Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2020., 19:05   #2431
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 982
Citiraj:
Autor Keano16 Pregled postova
Hvala na detaljnim informacijama...

Djeluje mi jednostavnije staviti USB hub u UPS, te na njega spojiti PC i NAS. Time oba dva uredjaja (PC i NAS) dobivaju status od UPS-a i to je to. PC ce se ugasiti onda kada to odredim u softveru na PC-u (Powerpanel), NAS ce se ugasiti onda kada to postavim u njegovom alatu.

Nije li to jednostavnije i logicnije?

Mislim da ne možeš staviti USB hub na UPS. U ovom slučaju računalo ili NAS je host, a UPS je device. Hub ide na host i onda se u njega može uključiti više deviceova, recimo na računalo možeš spojiti USB hub i onda uštekati u hub dva UPSa. Ali ne možeš obrnuto, podijeliti jedan UPS među više računala. Ovo što ti Nikky kaže je rješenje, neka jedan uređaj (NAS) komunicira sa UPSom preko USBa, a onda dalje informacije dijeli sa računalom preko SNMPa ili čega već.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 09:00   #2432
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Izazivaš dim s tim spajanjem.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2020., 09:01   #2433
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Onda preskacem!

Zadnje izmijenjeno od: Keano16. 27.03.2020. u 09:06.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 11:00   #2434
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Keano16 Pregled postova
Hvala na detaljnim informacijama...

Djeluje mi jednostavnije staviti USB hub u UPS, te na njega spojiti PC i NAS. Time oba dva uredjaja (PC i NAS) dobivaju status od UPS-a i to je to. PC ce se ugasiti onda kada to odredim u softveru na PC-u (Powerpanel), NAS ce se ugasiti onda kada to postavim u njegovom alatu.

Nije li to jednostavnije i logicnije?
Nece raditi, po tome bi mogao imati neki USB Hub spojen na printer i onda spojiti 4 PCa na jedan printer, guess what-nece raditi.
nije to kao telefonski/zvucnicki kabeli koji su analogni gdje paralelnim spajanjem mozes dobiti multipliciran signal. Nikky ti je sve objasnio kako trebas napraviti.

UPSovi znaju imati serijski spoj sa RJ11 portom, taj bi mozda cak i mogao splitati da dobijes signal na dva razlicita uredjaja ali Nikky ti je dao opis kako to napraviti da bude sustav rock solid.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 19:15   #2435
S1r1uS
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Mars
Postovi: 77
Razmišljam o kupnji NAS uređaja da napravim svoju bibilioteku filmova i serija a da ne ovisim o tome da mi komp mora biti upaljen non stop.
Ako može preporuka NAS uređaja i harda. Vidim Synology je hvaljen pa sad ne znam koji bi bio dobar. Čak i 1 HDD bay bi bio dovoljan za mene ja mislim.
I dalje bi torente držao na kompu a ovo bi bilo samo za library iliti kućni Netflix sa hr titlovima i za ostale ukučane.
S1r1uS je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 19:32   #2436
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Za to mi super funkcionira QNAP NAS TS251+ s 2xWD40FRX 4TB diska.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 20:23   #2437
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Citiraj:
Autor S1r1uS Pregled postova
Razmišljam o kupnji NAS uređaja da napravim svoju bibilioteku filmova i serija a da ne ovisim o tome da mi komp mora biti upaljen non stop.
Ako može preporuka NAS uređaja i harda. Vidim Synology je hvaljen pa sad ne znam koji bi bio dobar. Čak i 1 HDD bay bi bio dovoljan za mene ja mislim.
I dalje bi torente držao na kompu a ovo bi bilo samo za library iliti kućni Netflix sa hr titlovima i za ostale ukučane.
Otprilike ti to ide ovako:
Za samo pohranu filmova dosta ti je osnovni 1bay Synology. Ali počet će te svrbiti, dobro je imati backup, pa ćeš razmišljati o sljedećem koraku i 2bay verziju. Za kućno korištenje ti je dovoljna J serija.
Onda ćeš otkriti da synology ima svoj torrent klijent i da ti je bolje skidati direktno sa njega jer ionako radi, a možeš mu dodati zadatke preko mobitela i od bilo kuda. Onda će shvatiti da si previše opteretio sa svojih 10-20 download i seed, a i vidjet ćeš da synology ima još hrpu drugih stvari tipa svoj vlastiti dropbox, mailserver, server za kamere itd...
Onda ćeš početi kombinirati koliko ti zapravo diskova treba i jačina NAS-a.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 20:26   #2438
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Tocno kako ti je Libertus rekao. Kada shvatis sto sve mozes zeljeti ces vise.

Ja osobno koristim NAS za: file storage (sada mi je sve na njemu, 2 diska), mirror najvaznijeg foldera i na HDD u kompu (mjera predostroznosti), torrent klijent koji skida direktno bez PC-a, digao sam i FTP server, i sl...
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 22:30   #2439
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,527
odmah idi na 418Play i pokaš disk po disk
barem po 4TB


ili kupis neki dlink, zxyell i čao miki .. ako nemas takve zahtjeve ko mi ovdje
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 22:35   #2440
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Nakraju ce od "storage za filmove i serije" zavrsit na 10.000kn verziji NASa .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2020., 22:43   #2441
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,085
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nakraju ce od "storage za filmove i serije" zavrsit na 10.000kn verziji NASa .
Bas zato mi NAS glumi Dell Optiplex iz potpisa 😁😁

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 22:46   #2442
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,527
a takvi smo mi ovdje
iz jedne krajnosti u drugu krajnost


ja sam imao zyxell 2TB 7 godina, i još radi kod drugog gazde
a sebe počastio sa 418Play, isto ovdje od člana kupio, komu je taj bio preslab/malen


a gore je 4 plus 4 tb disk wd red for nas
nikakav radi, čistih 8tb mjesta za nadzor cam i video arhivu, ako i krepa, nebitno
sitnice su u cloudu kao i google slike

al sa synology bilo kojim modelom, neče fulat nitko
ma da kupis i qnap koji me mnogo vukao, al svi koje poznajem imaju synology pa onda i ja tud
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 22:54   #2443
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Ja sam krenuo sa "j" modelom Synologya 2010 godine i onda nakon par godina ipak zavrsio na "+" modelima i sad mi je tesko nazad na slabije modele ali za kucnog korisnik ai "j" modle ce odraditi file storage.

Neznam samo jel PLEX/EMBY i slicni rade na "j" modelima pa nek to provjeri prije kupnje. U pocetcima nisu radili jer je hardware/procesor bio preslab i drugacije arhitekture (ARM).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 23:43   #2444
S1r1uS
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Mars
Postovi: 77
Najpovoljnije što nalazim je ovaj Synology DS218j za nekih 1600kn https://www.futura-it.hr/synology-ds...m_medium=click. Hoće li vrtit plex bez problema ili treba nešto jače. Ne bih htio potrošit previše a planiram zbilja koristit samo za video library i mogučnost pristupa sa tableta/kompa/mobitela.
S1r1uS je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 07:48   #2445
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Ovako ja koristim synology naseve od 2010godine i to od modela 2010J taj model je bio kod mene manje od 2 godine jer je bio preslab za što ga ja koristim. od onda + modeli a zadnja dva su play modeli koji su još jači. Prvo da napomenem da plex ne koristim već duže vrijeme jer mi je inferiroran naspram Kodi/sql platforme.

Plex zahtjeva hardwerski enkonder koji imaju nažalost samo play modeli makar ti ni to nije garancija da će ti sve filmove i serije pokrenuti jer DTS nije podrzan od strane synologya. Znači nešto će raditi nešto ne. Umjesto plex platforme bolje ti je složiti na synologyu kodi SQL platformu (mariaDB i phpmyadmin ako trebaš pomoć javi se napravim ti) Preko toga i FTP platforme sve serije i filmove koje imaš (uvijet dobar upload) možeš gledati gdje god to poželiš sa bilo kojeg uređaja. Plex je puno jednostavniji za upogoniti od ovoga ali ovo radi tip top već godinama. Sve funkcije imaš plus titlove autoamtski skidaš preko aplikacije na nas i radi sve perfektno.



Da ne govorim da mi synology sluzi za usenet download i to sa autmatikom drive (private cloud koji radi fantasticno) i sada uskoro i video nadzor će ići na njega. Da skupa igračka ali ono što nudi nije. Da samo da napomenem DDNS je đabe koji je prijeko potreban za sve što radiš remote van LAN-a.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 08:00   #2446
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Može malo više detalja?
S kojom aplikacijom gledaš na TV-u?

Ja koristim PLEX na Synology+ modelu, a na LG TV-u koristim Xplay aplikaciju. Ne koristim original Plex jer je jednostavno nisam mogao natjerati da koristi titlove bez ponovnog kodiranja filma na NAS-u. Xplay uglavnom jako dobro, jedino mi iz nepoznatih razloga neke filmove, a to su uglavnom 10-15GB 5.1 filmovi neće prikazati, samo vrti i pokušava. Ali ne sve, samo neke.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 08:24   #2447
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Taj 218j ti je na Amazonu 158€+dostava, ali je ujedno zastario model kojeg je zamijenio 220j.
Možeš kupiti model sa već ugrađenim WD Red diskovima sa kapacitetom po izboru od 4-20Tb.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 08:44   #2448
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Može malo više detalja?
S kojom aplikacijom gledaš na TV-u?

Ja koristim PLEX na Synology+ modelu, a na LG TV-u koristim Xplay aplikaciju. Ne koristim original Plex jer je jednostavno nisam mogao natjerati da koristi titlove bez ponovnog kodiranja filma na NAS-u. Xplay uglavnom jako dobro, jedino mi iz nepoznatih razloga neke filmove, a to su uglavnom 10-15GB 5.1 filmovi neće prikazati, samo vrti i pokušava. Ali ne sve, samo neke.

Kodi dolazi sa Android device-om tako da jedino rješenje je neki media box jeftiniji a dobar je xiaomi mi box s cca 500-600kn + USB-LAN adapter tako radi perfektno. Druga varijanta je što ja imam nvidia shield 200€ ali iskreno on je overkill za većinu. Ja gledam filmove od 10-75GB trueHD zvuk i fullhd slika jer imam kućno kino.
Oni drkavi media boxove ne bih preporučio makar će i oni raditi jer nemaju android tv sučelje.

Zadnje izmijenjeno od: jurbAs. 11.04.2020. u 09:08.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 09:04   #2449
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,527
za mediju mu je sasvim dobar box od 50-60eura ili fire tv koji se dobije 20-40 eura
i to sve guta
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 10:11   #2450
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Ma imao sam Wetek Play, ali ne želim dodatni uređaj kojim se ne može upravljati daljiskim od TV-a. To mi je top uvjet, ne želim dodatni daljinski.

Npr. riknuo mi je daljiski od tog Wetek play, ne mogu više ništa sa njim, eno ga sjedi u ladici potpuno ispravan uređaj.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 10:23   #2451
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
jurBas ovo sto ti pricas vrijedi samo za stremanje/transcoding na druge uredjaje ali za gledanje na TVu plex+DTS, DD i sve radi dobro bez problema (to mi TV+Reciever odradjuju, plex je samo media server/lokacija u mrezi), Nema potrebe za transkodiranjem, sve ide preko NASa kao direct play.

Gledao sam neke serije i filmove u H265/10Bit i 7.1 preko Plexa na Samsung TVu i nema problema nis a zvukom ni slikom a sam NAS mi je opterecen 20-25% CPU dok playa (u idlu je 3-4% i 5-6% dok torrentira).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 09:08   #2452
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
jurBas ovo sto ti pricas vrijedi samo za stremanje/transcoding na druge uredjaje ali za gledanje na TVu plex+DTS, DD i sve radi dobro bez problema (to mi TV+Reciever odradjuju, plex je samo media server/lokacija u mrezi), Nema potrebe za transkodiranjem, sve ide preko NASa kao direct play.

Gledao sam neke serije i filmove u H265/10Bit i 7.1 preko Plexa na Samsung TVu i nema problema nis a zvukom ni slikom a sam NAS mi je opterecen 20-25% CPU dok playa (u idlu je 3-4% i 5-6% dok torrentira).

Ja plex ne koristim godinama ali frend je imao problema sa appletv-om jer nije mu pol tog radilo radi DTS-a A kad preko synology-a direkt hoću otvoriti film sa DTS-om samo napiše da audio nije podržan... Zato sam mislio da je problem ostao isti... Da ne kažem da i dalje je borba sa hrv titlovima na plex-u heheh



Možeš imati jedan daljinac Logitech harmony ali to isto košta ja imam 8 uređaja koji kontroliram sa 1 daljincem i preko mob-a. Ali isto tako košta oko 200€ na popustu. Postoje i jeftinije varijante a da rade ima ih već od 60€ Logitech companion ali njega nemam da točno kažem kakav je. Imao sam još 525 i 555 harmony uređaje. Ako nađeš koji ispravan na njuškalu ugrabi ga.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 09:14   #2453
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,144
Cek gdje je problem sa Plexom i titlovima? Plex je jedini koji meni fakat pokaze hr znakove...
mann je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 09:30   #2454
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 314
Problemi s Plexom i titlovima se pojave jedino u slucaju da .srt (ili koji vec fajl se koristi za te titlove) nema Windows-1250 ili UTF-8 kodnu stranicu.
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 09:37   #2455
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Nema plex proble sa titlovima odavno. Trik je titlove preimenovati sa extenzijom na nacin "titl.hr.srt" (ili titl.sr.srt za srpski ili titl.en.srt za engleski itd itd.) i onda ČĆŽŠĐ rade najnormalnije.

Znaci "frend" je neupucen a JurbAsu onda servira dezinformacije u vezi Plexa i Synologya .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 10:38   #2456
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Koji dodatak koristite da plex skine titlove?
Ja imam sub-zero, ali mi baš ne ažurira titlove nego ih skine ili ne ako ih nema i ne ažurira ih nakon toga iako bi po postavkama trebao.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 10:38   #2457
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Za 90% stvari koje imam gore, plex odradi sam što se tiče titlova. Od downloada do podešavanja. Stvarno nemože biti lakše.


Ono što sam skužio jedino a ima veze s titlovima, da kad na Samsung TV-u puštam 4K i to ne sve formate, ako su titlovi uključeni, video šteka. Kad isključim titlove, radi najnormalnije.
Dok recimo Emby taj isti 4K video pušta s titlovima najnormalnije.



Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Koji dodatak koristite da plex skine titlove?
Ja imam sub-zero, ali mi baš ne ažurira titlove nego ih skine ili ne ako ih nema i ne ažurira ih nakon toga iako bi po postavkama trebao.

Ja imam subzero isto, ali sam popalio i koristim i built in za opensubtitles.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 22:51   #2458
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nema plex proble sa titlovima odavno. Trik je titlove preimenovati sa extenzijom na nacin "titl.hr.srt" (ili titl.sr.srt za srpski ili titl.en.srt za engleski itd itd.) i onda ČĆŽŠĐ rade najnormalnije.

Znaci "frend" je neupucen a JurbAsu onda servira dezinformacije u vezi Plexa i Synologya .

Gore napisao da plex nisam koristio godinama jer jedina dobra stvar kod njega što ima media server i nemaš zajebancije sa SQL-om. Ali to se kod kodia namjesti za 20min i radu zauvijek. druga stvar KODI sve raspoznaje još sam i skine titlove sa titlovi.com ili opensubtitles.org. Da li plex ima ikakve pluginove i takve dodatke za autoskidanje titlova?? Ovo sa plexom ko da me netko vratio u kameno doba
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 22:55   #2459
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
Da li plex ima ikakve pluginove i takve dodatke za autoskidanje titlova??
Doslovno jedan post iznad tvoga odgovar na ovo pitanje .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 19:53   #2460
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
QNAP NAS

Pitanje za QNAP NAS korisnike, koji koriste i QSYNC client za Windowse.... I kad ne sinkronizira guta mi CPU... u rangu ~ 10-20%.

Ima li jos netko takav problem, te ima li mu lijeka?
Keano16 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na