Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2020., 20:21   #49351
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,346
Svojevremeno mi je frend koji se bavi servisom motora jahti rekao da najveću maržu dobija na ulje. Mislim da mi je čak rekao da ga preproda za 3x veću cijenu nego što ga nabavi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 20:22   #49352
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Dao bog svakom da (do)živi takvu bajku

Pregledom tema na forum.hr-u dojma sam da je popust za cash još živ,a ostvarenje popusta u tome slučaju varira između 5%(što daju i psu koji uđe kroz vrata)-15%. Govorimo period 2015.-2020.



Sad sam vidio,to si u pravu,mada govorimo o totalno drugom vremenu i drugoj lokaciji.

Ja svake dve godine mjenjam Mercedes koji imam za neki jahreswagen pod 2 god garancije minimalno. Najviše što sam dobio na MLu je soma eura popusta(na cijeni 50 i dodatni set zimskih guma). Zadnju C klasu kada sam uzimao jedva sam iskamčio 500€ popusta i set zimskih....i to svaku put sa papirnatima doletim. I znaju me već u Scholzu i mog oca i bratića i ne jebe ih živa sila neki ozbiljniji popust dati. Kupi novi pa ćemo vidjeti šta se da....im je moto


Ali moraš znati da je na novim autima marža XYZ pita veća nego na polovnima. Polovni čim izađe iz salona,sa pola kilometra na cajgeru je cijena dolje 50%. Ja ih hvatam kada izgube 60% vrijednosti a da su u prvoj godini i na malo km. Nije ista stvar baviti se prodajom rabljenih i novih.
Vidim nitko nije reagirao na ovo da cijena padne 50% kad auto izadje iz salona i da nas SFTD kupuje jahreswagene sa 60% popusta...

U realnom svijetu, autima pada cijena na 50% oko 5. godine, Alfama i Fordovima moze i prije , ali nikad sa 0.5km na cajgeru.

U kojem ti svijetu zivis ne znam, ali nije stvaran.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2020., 20:49   #49353
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Marža u servisima i rezervnim dijelovima je puno veca od prodaje novih automobila, zato te i guraju da kupis produljeno jamstvo i uvijek imaju servisne "akcije" za 3+ i 4+ godina stare automobile.
Ništa mi pametno nisi odgovorio ovime a ni quoteom. Svi skužiše da se radi oko 30ak posto popusta jedino ti i još jedan posebni misle da je neko dobio nekakav novi auto za trećinu iznosa u cijeniku,high five

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Vidim nitko nije reagirao na ovo da cijena padne 50% kad auto izadje iz salona i da nas SFTD kupuje jahreswagene sa 60% popusta...

U realnom svijetu, autima pada cijena na 50% oko 5. godine, Alfama i Fordovima moze i prije , ali nikad sa 0.5km na cajgeru.

U kojem ti svijetu zivis ne znam, ali nije stvaran.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
U onom gdje je C klasa 2018. Exclusive unfalfrei plaćena kod sluižbenog Mercedesa 24.500 a samo godinu i nešto sitno dana prije je izašla iz salona za 54.900. 22500km. SOlidna oprema,9Gtronic koji sam dođe u nadoplati tipa 6k eura u konfiguratoru(za 220d 2150 mašine je bila nadoplata),Intellilicht paket itd itd

A u 9. mjesecu idem na nešto ljepše i veće. I znaš li parodiju? Kada ću prodavati ovogad...dobiti ću,u HR, iste pare koje sam za njega platio u osmom mjesecu 2019. godine(ako naleti budala i veće). Sad samo počnite arlaukat kako ni to nije moguće.

U Zagrebu smo,nije greda provezem te malo i pokažem papire ako te zanima,te te uputim u caku ili dve. PM opcija ti je tu.

PS,naletio sam na driveu na originalan oglas,čekao sam da se ovako nešto pojavi 6 mjeseci....ali kad se pojavi,zoveš i govoriš da si gore do zatvaranja salona,krećeš sa 45 hiljada eura za slučaj da se u tom trenutku pojavi nešto što što se za veću cifru ne može odbiti....i obavezno frenda i oca koji će se šamarom ili dva pobrinuti da kupiš ovaj prvi ukoliko dođeš u napast ubosti nekakvog GLSa ili sličnu perverziju


Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 13.05.2020. u 21:32.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 07:40   #49354
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,346
Tko ima keša, ja bi mu savjetovao da se strpi još malo.
Naime, leasing kuće se još nisu izjasnile oko odgode ili moratorija na plaćanje rata. Ukoliko se odluče da odgode ili moratorija neće biti, ljudi će masovno vraćati vozila. Tada bi osoba s kešom mogla profitirati.
Mislim da bi solidan dio tih vozila trebao biti više srednje ili premium klase, pune dodatne opreme jer se diša(TM) ne može/ne smije voziti u autu koji nema kožne siceve sa masažom, 3-zonsku aut. klimu, navigaciju,... i sl. pi**arije koje krkan u životu neće upotrijebiti, ali zvuče fensi. Ionako 'firma plaća'.
Osobno smatram da bi odluka leasinga da ne odobravaju poček ili moratorij bio poguban za njihovo poslovanje jer će tada imati lagere pune vozila kojima cijena pada iz dana u dan i biti će im u interesu da se čim prije riješe mrtvog kapitala
Ali, u Hrvatistanu je sve moguće.


Što se tiče uvoza, u većini slučajeva je povoljniji od kupnje kod nas, ali se mora imati keš. Inače, duboko sam uvjeren da bi sposobniji pravnik bio u stanju pobiti način na koji se auti uvoze u RH. Od toga da RH ne priznaje fakture stranih firmi već vrijednost vozila procjenjuje iz tablica CVH (koliko znam CVH je privatna firma!), naplaćuje razne parafiskalne namete (homologacija vozila koje imaju dozvolu prometovati EU, ali ne i RH),... Bez svega toga, uvoz bi cjenovno bio puno povoljniji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 14.05.2020. u 07:48.
coconut je online   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 08:13   #49355
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Pa može pasti za godinu dvije dana toliko, ako recimo kupiš novu S klasu kod Jollya ili Bmw 8 kod Tomića, daš sve dadžbine i otadžbine, odvezeš se u DE, pričekaš godinu dvije i hopa ili na sajam ili na autoscout ili mobile de pikneš za 60% cijene. Naravno, bez naših davanja i poreza. Još ako napraviš recimo 100k km za te 2 godine puna šaka brade.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 11:03   #49356
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Inače, duboko sam uvjeren da bi sposobniji pravnik bio u stanju pobiti način na koji se auti uvoze u RH. Od toga da RH ne priznaje fakture stranih firmi već vrijednost vozila procjenjuje iz tablica CVH (koliko znam CVH je privatna firma!), naplaćuje razne parafiskalne namete (homologacija vozila koje imaju dozvolu prometovati EU, ali ne i RH),... Bez svega toga, uvoz bi cjenovno bio puno povoljniji.
Sve ti je to po PS-u. Od faktura i procjene do ostalih nameta.
Nažalost ništa od toga nije "unificirano" na nivou EU.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 11:41   #49357
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,346
Totalni nonsens. Meni Hans GmbH izda fakturu koja prolazi kod njihove Porezne, ali naši to ne priznaju, već cijenu traže u nekakvoj tablici koju izdaje privatna firma(?!) i u kojoj cijene nemaju veze sa zdravom pameću.
Isto kao homologacija. Vozilo proizvedeno u EU, ispunjava sve propise EU, ali naši su opet pametniji od ostalih pa ti generalni uvoznik izda potvrdu o tome za xy kn. Alo! Tko je tu lud?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 11:46   #49358
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,951
Kak ne kuzis ? pa te homologacije, posebni porezi i slicnii nameti stite DOMACU autoindustriju od prekomjernog uvoza, Kupujmo hrvatsko .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 12:13   #49359
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
.. Kupujmo hrvatsko .


Rimac for the rescue? Ili pak Limex?
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 12:17   #49360
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Yugo
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.05.2020., 12:23   #49361
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
za novija vozila, mislim starosti do 5g prilikom uvoza auta, šalju VIN ovlaštenom uvozniku koji im daje popis opreme koju auto ima i cijenu koja je bila u Hrvatskoj za to vozilo u trenutku kada je to vozilo bilo prvi puta registrirano.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 14:02   #49362
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Ali po kojoj logici i zakonu se u Hrvatskoj može tražiti i praviti nova homologacija ako smo u EU? I ako je automobil već homologiran za EU tržište? Po meni je ovo stvar za europski sud.

Written on Note 10+
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 14:45   #49363
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,346
To je ono o čemu ja tupim. Ovlašteni uvoznik za izdavanje homologacije treba 5-10min, a naplati par sto kuna. Hebena satnica.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 15:09   #49364
Boopsy
Premium
Moj komp
 
Boopsy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 208
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
To je ono o čemu ja tupim. Ovlašteni uvoznik za izdavanje homologacije treba 5-10min, a naplati par sto kuna. Hebena satnica.
600-700kn je homologacija ako dobiješ declaration of conformity s vozilom, a lik prepiše podatke iz knjižice i slika vozilo. Ako ju ne dobiješ moraš ju izvatiti kod ovlaštenog distributera za 400-500kn
__________________
C2D e6320, AC freezer Pro
Asus P5B Deluxe wifi
Sapphire 2900Pro
HDD Hitachi 80Gb
4x1Gb DDR2 800
Corsair 450
Boopsy je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 15:19   #49365
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,539
porezh na budale kak bi se reklo .. i nemožeš im ništa, jer mi se znamo sabrat samo za nogomet
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 16:54   #49366
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Probat ću popričat s frendom, inače sestričin dečko. Ima završeno pravo i iskustva sa žalbama 😁 , malo ispitat ima li smisla da jedan ili mala ekipa podnese zahtjev europskom sudu za ukidanje HR homologacije

Written on Note 10+
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 01:14   #49367
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 964
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
2008. U jeku krize mi je odvjetnik ušetao u hondin salon i lupio sa cashem za stol,trećinu cijene dolje od tražene te izašao sa ugovorom za novu novcatu Hondu Accord koja je stigla naknadno kada su je napravili. I sad party u birtiji za novi auto i frend pokuša za par dana istu foru u Tomiću za BMW 330i....nije bila trećina cijene dolje ali je bilo jako blizu.

Tko ima cash,vrijedi probati

Ja pokušao isto 2017 u Tomiću, no passaran.
A još sam bio u odijelu, i sa mnom je došao prijatelj od komericijalnog direktora li što ti ga već bio.
Proguglaj na DW, čitao sam zanimljiv članak o tome kako su vlasnici auto kuća od BMW-a prosvjedovali , jer im je marža po autu 9,4x posto, a BMW svake godine nameće zahtjeve za sve bolje uređen prodajne prostore, itd , itd.




Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Vidim nitko nije reagirao na ovo da cijena padne 50% kad auto izadje iz salona i da nas SFTD kupuje jahreswagene sa 60% popusta...

U realnom svijetu, autima pada cijena na 50% oko 5. godine, Alfama i Fordovima moze i prije , ali nikad sa 0.5km na cajgeru.

U kojem ti svijetu zivis ne znam, ali nije stvaran.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Nije ni to baš nemoguće. Moj BMW je koštao nov 51800 eura, kupio sam ga starog 12 mjeseci i sa prijeđenih 13000 km za 26xxx eura.
Znači to je u godinu dana pad vrijednosti od malo manje od 50%.


Citiraj:
Autor coconut Pregled postova

Što se tiče uvoza, u većini slučajeva je povoljniji od kupnje kod nas, ali se mora imati keš. Inače, duboko sam uvjeren da bi sposobniji pravnik bio u stanju pobiti način na koji se auti uvoze u RH. Od toga da RH ne priznaje fakture stranih firmi već vrijednost vozila procjenjuje iz tablica CVH (koliko znam CVH je privatna firma!), naplaćuje razne parafiskalne namete (homologacija vozila koje imaju dozvolu prometovati EU, ali ne i RH),... Bez svega toga, uvoz bi cjenovno bio puno povoljniji.

Da, homolgacija je teško sranje, u osnovi se samo prepiše COC i to naplate 450 ili 650 kn.
Što se tiče utvrđenja vrijednosti, sva vozila mlađa od pet godina šalje se broj šasije dobavljaču, i onda on šalje koliko bi takvo vozilo koštalo u RH.
Npr, meni je Tomić izračunao da bi moje auto koštalo u HRV 388 000 kn, što kad pomnožiš cijenu koja je plaćena za vozilo u DE, i činjenicu da je kod nas PDV veći 6 % nego u DE ispadne otprilike točno.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 01:35   #49368
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Ja pokušao isto 2017 u Tomiću, no passaran.
A još sam bio u odijelu, i sa mnom je došao prijatelj od komericijalnog direktora li što ti ga već bio.
Proguglaj na DW, čitao sam zanimljiv članak o tome kako su vlasnici auto kuća od BMW-a prosvjedovali , jer im je marža po autu 9,4x posto, a BMW svake godine nameće zahtjeve za sve bolje uređen prodajne prostore, itd , itd.
Sve 5,samo se radi o otprilike desetljeću vremeske razlike kada se to moglo i kada si ti pokušao

Drugo marže se određuju same od franšize do franšize i za svaki model su različite....da ne pričamo o tome akda pojedina linija ide phase out pa centralno skladište napravi akciju za distributere pa marže porastu dosta unatoč akcijama. Jako je nezahvalno uspoređivati Hrvatsku i tadašnju situaciju i tržište i ovo sada kada smo ušli u EU. Da ne krećemo od toga da su se kod nas TADA prodavali Čehoslovački Volksvageni namijenjeni tržištima trećeg svijeta(ali ako si naručio, tada ganc novi DSG model onda je bio made in DE) po tarifa za zemlje trećeg svijeta...a naši derali ko da ga iz Berlina prodaje a ne iz Sesveta. Bila je zanimljiva priča i za Tomić i Euroline i kakve aute smo dobivali na HR tržištu... Itd itd....

I ja trenutno opipavam nekakav GLC u Emil Freyu i nudim gotovinu i sve kombinacije koje požele i ne ide previše dolje...za sada... I ako oni ne spuste bude neko drugi


Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Nije ni to baš nemoguće. Moj BMW je koštao nov 51800 eura, kupio sam ga starog 12 mjeseci i sa prijeđenih 13000 km za 26xxx eura.
Znači to je u godinu dana pad vrijednosti od malo manje od 50%.
Normalno da nije nemoguće. Samo treba znanja i strpljenja i odreagirati ko gepard. Ekipa koja to nije u mogućnosti proljeva žuć po forumima trvrdeći da se to ne može...samo zato jer oni ne mogu.

Lijep ubod btw,se smije znat o kojem modelu Bavarca se radi?

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 15.05.2020. u 02:06.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 10:28   #49369
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Golf 7 se proizvodio u Meksiku i onda je isao uvoz u EU, svejedno jel DSG, GTI, R, TDI, svi su iz Meksika. Tako da je svejedno gdje se proizvodi, ionako svi imaju iste dijelove.
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Normalno da nije nemoguće. Samo treba znanja i strpljenja i odreagirati ko gepard. Ekipa koja to nije u mogućnosti proljeva žuć po forumima trvrdeći da se to ne može...samo zato jer oni ne mogu.
Ne, mi samo trubimo da se ne moze doci u salon, lupiti vrecom novaca i dobiti 30-35% popusta na nov auto.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 16:27   #49370
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Ali po kojoj logici i zakonu se u Hrvatskoj može tražiti i praviti nova homologacija ako smo u EU? I ako je automobil već homologiran za EU tržište? Po meni je ovo stvar za europski sud.
Hrvatska ima Harvatske zakone, ne EU. Ti zakoni moraju biti usklađeni u osnovi s EU, ali ne znači da su pravila ista, dapače.
Kad je vrijednost (osnova za izračune nameta) u pitanju, gleda se vrijednost u RH, ne u EU. Kupio ti nešto u Njemačkoj za 10k eura ne znači da to i ovdje vrijedi 10k eura.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 16:41   #49371
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Golf 7 se proizvodio u Meksiku i onda je isao uvoz u EU, svejedno jel DSG, GTI, R, TDI, svi su iz Meksika. Tako da je svejedno gdje se proizvodi, ionako svi imaju iste dijelove.





Ne, mi samo trubimo da se ne moze doci u salon, lupiti vrecom novaca i dobiti 30-35% popusta na nov auto.
A) golf 7 tada nije postojao
B) više se ne može ne,niko nije ji tvrdio da se sada ili u zadnjih 11-12 godina može.

A glede sedmice:

The new Golf is produced in Wolfsburg (Germany), Zwickau (Germany) , Foshan (China) and Puebla (Mexico)”.

According to information presented at by VAG SE 40 year GOLF anniversary last week.

https://youtu.be/Y_pUgC-m4e8

https://youtu.be/9oXsUo8soNM

Vidi napravio VW tvornicu u Meksiku i odjednom svi pobijelili i počeli njemački sprechen. Ili su otišli tamo raditi i poslje na kupanje u Acapulco

Ili ja kineski govorim ili je ovo forum o terapijskom jahanju...i tenisicama na čičak

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 15.05.2020. u 16:50.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 16:54   #49372
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
Pitanje... Ima li netko ovdje Volvo V40 ili iskustva s njim? Mijenjamo aute uskoro u firmi. Za sad sam Astrom najzadovoljniji od svega što smo dosad imali, a načuo sam da bi se mogao naći i novi V40 za idućih godinu dana.

S obzirom da je V40 već dugo na tržištu, sumnjam da se opremom može mjeriti s friškim modelima drugih proizvođača, jer konkretno kod Astre mi život jako olakšavaju CarPlay/Android Auto, dvozonska klima, tempomat i udoban ovjes. Nisam nikad vozio Volvo, a po onom što sam uspio pročitati, infotainment im je u klasi Toyote i Honde, daleko kaska za konkurencijom. Pošto sam u auto skoro cijelo radno vrijeme, sigurnost mi je bitna, a tu je Volvo na vrhu. Prešao bih preko infotainmenta i to što je auto osjetno manji od konkurencije, ako su mišljenja generalno pozitivna, pa eto, sva iskustva dobrodošla.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 17:07   #49373
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pitanje... Ima li netko ovdje Volvo V40 ili iskustva s njim.
Imaju ga komercijalisti u Volvu(građevinskoj mehanizaciji ne Volvo automobilima). Znam dvojicu i jedan je frend iz splita i oče on sa mojim đir a ja u njegov i pravac gablec Ako većinu radnog vremena provodiš u autu....to nije auto za tebe. Osobno auto baca na neudobniju stranu,nizak je i hebi ga ja sam naviknut na nešto drugo. Za gradska izdrkav*nja bi mi možda bio OK....frend ima 170k km na njemu kaže toči i vozi. Prije je radio kod konkurenta i imali su Focuse i sa njima je bilo mrvu više problema.

Agregati su pozitivna stvar,poznata psa/ford/mazda stvar,mali potrošaći,ne kvare se i svako ih zna servisirati.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 19:40   #49374
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pitanje... Ima li netko ovdje Volvo V40 ili iskustva s njim? Mijenjamo aute uskoro u firmi. Za sad sam Astrom najzadovoljniji od svega što smo dosad imali, a načuo sam da bi se mogao naći i novi V40 za idućih godinu dana.

S obzirom da je V40 već dugo na tržištu, sumnjam da se opremom može mjeriti s friškim modelima drugih proizvođača, jer konkretno kod Astre mi život jako olakšavaju CarPlay/Android Auto, dvozonska klima, tempomat i udoban ovjes. Nisam nikad vozio Volvo, a po onom što sam uspio pročitati, infotainment im je u klasi Toyote i Honde, daleko kaska za konkurencijom. Pošto sam u auto skoro cijelo radno vrijeme, sigurnost mi je bitna, a tu je Volvo na vrhu. Prešao bih preko infotainmenta i to što je auto osjetno manji od konkurencije, ako su mišljenja generalno pozitivna, pa eto, sva iskustva dobrodošla.
Daleko najudobnija sjedala u klasi.
Tezi nos na dizelu, pa nije na za sportsku voznju. Uglavnom osim sigurnoscu i udobnoscu sjedala dosta prosjecan auto. Meni je fora, i sad je a solidnim akcijama.

Ali na bi uvijek radje novu generaciju Ceeda ili Focusa.

Vozio sam V40 samo na probnoj voznji, S60 do Nurnberga (nije isti auto znam, al je Volvo) i Astru do Nurnberga.

Astra mi se jako dopala kao auto, jedino mi je volan bio grozan. Iskreno, glupo zvuci, ali ja bi radje vrhunski opremljenu nego V40, iako sam bio "zaljubljen" u V40, dok ga nisam probao.

Ozbiljno razmislite o Ceedu, 7 godina garancije, meni se jako svidio auto. Steta sto se nismo dogovorili oko financija, pa je pao Golf 7.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Edit:
Isprike SFTD-u, nisam gledao tak skupe aute vani, fascinantno mi je da se moze godinu dana stari auto skupiti za 50% cijene. Ja sam ocito popusio kad sam 9mj stari Golf, sa 11k km kupio samo za 25% ispod cijene i jos sam mislio kak s dobro prosao...
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 19:49   #49375
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 20:01   #49376
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
A glede sedmice:

The new Golf is produced in Wolfsburg (Germany), Zwickau (Germany) , Foshan (China) and Puebla (Mexico)”.

According to information presented at by VAG SE 40 year GOLF anniversary last week.
Vidi napravio VW tvornicu u Meksiku i odjednom svi pobijelili i počeli njemački sprechen. Ili su otišli tamo raditi i poslje na kupanje u Acapulco
Proizvodio se u Njemackoj do pocetka 2015 a onda su prebacili proizvodnju u Meksiko.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 20:09   #49377
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Proizvodio se u Njemackoj do pocetka 2015 a onda su prebacili proizvodnju u Meksiko.
A kalo reportaže iz Wolsburga 2017.e dolaze? Te golfove su zaposlenici za sebe proizvodili? Masa videa kraj 2016. proizvodnja Golf 7ica,mjesto događanja njemačka....

Pazi šta se dogodilo krajem 2016. zbog nesporazuma sa dobavljačima....

Citiraj:
MUNICH -- Volkswagen Group is stopping production of its key Golf hatchback at its main German factory in Wolfsburg as a dispute with two key suppliers escalates, reports said. The automaker is also cutting working hours in three other plants across Germany.

VW said Golf production was being hit because supplier ES Automobilguss has stopped delivering cast iron parts needed to make gearboxes. Car Trim, a sister company of ES Automobilguss, stopped deliveries of seat covers earlier this month. Both firms are part of Wolfsburg-based Prevent DEV.
Kako sada proizodnja Golfova u Wolfsburgu 2016. kada neko zna da su se sa početkom 2015. preselili u Mehiko?

Uglavnom,golfovi su se proizvodili I u meksiku i u EU i u kini. Meksički su završavali VEĆINOM u USA. Neki modeli tipa alltrack i kod nas...ali ne SVI. I onda dolazi do problema. Pad prodaje Golfa,niko ne zna zašto....i onda odjednom i dioničari i sindikat traže da se proizvodnja golfa KOMPLETNO preseli nazad u njemačku. Pitanje je...WAARUM? E pa:

Citiraj:
The issue goes beyond union demands. The publication explains Golf sales have dropped significantly in recent months due to quality issues tied to the Puebla factory. Officials hope moving production to Germany will fix some of those problems. There's no word yet on what effect the "made in Germany" label will have on price. It's also worth noting Volkswagen hasn't commented on the rumor, or even hinted at which country will build the next Golf.
Toliko o istoj kvaliteti tamo i tu i tada i sada.

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Edit:
Isprike SFTD-u, nisam gledao tak skupe aute vani, fascinantno mi je da se moze godinu dana stari auto skupiti za 50% cijene. Ja sam ocito popusio kad sam 9mj stari Golf, sa 11k km kupio samo za 25% ispod cijene i jos sam mislio kak s dobro prosao...
Sve 5 kolega. Viša klasa,neki modeli...drastično pada cijena nakon šta bude odvožen bar i malo.

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 15.05.2020. u 20:32.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 21:41   #49378
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 964
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Lijep ubod btw,se smije znat o kojem modelu Bavarca se radi?
https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-ser...oglas-26766772

Ovakvog sam uzeo, moj ima alcantaru, ovaj ima kožu, i business navigaciju (veći ekran).



Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 21:52   #49379
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-ser...oglas-26766772

Ovakvog sam uzeo, moj ima alcantaru, ovaj ima kožu, i business navigaciju (veći ekran).



Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Odličan izbor. Kad sam gledao rabljene F30, isto sam gledao da ima M volan i M siceve (alcantara). Jedino šteta što tvoj nema veći ekran, čudno mi izgledaju oni crni "trokuti" sa strane.

Reci jel i tebi dosta velika razlika između comfort i sport moda, po pitanju udobnosti? Iskreno sam se iznenadio da to nešto radi (na autu bez adaptivnog ovjesa).
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 22:01   #49380
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Odličan izbor. Kad sam gledao rabljene F30, isto sam gledao da ima M volan i M siceve (alcantara). Jedino šteta što tvoj nema veći ekran, čudno mi izgledaju oni crni "trokuti" sa strane.



Reci jel i tebi dosta velika razlika između comfort i sport moda, po pitanju udobnosti? Iskreno sam se iznenadio da to nešto radi (na autu bez adaptivnog ovjesa).
Ja iskreno nisam osjetio razliku u udobnosti, iako žena prigovara da joj je razlika kad je u sport modu.
Tvrđi volan, precizni i bolje šaltanje sam osjetio. ZF koji mi je inače vrhunski mijenjač dobije još malo na živosti.

Inače, često provozam ženinog Tiguana, i svaki put kad se spuštamo brzom cestom put Splita, osjetim koliko je DSG lošiji mijenjač u odnosu na ZF




Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Colop. 15.05.2020. u 22:06.
Colop je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na