Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2012., 12:19   #211
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Update: Javili se odmah na mail ovi iz Thermalrighta, šalju 1156 BTK za 15 USD ukupno... Brko,
nema frke, samo BTK ti nije samo 1156, nego je 775/1155/1156/1366 u jednom vidjet ćeš da ima pomične rupe za šerafiće
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2012., 12:21   #212
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Bemu rižu meni još nije stigo BTK...a naručio prije 40 dana !
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2012., 12:48   #213
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Bemu rižu meni još nije stigo BTK...a naručio prije 40 dana !
dogodilo se isto 2010. kad sam ga ja naručio. nije bilo nigdje niti jednog na lageru. zato sam i naručio tada Venomousa po skoro pa smiješnoj cijeni, a i dolar je bio smiješan tako da me koštalo skoro pola iznosa koliko je bio u Linksu.
Ako nekima ne prođe preko Thermalrighta, rezervna opcija vam je Frozen CPU. oni imaju na lageru, ali deru na poštarini ako se uzme samo jedan komad. Bilo je to malo jeftinije, ali očito su se i oni okuražili.

LINK
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2012., 15:54   #214
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Da opet ja smetam: ja bih naručio također BTK (a vidim još i kolega Halos?), međutim nemam paypal, niti ikakve plastike osim one electron gluparije od običnog tekućeg kunskog računa. Postoji li još netko da će naručivati pa da mu uplatim na račun i dogovorimo se oko toga?
__________________




Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 19:45   #215
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Hvala bogu stigao moj BTK !
Pošiljku iz Taiwana sam čekao nekih 50-ak dana...sporo...sporo...sporo...
Cijena 17 USD !
Koliko vidim taj mount ima 3 različita razmaka rupa ? Za koje je sve sockete kompatibilan ?
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 19:46   #216
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
775/1155(56)/1366

EDIT:

Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
EDIT...ah i ja sam glupko...od uzbuđenja mi nije palo napamet pročitat na kutijici !
Strpljen, spašen.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 16.03.2012. u 20:01.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 19:49   #217
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Hm...zar nije razmak rupa za 1155 i 1366 isti ?

EDIT...ah i ja sam glupko...od uzbuđenja mi nije palo napamet pročitat na kutijici !
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 11:04   #218
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
da li se ovaj kit može nabaviti u HRV ili još uvijek samo direkt kod proizvođača?
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 11:27   #219
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
samo vani kako smo opisali, nažalost.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 00:13   #220
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
I ja sam prije 5 dana postao ponosni vlasnik jednog Venomous X, doduše moj nije crna, ja sam rasista.
Ono što me iznenadilo kada sam došao u prodavnicu da ga kupim je bilo pakovanje u kojem su se nalazila dva ventilatora. Kada sam detaljnije pogledao vidio sam da se radi o Thermalright Venomous X Silent Edition hladnjaku (tako je navedeno na deklaraciji i cijeni u prodavnici). Na stranicama TR-a nema ništa takvo, bar za sada.
Cijena 5999 din. (52,51 € po kursu na dan 5.9.2012. ).

Evo i par slika.


Ovo je zadržaj paketa. U srednjoj, i najvećoj kutiji, se nalazi sam hladnjak sa popratnim dijelovima. U ove dvije manje kutije sa strane se nalaze 2 ventilatora TR-FDB-12-600. U četvrtoj kutiji se nalaze plastični nosači za ventilatore.


Evo šta se nalazi u glavnoj kutiji osim hladnjaga. 4 savijene žičice za pričvršćivanje ventilatora na hladnjak, kit za montažu na Intelove platforme, kit za montažu na AMD-ove platforme, 4 gumene trake koje služe kao amortizeri vibracija (stavljaju se između ventilatora i tijela hladnjaka), namjenski ključić za dotezanje šarafa i mala tuba termalne paste Chill Factor III (samo 2 g ).


Na lijevoj slici su dva ranije pomenuta plastična nosača ventilatora. Ja ih nisam koristio jer izgledaju strašno ružno (subjektivan dojam). U njih se ubace ventilatori pa se pomoću ovih kukica sa strane sve zajedno montira na hladnjak. Na desnoj slici su ventilatori. Iz samog naziva se može vidjeti da se radi o "Fluid dynamic bearing" ventilatorima.


Na lijevoj slici se vide podaci navedeni na poleđini kutije ventilatora. Na desnoj slici se vidi većina tih podataka na naljepnici na ventilatoru.


Baza hladnjaka ima "mirror finish" s tim da sama baza nije idealno ravna. Kada hladnjak postavim na sto, staklo ili neku drugu površinu klacka se, što će reći da je baza malo konveksna (ima ispupčenje). Otisak paste na CPU-u nisam gledao jer sam kasno stavio to sve u kućište pa mi je bilo mrsko da ponovo skidam hladnjak samo zbog toga.


Pokušaj umjetničkog fotografisanja sa idiotom.


Evo kako sjedi na R3E.


I evo kako sam to sve spakovao u starog Chiefteca.

Promjene temperature mog 980X pod Venomousom mogu uporediti samo sa starim Thermaltakeovim Sonic Towerom koji je dosad bio montiran. Testirao sam ih na stock frekvenciji i naponu 1.177 V, i na 4 GHz i naponu od 1.3 V. U oba slučaja HT je bio upaljen. CPU je opterećen Primeom, a temperature su očitavane pomoću RealTempa. Temperature u loadu su mjerene nakon sat vremena Primea, a idle 5 minuta poslije gašenja Primea. Kao rezultat sam uzeo prosječnu vrijednost temperature svih 6 jezgri. Svekomponente su bile u otvorenom kućištu.
Na ST-u je bio montiran jedan Xilence RedWing između tornjeva, vrtio se brzinom od 1100 RPM. Na Venomousu su bila 2 ventilatora u push-pull konfiguraciji i vrtili su se na 600 RPM.



Dok je CPU na stock naponu i frekvenciji ST se još nekako i drži. Razlika u idleu je oko 4 stepena, dok je pod punim opterećenjem razlika, ne baš malih, 10 stepeni. Sonic Tower totalno gubi dah kada se procesor overclockuje. Prilikom overclcoka razlika u idleu je i dalje oko 4 stepena. Kada se overclockovan procesor potpuno optereti Sonic jednostavno umire. Za manje od minut i po temperatura je pod Sonicom dostigla 100 stepeni zbog čega sam zaustavio Prime (zbog toga u tabeli sa overclockovanim procesorom nema rezultata za Sonic pod opterećenjem, 0). Sa Venomousom, što je sasvim i očekivano, je sasvim druga priča. Nakon sat vremena pod opterećenjem temperatura je bila 76,2°C.
Dalje nisam dizao frekvenciju jer nisam imao vremena, to planiram uraditi jedan od narednih dana.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote