Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.04.2012., 15:42   #3151
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor pajo_pashko Pregled postova
Živi u gajnicama. To je na zapadu zagreba.
Nema veze jel zivi u Gajnicama, Srediscu, Dubravi ili Puscoj Bistri. Jedan od parametara zbog kojih brzina varira i veze znaju pucat je udaljenost korisnika od centrale, znaci od njegove kuce/stana ide kabel/parica do centrale i ako je kilometrima daleko onda nastaje problem. Npr. nije svejedno ni da li je taj kabel pod zemljom ili ide po stupovima do centrale. Ja imam srecu sto sam relativno blizu centrale i Amis mi je fenomenalan sto se tice pruzanja usluge. Za sada 4/5 (5/5 dobiju kad mi optiku dofuraju do kuce )
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2012., 08:53   #3152
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Da meni su uspjeli uvaljat jos 24 mj 3 u 1, ja to fino potpisla, jos odnesla tamo i kad sad dobila racun tel 60 kn veci, jbt, da sam premasila onaj limit od 25 sati, ok mozda i jesam , al na stranicama korisnicke podrske nigdje nemam lijep prikaz kak je prije bilo kako sam to premašila, hmm a taman ih hvalim i da ja zivim u gajnicama i na amisu sam..a valjda sam pricala vise jbg, do sad nisam imala nekih problema s racunima, kazu da ce te bsplatne programe i ostalo dat od 1.5. hmm
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.04.2012., 09:04   #3153
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
Da meni su uspjeli uvaljat jos 24 mj 3 u 1, ja to fino potpisla, jos odnesla tamo i kad sad dobila racun tel 60 kn veci, jbt, da sam premasila onaj limit od 25 sati, ok mozda i jesam , al na stranicama korisnicke podrske nigdje nemam lijep prikaz kak je prije bilo kako sam to premašila, hmm a taman ih hvalim i da ja zivim u gajnicama i na amisu sam..a valjda sam pricala vise jbg, do sad nisam imala nekih problema s racunima, kazu da ce te bsplatne programe i ostalo dat od 1.5. hmm
To odavno pise da u pretplati je ukljuceno 1500 minuta razgovora prema fiksnim linijama.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2012., 09:27   #3154
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Arrow

yaya@ Treba citat ugovore...fair usage
Citiraj:
Članak 15.
Obveze plaćanja
(1) Pretplatnik je dužan u roku navedenom na računu i u cijelosti podmiriti sve obveze nastale iz ugovornog odnosa.
(2) Pretplatnik se obvezuje usluge Operatora/Isporučitelja platiti do dana dospijeća navedenog na računu. U protivnom, u slučaju kašnjenja, Operator/Isporučitelj je ovlašten na dospjela, a neplaćena potraživanja zaračunati zakonsku zateznu kamatu sukladno važećim propisima, kao i troškove opomene po cijeni određenoj Cjenikom Operatora/Isporučitelja.
(3) Usluge se zaračunavaju i naplaćuju prema važećem cjeniku Operatora/Isporučitelja. Cjenik je dostupan na službenoj stranici Operatora/Isporučitelja na adresi www.amis.hr. Operator/Isporučitelj zadržava pravo promjene tarifnih modela, cijena i dodatnih usluga o čemu će na primjereni način obavijestiti Pretplatnike te se obvezuje objaviti ih i učiniti dostupnim sukladno važećim propisima.
(4) Cijene usluga iz čl. 1 ovih Općih uvjeta sastoje se od jednokratne naknade za uključenje koja odgovara cijeni instalacije, mjesečne naknade kao cijene pristupa elektroničkoj komunikacijskoj mreži, cijene ostvarenog telekomunikacijskog prometa prema vrstama prometa i cijene dodatnih usluga (ako su ugovorene), a naplaćuju se putem računa kojeg izdaje Operator/Isporučitelj i to na sljedeći način:
  • priključne naknade naplaćuju se jednokratno,
  • mjesečne naknade naplaćuju se unaprijed,
  • pozivi se obračunavaju na kraju mjeseca i naplaćuju u slijedećem mjesecu,
  • naknada za dodatni internet promet naplaćuje se u slijedećem mjesecu za prethodni mjesec,
  • troškovi dodatnog prometa, kao i troškovi mjesečne naknade za Internetske usluge ostvareni preko nekog korisničkog imena teretit će se to korisničko ime neovisno o tome gdje je promet ostvaren,
  • dodatne usluge naplaćuju se prema važećem cjeniku Operatora/Isporučitelja.
(5) Smatra se da Pretplatnik prima telefonski račun od Operatora/Isporučitelja redovito svaki mjesec. Pretplatnik snosi sve troškove koji mogu nastati u vezi s plaćanjem telefonskog računa.
(6) Ako zbog propusta pretplatnika podaci o identitetu Pretplatnika, broj računa, poziv na broj, ili bilo koji drugi podatak potreban za pravilno evidentiranje plaćanja nisu pravilno uneseni u obrazac za plaćanje Operator/Isporučitelj neće odgovarati za nemogućnost evidentiranja uplate iz navedenih razloga sve dok Pretplatnik ne dostavi dokaz o uplati.
(7) Besplatni razgovori odnose se na uobičajenu potrošnju Pretplatnika. Uobičajena potrošnja Pretplatnika podrazumijeva razgovore prema nacionalnim fiksnim destinacijama, svakoga dana od 0 do 24 sata uključujući praznike i državne blagdane s time da ne uključuje pozive prema brojevima s dodanom vrijednosti 06x, modemskim ulazima 07x, brojevima s posebnim tarifama 9x, mobilnim telefonima i inozemstvu.
Ne smatra se uobičajenom potrošnjom ona potrošnja koja prelazi prosječnu mjesečnu potrošnju svih pretplatnika usluge amis 2u1 za više od 400% odnosno najviše do 1.500,00 minuta - tzv. pravedno korištenje (fair usage).
Prosječnu mjesečnu potrošnju čini zbroj potrošenih minuta razgovora svih pretplatnika usluge amis 2u1 podijeljen s ukupnim brojem pretplatnika usluge amis 2u1.
Nakon prijeđene prosječne mjesečne potrošnje svih pretplatnika usluge amis 2u1 za više od 400% odnosno nakon potrošenih 1.500,00 minuta Operator/Isporučitelj će Pretplatniku početi naplaćivati telefonske razgovore prema važećem cjeniku
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2012., 11:11   #3155
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Oni imaju i na naslovnoj stranici cjenika, tako da ne treba ni citati ugovor.

Bas me nasmijao na ovoj stranici "cijenik"

Eto tu i pise.
http://www.amis.hr/privatni_dvaujednom.php
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2012., 23:47   #3156
Bukva
Pokemon prve generacije
Moj komp
 
Bukva's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Jedna stvar me zanima.
Trenutno sam na T-comu i prebacio bih se na Amis. Koliko traje prebacivanje na novog providera i kako sam postupak teče, odnosno da li bih u kojem trenutku ostao bez neta i na koliko?

Nije mi problem za jedan mjesec platiti i dvama providerima, samo mi je i više nego od kritične važnosti da nisam niti sekunde (well, ajde jedan dan bih izdržao) bez interneta zbog posla i faksa.
__________________
Mogu patchat sve osim korisničke gluposti.
Bukva je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2012., 23:54   #3157
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Ma par sati eventualno. Dobiješ njihovu opremu i sve ranije, i onda te još zovu i kažu kad će te prebacit, određeni dan u jutarnjim ili popodnevnim satima... Kad ti nestane signala iz t-com telefona (a znači i interneta) znači da su te iskopčali i da će te Amis skoro ukopčat. Spojiš njihovu opremu, naprabiš sve po uputstvima i bude sve brzo operational
Tak je bar bilo kad sam ja kod cure ordinirao prebacivanje sa T-coma na Amis u 10. mjesecu...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2012., 10:49   #3158
Bukva
Pokemon prve generacije
Moj komp
 
Bukva's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Znam da sam paranoičan, ali samo da budem siguran...

Jel se može desiti situacija da me T-com iskopča, a u Amisu mi kažu - Joj, jbg, sry, nema mjesta na centrali! (ili takva neka situacija)

Najviše se bojim da T-com ne počne zafrkavati nakon što me otkapča.
__________________
Mogu patchat sve osim korisničke gluposti.
Bukva je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2012., 11:20   #3159
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
A nema te T-com šta zafrkavat, njih se riješiš kad te iskopčaju, platiš još taj zadnji račun u nekom polovičnom iznosu, ovisi u kojem dijelu mjeseca su te iskopčali. Još ti ovi iz Amisa kažu da ručno ugasiš paket interneta (znači prek neta smanjiš sa flata na onaj start i onda ih još nazoveš i kažeš da bi da ti skroz maknu sve u vezi t-coma i adsl-a). U Amisu ak ti odgovore na zahtjev i kažu da će te ukopčat, ne vidim razloga kako bi u zadnji čas rekli da nema mjesta, to valjda provjere unaprijed. Možeš eventualno još njihovu szk pitat sve to, pa će ti točnije objasnit kak sve ide.

Zadnje izmijenjeno od: njuskalo. 12.04.2012. u 12:36.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2012., 11:34   #3160
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
da, nisam nikada čuo da je netko tako popušio, nemaš brige. Jedino možeš ostati na par sati bez svega, kad t-com zavrne svoju pipu prema tebi, a Amis još ne otovri do kraja sve
I da, ti moraš odjaviti flat paket kod t-coma, to će ti i Amis napomenuti više puta, no...i nemoj se čuditi da 3 mjeseca nakon što odeš s t-coma dobiš računa doma za maxtv, kao i ja No malo frke na SZK i sve se brzo riješi
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2012., 12:21   #3161
Bukva
Pokemon prve generacije
Moj komp
 
Bukva's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
U redu, flat ću za svaki slučaj odjaviti onda kada me Amis prikopča. Blizu sam Cibone, tako da se mogu isti dan prošetati do njih.

Zahvaljujem obojici!
__________________
Mogu patchat sve osim korisničke gluposti.
Bukva je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2012., 19:42   #3162
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
biseraj....
jučer sam dobio "specijalnu ponudu samo za mene" o uštedi 800 kn, ako potpišem ugovor na 24 mjeseca. Netko je već bio pisao o tome prije, to oni rasture po računima ili kako, ne sjećam se više?
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
400kn prvih 6 mjeseci,i ostalih 400kn nakon 18mjeseci kaj prodje.Tak su mi rekli kad sam zvao,jer sam u ponedjeljak dobio isto to. I da,biseri su samo takvi jer su poslali ponudu za stare pakete koje vise ne daju,nego su novi aktualni.
Dobio jucer posebni ponudu ali na 600 kn popusta, ako potpisem na 24 mjeseca, ostajem na starom paketu 2u1 - "B" i staroj brzini - do 8 Mbps/768 kbps i 8 lipa poziv u telefoniji.
Kak ste vi dobili 800 kn popusta.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2012., 19:51   #3163
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Ja sam bio na 3u1 paketu i dobio ponudu za 800kn. Ali sam odbio,i prelazim na 2u1.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2012., 19:51   #3164
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
a misliš da to zna itko, pa i oni? Na Amisu sam godinu i sitno, nemam pojma kak sam dobio ovu ponudu.
edit; a to je valjda onda ponuda za postojeće 3u1 korisnike, 2u1 očito dobivaju ponudu na 600kn.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2012., 12:40   #3165
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358



jos malo ce mi upload bit veci od downloada
ToroRosso je offline   Reply With Quote