Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2010., 21:50   #61
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Autor majk Pregled postova
Kome je uopce palo na pamet da:
- se registrira sa punim imenom i prezimenom i ostalim podacima na nekoj tamo lijevoj stranici
ipak nije samo meni to bilo cudno, a bas prije nekoliko dana bio dan zaštite osobnih podataka
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2010., 21:59   #62
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,783
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
mislim stvarno.. par velikih crvenih slova u prvi post i lokot.
inace ce se broj clanova foruma udvostrucit samo zbog ove teme.
Ne vidim problem. Ti ljudi nit se drogiraju nit prostače po forumu, samo imaju nesreću jer su uvučeni u neko sr*. Ruku na srce, na ovom forumu postoji puna šaka glupljih tema koje jednostavno - ignoriram. Time ništa ne gubim, a možda ću i živjeti dulje jer se ne zamaram stvarima koje me apsolutno ne zanimaju. Probaj i ti tako

Btw, u prvom postu (ali ne crvenim slovima) piše da poštedite temu upitima zašto si i kako mogao pustiti svoje ime na toj stranici bla bla... Al tolko o tome da ljudi čitaju teme otpočetka.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2010., 23:35   #63
katuka
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: trlibrli
Postovi: 1
advokat je downportal
katuka je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 17:30   #64
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
danas u novom listu isto čitam za taj downportal da čovjeku doš račun doma od 100 eura jer nešto skinuo

a)kod registracije,zašto puštati pravu adresu stavim neku desetu nepostojeću??
b)mogu se regat preko proksija pa stavit neku adresu u americi,kini njemačkoj di već??

puštat pravu adresu nije mi jasno di je pamet tim ljudima.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 19:02   #65
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Nije tu problem pameti, več informatičke educiranosti jbg. nismo svi informatički toliko napredni da znamao kako sve koristiti internet i hardwer i neupasti u neku glupost što je očito slučaj.Sigurno nitko nije namjerno/svjesno nasjeo na spačku/muljažu ima toga poprilično u našoj državi koja svašta dozvoli i ni nepokušava zaštititi svoje građane kad pošalješ upit određenim službama "nitko nije kriv" i samo se prebacuje loptica i krivnja s jednh na druge i nitko ništa nezna.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 23:38   #66
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,783
Kratak članak iz današnjeg Glasa Istre, ako koga zanima:

__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 00:00   #67
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
To ti taj kolega a? Vi bas necete to pustit na miru?
Ne mogu reci da me zanima ali moram komentirat taj naslov u novinama koji je retardacija.
'Pao u dugove'... :facepalm:
Dosao mu neki divlji racun doma i on je sad u dugovima, cekaj malo, a ko kaze da se to mora platit?
Zasto se ovakve stvari ne ignoriraju nego se sire jos vece nebuloze sa ovim losim novinarskim clancima?
Zasto naslov u novinama nije 'Ovo je scam, ne nasjedajte'?

Daj vise odite platit taj racun i postedite nas svojih jauka...
khm je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 09:21   #68
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
kako na početku nije bilo jasno da je prevara kad se daju podaci, a ne daje se nikakav broj kartice ili nešto slično odakle bi oni to naplatili da je to nešto normalno

bez broja računa u banci svatko može napisati bilo koju adresu (isto kao i ona glupost kod nas sa brojem mobitela koji opet svatko može napisati bilo čiji)

btw
a zašto to još nije zatvoreno i vlasniku data milijunska kazna ?
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 11:03   #69
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Big Guy Pregled postova
kako na početku nije bilo jasno da je prevara kad se daju podaci, a ne daje se nikakav broj kartice ili nešto slično odakle bi oni to naplatili da je to nešto normalno
Jasno je onome ko ja bar malo upotrijebio mozak.

Citiraj:
bez broja računa u banci svatko može napisati bilo koju adresu
Upravo to... idem se ja sad registrirat tamo sa adresama svojih susjeda, odmah ce 'pasti u dugove' kad im dodju racuni
khm je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 20:32   #70
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
dobro lako se vama sad zezat , covjek je dobio doma dopis , gdje mu se prijete da ce ga kreditno onesposobit i ko zna sta sve ne a to zato sto se registirro na neku stranicu.
realno ,to se moze dogoditi svakom od nas kad se registrira na neki forum , private torent stranicu i sl ikad kliknemo na ono "I accept terms"

zao mi je covjeka nadam se da ce ovog koji hoce izmust novce ukebat zbog prijevare . nek se nauci pameti .
ovi mediafinanz , a oni ocito samo naplacuju dugovanja , oni su ćelavi steroidi 21.og stoljeca. ne salju ti decke s knezije na vrata nego njih

sad skoro ispada da je ovaj decko s pocetka price bed gaj .
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2010., 02:02   #71
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Ali ljudi, ovo sto ovi papci rade, u sustini nije prevara. Odnosno, stavili ste kvacicu na "prihvacam uvjete" !!!, a u uvjetima je pisalo sto je pisalo. Dakle, prihvatili ste uvjete. Nije bitan potpis, vec IP adresa posiljatelja (koja bi se trebala logirati) i sam akt stavljanja kvacice na taj checkbox pored kojeg pise "prihvacam uvjete"

primjer 1# (nije prevara ili je?)

E sad ono sto mene zanima je... npr... zasto firma xyz koja ima svoj forum na koji dolaze tisuce ljudi dnevno, ne bi uvela recimo, uvjet unutar svog terms & conditions, da svako citanje posta, kosta jednu kunu... I lijepo poslala svima na mail "promijenjene uvjete", a normalno je da 90% ljudi ne bi procitalo ni prvi red tih uvjeta... no ako se ne stavi "I DON'T accept" unutar 30 dana (hrvatski zakon) smatrati ce se da korisnik prihvaca uvjete.

I onda da sam d.o.o. koji stoji iza te firme ispostavi svima racun. Pa di je tu prevara? nema je, nazalost. bar je ja ne vidim, i volio bi da me netko prosvijetli.

primjer #2 (pokusaj prevare)

posaljem 10000 kuverti putem klasicne Hrv. Poste i navedem na papiru da sam ja neka velika HR firma (netko je prije rekao da nije problem napraviti laznu kopiju HEP-ovog racuna) i da uvodim posebnu naknadu za "stavljanje gela na kosu", te zaprijetim iznudom i tuzbom i racunam na to da ce u moje baljezganje povjerovati barem 50% ljudi.

primjer #3 (legalna prijevara)

posaljem 10000 kuverti putem klasicne poste i napisem da svatkome tko potpise ugovor s kemijskom olovkom poklanjam LCD TV 107cm i putovanje na Havaje, a na 3 stranice ugovora negdje stavim klauzolu "da se potpisivanjem ugovora obvezujete placati 1000 eura mjesecno, sljedecih 360 godina, davatelju televizora i putovanja, s tim da se ugovor prenosi i na ostalu rodbinu u slucaju da se Vama nesto desi", i to vjesto sakrijem u brdu nebitnih stavki ugovora.

Neka dobijem 100 potpisanih ugovora, na konju sam, a ljudi u gabuli kakvu nikad nisu vidjeli ili mogli vidjeti. I sve je crno na bijelo, sto je netko prije rekao.

-------------

Eto, to je to, treba nam pravnik na forumu, da nam objasni kako je to sve moguce i da li je moguce ili je zakonom definirano da se to ne moze?

Pozdrav svima
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 02:19   #72
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Ali ljudi, ovo sto ovi papci rade, u sustini nije prevara. Odnosno, stavili ste kvacicu na "prihvacam uvjete" !!!, a u uvjetima je pisalo sto je pisalo. Dakle, prihvatili ste uvjete. Nije bitan potpis, vec IP adresa posiljatelja (koja bi se trebala logirati) i sam akt stavljanja kvacice na taj checkbox pored kojeg pise "prihvacam uvjete"
A IP adresa je dokaz cega tocno?
morph je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 02:31   #73
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
A IP adresa je dokaz cega tocno?
Dokaz toga da si se u odredjeno vrijeme spojio s te i te IP adrese, dalje nije problem nac s kojim se korisnickim imenom spojilo i tko stoji iza tog korisnickog imena. Naravno, uz policiju odnosno sud.

Usporedba: netko s tvoje IP adrese posalje milijun spam e-mailova, ISP ti blokira racun, i ne pita tko je, da li si ti, ili nemas zastitu na routeru. Svejedno je, ti ispastas... a da ne govorimo o nekim ozbiljnijim stvarima...

Zakljucak: ako u "potpisanom" dokumentu stoji tvoje prezime, i ako se username/IP veze za tvoje prezime, nije bitno da li si ti ili dijete kliknulo na "I accept"...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 02:49   #74
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Dokazuje da se netko spojio sa te IP adrese i ostavio podatke. Sto ako se IP adresa i podaci vlasnika IP adrese ne poklapaju? Kada bi ta tvoja teorija drzala vodu cemu onda placanje kreditnim karticama, paypalom i slicnim metodama? Gdje je dokument kojim se korisnik obvezao na placanje bilo kakve naknade?

Citiraj:
Usporedba: netko s tvoje IP adrese posalje milijun spam e-mailova, ISP ti blokira racun, i ne pita tko je, da li si ti, ili nemas zastitu na routeru. Svejedno je, ti ispastas... a da ne govorimo o nekim ozbiljnijim stvarima...
Na temelju cega ti moze blokirati racun? Na temelju uvjeta koje si prihvatio kad si potpisao ugovor sa ISPom.

Cak i da ova cijela prica ima uporiste u zakonu (sto nema) opet bi se takav ugovor moglo osporiti. Daljnjom raspravom u ovom topicu samo dajete kredibilitet prevarantu i zbunjujete neiskusne korisnike.

Zadnje izmijenjeno od: morph. 22.02.2010. u 03:02.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 09:46   #75
AnArChY
Premium
 
AnArChY's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Space
Postovi: 48
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Daljnjom raspravom u ovom topicu samo dajete kredibilitet prevarantu i zbunjujete neiskusne korisnike.
Tocno....
U kratkim crtama to je PREVARA i niste duzni NISTA NIKOME PLATIT.
__________________
AnArChY je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 09:53   #76
AnArChY
Premium
 
AnArChY's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Space
Postovi: 48
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Ali ljudi, ovo sto ovi papci rade, u sustini nije prevara. Odnosno, stavili ste kvacicu na "prihvacam uvjete" !!!, a u uvjetima je pisalo sto je pisalo. Dakle, prihvatili ste uvjete. Nije bitan potpis, vec IP adresa posiljatelja (koja bi se trebala logirati) i sam akt stavljanja kvacice na taj checkbox pored kojeg pise "prihvacam uvjete"
to bi vrijedilo kad bi postojala provjera podataka (preko kreditne kartice ili tako nesto)
Ovako bilo tko moze upisati bilo cije ime i adresu.
Dakle, oni bi za svakog korisnika trebali "dokazati" da je taj i taj korisnik uistinu to i napravio.
Kao prvo, IP logove mozes dobiti uz policijski nalog. Bas me zanima koji bi sudac to potpisao.

Ovo je samo lov u mutnom - ako prodje - prodje.
__________________
AnArChY je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 10:38   #77
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
@ dakky -ajd ne baljezgaj!
ip adresu ti mogu objesti mačku o rep!potraživanja nema bez ovjerenoga,potpisanoga ugovora!ili prek broja kreditne kartice!
gdje su sve silne "poslane" opomene i ostali računi!?zagubljeno u pošti?pas pojeo?pao poštar u potok?

da se te stvari mogu "tako lako" raditi (najbitnije : i da prolaze) ,svima bi ,i tebi naravno ,svaki mjesec dolazilo brdo kojekakvih računa "za usluge" i nitko im nebi mogao išta!
a stisneš -I AGREE- bar jednom dnevno
kaj se tiče muljaže sa pismima -tu se ljudi ipak više potrude pročitati sitna slova!
zna se da nije nikaj za đabe ,pa i da je put u zagorje!


očiti SCAM i niš drugo...nejte nasjedati!!
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 23:25   #78
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Eto, to je to, treba nam pravnik na forumu, da nam objasni kako je to sve moguce i da li je moguce ili je zakonom definirano da se to ne moze?
Iskreno, nisam nikakav stručnjak niti bilo što slično, ali mislim da ovaj link neće biti na odmet: http://blog.ritelefax.hr/post/2008/0...-odnosima.aspx

Da naglasim:
Citiraj:
Slučajevi nesklada između volje i očitovanja volje nazivaju se mane volje (u slučajeve mane volje ubrajaju se prijetnja, zabluda, nesporazum, prijevara i prividni ugovori). Ugovor pri čijem sklapanju je postojala koja od mana volje je pobojan.
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2012., 19:08   #79
iskic
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 6
Ne znam da li je jos uvijek ovo aktuelna tema, i da li ko zeli malo pomoci, ali evo i ja neki dam dobio pismo od "medifinanza" gdje me terete za neki navodno neplaceni dio za mobitel( neki zastitni oklop) koji sam kupovao preko ebay-a.Navode mi datum kupnje 7. mjesec 2011.godine. Ja jesam kupovao preko ebay-a taj dio ali ne na taj datum kako mi se cini vec poslij, ali sam to platio karticom unaprijed, dobio taj poruceni dio, razmijenio mail-ove s prodavacem o narudzbi i kupnji, uredno mi ta transakcija prikazana na izvodu racuna.Daju mi rok za uplatu do 14.04.2012. i pozivaju se na neki clan 688 ZPO, prinudnu naplatu,ovrhu...Dakle, sumnjivo mi je prvo pismo bez ikakve markice i ziga. U pismu ne navode bilo kakav dokaz da su mi prodali i isporucili taj dio niti ko je njihov klijent koji im se obratio za pomoc.
Sta raditi???? Ignorirati ili platiti????
iskic je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2012., 17:57   #80
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
pa ako ti imaš uredno sve "prepiske" ,račune , ne vidim di bi mogao biti problem?
jedino ako je netko drugi kupovao ,samo je i to debelo upitno jer sumnjam da bi neki klijent kontaktirao i pokretao postupak preko tog famoznog Mediafinzblj i kako već...
zna se kako to ide na Ebayu u vezi ne plaćanja...

mogao bi i skočiti do banke da ti daju listu transakcija u 7mj.
čisto za svoju evidneciju ,a oni neka tebi predoče/pošalju papire po kojima si ti dužan i kome....jer bi ipak za pokretanje ovrhe/potraživanja trebalo i postojati kakav papir ....
u protivnom.... odyebi,i nađi drugu budalu...
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2012., 20:14   #81
iskic
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
pa ako ti imaš uredno sve "prepiske" ,račune , ne vidim di bi mogao biti problem?
jedino ako je netko drugi kupovao ,samo je i to debelo upitno jer sumnjam da bi neki klijent kontaktirao i pokretao postupak preko tog famoznog Mediafinzblj i kako već...
zna se kako to ide na Ebayu u vezi ne plaćanja...

mogao bi i skočiti do banke da ti daju listu transakcija u 7mj.
čisto za svoju evidneciju ,a oni neka tebi predoče/pošalju papire po kojima si ti dužan i kome....jer bi ipak za pokretanje ovrhe/potraživanja trebalo i postojati kakav papir ....
u protivnom.... odyebi,i nađi drugu budalu...
Ma evo nasao sam neki e-mail sto sam dobio prosli mjesec od nekog Nafi Yagzy, da sam pobijedio na nekoj aukciji u junu 2011. godine i da uplatim iznos od 30 eura. Ja nikad nisam ucestovao u takvoj vrsti aukcije niti bilo kakvoj.a kamo li da sam za neki bezvezni dio koji kosta 40kn ponudio ili dao im 30 eura ili oko 240 kn. Poslao sam mail tom Nafi Yagziu ali mi ne odgovara, poslao sam mail tom "mediafinanzu" i oni mi odgovaraju danas da sam prihvatio nekakav ugovor sa prodavacem o placanju unaprijed,i da moram uplatiti navedeni iznos koji potrazuju a to je sada 78 eura uz sve njihove neke predsudske troskove. Sumnjivo mi je sto na njihovoj web stranici nigdje nema brojeva telefona iz pisma koje su mi poslali, niti navedene e-mail adrese iz pisma, a na koju sam im poslao upit. Jeli moguće da je u pitanju prevera, mogu li ja imati posljedica ako ne platim i imaju li oni mogucnost moga pravnog gonjenja u nasoj zemlji, jer ne navode nikakvu firmu s kojom ovdje suradzuju i preko koje bi to mogli uraditi???
Ljudi pomozite, rok mi je sutra( po njima)

Zadnje izmijenjeno od: iskic. 13.04.2012. u 20:48.
iskic je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2012., 22:21   #82
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor iskic Pregled postova
Ljudi pomozite, rok mi je sutra( po njima)
Plati ti to, sigurno je sigurno.

Ili se saberi, lupi si par samarcina pred ogledalom i ukljuci zdrav razum.

Daj skeniraj to pismo tu pa se mozemo zabavljati s njima malo, mozda se napravi dobra prica kao s onim likovima sto su nigerijcu natovarili parsto kila IT junk opreme...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2012., 23:17   #83
iskic
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Plati ti to, sigurno je sigurno.

Ili se saberi, lupi si par samarcina pred ogledalom i ukljuci zdrav razum.

Daj skeniraj to pismo tu pa se mozemo zabavljati s njima malo, mozda se napravi dobra prica kao s onim likovima sto su nigerijcu natovarili parsto kila IT junk opreme...
Na ovom linku tip ima isti problem i okacio je svoje pismo koje je gotovo identicno kao i moje (na zalost, ja svoje nisam u mogucnosti skenirati).
Mogu vam okaciti i odgovor koji sam danas dobio od njih.
http://www.gutefrage.net/frage/baruche-dringend-hilfe


Zadnje izmijenjeno od: iskic. 13.04.2012. u 23:22.
iskic je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2012., 23:25   #84
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
i šta ti to govori?

ko što ti bubba veli, opali si jedan dobar i iskoristi sive stanice....


mene zapravo fascinira kako se ne može stati na kraj takvim muljažama?
da nikome nije palo na pamet prijaviti takvo što,
pa neka te daju na sud ako imaju muda.... a još na to treba dodati da nema valjane dokumentacije i dokaza...
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2012., 23:27   #85
iskic
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 6
thank you for your reply.

You have accepted an obligatory prepayment contract with our client over your password protected ebay account_____ concerning the following itemnumbers:

290579757257

The payment has to be made in advance.

The email with bank details and the total amount including the shipping costs has been sent to you on your email address ..........@hotmail.com. The reminder was also sent to this email address. I therefore again refer to periods and amounts of our reminders and remain

With kind regards
K. Kruse

mediafinanz AG

Registriert und zugelassen
vom Präsidenten des Amtsgerichts Osnabrück
nach § 10 Abs. 1 Nr. 1 RDG
------------------------------------------------------------
Weiße Breite 5
D-49084 Osnabrück
Telefon: +49 (0)541 2029-172
Telefax: +49 (0)541 2029-182
E-Mail: team2@mediafinanz.de
Internet: www.mediafinanz.de

Vorstand: Michael Grüßing

Aufsichtsrat: Dr. Alexander Ey (Vorsitzender),
Matthias Folkers, Dr. Arndt Sundermann

Sitz der Gesellschaft: Osnabrück
Amtsgericht Osnabrück HRB 202161
Tax number: 66/208/10083

Bank account:
----------------------------------------------------------
mediafinanz AG
Account number: 246447
Bank code: 26550105
Sparkasse Osnabrück

Swift / BIC-Code: NOLADE22
IBAN: DE50 2655 0105 0000 2464 47

Please give AZ 230708516 as the reason for payment!

A further important note:
If we do not receive payment within the next days, or receive any other reply to this email, we will, in addition, technically check whether the personal details, which we have on hand, are in line with the email address used here. We will investigate, in this way, whether the order was made fraudulently or under a false name.

The mediafinanz AG was admitted as a dept collection company by the Chief Magistrate of the Magistrates Court Osnabrück.

Zadnje izmijenjeno od: iskic. 13.04.2012. u 23:51.
iskic je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2012., 23:49   #86
iskic
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 6
to je taj mail od danas, pa vidite kaoliko mi samara treba...
iskic je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2012., 07:22   #87
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Nadam se da nebuš uplacival navedenu svotu.
Čisti scam.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2012., 09:29   #88
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor iskic Pregled postova
to je taj mail od danas, pa vidite kaoliko mi samara treba...
Otprilike ovoliki:

Code:
|----------------------------------|
Nego, fino ti napisi slijedece:

Code:
Dear Sirs,

thank you for your kind e-mail.

Please accept my dick 8=================o in your ass as a mean of payment for your shitty "service". How convenient, ain't it?

I'd send my best regards, but I just don't give a fuck for you.

So, fuck you very much,

Tvoje Ime

PS Your threats really amuse me. Please, do not stop sending them, they really make a day to myself and my acquaintances.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2012., 11:00   #89
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor iskic Pregled postova
Ne znam da li je jos uvijek ovo aktuelna tema, i da li ko zeli malo pomoci, ali evo i ja neki dam dobio pismo od "medifinanza" gdje me terete za neki navodno neplaceni dio za mobitel( neki zastitni oklop) koji sam kupovao preko ebay-a.Navode mi datum kupnje 7. mjesec 2011.godine. Ja jesam kupovao preko ebay-a taj dio ali ne na taj datum kako mi se cini vec poslij, ali sam to platio karticom unaprijed, dobio taj poruceni dio, razmijenio mail-ove s prodavacem o narudzbi i kupnji, uredno mi ta transakcija prikazana na izvodu racuna.Daju mi rok za uplatu do 14.04.2012. i pozivaju se na neki clan 688 ZPO, prinudnu naplatu,ovrhu...Dakle, sumnjivo mi je prvo pismo bez ikakve markice i ziga. U pismu ne navode bilo kakav dokaz da su mi prodali i isporucili taj dio niti ko je njihov klijent koji im se obratio za pomoc.
Sta raditi???? Ignorirati ili platiti????
Hehe, nemres vjerovat da ima ljudi koji uopce moraju RAZMISLITI sto napravit u ovakvoj situaciji

Ja bi ih namjerno isao prcat - javio bi da sam platio, ispricavao se na kasnjenju, poslao i fotosopiranu potvrdu o placanju, itd. Cisto da ih uzj_bem malo da gube vrijeme na provjeravanje jesu sjele pare i ponadaju se
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2012., 14:09   #90
hardflat
Premium
Moj komp
 
hardflat's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 250
Talking

Citiraj:
Dear Sirs,

thank you for your kind e-mail.

Please accept my dick 8=================o in your ass as a mean of payment for your shitty "service". How convenient, ain't it?

I'd send my best regards, but I just don't give a fuck for you.

So, fuck you very much,

Tvoje Ime

PS Your threats really amuse me. Please, do not stop sending them, they really make a day to myself and my acquaintances.
Hahahahah @Bubba lud si 100% , ako ih taj mail ne odhebe neće ništa.
Ljudi ko ljudi povjeruju sve i svašta, to vam je isto kao i kad vas zivkaju telefonski i kažu vam da ste dobili nagradu, ALI još samo morate uplatiti nešto kuna. Znači odhebite ih i imajte miran san.
hardflat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na