Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.12.2023., 17:54   #6661
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Gledam si neki Thinkpad,po ebayu ima svega,odakle gledati uzeti ?
Htio bi barem i7 da ima ( 4C/8T ),ima li netko preporuku neki model i za koliko love bi se moglo uzeti barem je 7-8th gen i7 ?
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2023., 18:05   #6662
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Imaš gore preporuke za shop iz Beča, BF Laptops!
Mozes uzeti za 250-300 eura 8 gen Intel-a. Kako ranije rekose treba ganjati TOP CONDITION kod njih.
Btw, ja sam porucio T490s
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2023., 19:03   #6663
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Ima kaj u Grazu? Mislim na shop sličan tom BF-u?
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2023., 20:01   #6664
chillout23
Your God is in your mind.
 
chillout23's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 601
Citiraj:
Autor DSA Pregled postova
Btw, ja sam porucio T490s
Sretno
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 13:03   #6665
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Jel se ovo smatra pod TOP CONDITION iz BF shopa? Ja sam top conditon malo drugacije shvatao

DSA je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 13:29   #6666
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
ne vidim bas dobro, treba malo bolja slika, vise njih. ovak na prvu bi reko da je moj dosta bolje izgledao/cisce, al naravno da sam se ufatio alkohola i krpica i doveo ga u savrseno.
ekran mi nema nikakve ogrebotine i znakove koristenja.
neke tipke imaju onako znakove koristenja, onak su malo izlizane, al to mi ne smeta jer slova nisu izbrisana pa me briga.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 13:40   #6667
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Meni po slici ovo izgleda jako dobro
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 18:38   #6668
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor DSA Pregled postova
Jel se ovo smatra pod TOP CONDITION iz BF shopa? Ja sam top conditon malo drugacije shvatao

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...7b3881aa99.jpg
Bome ovo nikako nije top condition, a baš sam gledao kupiti nešto kao zamjenu za T580. U boljem stanju je bio moj T480 nakon par godina aktivnog korištenja, ovaj tvoj je i izlizan i izgreban. Plastika i tipkovnica na njima je inače lošija, brzo se izliže koliko god pazio. Pravi top condition jedino da stoji spojen na dock s periferijom ili pak u kutiji.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 19:07   #6669
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Pa evo to je dokaz da su i ovi varalice ovaj BF shop. Ja sam ovekivao na osnovu pisanja na temi i preporuka da se ide iskljucivo na top condition da ce tako i biti. Ovo je daleko od toga.
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2024., 21:42   #6670
chillout23
Your God is in your mind.
 
chillout23's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 601
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
ne vidim bas dobro, treba malo bolja slika, vise njih.
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Meni po slici ovo izgleda jako dobro
Da, na slikama se ne vidi nikaj spacijalno, ali i meni izgleda sasvim dobro ovak kolko se može vidjeti...ne vidim nikakva oštećenja, ogrebotine, izlizanost...

Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
ekran mi nema nikakve ogrebotine i znakove koristenja.
neke tipke imaju onako znakove koristenja, onak su malo izlizane, al to mi ne smeta jer slova nisu izbrisana pa me briga.
Moj je stvarno top...čak ni tipke nisu izlizane uopće, trackpad ko nov...evo, ja nisam čak ni krpicu uzeo u ruku i obrisao ni milimetar još do sada...stvarno je ko iz dućana i ko ga je god vidio kaže da nemre vjerovat...

Citiraj:
Autor DSA Pregled postova
Pa evo to je dokaz da su i ovi varalice ovaj BF shop. Ja sam ovekivao na osnovu pisanja na temi i preporuka da se ide iskljucivo na top condition da ce tako i biti. Ovo je daleko od toga.
Osobno ti nikad ne bi napisao ono kaj jesam da nije stvarno tako...kažem - i frendica naručila identičan i pre zadovoljna...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2024., 19:22   #6671
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
ajd, pošto se tu chata, da pitam za mišljenje

dakle, imam t480s, i7, 8 gigi zalemljeno+ 16 ubacio, i osim par stvari (sda ću objasnit), VRLO sam zadovoljan. baterija je relativno slaba, par sati max, i ekran je, blago rečeno, sranje (standardni 250 nit touch).

eh sad, stara treba laptop za office i internet, i ja razmišljam da joj ostaivm svoj, a sebe počastim malo

našao na njuški t14 gen 1, amd, i odmah zaslinio za njime. 32 gige rama, terabajt ssd-a, 550€

eh sad: teram gnjilux, većinom surfam, youtube, al tu i tamo developam na kanti. znači, barem jedan docker image (barem baza), i teram jetbrains rider (ne sjeda mi code) .- pa mi više coreova odgovara.

jel ima smisla ići na upgrade?

iil mi je bolje staroj uzet neki t4*0, stavit joj mint i openoffice, a ja da prestanem cmizdriti i eventualno upgradeam screen?

onak, nije da mi TREBA treba, a i gledam da uštedim... nisam pametan
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2024., 19:29   #6672
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
pa ako imas počasti se i amen
neš sad majki groblje kupit
i dobiš win win
dadoremix je online   Reply With Quote
Staro 02.01.2024., 20:35   #6673
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor chillout23 Pregled postova
Da, na slikama se ne vidi nikaj spacijalno, ali i meni izgleda sasvim dobro ovak kolko se može vidjeti...ne vidim nikakva oštećenja, ogrebotine, izlizanost...



Moj je stvarno top...čak ni tipke nisu izlizane uopće, trackpad ko nov...evo, ja nisam čak ni krpicu uzeo u ruku i obrisao ni milimetar još do sada...stvarno je ko iz dućana i ko ga je god vidio kaže da nemre vjerovat...



Osobno ti nikad ne bi napisao ono kaj jesam da nije stvarno tako...kažem - i frendica naručila identičan i pre zadovoljna...

Ma vjetujem ja tebi, nema to veze sa mojim pisanjem i iskustvom. Ja samo kazem da su ljudi varalice, vjerovatno su izabrali najlosiji t490s i poslali mi. A uredno stave top condition. Ne mogu da vjerujem da ne vidis ostecenja i ogrebotine trackpada i oko njega.
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2024., 21:42   #6674
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
uzeo odavde bat za x280:


https://en.laptopbatteryshop.nl/leno...p-batterij.htm


nemojte. vec nakon par dana je postalo jasno o cem se radi. cekao sam preko mjesec dana da stigne. to je iz kine, znaci mogo sam slobodno sa alija sam narucit i proc mozda i jeftinije.


kolko vidim nisam skoro pa nis dobio. bat je za k. prazni se ko luda.





update:
daklem probao snjima dogovarat, vrtili me u krug sa glupim odgovorima tipa ocisti kotakte i sl .
otvorio dispute na paypal-u.
drugi dan, "evo saljemo novu bat" bla bla bla.
stigla je, promptno .
sutra isprobam da vidim jel ista bolje.


edit2: jutros napokon stigao stavit tu novu bat. nije se jos ni jednom ispraznila. bila je na oko 60% out of box. kolko vidim bat radi uredno hwinfo wear level 0.0. nadam se da je to to napokon. ispraznim je do kraja i napunim do kraja jednom pa vidim kako stvari stoje.
eto ipak se isplatilo otvarati paypal dispute jer valjda sam napokon dobio placeno.

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 05.01.2024. u 13:25.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2024., 22:00   #6675
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,982
Citiraj:
Autor shoki Pregled postova
ajd, pošto se tu chata, da pitam za mišljenje

dakle, imam t480s, i7, 8 gigi zalemljeno+ 16 ubacio, i osim par stvari (sda ću objasnit), VRLO sam zadovoljan. baterija je relativno slaba, par sati max, i ekran je, blago rečeno, sranje (standardni 250 nit touch).

eh sad, stara treba laptop za office i internet, i ja razmišljam da joj ostaivm svoj, a sebe počastim malo

našao na njuški t14 gen 1, amd, i odmah zaslinio za njime. 32 gige rama, terabajt ssd-a, 550€

eh sad: teram gnjilux, većinom surfam, youtube, al tu i tamo developam na kanti. znači, barem jedan docker image (barem baza), i teram jetbrains rider (ne sjeda mi code) .- pa mi više coreova odgovara.

jel ima smisla ići na upgrade?

iil mi je bolje staroj uzet neki t4*0, stavit joj mint i openoffice, a ja da prestanem cmizdriti i eventualno upgradeam screen?

onak, nije da mi TREBA treba, a i gledam da uštedim... nisam pametan

Pfff, naravno da ima smisla ići na upgrade. Misliš vječno živjet sa tim anemičnim 4/8 kabi lejkom? To 6/12 rizenče je bar duplo jače u multithreadu a i integrirani gpu je bar duplo jači od Intela. Šteta da čujem da ljudi kažu kak se na gnjiluxu ne mogu igrati IGRICE (iako ovaj jetbrains rider zvuči kao neka utrka
Jedino pazi da t14 nema taj isti 200 nits ekran kakav sad imaš, mislim da taj thinkpad ima bar 4 full hd ekrana koji se ugrađuju, sa raznim stupnjevima kvalitete . Ako te potrefi ovaj tamni onda usput uzmeš malo jaču lampu da si pomogneš
Exy je offline   Reply With Quote