Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2023., 00:56   #68251
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Svima koji kuže o čemu se radi to pada na pamet.
Ne samo da je plan da nemaju svi aute, nego je plan da se ljudi što manje kreću, pa shodno tome već su i pokrenuti pilot projekti "15-minute city", tko ne zna o čemu se radi neka gugla, najpoznatiji je u Oxfordu.
To su gradovi/područja gdje ljude maltene zaključaju na određeno područje i gdje imaju sve što trebaju pa nema potrebe ni da putuju, pa onda neće ni kukati što si ne mogu priuštiti EV. Bit će im dovoljan bicikl.
Pa ovdje je živi cirkus oko toga. Ljudi izlaze sa svakakvim teorijama zavjere...toliko da su ne jednom izašli i na ulice. Glupost nema granica

https://www.prospectmagazine.co.uk/s...-understand-it
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 01:07   #68252
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Ovu temu treba zaključat iskreno
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 01:11   #68253
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
London već ima "ultra low emission zone" u kojima moraš platiti ako se želiš voziti. Bogati smiju zagađivati, siromašni se valjda mogu odseliti ako im se ne sviđa, bar zasad. Ako se proba pogledati par godina unaprijed, možda bi se moglo zaključiti da će ultra low emission zonama biti obuhvaćan sve veći i veći teritorij. Naravno da ti je sloboda ugrožena kad ti netko brani mobilnost, i to onu pod tvojom kontrolom. Sranje sa tim teorijama zavjere u posljednje vrijeme je što se neprestano ispunjavaju
Simptomatično je da se u članku potezi opravdavaju sličnim politikama i planovima Kine, države koja je svakako najdalje otišla u totalitarnoj kontroli pojedinca od strane države, strašno.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 01:19   #68254
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
ULEZ isto ljudi ne shvaćaju.

Benzinci koji minimalno zadovoljavaju EURO 4 i dizeli koji minimalno zadovoljavaju EURO 6 se mogu voziti najnormalnije svuda. To su auti od početka 2000-ih ako se ne varam.

Oni stariji, koji to ne zadovoljavaju, plaćaju 12.50 funti po danu ako se voze u tom području. Zona je trenutno takva da se možeš komotno voziti po obilaznici, stati na stanici vlaka i doći u centar još i brže nego što bi to napravio autom, a dnevni cap koji možeš napraviti u javnom prijevozu je čak i manji od te naknade. Pazi, cijeli dan se možeš samo voziti javnim prijevozom, kuda god i koliko hoćeš.
Recimo, 13.90 je dnevni limit ako staneš 35 km od Londona, sjedneš na bus/vlak/podzemnu/tramvaj i voziš se okolo cijeli dan.

Znaš koliko auti starijih od tog vidim na mjesečnoj bazi na cesti (a da nisu oldtimeri s posebnim registracijama i uvjetima)? Mogu ih nabrojati na prste jedne ruke.

Sve su fino postavili, ali uvijek imaš nekog kome to ne paše. Naletim tu i tamo da protestiraju na Leicester Sq. Da ih netko pita što voze i voze li uopće...vjerojatno nijedan ne bi upao uopće u to što obuhvaća ULEZ. Protestiraju jer je to sad popularno, i zanimljivo, uvijek usred radnog vremena.

Ako nisu tamo, onda se neki drugi ogranak lijepi po cestama ujutro kad ljudi idu na posao. Gdje i što ti ljudi rade za život?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 03.08.2023. u 01:30.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 05:48   #68255
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Ovu temu treba zaključat iskreno
Da, malo smo pretejerali s "održivim načinima života" i teorijama koje to možda i nisu.

Ajmo back to the cars baby.

Išao sam nadopuniti prvi put klimu na škodilaku i znao sam da ima novi skupi plin (R1234) ali na kraju i nije baš neka drama.

U sistemu je bilo 388g plina, dopunjeno je sa 460g novog i 10ml ulja. 68 ojra. I nije tako strašno s obzirom da klimu punim jednom u par godina.

Veli majstor na bivšem kvartu da mu dolaze ljudi sa novim autima koji bi trebali imati R1234 u sistemu, a unutra zna biti R134 pa ga zeznu kada povuče plin iz njihovog sistema. U tu svrhu si je nabavio analizator pošto se već jednom nasanjkao tako.
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 06:23   #68256
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Stari plin ti je spremio u Coca colu bocu sa novim čepom?
Router je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 07:26   #68257
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Ovu temu treba zaključat iskreno
Kad se to dogodi - PCE umire. Ovo je jedina tema koja ima konstantnu aktivnost a da nije neka totalna idiotarija gdje se zapitas jel pisac ima veci IQ od kante Jupola.
P.S.- izuzev teme o starom hardweru, tam je ekipa malo puknuta al na pravi nacin
Kaj se auteka tice - problem Elektra je infrastruktura i guranje na elektro pod krinkom ideologije dok je stvar vise financijske i politicke naravi. Hidrogen bi bio efikasnija solucija al sta ja znam (da svjestan sam problematike transporta i skladistenja istog). Problem je da su svi mastili brkove na nafti dok je bilo moguce a s obzirom na politicke okolnosti svi bi sad na brzaka na elektro - a Infrastruktura nije spremna. Kao sto je receno - Elektro auti nece spasiti svijet ali su pomak u dobrom smjeru. Ali se tu jos stosta mora izmjeniti da zbilja imaju pozitivan utisak na globalnu situaciju.

P.S.- u subotu se javim sa utiscima.

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 03.08.2023. u 07:33.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 07:57   #68258
Darko150
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 33
Kad se govori o isplativost EVa u odnosu na ICE, nitko ne spominje da se u cijeni goriva nalaze mnogi nameti kojih kod struje nema... pa da se svi ti nameti maknu, ICE bi bili jeftiniji od strujuća. Ili da se na struju stave, strujući bi bili puuuno skuplji za vožnju...

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Darko150 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 09:11   #68259
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Stari plin ti je spremio u Coca colu bocu sa novim čepom?

Uredaj izvuce plin, izvadi staro ulje, radi ciscenje odnosno vakuum il kaj vec, vraca novo ulje i plin koliko treba.
Nema bacanja
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 11:29   #68260
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Da, malo smo pretejerali s "održivim načinima života" i teorijama koje to možda i nisu.

Ajmo back to the cars baby.

Išao sam nadopuniti prvi put klimu na škodilaku i znao sam da ima novi skupi plin (R1234) ali na kraju i nije baš neka drama.

U sistemu je bilo 388g plina, dopunjeno je sa 460g novog i 10ml ulja. 68 ojra. I nije tako strašno s obzirom da klimu punim jednom u par godina.

Veli majstor na bivšem kvartu da mu dolaze ljudi sa novim autima koji bi trebali imati R1234 u sistemu, a unutra zna biti R134 pa ga zeznu kada povuče plin iz njihovog sistema. U tu svrhu si je nabavio analizator pošto se već jednom nasanjkao tako.
Moze se napraviti konverzija na R134, ali cesce je da ljudi pune starim plinom jer majstor nema novi i "sve je to isto".
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 11:52   #68261
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Stari plin ti je spremio u Coca colu bocu sa novim čepom?
U ‘paljač. Buljo je napisao kak ide.

Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Moze se napraviti konverzija na R134, ali cesce je da ljudi pune starim plinom jer majstor nema novi i "sve je to isto".
Da, veli ovaj da odbija stavljati stari plin u novi sustav. Bude kasnije veselja pa ne zeli imati veze s tim.

Koliko se isolati konverzija? Nije da je ne znam kakva cijena plina.
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 12:10   #68262
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Da, malo smo pretejerali s "održivim načinima života" i teorijama koje to možda i nisu.

Ajmo back to the cars baby.
A pazi ovo

https://fb.watch/mbdwTHzO29/
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 12:21   #68263
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
I to kralj u kroksicama i čarapama 😂

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 12:24   #68264
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ma to treba ovak odrađivati.

https://www.instagram.com/reel/Cu_y0...RlODBiNWFlZA==

Maloumni greentardi.
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 12:36   #68265
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Zna li tko di bi se moglo nabaviti stražnje staklo za Focus 2.5 (redizajn)?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 12:44   #68266
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 12:51   #68267
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Laus, Kristal
Kristal je nešto povoljniji. Frendu je Kristal naplatio 360 € ono za što je Laus tražio 500 €.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 12:59   #68268
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
500 eura za stražnje staklo od starog fokusa?
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 13:09   #68269
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Meni je ZGTim napravil super posel sa šajbom na Ibizi:

https://www.zgtim.hr/
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 13:47   #68270
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
@Hamm
Ne. Čovjek je imao noviji auto. Radilo se o šoferšajbi sa senzorom za kišu i kamerom sa više funkcija.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 20:16   #68271
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
"Vrhunski rezultati" kao i kod 99% suvag vozila.

Hamm je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 20:33   #68272
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
"Vrhunski rezultati" kao i kod 99% suvag vozila.

Top tip: ako u susjedstvu ima sobova, ne kupuj daciu, ne kupuj SUV i ne kupuj nista iz VAG grupacije.

Inace, prvo mjesto s ulaznom brzinom od 83 km/ dijele...

Tesla Model 3
Tesla Model Y
Ford Focus


https://youtu.be/gczso5OoM88
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 21:27   #68273
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Automobili

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Poprilicno jednostran članak, ali veselit ce ekipu u komentarima.
Nitko nije rekao da ce biti jednostavno, nego da je nužno kako bi dugoročno osigurali održivost načina života koji danas imamo.

Treba na drugu stranu klackalice treba postaviti naftnu industriju sa svim svojim ekoloskim, geopolitickim i zdravstvenim utjecajem te "odvagnuti"
Tako je! Kao prvo, ako ćemo tako gledati onda treba mjeriti CO2 u proizvodnji auta, proizvodnji goriva, proizvodnji rezervih dijelova, te na ispuhu. To vrijedi i za ICE i za EV.

Reći da EV ne ispušta CO2 na ispuhu je strawman kao i većina izjava EV evanđelista. Poznato je da ICE i EV trebaju napraviti cca 200.000km da bi ukupni CO2 footprint od početka proizvodnje počeo ići u korist EVa s trenutnim tehnologijama.

Kao drugo, udio transporta u globalnom CO2 outputu je 7-20% ovisi tko radi statistiku u čiju korist. Maknemo li sada ovaj tren sve fosilne aute s cesta, taj CO2 će za koju godinu nadoknaditi rast industrije pogotovo u zemljama trećeg svijeta kojima treba jeftina prljava energija jer si ne mogu priuštiti skupu zelenu energiju.

Nama običnim građanima je najlakše nešto nametnuti da to sami financiramo. Naravno da će se otuda početi s enforsanjem ekologije.

Samo ja ne želim sada kupiti skupi EV čije (samo)zapaljive baterije će za 5-10 godina biti proglašene opasnima jer se tada budu proizvodile sigurne nezapaljive puno lakše baterije veće energetske gustoće. Koliki resale value će mi taj EV tada imati?
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 22:25   #68274
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Tako je! Kao prvo, ako ćemo tako gledati onda treba mjeriti CO2 u proizvodnji auta, proizvodnji goriva, proizvodnji rezervih dijelova, te na ispuhu. To vrijedi i za ICE i za EV.

Reći da EV ne ispušta CO2 na ispuhu je strawman kao i većina izjava EV evanđelista. Poznato je da ICE i EV trebaju napraviti cca 200.000km da bi ukupni CO2 footprint od početka proizvodnje počeo ići u korist EVa s trenutnim tehnologijama.
Woa... odakle ove brojke? Iz kantine Exxona-e? Radiš li u naftnoj industriji?

Pročitaj bar ovo, djeluješ kao netko tko se zna snaći među brojevima:
- TU Eindhoven studija The GHG savings for cars sold in 2020 ranges from 54% to 82%. Break even nakon 20-30k km

- ICCT Studija - Global Life Cycle Analysis for Passenger Cars

- Konzervativna Volvo studija sa izvorima iz 2010ih, gdje ovisno o CO2 mixu struje, break-even nakon 49/71/110k km - BEV emisije tijekom zivotnog vijeka

- VW research paper - ID3 je vec danas značajno zeleniji od Golfa

Vizualizirano


Nagradno pitanje za osvojiti lapdance Grete:

"Koliko primarne energije u zivotnom ciklusu ICE se moze namiriti iz obnovljivih izvora"
vs
"Koliko primarne energije u zivotnom ciklusu BEV se moze namiriti iz obnovljivih izvora"

Prednost BEVa u emisijama ce se samo povecavati. Lokalnih NEMA. Pitaj bicikliste koji se tu i tamo iza mene voze...


Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Kao drugo, udio transporta u globalnom CO2 outputu je 7-20% ovisi tko radi statistiku u čiju korist. Maknemo li sada ovaj tren sve fosilne aute s cesta, taj CO2 će za koju godinu nadoknaditi rast industrije pogotovo u zemljama trećeg svijeta kojima treba jeftina prljava energija jer si ne mogu priuštiti skupu zelenu energiju.
Danas je distribuirana zelena energija jeftinija od fosilne!



Fraunhofer - Total Cost of Electricity Generation

Sad sigurno zelis replicirati sa stabilizacijom mreze. Say no more.
Obnovljivi + baterije su jeftiniji od peakera.
- S&P Global - Grid balancing tactics in flux as battery costs fall
- Bloomberg - "Already Cheaper to install new battery storage than peaking plants"
- How pv plus storage will compete with gas generation in the US/



BEV je fleksibilno trošilo, load balancing i storage po defaultu. Uz malo dobre volje i grid storage.


Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Nama običnim građanima je najlakše nešto nametnuti da to sami financiramo. Naravno da će se otuda početi s enforsanjem ekologije.

Samo ja ne želim sada kupiti skupi EV čije (samo)zapaljive baterije će za 5-10 godina biti proglašene opasnima jer se tada budu proizvodile sigurne nezapaljive puno lakše baterije veće energetske gustoće. Koliki resale value će mi taj EV tada imati?
Ako neces danas kupiti EV zato sto je zeleniji, onda ces ga kupiti za 5 god zato sto ce biti bolji u svakom pogledu od ICEa.
Za mene i 20% novih kupaca vozila, bolji je već i danas.

Koliki resale ce ti tada imati tvoj ICE?
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR

Zadnje izmijenjeno od: CatKiller. 03.08.2023. u 23:33.
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 22:50   #68275
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
-cut-
Ma niš to ne vrijedi jer EV se samozapali i nemoš ugasit, oni bi meni trebali platit da ja to vozim. A da ne pričam o 2000km koje prelazim svaki dan vozeći 200kmh po obilaznici.

Kad to sve EV bude mogao bez stajanja i to za cijenu rabljenog golfa iz 2003. onda možemo pričat

Smeće koje nam serviraju političari, svima bi nam bilo bolje da i dalje vozimo 1.9 JTD i TDI-eve. Toči vozi.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 00:37   #68276
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Automobili

Prije 20 godina su nam govorili da svi kupujemo dizle jer su čišći, manje CO2…. Danas znamo da nisu bili čišći. Znamo i da su izbacivali itekako opasne dušične okside u daleko većoj mjeri nego benzinci pogotovo atmosferci.

Tada su govorili i da će Priusi biti zeleniji. Danas znamo da nisu bili zeleniji bar ako gledamo famozni CO2.

Zašto bi danas ikome vjerovali bilo što kada se priča da će EV biti zeleniji i spasiti polarne medvjede?

Ah da, ovaj puta to misle za istač I imaju jako puno studija i grafikona da nas u to uvjere!
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 06:47   #68277
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Onda kad zaboli pozvat popa a ne trčati doktoru.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 07:22   #68278
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
_snip_
OK, ajmo se privremeno sloziti da je sve zavjera.
Sto zele elite i politicari?

Ograniciti privatnu mobilnost autima...koje svatko moze napuniti u vlastitom dvoristu? Does not compute.

Ako je teorija da nam zele uvaliti aute koji se na daljinu mogu ugasiti? Onda newsflash - (gotovo) svaki moderan auto je premrezen, spojen na internet i od tamo ga teoretski mogu onesposobiti.

Uostalom, nije li u tom Mr. Evil slucaju lakse zatvoriti sve benzinske?
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 09:21   #68279
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Službeno imamo i Batmana u Zagrebu. Personalizirana rega ZG BATMAN, Tesla.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 09:22   #68280
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
OK, ajmo se privremeno sloziti da je sve zavjera.
Sto zele elite i politicari?

Ograniciti privatnu mobilnost autima...koje svatko moze napuniti u vlastitom dvoristu? Does not compute.

Ako je teorija da nam zele uvaliti aute koji se na daljinu mogu ugasiti? Onda newsflash - (gotovo) svaki moderan auto je premrezen, spojen na internet i od tamo ga teoretski mogu onesposobiti.

Uostalom, nije li u tom Mr. Evil slucaju lakse zatvoriti sve benzinske?
Think bigger. Sto bi moglo proizvodacima donjet vise love nego sad?

https://en.wikipedia.org/wiki/You%27...g_and_be_happy

Vec sad imamo problem da su klasicni automobili kvarljiviji nego nekad. Sa elektrom je najjednostavnije doci do modela gdje su il auti preksupi za kupnju pa iznjmljujes iste ili - samo baterije s obzirom na trajnost. Mozda grijesim ali buducnost ce pokazat kak stvari stoje.

https://www.youtube.com/watch?v=oTXptUuKGrc
Mozda smo svi u krivu i politicari i proizvodaci (koji im financiraju kampanje, pogotovo tu u DE) nam zapravo zele dobro...bumo vidli, meni je tak svejedno
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na