u software podforum, znam to.. ali nekako mislim da bi ovdje to bolje pasalo.

Hvala svima.
NC.
NateC je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2016., 16:15   #2
Chuxonja
Premium
Moj komp

Chuxonja's Avatar

Datum registracije: Jun 2012
Ne koristim ga tolko jer slabo snimam gameplay. Ak kad god trebam neki footage, iskoristim upravo shadowplay I ono doba je radio solidno što se snimanja tiče.
Oglas

Oglas
Staro 19.10.2016., 18:41   #3
DraŽ
Premium

DraŽ's Avatar

Datum registracije: Jan 2008
Citiraj:
Autor NateC Pregled postova
Pozdrav svima iz Nvidia tabora.

Razmišljam o tome da ozbiljno umirovim svoju AMD R7 260, i ova tema će vjerojatno presuditi o tome. Prije sam imao Nvidia GTX 650, kada sam je kupovao recimo da sam primjetio da Shadowplay u to doba nije bio nešto. Zanima me; dal' se što promjenilo? Dal' itko koristi ovaj software za snimanje gameplaya? Kako ste zadovoljni istim? Usporedba s Bandicamom/Frapsom?

Isprike moderatorima ako ovo spada u software podforum, znam to.. ali nekako mislim da bi ovdje to bolje pasalo.

Hvala svima.
NC.
Izašao ti je nedavno GeForce Experience 3.0, od sada trebaš imati account ili povezat postojeći facebook/google account s GeForce Experienceom.

Ne znam točno šta se sve promjenilo verzije 1.0 i 2.0, ali sada imaš fini overlay kojeg možeš pozvati sa ALT+Z. Tamo su sve postavke, možeš ih mijenjat i tokom igre. Možeš ručno podesit hotkeyeve za snimanje, fps counter, stream itd. Da, tu je i direktno streamanje i možda još neki featurei poput direktnog uploadanja screenshota na imgur.

"... the GeForce Experience 3.0 is 3x faster and consumes 50% less memory than the previous version." - Nvidia

http://imgur.com/a/1CzKJ -> par slika

Koliko sam ga ja probao koristit, ništa ne usporava gameplay tokom snimanja na gtx 1060.

Imaš video isječke, pa si pogledaj kak izgleda u praksi. U nekim starijim igrama moram priznat da mi shadowplay ne radi uopće, dok u novima uglavnom radi.
DraŽ je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2016., 19:15   #4
alen.s
Premium
Moj komp

alen.s's Avatar

Datum registracije: Oct 2007
Citiraj:
Autor NateC Pregled postova
Usporedba s Bandicamom/Frapsom?
Fraps san koristija doslovno par puta jer je bija pretežak za moj pc, igranje i snimanje frapsom jednostavno nije išlo. Shadowplay je osjetno lakši za sustav a kvaliteta snimka je odlična. Tek sam odnedavno vlasnik nvidije tako da shadowplay nisan pretjerano koristija...čisto da vidim kako radi a radi jako solidno.

Imaš i dobru foru za skrinšotove zvanu Nvidija Ansel (igra mora podržavat) pa možeš dobit ovako nešto;
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	images.akamai.steamusercontent.com.jpg‎
Views:	171
Size:	504.8 kB
ID:	17106  
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2016., 10:48   #5
dean225
DD9512
Moj komp

dean225's Avatar

Datum registracije: Jun 2009
Shadowplay je super stvar. Pali i gasi se direktno iz igre. Komp ga ne osjeti. Jedino sto su za moj pojam ti fileovi super veliki. Ja sam snimio video od cca 2,3min = 2,5 gb sto je stvarno puno. Kvaliteta videa i zvuka je vrhunska. Ali cemu toliko veliki videi?
Staro 21.10.2016., 17:59   #6
alen.s
Premium
Moj komp

alen.s's Avatar

Datum registracije: Oct 2007
Očito si zaboravija kolikve je fajlove radija fraps, par minuta 10gb
Očito se nisi poigra ni s postavkama za snimanje; ako su ti fajlovi preveliki smanji sa 60 na 30 fpsa i smanji bit rate.
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2019., 19:32   #7
djdado16
Premium

Datum registracije: Feb 2015
jel samo ja imam problem kad hocu broadcastat na twitch preko shadowplaya...nikako mi ne prolazi, ulogiram se al cim pocne stream automatski stane
djdado16 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2019., 20:50   #8
nickross
Budget gamer
Moj komp

Datum registracije: Nov 2017
Skini obs, free je i više opcija nego shadowplay
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 08:59   #9
djdado16
Premium

Datum registracije: Feb 2015
je al obs crpi cpu gdje gubim po 10 20 fpsa, dok shadowplay sve radi preko graficke te ne gubim nijedan fps.....
djdado16 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 12:46   #10
nickross
Budget gamer
Moj komp

Datum registracije: Nov 2017
Pa možeš birati ide li encoding preko cpu ili grafičke te postoji nvenc za nvidiju i posebno za amd.
nickross je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Staro 13.05.2019., 20:33   #11
T}{OR
DBS
Moj komp

T}{OR's Avatar

Datum registracije: Nov 2010
Koristim ga isključivo za snimanje videa, imaš u mom primjere videa nastalih Shadowplayem.

Citiraj:
Autor DraŽ Pregled postova
Izašao ti je nedavno GeForce Experience 3.0, od sada trebaš imati account ili povezat postojeći facebook/google account s GeForce Experienceom.

Ne znam točno šta se sve promjenilo verzije 1.0 i 2.0, ali sada imaš fini overlay kojeg možeš pozvati sa ALT+Z. Tamo su sve postavke, možeš ih mijenjat i tokom igre. Možeš ručno podesit hotkeyeve za snimanje, fps counter, stream itd. Da, tu je i direktno streamanje i možda još neki featurei poput direktnog uploadanja screenshota na imgur.

...
Ja sam si složio novi account, nepovezan s bilo kojim drugim profilom (Google, FB itd.). Nuisance ali to odradiš jednom i GG.

Kasnije verzije v2 su me zezale, kraj videa je znao biti corruptan. No sada snima sve uredno od kada je v3 vani.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno