Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.04.2008., 10:44   #1
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
Mainstream grafička za CAD/CAM ?

Pozrav
dakle, sastavio sam konfu za frenda koji me zamolio za pomoć, no zamolio bih vas za komentare, pošto CAD/CAM nije moje područje.
gledao sam da uštedim, ali opet da uzimam kvalitetne dijelove.
Primijetite da osobno preferiram neke marke (Gigabyte) - čisto iz osobnog iskustva. Ako znate za bolju alternativu, svakako vičite.


CPU i MBO
Za početak, netko mi je rekao da mi je čak bolje uzeti AMD, no nemam iskustva s AMD-om, osobno preferiram intel. Izabrao sam oboje, pa molim uputite me. Također, ne znam koliko su gore navedeni programi gladni CPU-a, pa recite dal da uzmem nešto jače. Overclockao ne bih (zapravo, ako uzmem Intela, bi malo, tek toliko )
(Intel):(AMD):
RAM:
Opet: koliko RAM-a treba realno? 2 ili 4 GB? Imam dvija izbora, nisam siguran da li da idem na kvalitetu ili Kvantitetu:
Grafika
Softmodana u FireGL - jaaaako važno, ovo je centar cijele konfe.
Razmišljam čak da mu uzmem 2900, ako će biti para. Zato, 3 izbora. Primarni je 2600XT, dok su ostala dva opcije. (još jedno sitno pitanjce: koja je razlika između 2900GT i 2900PRO?)
Edit: Ova zadnja, najskuplja mi se čini overkill, ne treba mu Vivo...

Ostatak konfe je standardan:
Eh sad: predložite mi i monitor, pošto se ne igra, mislim da bi mu bilo dobro uzeti LCD što veće dijagonale, pa i jeftiniji, pošto mu prikaz boja, ghosting, curenje svjetla i slično neće predstavljati problem...
Kutija koja mu se svidi u dućanu, ostalu periferiju već ima.
HDD: koliko je ovdje važna brzina harda? Znam da je grafičarima to jako važno, no ne znam za CAD.
Zajedno ovo dođe oko 3000 kn, ovisno o izboru.
Njemu je na raspolaganju (za konfu i monitor) dostupno oko 6000 kuna.

Eto, molim kritike, savjete, pokude, alternativne konfiguracije... Frend mi je i važno mi je da ga ne sjebem.
Hvala unaprijed
Shoki

-----------------------------------------------
(staro pitanje, spojena mi tema)
pozdrav
Frend se profesionalno bavi CAD/CAM-om, te je odlučio kupiti komp.
Eh sad: pitao me kakvu grafičku da kupi, jer ovo što sada ima je nepodnošljivo sporo.
Nema para za Filregl ili Quadro (ima do 1500kn za grafiku).
Čitao sam da je kod ATI-ja OpenGL podrška strgana pa da se preferiraju Nvidia kartice. Jel to još uvijek tako? Ili da jednostavno uzme najjaču mainstream koju može za tu lovu?

Dakle: molim vas preporučite mi grafičku. Do 1500 kn.

Hvala
shoki
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.

Zadnje izmijenjeno od: shoki. 14.04.2008. u 14:07.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2008., 10:58   #2
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
CAD/CAM je sirok pojam.
Moze malo vise detalja?
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2008., 11:12   #3
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,281
Hd2600 i softmodaj ju u firegl
Majo je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2008., 11:12   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,350
HD2600XT 256Mb DDR3 koja se pomoću drugih drivera (ima članak tu na forumu) moda u FireGL. Sve za 600kn, a u nekim testovima je bila opako blizu 4x skupljoj origig FireGL grafi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2008., 11:31   #5
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
koliko znam, puno radi u Cati-i, no koristi još alata, samo ja nisma pitao koje točno...
P.S. i solidworks, ak se sjećam dobro...

ajde mi molim vas recite i koliko jak procesor da uzme, tj. koja je donja granica?
Ja sam mu rekao što brže to bolje, ali ajde da se informiram...
hvala
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 07.04.2008. u 12:34.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2008., 00:12   #6
luki123
_HZTK_
Moj komp
 
luki123's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb/Dubrovnik
Postovi: 616
Pa Q6600 bi ti trebao biti dovoljan.
luki123 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2008., 12:21   #7
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
radi u Cati-i i Pro Engineer-u

jel mora bit quad core? tj. jel se osjeti razlika između 2 i 4 jezgre? Koliko su ti programi gladni sirove snage?

hvala i pozz
Shoki
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2008., 17:13   #8
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Ne mora biti Quad. To je definitivno bacanje resursa (a i love) kada su u pitanju ta dva programa.
Cak bi ti za CAD mogao preporuciti AMD X2 (kojem jako odgovaraju CAD/Math programi) 2.6GHz+ koji dodje nekih 500-600kn.
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2008., 13:56   #9
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
Konfa za Catiu,ProEngineer,... molim komentar

Pozrav
dakle, sastavio sam konfu za frenda koji me zamolio za pomoć, no zamolio bih vas za komentare, pošto CAD/CAM nije moje područje.
gledao sam da uštedim, ali opet da uzimam kvalitetne dijelove.
Primijetite da osobno preferiram neke marke (Gigabyte) - čisto iz osobnog iskustva. Ako znate za bolju alternativu, svakako vičite.


CPU i MBO
Za početak, netko mi je rekao da mi je čak bolje uzeti AMD, no nemam iskustva s AMD-om, osobno preferiram intel. Izabrao sam oboje, pa molim uputite me. Također, ne znam koliko su gore navedeni programi gladni CPU-a, pa recite dal da uzmem nešto jače. Overclockao ne bih (zapravo, ako uzmem Intela, bi malo, tek toliko )
(Intel):(AMD):
RAM:
Opet: koliko RAM-a treba realno? 2 ili 4 GB? Imam dvija izbora, nisam siguran da li da idem na kvalitetu ili Kvantitetu:
Grafika
Softmodana u FireGL - jaaaako važno, ovo je centar cijele konfe.
Razmišljam čak da mu uzmem 2900, ako će biti para. Zato, 3 izbora. Primarni je 2600XT, dok su ostala dva opcije. (još jedno sitno pitanjce: koja je razlika između 2900GT i 2900PRO?)
Edit: Ova zadnja, najskuplja mi se čini overkill, ne treba mu Vivo...

Ostatak konfe je standardan:
Eh sad: predložite mi i monitor, pošto se ne igra, mislim da bi mu bilo dobro uzeti LCD što veće dijagonale, pa i jeftiniji, pošto mu prikaz boja, ghosting, curenje svjetla i slično neće predstavljati problem...
Kutija koja mu se svidi u dućanu, ostalu periferiju već ima.
HDD: koliko je ovdje važna brzina harda? Znam da je grafičarima to jako važno, no ne znam za CAD.
Zajedno ovo dođe oko 3000 kn, ovisno o izboru.
Njemu je na raspolaganju (za konfu i monitor) dostupno oko 6000 kuna.

Eto, molim kritike, savjete, pokude, alternativne konfiguracije... Frend mi je i važno mi je da ga ne sjebem.
Hvala unaprijed
Shoki
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2008., 14:13   #10
DevNull
Spam Witch
 
DevNull's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Belišće
Postovi: 94
Ako hoces profesionalnu preporuku i ako uistinu radis posao slican mom onda je ovo link za tebe.

http://www-306.ibm.com/software/appl.../hwsysreq.html

A po pitanju grafulje dovoljna ce ti bit (preporucena) 5300 quadro za totalno ugodan rad. Ja doduse doma koristim Ati x1950pro 256mb ddr3 i radi perfektno bez problema.

Zadnje izmijenjeno od: DevNull. 14.04.2008. u 14:50.
DevNull je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2008., 15:37   #11
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
nikada, NIKADA na službenim stranicama nema konkretnih podataka.
Rađe podijeli sa mnom svoju konfiguraciju, na kojoj ti radiš.
Inače, da, frend za kojeg to slažem se profesionalno bavi time, ima doma radionu, svu silu robotiziranih glodalica i rezalica i brusilica i bušilica i štajaznam, no to je provatnik, pa je bed pljunuti 20+ k kuna za komp...
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2008., 17:56   #12
DevNull
Spam Witch
 
DevNull's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Belišće
Postovi: 94
Na poslu radimo na p4 xeonima mislim da su 3.0 (ovo pisem od doma, pogledat cu sutra tocno specifikacije) 2,5gb rama, ali ne bi bilo lose jos i koliko se sjecam nvidijine 5300 quadro grafe mislim 256mb rama da su ali nemoj me drzat za rijec ne znam napamet, sutra javim. Ali ovak odma radim isto dost s catiom a radim na core 2 duo 2,4, 2gb rama i ati x1950pro kao sto sam vec napisao i ok mi radi nemam nekih problema, u sustini catia ti se moze vrtiti na dost losijoj pili bez beda.

Posto vidim da ti frend treba catiu za cnc programiranje (kojim se i sam bavim na poslu) mislim da se tu nemora previse sekirati, malo jaca pila, xeon (po mogucnosti dual ) je dobar izbor jer super odradi taj posao. Doduse volio bih znati sto konkretno planira izradjivati. Ako ima 5 osne glodalice/obradne centre na kojima planira radit neke komplicirane stvari onda cuj ... treba pljunit para definitivno ako hoce da mu sve ide GLATKO.
DevNull je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2008., 22:05   #13
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Mislim par komentara;
Ima software koji sveukupno košta 200 000kn (CATIA i ProE skupa), te onda hoce uštedjeti na računalu???? WTF ko tu koga?

Ugl preporuka uvijek ide gotovim radnim stanicama bilo HP, bilo Dell, koje imaju po 5 god garanciju i nemas brige.

Za studenske CAD/CAM konfiguracije su sasvim dovoljne nekakve prosječne gaming konfiguracije s nagalsom na brze procesore, nije uopce potrebno imati vise od core 2 duo.
Memorije čim više tim bolje, 4 Gb minimum, te naravno 64-bitne Windowse, obavezno windowse jer na Visti ovi softwarei rade i do 90% sporije.

Grafička, po mogučnosti ova ATI-jeva koja se da tweekati u FireQL, ili neka bolja Nvidijina koja ima odlične rezultate u OpenGL-u (prema igrama koje su bazirane na OpenGL-u).

Diskovi mogu biti normalni, no jer baš ProE i ne rošta nešto pretjerano po disku, naravno ovisno što se radi.

Monitor obavezno minimalno 20 inchni, još bolje neki 22 inchni s većom rezolucijom od 1680x1050, ili najbolje 24 inch-a.

CATIA je obično više gladnija hardwarea nego ProE pa za nju obično treba jača konfa.
Vezano uz CNC, treba ipak biti jača konfa jer tu najviše procesor trpi kod pretvaranja koda i kod izrade CNC programa.

Test hardware-a za ProE;
32 bitni windowsi i 32 bitni ProE;
http://www.proesite.com/cgi-bin/ocusb5.cgi

64 bitni windowsi i 64 bitni ProE;
http://www.proesite.com/cgi-bin/ocusb5.cgi?64bit=1
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo

Zadnje izmijenjeno od: KnezTame. 15.04.2008. u 21:42.
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 01:49   #14
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,242
Citiraj:
Autor KnezTame Pregled postova
Mislim par komentara;
Ima software koji sveukupno košta 200 000kn (CATIA i ProE skupa), te onda hoce uštedjeti na računalu???? WTF ko tu koga?
jel ovo bilo nužno? čovjeku je bogati prijatelj poklonio software i sad nabavlja hardware, eto.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 11:23   #15
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
molim ostanite na temi. Ako radiš ko bagerist i kupiš bager za 100,000 € ne znači da imaš i za BMW od 25,000 €
Molim komentirajte konfiguraciju
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 11:50   #16
DevNull
Spam Witch
 
DevNull's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Belišće
Postovi: 94
Evo ovo su pile na kojima vrtimo catiu, 2,8 xeon, 2,5gb ddr400, nvidia fx quadro 3400/4400, evo ti HP-ov link http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...reg_R1002_USEN
DevNull je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 12:30   #17
schrafsch
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 49
proc: intel core e4700
ram: 4GB
graf: 2900pro, bilo bi super kad bi našao 2900xt i sve to lijepo modat u fireGL

ja sam našao za sad link za modanje mobilnih GPU-a : http://www.driverheaven.net/modtool.php

Ak ko nađe za desktop nek posta

monitor samsung 2023sw
schrafsch je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 13:03   #18
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,350
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 13:10   #19
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,242
evo moj cimer je prodavo 2900xt za 1000kn al prodana je davno, mislim da bi to bio daaaalekooo najbolji izbor ako uspijes nabavit neku polovnu i to sa 1gb rama ako postoji, onda jos bolje....samo imaj na umu da ce ta graficka povecat racun za struju
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 14:22   #20
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
super, super, hvala vam puno. Za 2900 ćemo vidjet.
uzet ću 4 gige rama, nek se nađe.
Moram još naći neko kvalitetno napajanje da sve to tera bez greške...
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 21:41   #21
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Citiraj:
Autor DevNull Pregled postova
Evo ovo su pile na kojima vrtimo catiu, 2,8 xeon, 2,5gb ddr400, nvidia fx quadro 3400/4400, evo ti HP-ov link http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...reg_R1002_USEN
Najs pila, upravo o tome ja govorim
Svaka sekunda ušteđena u radu s ovom pilom, višestruko se isplati, a pošto ti se frend bavi CNC-om, cijenje CNC usluga nisu baš male (glodanje cca 160 eur/h), pa si vrlo brzo povrati uloženu lovu
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 22:58   #22
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
hm. da probam složiti xeon konfu ako ima para?
Molim prijedloge onda, jer xeon familiju ne poznajem
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 08:51   #23
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,242
naravno da je jos bolje xeon samo ako je financijski podmazan, prijedlozi ce zavisiti o financijama i tome koliko ti se prijatelj profesionalno bavi time. ako od toga zivi onda svakako bi bila dobra investicija jedan xeon
za maticnu plocu prijedlog: intel, supermicro?!?
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 09:06   #24
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor schrafsch Pregled postova
proc: intel core e4700
Ovo ZAOBIDJI u sirem luku, ProE je "jedna od" aplikacija koja ZNACAJNO koristi cashe na procesoru (da ne duljim E4xxx i E67xx na istom taktu=>razlika 30%), za ove nove E8xxx neznam pouzdano ali predpostavljam da se trend nastavlja.
Citiraj:
Autor schrafsch Pregled postova
graf: 2900pro
Ovu sigurno ne, ili ides na best buy (2600XT, jer je razlika u odnosu na 2900xt mala + neusporediva energetska politika te dvije kartice) a ako "pare nisu bed" definitivno neki quadro 4500/4600 ili sl.
PS
Home buld konfe sa softmodanim grafama uredno pojednu radne stanice od >20kkn, naravno pod uvijetom da znas sto i kako slazes u kantu, a ako neznas ili ti se neda uvijek je tu Dell/HP/IBM i sl. kojima se da.

@Knez Tame
Nego kolega ocemo mi u "bravarce" na CNC jerbo nema kruha u konstruiranju....
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 09:33   #25
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
@Knez Tame
Nego kolega ocemo mi u "bravarce" na CNC jerbo nema kruha u konstruiranju....
Mah, bit ce kruha, ako ne u rvatskoj ondak u Eu a sem toga, u nekom trenutku svim "bravarcima" ce zatrebati konstruktori
upravo sam dobio tocnu informaciju, malo sam fulal u cijeni glodanja, ipak je 200 eur/h
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 09:52   #26
croclocker
Premium
 
croclocker's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: GER
Postovi: 724
da dasamo treba i kupiti cnc glodalicu koja je par 100tina tisuca kuna
croclocker je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 10:53   #27
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Ovo ZAOBIDJI u sirem luku, ProE je "jedna od" aplikacija koja ZNACAJNO koristi cashe na procesoru (da ne duljim E4xxx i E67xx na istom taktu=>razlika 30%), za ove nove E8xxx neznam pouzdano ali predpostavljam da se trend nastavlja.

Ovu sigurno ne, ili ides na best buy (2600XT, jer je razlika u odnosu na 2900xt mala + neusporediva energetska politika te dvije kartice) a ako "pare nisu bed" definitivno neki quadro 4500/4600 ili sl.
PS
Home buld konfe sa softmodanim grafama uredno pojednu radne stanice od >20kkn, naravno pod uvijetom da znas sto i kako slazes u kantu, a ako neznas ili ti se neda uvijek je tu Dell/HP/IBM i sl. kojima se da.

@Knez Tame
Nego kolega ocemo mi u "bravarce" na CNC jerbo nema kruha u konstruiranju....
e zbog ovakvih komentara volim ovaj forum.
Zahvaljujem!

proc mijenjam sa C2D E6750
i ovo fensi šmensi kućište
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.

Zadnje izmijenjeno od: shoki. 16.04.2008. u 11:19.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 13:47   #28
DevNull
Spam Witch
 
DevNull's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Belišće
Postovi: 94
Citiraj:
Autor KnezTame Pregled postova
Mah, bit ce kruha, ako ne u rvatskoj ondak u Eu a sem toga, u nekom trenutku svim "bravarcima" ce zatrebati konstruktori
upravo sam dobio tocnu informaciju, malo sam fulal u cijeni glodanja, ipak je 200 eur/h

Jebote 200 eura po satu ... ko to toliko naplacuje ... najskuplje kod mene u firmi je oko 80 eura/sat (edit cijene) i to na Colgaru (http://www.pilsenimports.com/colgar_index.htm) koji je ono ogroman cnc stroj pogledaj si dimenzije samo 8500mm(X os) x 2700mm(Y os) x 1800mm(Z os) - navedene su RADNE dimenzije stroja.
DevNull je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na