Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.10.2016., 15:50   #2341
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
Ali mislim koje glupo objašnjenje. Pa ako ne znaš šta imam u kompu (koji sam btw. kupio u kompletu kod njih), šta ne pitaš, eto možda meni treba i PSU od 750W. Nego me ideš zamuljat kao malog idiota za fucking napajanje. Mislim idem potrošit kod tebe ponovo 2500kn+ i ne to ti nije dovoljno nego kao Hyper 600W mi treba kao žednom vode.
Al ga i ti pretjeruješ.
Čovjek ti je preporučio napajanje za tu grafu, niti te je silio na nešto, niti ti je naplatio nešto, niti te je pokušao prevarit/zamuljat kako ističeš.
Pitao si jel dovoljno 500W, on ti ponudio 600W da budeš siguran, sva filozofija.
Ako ne želiš onda se zahvališ.

I ne znam šta uopće ispituješ zaposlenike neke trgovine koje napajanje ti treba, a ovdje na forumu drugima slažeš konfiguracije, gdje je tu logika?
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2016., 16:37   #2342
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Još najbolje da me silio. Da je komunikacija išla ovako, poštovani što imate od drugih komponenti, pa ćemo vam preporučiti u skladu s tim i napajanje onda bi donekle imalo smisla. Ovako je tipično trgovanje po hrvatski iliti APP.

Neću više kao potencijalna mušterija ništa pitat, nego ću od ADM-a naručit agregat skupa sa GPU-om da se ne bi uvrijedili.

Misliš da ne piše na stranici MSI koje napajanje treba, misliš i dalje da meni treba odgovor od ADM-a ili da pročitam/pogledam x recenzija gdje piše koliko troši cijeli sistem u full loadu.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2016., 16:45   #2343
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
A šta ti nisi njemu napisao "poštovani, ja imam to i to od komponenata, koje napajanje mi treba", nego čekaš da oni tebe nešto pitaju, izvlače informacije iz tebe i chataju s tobom?
Tražiš dlaku u jajetu samo da bi mogao pljuvati po trgovini.

U temi gdje se sastavljaju konfiguracije se predstavljaš za stručnjaka, a kad sam kupuješ ne znaš koje napajanje ti treba, a ne znaš ni da trgovcu moraš dati potpuni popis komponenata, baš kao što ovdje na forumu moraš popuniti "Moj komp" ako tražiš savjete.

Pa taman i da mu sve daš, opet on može pogriješiti i ne mora biti najbolji stručnjak za hardver i opet se to može bolje sastaviti, barem bi ti to trebao znati.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2016., 16:57   #2344
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Niti sam stručnjak, niti se predstavljam kao stručnjak, a vidim da je tebi do chata. Ja sam podijelio svoje iskustvo, ti to vidiš kao neutemeljeno pljucanje, ja ne i ne mislim se zamarat time. Zašto se ti pak zamaraš, tu ti ne mogu pomoć.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2016., 17:02   #2345
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Ništa se ja ne zamaram, a ako netko ima većinu postova gdje drugima slaže konfe, onda je to predstavljanje za stručnjaka.

Pitaš trgovca koje napajanje ti treba na osnovu grafe, a već u startu znaš da mu moraš reći i druge komponente koje prešutiš, i onda čekaš njega da nešto predloži da bi mogao pljuvati po njegovom savjetu i optuživat ga da te želi prevarit.
Ma genijalno "iskustvo", samo nastavi.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2016., 20:53   #2346
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Nemrem vjerovati, ali slažem se s drvenim

Uvijek sam govorio isto to, ako već drugima slažeš i preporučaš. Zašto postavljati takva pitanja trgovinama ili drugima?

A u ostalom, slažem se i s time da ADM ima koma i ne ažuran web. Ali opet isto tako ne vidim ništa loše u preporuci Hypera 600W, jer nije da je 500kn skuplji od 500W već sitno skuplji i svakako bi prije uzeo 600W nego 500W jer je razlika mizerna.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2016., 12:17   #2347
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Loše, tj. glupo iskustvo danas.
Kupujem Cooler Master Mastercase Pro 5. Na njihovim stranicama raspoloživo odmah. Šaljem im mail da vidim kada bi kućište bilo nam adresi. Odgovor: kućište nije dobavljivo.

Već par puta mi se kod njih to desilo - web im je postao stvarno neažuriran.
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2016., 13:12   #2348
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Zadnje iskustvo s njima Bože sacuvaj,
obojica u ducanu gledaju u monitor ko da nema žive duše, u mrtvoj tišini se jedva razaznao neki pozdrav , i to nakon što sam ja prvi pozdravio vec pred pultom...

Život ne postoji kod te dvojice..

Imao sam osjecaj ko da ih idem žicat pare, a ne da sam došao u ducan.. Fuj
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2016., 13:20   #2349
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Zadnje iskustvo s njima Bože sacuvaj,
obojica u ducanu gledaju u monitor ko da nema žive duše, u mrtvoj tišini se jedva razaznao neki pozdrav , i to nakon što sam ja prvi pozdravio vec pred pultom...

Život ne postoji kod te dvojice..

Imao sam osjecaj ko da ih idem žicat pare, a ne da sam došao u ducan.. Fuj
mozda nisi bio prvi na redu, nego netko tko je poslao email prije tebe

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 15.10.2016., 16:04   #2350
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Lol, dobra.
Vjerujem da bi im zaposlenici bili više zainteresirani za posao s boljom plaćom.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 15.10.2016., 21:30   #2351
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Lol, dobra.
Vjerujem da bi im zaposlenici bili više zainteresirani za posao s boljom plaćom.
Može. Oćeš ti onda kupit 100 kn skuplju grafičku kod njih?

Ali činjenica je ako svoj posao ne radiš kako treba nemoj ga niti radit.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2016., 22:45   #2352
DraŽ
Premium
 
DraŽ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Miami, 1984, Ferrari F40
Postovi: 902
Citiraj:
Autor DraŽ Pregled postova
Kupio sam kod njih ovaj tjedan procesor, matičnu, rame i hladnjak.
Joj, zaboravio sam spomenuti da je hladnjak (Mugen Max) već netko bio otvorio/koristio prije mene. One najlonske vrećice koje sadrže vijke je netko bio omotao s gumicama i vidio se otisak na foliji koja ide preko baze hladnjaka...

Kad već spominjete zaposlenike, istina. Ni dobar dan ni ništa, stojiš i čekaš dok bulje u ekran.
DraŽ je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2016., 00:09   #2353
M