Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.03.2023., 09:39   #9451
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,197
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Trazim nasljednika za svoj P30P, pa ako imate neke (smislene) prijedloge koje zadovoljavaju uvjet da su su svemu bolji ili jednaki kao P30P, te mob mora imati Google nativno, znači Huawi otpada, Smsung otpada je jer S22/23 imaju preslabe baterije, plus verzije su jednostavno presiroke.


Jedino smisleno mi je Oppo Find X5, ali tesko ga je naci, nije savrsen i relativno je skup.
Google Pixel 7, Samsung S23, Asus Zenfone 9, Google 6a (ako si za nešto jeftinije, no i dalje super).

Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
ekipa, gdje mogu pogledat neki objektivan test kamera/foto aparata mobitela?
ne toliko kao kamera već kao foto aparat. svi govore kako Ajfon ima best of the best of the best ali 1000+ € za mob nedam.
pa ak ima iz midrange nešto...a da mogu vidjet kako izgledaju slike


Što se tiče kamera mobitela, nemoj uzimati iPhone, uzmi si Pixela (6a ili 7), pogotovo ako su u pitanju slikavanje ljudi u manje nego idealnim situacijama.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2023., 10:39   #9452
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
Odakle to da S23 ima slabu bateriju?
Da, S22 ima slabašnu bateriju tj. bolje rečeno neefikasan SoC, no i on može izgurati cijeli dan ako si nezahtjevan korisnik. Dvojica kolega ga imaju i oba kažu da im izdrži bez problema do kasno navečer. S tim da obojica imaju lagan use-case, sve im se svodi na dopisivanje, malo browsanja i dosta stand-by timea...

S23 s druge strane ima odlično trajanje baterije za jedan mali flagship, ponajviše zahvaljujući Snapdragonu 8gen2. U svakom slučaju bolje nego prošlogodišnji S22U sudeći po recenzijama i dojmovima ljudi...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2023., 11:02   #9453
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor joolka Pregled postova
Mozda nesto iz drugog tabora Huaweia poput Honor Magic Pro 4,ali vjerovatno prevelik ako trazis kompaktniji mob

MP4 je mrvu veci, (na papiru) ali ima normalne curved rubove pa je u ruci vjerojatno ok. S22+ je na papiru bio skoro pa istih dimenzija, ali posto ima rubove (iza i na displayu) u ruci je puuuno veci tj neudobniji i zato je otpao.


Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
Odakle to da S23 ima slabu bateriju?

My bad, sjecam se da su S21/22 obicne verzije imale koma bateriju, tek u plus verziji se situacija malo popravila. Sad vidim da su na "običnom" S23 to ispravili da je na Gsm Areni endurace test 101h sto je za Samsung odličan rezultat


Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Ja ga imam i nije skup. 507€ na Mobileshopu. Eu verzija, VoLTE i 5g uredno radi...

To mislis na Oppo Find X5? ili na Pro verziju? Krivo sam napisao, uvijek gledam samo pro modele pa sam tako i gledao Oppo Find X5 PRO
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2023., 13:40   #9454
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 711
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Sad vidim da su na "običnom" S23 to ispravili da je na Gsm Areni endurace test 101h sto je za Samsung odličan rezultat
Eto, ne da ti onda taj mobitel ne otpada iz izbora nego bi trebao biti kandidat no1.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2023., 15:52   #9455
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Generalno, druzio sam se sa 22+ par tjedana, suma sumarum lagano sam razocaran napretkom flagship klase, za usporedbu je bio dobri stari P30P, tako da je to bila direktna usporedba Flagship iz 03/2019 vs Flagship iz 02/2022, znači 3 godine razlike, in real life razlika manja od 10%.
Ono sto sam primjetio je da je na S22 kamera bolja, ali to bi čak mogao pripisati sugavom huawei updateu koji razjebe kameru, ali ok, kamera na S22 je bolja, fingerprint unlock je brzi na S22 i jos par sitnica. Ali sve skupa jako malo s obzirom na razliku u vrijednosti/cijeni.


Tuzna relanost je da su se razvoj flagshipa, tj napredak usporio do te mjere da se nakon 3 godine ne vidi nikakva realna i opipljiva razlika, ali ajde bar se vidi razlika u cijeni
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2023., 16:18   #9456
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,837
Nedavno sam umirovio Note9 i uzeo Pixel 7 - meni je Note9 vrh i ne bi ga mijenjao iako sam ga imao 4 godine. Jedino gdje je kiksao je kamera, a to sam skuzio tek s djetetom. 4 godine mi je bila vrh i takva kamera

Ugl taj premium fee kojeg placamo svake godine za toboze flagship je ridikulozan! Nikako da taj balon pukne. Marginalni skokovi, ma odlican biznis!

Ugl, Pixel mi nije donio ne znam kakva cudesa. Baterija u oba slucaja 2 dana easy, softver na Note9 puno bolji i konkretnije slozen (pisao sam o tome u Pixel temi). Ali Pixel kamera je valjda dvije generacije ispred i to mi je bilo dovoljno. Nije mi zao para jer barem nisam dao 30% vise Samsunga i dobio - istu kameru Da su druge okolnosti s gustom bi ustedio za S23.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2023., 02:25   #9457
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova

Tuzna relanost je da su se razvoj flagshipa, tj napredak usporio do te mjere da se nakon 3 godine ne vidi nikakva realna i opipljiva razlika, ali ajde bar se vidi razlika u cijeni
Ne bih se baš složio.

Prešao sam sa Notea 10+ na S23 Ultra, itekako se osjeti brzina rada na uređaju, razlika u ekranu i naravno - kameri. A da ne spominjem bateriju.

Note sam uzeo u 3.mj 2020, platio ga 730€ (znači ispao me 243€/godišnje) s tim da ga ostavljam kao sekundarni mob
S23U sam platio dosta više (1300€), ali njega vjerojatno neću imat razloga mjenjat sljedeće 4 ili 5 godina (znači ispast će me 325/4 godine ili 260€/5 godina) što je po meni ok jer sam s uređajem prezadovoljan i ima ono što ni jedan drugi proizvođač ne nudi = S-pen

Slažem se da su cijene pretjerane, i nikako se ne isplati mjenjat uređaj svake godine ili dvje, ali eto - živimo u takvom svijetu gdje smo došli do točke gdje je napredak polagan, a ne više skokovit kao što smo imali priliku proživjet u razdoblju 2000-2010g
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2023., 09:52   #9458
Zero Cool ZG
Premium
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 229
Da li postoji neki mob vrijedan spomena do 200 eura? Mob bi bio za poklon za četrnaestogodišnjaku.

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk
Zero Cool ZG je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2023., 10:07   #9459
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,306
Citiraj:
Autor Zero Cool ZG Pregled postova
Da li postoji neki mob vrijedan spomena do 200 eura? Mob bi bio za poklon za četrnaestogodišnjaku.

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk
Klincima uvijek fali prostora pa treba gledati nešto s bar 128GB i micro SD.

Motorola G42 za 185€ po meni best buy.

Ima micro SD, 6/128, 3,5mm, Amoled, 5000mAh baterija, 175g. Nije baš za gaming, ali neke lakše igre može...Nekako se najviše za te novce dobije.

https://aloalo.hr/motorola-g42-6-128...oizvod-19578/?
locks je online   Reply With Quote
Staro 01.04.2023., 19:28   #9460
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,306
SD 7+ Gen2 je ozbiljan stroj....

locks je online   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 11:55   #9461
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Pozdrav, trebao bi mi savjet oko kupnje novog mobitela.
Razmišljam o Galaxy s23 mobitelu ili iphone 13/14 mobitelu.
Bitna mi je dugotrajnost, pošto ne mjenjam telefone tako često, a ovo ću uzeti na pretplatu na 24 mjeseca te planiram ako je moguće nastaviti ga koristiti i nakon isteka ugovora.
Vidim da hvale i jedan i drugi telefon, ali se ne mogu odlučiti koji da uzmem.
Vidim da su na galaxy mobitelima popravili bateriju barem kako kažu, ali iphone mi se čini da će duže dobivati softver nadogradnje i biti duže u opticaju.
Zanima me ako netko ima nešto od toga i koristi to svakodnevno da me malo usmjeri. Znači dugotrajnost mi je najbitnija stavka, naravno i brzina u radu. Inače sam prosječan korisnik, kamera, društvene mreže, yt te naravno pozivi i poruke i svakodneve aktivnosti na telefonu. Ne igram niti se planiram igrati na telefonu.
Također ekosustav, planiram uz telefon uzeti i smartwatch i slušalice.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 12:02   #9462
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Koji mobitel kupiti? - 2. dio

Ako gledas s23 vs iphone13/14 najprije gledaj android vs ios/ ekran razlika (60hz na i13/14 vs 120 na samsungu, pro verzija iphonea ima 120 i vidi se razlika pri scrolanju surfanju itd), razlika u kamerama itd. Kad malo proucis te razlike onda kupujes, dugovjecnost se na takvim telefonima ne gleda jer su to top klasa telefona i traju godinama. Watch i slusalice kupujes kasnije.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 12:03   #9463
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Misliš da bi samsung mogao dobivati softver nadogradnje još nekoliko godina, jer ima ja ne vjerujem što se tiče toga.
Također, zar nije da ios dolazi i na nekoliko godina stare iphone, dok android nagodradnje dobivaju samo ultra modeli?
Kod samsunga sam vidio da bi trebao uzeti model od 256gb zbog brže memorije, osjeti li se to u svakodnevnom radu i kroz godine korištenja?
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 12:25   #9464
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 654
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Misliš da bi samsung mogao dobivati softver nadogradnje još nekoliko godina, jer ima ja ne vjerujem što se tiče toga.
A šta će ti softver nadogradnje?
Jednom kad je telefon ispeglan ne treba ništa dirati, opće poznato je da updejtovi kasnije više useru telefon nego što nešto poboljšaju.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 13:08   #9465
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Misliš da bi samsung mogao dobivati softver nadogradnje još nekoliko godina, jer ima ja ne vjerujem što se tiče toga.
Također, zar nije da ios dolazi i na nekoliko godina stare iphone, dok android nagodradnje dobivaju samo ultra modeli?
Kod samsunga sam vidio da bi trebao uzeti model od 256gb zbog brže memorije, osjeti li se to u svakodnevnom radu i kroz godine korištenja?
Kako misliš ne vjerueš im, pa nije to od jučer nego je provjerena činjenica još od prije nekoliko godina Primjer je Galaxy S10 koji i dalje uredno dobiva security updateove a star je preko 4 godine.
Lijepo je navedeno, svaki Samsungov flagship pa i mid-range mobiteli dobivaju 4 velike Android nadogradnje i 5 godina security updatea.
Za low end modele ne znam nit me zanima, ali mislim da i oni dobivaju barem 2-3 Android nadogradnje + godinu ekstra security updatea.

Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
A šta će ti softver nadogradnje?
Jednom kad je telefon ispeglan ne treba ništa dirati, opće poznato je da updejtovi kasnije više useru telefon nego što nešto poboljšaju.
Kakve su to nebuloze , nije svaki OEM Xiaomi . Realno, software ti čini sigurno pola od ukupnog iskustva na mobitelu a ti misliš da novi featuresi ne doprinose ukupnom dojmu i produžuju životni vijek mobitela?
Svakom OEM-u se dogodi da neki update zasere određene stvari - čak i Appleu, ali generalno bez updateova mobitel bi IMO prije postao zastarjel i prije bi dopizdio korisniku...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 13:16   #9466
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 654
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Realno, software ti čini sigurno pola od ukupnog iskustva na mobitelu a ti misliš da novi featuresi ne doprinose ukupnom dojmu i produžuju životni vijek mobitela?
Koji to točno novi featuresi? Nove ikone?
Svaki mobitel (pogotovo ovi bolji) će dobivati upgrejdove barem 3 godine, nakon toga je dovoljno ispeglan i ne treba više ništa dirati.
Svrha je da OS bude stabilan i bez bugova, a bilo kakve veće izmjena OS-a nakon nekoliko godina samo donose nove potencijalne probleme.
Masa je loših iskustva oko toga pa ne znam što se toliko čudiš...
Samsungu, a i ostalim sigurno nije u interesu da koristiš njihov telefon 4-5 godina, jer tu nema profita, a i neki su sami priznavali da namjerno uništavaju bateriju sa updejtovima samo da kupiš novi model.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 13:51   #9467
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Iphone mi se čini puno stabilniji i dugotrajniji nego bilo koji android telefon, s time da kako gledam i pametni sat i slušalice, cijena appleovih proizvoda je dosta visoka. Također mi se sviđa wireless punjenje ali takvi dodaci za apple su dosta skupi.
S druge strane, nisu ni samsungovi gadgeti toliko jeftiniji, ali mi se čini da samsungovi telefoni dosta gube na vrijednosti, dok apple vidim da neki korisnici imaju po 5+ godina i rade im sasvim solidno te ih prodaju naprimjer i nakon tog vremena.
Kažem bitno mi je da mi telefon traje što dulje, jer nemam namjeru osim ako se ne pokvari mijenjati ga nakon 24 mjeseca.
Kod samsunga mi se sviđa što je ekran 120hz i djeluje dosta fluidno jer sam ga isprobao uživo, ali nemam priliku nigdje isprobati iphone 13 ili 14.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 14:11   #9468
Darko150
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 34
Mislim da si ti odlučio kupiti Iphone, samo čekaš potvrdu tu na forumu...😀. Ako si odlučio, ne čekaj, kupuj.
Prije ili kasnije svaki se odabir pokaže lošim 🤣

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Darko150 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 14:26   #9469
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Koji to točno novi featuresi? Nove ikone?
Svaki mobitel (pogotovo ovi bolji) će dobivati upgrejdove barem 3 godine, nakon toga je dovoljno ispeglan i ne treba više ništa dirati.
Svrha je da OS bude stabilan i bez bugova, a bilo kakve veće izmjena OS-a nakon nekoliko godina samo donose nove potencijalne probleme.
Masa je loših iskustva oko toga pa ne znam što se toliko čudiš...
Samsungu, a i ostalim sigurno nije u interesu da koristiš njihov telefon 4-5 godina, jer tu nema profita, a i neki su sami priznavali da namjerno uništavaju bateriju sa updejtovima samo da kupiš novi model.
Imaš na svakom updateu changelog pa čitaj, neda mi se sad tražiti konkretne updateove, ali sigurno nisu samo ikone u pitanju...

Svrha jest da OS bude stabilan, što u dosta slučajeva i nije tako pogotovo kad mobitel tek bude lansiran, tome i služe updateovi da ispeglaju potencijalne bugove i nedostatke. No da su samo bug-fixevi u updateu mislim da bi se velik broj kupaca pobunio, stoga OEM-i dodavanju razno razne novitete, neke korisnije od drugih...

Naravno da proizvođačima nije u interesu da mobiteli traju 4-5 godina ali mislim da i nemaju baš nekog izbora. Mali je postotak ljudi koji svake godine kupuju nove mobitele... Dok neki (čitaj Apple) koji su priznali da su updateovima rezali performanse u svrhu zadržavanja battery lifea, su valjda imali određene razloge za takve poteze.

Ako sumnjaš da updateovi nakon određenog vremena uništavaju bateriju, imaš opciju ne preuzeti taj update i mirna Bosna...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 14:34   #9470
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,306
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Kako misliš ne vjerueš im, pa nije to od jučer nego je provjerena činjenica još od prije nekoliko godina Primjer je Galaxy S10 koji i dalje uredno dobiva security updateove a star je preko 4 godine.

Lijepo je navedeno, svaki Samsungov flagship pa i mid-range mobiteli dobivaju 4 velike Android nadogradnje i 5 godina security updatea.

Za low end modele ne znam nit me zanima, ali mislim da i oni dobivaju barem 2-3 Android nadogradnje + godinu ekstra security updatea.







Kakve su to nebuloze , nije svaki OEM Xiaomi . Realno, software ti čini sigurno pola od ukupnog iskustva na mobitelu a ti misliš da novi featuresi ne doprinose ukupnom dojmu i produžuju životni vijek mobitela?

Svakom OEM-u se dogodi da neki update zasere određene stvari - čak i Appleu, ali generalno bez updateova mobitel bi IMO prije postao zastarjel i prije bi dopizdio korisniku...
Moram te ispraviti. S10 i S20 serija su dobili tri nove verzije i 4god. security patch. Od S21 ide 4+5. I noviji iz A serije dobiju istu podršku, što je po meni nebuloza. A13 već sad radi loše, a mogu ga zamisliti za tri godine na Androidu 16. Neće imati ni dovoljno mjesta da se instalira 😁
locks je online   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 14:42   #9471
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 654
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
No da su samo bug-fixevi u updateu mislim da bi se velik broj kupaca pobunio, stoga OEM-i dodavanju razno razne novitete, neke korisnije od drugih...
Zato se uredno bune svaki puta kad novi OS dođe na starije modele:
https://www.androidpolice.com/samsun...alaxy-s21-s22/

I onda imamo ovakve izjave:
Citiraj:
SamMobile reports that owners of S21 series phones have also claimed poorer battery life with One UI 5.1. The good news there is that it seems Samsung already knows about this issue, meaning a fix might be in the works already.
Znači dobiješ update, i onda čekaš da oni poprave nedostatke u tom updejtu, stvarno vrhunska politika.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 15:30   #9472
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Zato se uredno bune svaki puta kad novi OS dođe na starije modele:
https://www.androidpolice.com/samsun...alaxy-s21-s22/

I onda imamo ovakve izjave:
Znači dobiješ update, i onda čekaš da oni poprave nedostatke u tom updejtu, stvarno vrhunska politika.
I onda se malo strpiš i ispeglaju sve....Tako je sa svakim kreatorom softvera - Android, Apple, Microsoft...Po toj logici bi najbolje bilo da su svi ostali na WinXP jer je bio super ispeglan i nije bilo smisla preći na novije Winse....

Svake godine izađe novi Android i iOS i na obe verzije naravno izađu bugovi (jer se forsira jednom godišnje nova verzija OS-a) ali se vrlo brzo poprave....

Politika "ne treba ti apdejti" jer se sad super skrola po mobu je neozbiljna.....
denied je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 15:31   #9473
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Darko150 Pregled postova
Mislim da si ti odlučio kupiti Iphone, samo čekaš potvrdu tu na forumu...😀. Ako si odlučio, ne čekaj, kupuj.
Prije ili kasnije svaki se odabir pokaže lošim 🤣

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Stvar je u tome da se nisam odlučio, jer mi jedan i drugi imaju stvari koje su mi bitne, a nema jedan da ima sve to.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 16:03   #9474
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Realno - oba tabora sa novim uređajima mogu trajati dugoročno, ovisi kako se odnosiš prema njima.

Ako želiš poslije 4-5 godina prodat uređaj a imat dobru cijenu - kupi iPhone. Samsung gubi brže na cijeni ali nisi ograničen kao kod iOSa.
Ako cijeniš customizaciju, Samsung je izbor - jer na njemu možeš mjenjat što god poželiš.
Ja npr. koliko god cijenio kvalitetu izrade i ispeglasnost iPhoena, zbog svih tih ograničenja koji dolaze u softwareu nikad ga ne bih mogao koristit (čak i da je kamera 2 ili 3x bolja)
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 16:41   #9475
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Koji mobitel kupiti? - 2. dio

Zato i kazem, treba sve pregledati. Ima hvala bogu masa yt kanala i reviewova i pregleda opcija i mogucnosti i najprije treba sve procitati i pregledati i onda odluciti. Pitati ovdje za preporuku mobitela ali ne os-a. Pregledaj si malo po internetu pa kad odlucis koji OS uzeti onda mozda dodjes po preporuku modela.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 16:57   #9476
Zero Cool ZG
Premium
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 229
Citiraj:
Autor Darko150 Pregled postova
Mislim da si ti odlučio kupiti Iphone, samo čekaš potvrdu tu na forumu...😀. Ako si odlučio, ne čekaj, kupuj.
Prije ili kasnije svaki se odabir pokaže lošim 🤣

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Ovo je točno, svaka odluka se pokaže loša 😁

Imao s21, pa prešao na iphone 13, sad se vraćam na s23.

Nije mi se svidio iOS, previše je zaključan, neke stvari koje su na androidu bile normalne ovdje ne funkcioniraju na isti način ili ne funkcioniraju uopće. Gadgeti su preskupi i kada te zatvore u svoju okolinu nema van 😀. Sam uređaj je odlične izrade, i uglavnom nema štekanja (dešavalo mi se da aplikacije zablokiraju i jednom sam u godinu dana morao restartati mob).

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk
Zero Cool ZG je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 17:19   #9477
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,328
Citiraj:
Autor Zero Cool ZG Pregled postova
Ovo je točno, svaka odluka se pokaže loša 😁

Imao s21, pa prešao na iphone 13, sad se vraćam na s23.

Nije mi se svidio iOS, previše je zaključan, neke stvari koje su na androidu bile normalne ovdje ne funkcioniraju na isti način ili ne funkcioniraju uopće. Gadgeti su preskupi i kada te zatvore u svoju okolinu nema van 😀. Sam uređaj je odlične izrade, i uglavnom nema štekanja (dešavalo mi se da aplikacije zablokiraju i jednom sam u godinu dana morao restartati mob).

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk
Budeš iznenadio koliko i Android zaključan, idu polako metodom po metodom.
Problem je što tebi ne paše pa si ograničen na android
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 18:03   #9478
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 639
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Budeš iznenadio koliko i Android zaključan, idu polako metodom po metodom.
Problem je što tebi ne paše pa si ograničen na android
I što god da Android "zaključa" možeš riješit ADB-om ili rootom, a možeš i stavit neki drugi ROM Androida koji nema "ta" ograničenja. Sve legalno. iPhone možeš jailbreakat, ali ni to ti ne daje pola mogućnosti koje ti nudi "zaključan" Android.

Ne sviđa ti se stock aplikacija? Eto ti Play Store, zamijeni s kojom želiš. Kod iPhonea nema toga.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 18:29   #9479
zzmakii
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Pula
Postovi: 39
Mogu dobiti korišteni, ali dobro očuvani, sa maskom, Samsung A52s 5G, za 220 €.
Nezahtjevni korisnik, važno da dobro radi navigacija i obavijesti.
Da ili ne ?
zzmakii je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 18:32   #9480
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,306
Isplati se. Još uvijek prvi vrhu u srednjoj klasi...
locks je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na